Z kraju

PiS rozgrywa katolików – ustawa o zakazie aborcji eugenicznej nadal nieprocedowana

Jarosław Kaczyński/flickr.com/edwardPiS ponownie odrzucił wniosek naszego posła Jana Klawitera, o zajęcie się projektem ustawy zakazującej dokonywania aborcji eugenicznej #ZatrzymajAborcję, złożony podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Za włączeniem tego projektu do porządku obrad było 2 posłów, 21 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

W tej sytuacji poseł Robert Winnicki złożył wniosek formalny, aby Komisja Polityki Społecznej i Rodziny rozpoczęła na kolejnym posiedzeniu czytanie ustawy zakazującej aborcji eugenicznej. – Dalsza obstrukcja tego projektu będzie świadczyła o tym, że PiS jest partią proaborcyjną – stwierdził. Przewodnicząca komisji nie dopuściła do głosowania nad tym wnioskiem. – Był wniosek formalny i proszę ograniczyć się do tego wniosku formalnego – stwierdziła, odnosząc się do wcześniejszego wniosku posła Jana Klawitera.

– Państwo sobie kpicie z katolickiej opinii publicznej – powiedział Winnicki. – Nie jest pan na wiecu i proszę się zachowywać jak poseł – odpowiedziała przewodnicząca.

Wnioskodawcy nie mogli się doprosić wyznaczenia terminu procedowania wyżej wymienionej ustawy. Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie dopuści do jej procedowania w bieżącej kadencji, żeby móc dalej szafować w kampanii wyborczej katolickimi hasłami. Należy też podejrzewać, że wybrane raz jeszcze odrzuci tą ustawę dokładnie tak, jak uczyniło to w 2016 roku z ustawą o całkowitej ochronie dziecka poczętego, kiedy to prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński zarządził nieformalną dyscyplinę partyjną i zakazał posłom opowiedzenia się za życiem.

Taka postawa ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość nie jest niczym nowym i żadnych zmian w tej materii nie należy się spodziewać – hołdująca zbrodniczej ideologii zrównoważonego rozwoju partia Jarosława Kaczyńskiego jeżeli chodzi o kwestię obrony życia, niewiele różni się od Platformy Obywatelskiej. Wyjątkiem jest zaledwie kilku posłów, a to za mało, aby była szansa na wprowadzenie pełnej ochrony dziecka poczętego.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. stan

  7 maja 2018 at 20:49

  Najważniejsze, że od 2 maja do 31 grudnia (stale) na wszystkich urzędach państwowych ma powiewać flaga Polski. Tako rzecze Morawiecki. Z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. A dzieci eksterminowane mogą poczekać – hańba.

  • prawo

   8 maja 2018 at 00:07

   Proszę przyjąć do wiadomości, że to wszystko, to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

   • Marek Lech Szałowski

    8 maja 2018 at 10:58

    10/10 – Rozsyłać i publikować gdzie się tylko da.
    Jest to wytłumaczenie pomocne do rozumienia tego co się dzieje.

    • prawo

     8 maja 2018 at 13:01

     Wszyscy rządzący w PiS mają przetrącone przez komunizm i jego metody kręgosłupy. To są chodzące kompromisy z wszelakim złem. Dlatego nie nadają się do niczego. Trzeba nowych ludzi, najlepiej tych z Ruchu Narodowego, ONR i Wolność JKM.

  • Adam

   8 maja 2018 at 05:09

   Bo jak powtórzył za taksówkarzem wrocławskim G. Braun : polakom ma wystarczyć jak w rezerwacie piosenka i chorągiewka ( no i pomnik +).

 2. Dagmara

  7 maja 2018 at 21:20

  Jakie jest nazwisko tej przygłupiej baby?.PIS schodzi na psy.

  • prawo

   8 maja 2018 at 00:15

   Borys-Szopa Bożena (PiS)- przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Rodziny

 3. Jolanta

  7 maja 2018 at 21:22

  Rzekomo PIS jest partią prawicową.Po działaniach tego absolutnie nie widać.Wstyd i hańba.

 4. Soroka

  7 maja 2018 at 21:24

  Czy po tej ruskiej okupacji Polski w Polsce są jeszcze jacyś ludzie z tzw wyższym wykształceniem którzy nie okłamują?
  Ten typek jest szczególnie wredny.

 5. NARODOWYROJALISTA

  7 maja 2018 at 21:35

  PIS NIE JEST ANI PRAWICOWY ANI LEWICOWY TYLKO LIBERALNY BRONI INTERESY MIĘDZYNARODOWEJ FINANSJERY MASONSKIEJ OBCEJ RODZAJOWI LUDZKIEMU

 6. Hania

  7 maja 2018 at 23:19

  I co na to łojciec derektor, przyjaciel naczelnika?
  Znowu zapoda w swoim radyjku
  – chcielim dobrze, ale oszukali nas!

  echhh…który to już raz….

  • Soroka

   8 maja 2018 at 08:57

   A Hanusię jeszcze nikt nie oszukał?

   • Hania

    8 maja 2018 at 13:08

    Mądry człowiek da się oszukać tylko raz
    Nierozsądny moze z kilka razy
    Ale dać się oszukiwać od 25 lat, może tylko głupiec!
    ( albo podobny im oszust)

    • Soroka

     8 maja 2018 at 13:37

     Kiedy się wie, że ktoś oszukał?
     Wtedy, gdy pozna się jego prawdziwe zamiary, a te można poznać jedynie po czynach („po owocach ich poznacie je”), które to czyny PiS (prezesa, bo PiS to prezes i kupa jego przydupasów ślepo wykonujących jego rozkazy, bo ci, którzy nie chcieli ślepo wykonywać jego rozkazów, to odsunął i nie rozumiem dlaczego dalej firmują te jego antypolskie działania) możemy poznać dopiero teraz.
     A Hanusia skąd wiedziała że oszukują? Będzie szczera odpowiedź?

     • Hania

      8 maja 2018 at 14:49

      Wiem, że pan jest niereformowalny
      ( patrz punkt 3)
      Skoro cytuje pan Pismo św. to wypadałoby je przemyśleć?
      Ot, chociażby w kontekście wyborów
      Pański ulubieniec świeży naczelnik Jarosław był obecny od czasów Okrągłego Stołu, od PC po AWS i PIS
      jego santo subito brat, zachwalał magdalenkę, wmawiając ogłupiałym Polaczkom, że
      ” żadnego spisku tam nie było”

      https://wiadomosci.wp.pl/l-kaczynski-mowie-jasno-nie-bylo-spisku-w-magdalence-6037106697491073a

      A pan za ojcem derektorem powtarzacie
      – głosujcie na PIS, bo to prawdziwi katolicy!
      A jacy z nich katolicy i dobra zmiana
      – to widać, słychać i czuć!
      ( pan Soroka ślepy, głuchy i bez powonienia jak widać)

      Sama pani przewodnicząca tejże komisji, pani Borys- Szopa wywodzi się z ruchu Akcji Katolickiej.
      Wypadałoby żeby nasza szlachetna młodzież stanęła pod jej parafią z wymownym plakatem zabitego dziecka i ze zdjęciem pani poseł.
      Zalecam!
      Może i ksiądz proboszcz stanie się rozważniejszy?

     • Soroka

      8 maja 2018 at 21:11

      Hanulko! Ale ja nie głosowałem na PiS! Nie wziąłem udziału w wyborach, ale nie myślałem że prezes to taki antypolak. Nie poszedłem do wyborów, bo uznałem że Polski już nie da się uratować w tych układach politycznych.
      Nie ufałem prezesowi, ale nie przypuszczałem że z niego taki zły człowiek.
      PS> Hanuś! co Ty tak nienawidzisz Radia Maryja?

 7. Tomas

  7 maja 2018 at 23:19

  Czuję się jak po okrągłym stole.

  • Hania

   8 maja 2018 at 14:58

   errata:

   Pomyliłam posłanki z tejże komisji
   Panią Szydełko z Akcji Katolickiej z panią Borys- Szopą, bliską współpracownicą pana Lecha Kaczyńskiego.
   Katolika, zwolennika aborcji.

   Od 15 marca 2006 do 21 sierpnia 2008 zajmowała stanowisko głównego inspektora pracy. 1 listopada 2008 prezydent Lech Kaczyński powołał ją na doradcę ds. społecznych i kontaktów z partnerami społecznymi oraz doradcę ds. prawa pracy i bhp. 21 września 2009 została podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta. 6 lipca 2010 została odwołana z tego stanowiska[2].

 8. Tgw

  8 maja 2018 at 06:35

  No to ruch narodowy ma prawdopodobnie mój głos .niech startują w wyborach

 9. Ateista

  8 maja 2018 at 12:23

  Skoro chcenie nakazu urodzenia przewlekle chorego dziecka, czy weźmiecie odpowiedzialność za jego wychowanie? Kolejna sprawa to finansowanie jego życia – czy w tym celu sprzedamy ziemie kościelne i podatkujemy wiernych którzy opowiadają się za tym ideologicznym nakazem? Księża wreszcie zaczną na siebie pracować, usamodzielnią się i będą sobie gotować? Nie? Czyżby „życie dzieci” było mniej cenne od kościelnych dóbr? Najwyraźniej tak.

  • Soroka

   9 maja 2018 at 09:12

   A wy mamoniarze (materialiści, a nie ateiści, nawet nie wiecie kim jesteście)ciągle będziecie wyciągać te wasze wraże łapska po cudze, czyż nie?!
   Księżom ludzie dają z własnej woli, a wy kradniecie!

 10. Hania

  8 maja 2018 at 13:10

  Widać, że pisał to ateista
  Fobie kościelne jak każde inne są jednostką chorobową:(

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra