Z kraju

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zaapelował o zawieszenie strajku rodziców osób niepełnosprawnych

Zawieszenie nie oznacza wycofania się z protestu, a jedynie pozwala na zmianę jego formy, bez narażania zdrowia i psychiki osób niepełnosprawnych – napisał na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, komentując fakt, iż zwrócił się do strajkujących w Sejmie matek osób niepełnosprawnych o zawieszenie strajku.

„Przecież ci bardzo młodzi ludzie są już na skraju wyczerpania psychicznego i fizycznego. A jak się coś im stanie, to kto weźmie za to odpowiedzialność?” zastanawiał się. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wie, co mówi – w końcu sam ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi, prowadząc słynną Fundację im. św. Brata Alberta.

Wcześniej, w rozmowie z KAI wyjaśniał, że „dalsze przeciąganie tego strajku, odbije się na zdrowiu psychicznym i fizycznym dzieci. – Nie neguję postulatów, ani tego, że te rodziny chcą protestować. Ale ta forma odbija się na tych konkretnych osobach niepełnosprawnych i dla dobra tych osób powinno się zmienić tę formę – przekonywał duszpasterz osób niepełnosprawnych.

Ks. Isakowicz-Zaleski przypomniał, że cztery lata temu uczestniczył w strajku w Sejmie z udziałem tych samych rodzin, ponieważ popierał ich postulaty. Widział jednak, że towarzyszące rodzicom niepełnosprawne dzieci, były na skraju wyczerpania.

– Dlatego dobrze, że wtedy strajk się zakończył, choć spełniono zaledwie 1 postulat z 14 – ocenił ks. Isakowicz-Zaleski. – Mimo, że te osoby mają już powyżej 18 lat, ale jak każda osoba niepełnosprawna, ogromnie to przeżywają. To potworny stres, a warunki są ekstremalne” – mówił duchowny.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. rebeliant

  7 maja 2018 at 18:08

  Wzywamy każdego Polaka do podpisania się pod poniższą petycją oraz zachęcania do tego innych Rodaków w Ojczyźnie i wśród Polonii!
  Mamy miesiąc na zebranie 100 tysięcy podpisów, tak nam dopomóż Bóg!
  PODPISZ PETYCJĘ:
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-donald-trump-calling-international-investigation-smolensk-plane-crash-april-10th-2010

 2. rebeliant

  7 maja 2018 at 18:09

  Ponawiamy prośbę do Pana Ministra o przywrócenie bądź o wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prokuratora Andrzeja Witkowskiego do śledztwa w sprawie wyjaśnienia wszystkich okoliczności zbrodni popełnionej na księdzu Jerzym Popiełuszko.
  https://www.ksjerzypopieluszko.pl/

 3. Pingback: vye80e80mt5enfn5tcev5y6ec6

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra