Kościół

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze

Medytacje ewangeliczne z dnia 7 maja 2018, J 15, 26 – 16, 4a

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».

Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii przygotowuje nas na godzinę próby. Jednocześnie zapewnia nas, że nie będziemy w niej sami, pośle bowiem Ducha Prawdy, który pomoże wytrwać, abyśmy się nie załamali w wierze, gdy nadejdzie nasza godzina.

Czas tej ostatniej zna tylko Bóg, dlatego przez całe życie powinniśmy nie ustawać w modlitwie, aby być jak najbliżej Niego, pielęgnując naszą wiarę. Pan Jezus zapowiedział swoim uczniom, że staną się wyrzutkami. Taki los zapewne czeka i nas. W mocno zlaicyzowanym świecie, gdzie bożka robi się dosłownie ze wszystkiego, nie będzie miejsca dla nas i dla naszej wiary, dla naszego Boga. Dlatego właśnie tak bardzo potrzebne jest wsparcie Ducha Świętego, abyśmy dotknięci nieszczęściem, samotnością, opuszczeniem, odrzuceniem wytrwali mimo wszystko i wbrew wszystkiemu. To wcale nie będzie łatwe, ale świadomość, że Bóg nas nie opuszcza, kocha i nadal się o nas troszczy pozwoli przetrwać.

Pielęgnujmy w pamięci wszystkie te chwile, kiedy Pan Bóg chronił nas i prowadził w szczęściu i pielęgnujmy w sobie pewność, że również w nieszczęściu tak się stanie. Być może przyjdzie nam stracić życie, ale obyśmy nie utracili najcenniejszego skarbu – Pana Jezusa. O to się troszczmy. Reszta nie ma większego znaczenia, chociaż po ludzku to trudne do przyjęcia, a jeszcze trudniejsze do przeżycia.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Pingback: cwty4n5omtxycn5tvcwxcrtwer

 2. Wayne

  24 października 2018 at 09:24

  It’s really nice and well educational Homepage. Like me so many people using microsoft windows 10 help support this tutorial to know more about windows 10 operating system desktop. Thank you so much.

 3. Harsh

  26 października 2018 at 13:06

  Hello friends if you want best informative website then must try robloxrobuxtix

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra