Polskość

Negacja zbrodni sowieckich w współczesnej historiografii rosyjskiej

Negacja zbrodni sowieckich w współczesnej historiografii rosyjskiej jest jednym z tematów opublikowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w obszernej publikacji „Pod czerwoną gwiazdą. Aspekty sowieckiej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej w 1945 roku”.

Rosyjscy historycy  pomijają milczeniem , że po wojnie Armia Czerwona ukradła z terenów okupowanych 4389 całych zakładów przemysłowych, 2885 w Niemczech, 1137 w Polsce (która była ofiarą wspólnej rosyjsko-niemieckiej agresji w 1939 roku), 206 w Austrii, 11 na Węgrzech, 54 w Czechosłowacji i 96 w Mandżurii.

Rosyjscy żołnierze powszechnie dokonywali na cywilach kradzieży, gwałtów i morderstw. Pomimo, iż rosyjskie dowództwo powszechnie pozwalało żołnierzom na dokonywanie zbrodni na cywilach, to i tak za zbrodnie na cywilach zostało skazanych 4148 oficerów – żołnierze niżsi rangą nie byli pociągani do odpowiedzialności karnej (dodatkowo, nigdy żaden Rosjan nie został skazany za zbrodnie na jeńcach wojennych).

Rosyjscy żołnierze gwałcili  kobiety bez względu na wiek nie tylko Niemki, ale i więźniarki obozów koncentracyjnych, Polki, Węgierki, Czeszki i Rosjanki. Zgwałcone kobiety oraz ich dzieci stające w obronie matek były mordowane przez rosyjskich oprawców. Gwałty dokonywane przez Rosjan były zbiorowe i sadystyczne, ich przeprowadzaniem kierowali dowódcy oddziałów. Dokonywanie gwałtów akceptowali wyżsi dowódcy – możliwe, że przyzwolenie na gwałty były świadomą polityką rosyjskiego dowództwa. Ofiarami Rosjan padali też przedstawiciele narodów przyjaznych Rosjanom np. Serbowie. Szacuje się, że rosyjscy żołnierze zgwałcili 2.000.000 Niemek a 50.000 zamordowali.

Wydawane w Rosji książki historyczne są cenzurowane. Usuwane są wszystkie politycznie nieoprawne dla Moskwy treści – w tym i wszelkie informacje o zbrodniach Rosjan dokonywanych na Polakach. Rosyjskie archiwa zawierające meldunki dowódców Armii Czerwonej opisujących powszechność gwałtów dokonywanych przez Rosjan są zamknięte dla badaczy. Dyplomaci rosyjscy na zachodzie, protestują wobec publikacji o zbrodniach Rosjan, uznając je za bluźnierstwo wobec holocaustu. Historycy piszący o zbrodniach sowietów są nazywani przez Rosjan nazistami.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. stan

  8 maja 2018 at 22:02

  W 1917 r. Rosja przestała istnieć. Została bowiem wyzwolona poprzez zaprowadzenie komunizmu. To wyzwolenie najdotkliwiej odczuł naród rosyjski. Jeżeli zatem obwiniamy Rosję/Rosjan, to przez analogię, nie oburzajmy się na „polskie obozy zagłady”. Wszak państwo polskie podzieliło los Rosji w 1939 r.
  Może więc I/nstytut P/oniewierania N/arodem wyda jakąś pozycję o twórcach komunizmu – oczywiście żartuję, przecież nie są samobójcami.
  A Pan autor robi postępy, czy też może zapomniał dopisać przy roku 1945 – „naszej ery”?

 2. michu

  9 maja 2018 at 11:54

  Zdaje się Armia Czerwona jest honorowana nie tylko w Rosji ;). A w fałszowaniu historii są lepsi od Rosjan.

 3. Tomasz

  9 maja 2018 at 15:38

  Panie Bodakowski Marks twórca zbrodniczej ideologii Lenin Żyd Trocki Żyd Beria Żyd Różański Żyd Brysrygier Żyd Berman Żyd sami żydo-bolszewiki zbrodniarze obok zbrodniarzy hitlerowskich Niemiec.A kto w 1945 na bagnetach przyniósł nowy rozbiór Polski Armia czerwona z żydo-bolszewickiej Rosji sowieckiej.A z Izraela Wlk Brytanii Niemiec ,U S A nie fałszują historii Polski „polskie obozy śmierci ” i „Polacy kolaborowali z Niemcami „Zapomniał Pan Panie Redaktorze należy być obiektywnym .

 4. lendzian

  9 maja 2018 at 16:46

  Dla Mackiewicza taki artykuł z tuby Karczewskiego byłby wręcz klasycznym przykładem cymbalizmu politycznego, doskwierającego jakże wielu rodakom.

  https://kresy24.pl/premier-izraela-jednym-z-nielicznych-zagranicznych-gosci-na-obchodach-dnia-zwyciestwa-w-moskwie/

 5. Propagandowe KAMSTWA rusofoba J. Bodakowskiego !

  9 maja 2018 at 19:48

  Łysy rusofob J. Bodakowski jak ZAWSZE rzuca KŁAMLIWYMI frazesami jak taki ŻYD obwiniając jakiś tam „ruskich” bez podawania KONRETNYCH faktów:
  gdzie, kiedy czy KTO z imienia i nazwiska czegoś tam się dopuścił, nie podaje świadków konkretnego zdarzenia lub zdarzeń, NIE podaje statystyk ani źródeł skąd takie egzotyczne OSZCZERSTWA wygrzebał … itp.
  Łysy OSZUŚCIE Bodakowski przestań KŁAMAĆ i wypisywać te swoje brednie lub powtarzać skrajnie rusofobiczne propagandowe frazesy za takimi idiotami żydami jak Macierewicz, Kaczyński, Duda, Tusk, Schetyna … itp!
  Żydzi kłamią. Zawsze kłamali, i zawsze będą kłamać.

 6. Dick

  9 maja 2018 at 20:27

  Proszę o konkretne dowody.
  Bo inaczej to tylko kłamstwa w stylu żydowskim.

  Jak Polin za 200-400mln z naszych podatków propaguje żydowskie kłamstwa, robiąc z nas zwierzęta.
  Proszę zwrócić uwagę na to, jakich to „dowodów” używają Żydzi w swojej propagandzie antypolskiej.
  https://www.youtube.com/watch?v=oTuKg3NTeLo

  Każdemu Rosjaninowi zaś chwalącemu komunizm należy zawsze przypominać, że komuniści wymordowali kilkadziesiąt milionów Rosjan…

 7. Dick

  9 maja 2018 at 20:33

  Ile Niemek zostało zgwałconych przez zwycięskie armie:

  http://natemat.pl/142031,dopiero-dzis-za-odra-zbieraja-sie-na-odwage-by-przyznac-jak-wielu-z-nich-poczeli-alianci-niemkom-przed-pieklem-nie-dalo-sie-ucie

  W sumie nie żałuję ich.
  Niemcy wywołali największą wojnę w historii. Zamordowali kilkadziesiąt milionów ludzi. Chcieli zostać panami świata. My, Polacy, jak i reszta Słowian, mieliśmy być wymordowani zaraz po Żydach…

  Nie zapominajmy o tym nigdy!

 8. tzw. "sprzymierzeńcy z zachodu” Polskę zawsze ZDRADZILI i absolutnie NIE MOŻNA na nich liczyć i dzisiaj !

  9 maja 2018 at 22:17

  Poyebany rusofob neo-banderowiec ukrainiec oszust J. Bodakowski oblewa gnojówką Żołnierzy Armii Radzieckiej akurat w kolejną rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, aby celowo upokorzyć i zniesławić 800 tysięcy żołnierzy Armii Radzieckiej, którzy oddali swoje życie w wyzwalaniu Polski z pod jarzma niemieckich ludobójców !
  Ty yebany przeklęty psychopato rusofobie Bodakowski, gdyby nie było tej ofiary prawie miliona radzieckich sołdatów w wyzwalaniu Polski i przegnaniu Niemców z Polski w latach 1944 – 1946 to Polski by dzisiaj po prostu NIE BYŁO i ciebie ty bydlaku by nie było !!!
  Ty SQURWYSYNIE Bodakowski zamknij ten swój kłamliwy ryj i uduś się tymi swoimi oszczerstwami akurat w rocznicę Dnia Zwycięstwa !
  Zafałszowani żydowscy mafiozi z gangów PO-PiS razem ze swoimi IDEOLOGAMI fałszywie bełkoczą, że Polska się „SAMA” wyzwoliła z pod okupacji hitlerowskiej.
  Te sqrwysyńskie sprzedawczyki z gangów PiS-PO-PSL szczują obecne najmłodsze polskie pokolenie na Rosję i Ruskich, szerzą fałsz zakłamania gardząc FAKTYCZNYMI wyzwolicielami Polski czyli Armią Radziecką i Wojskiem Polskim z jednoczesną marginalizacją AK pochodzących z różnych ugrupowań politycznych, którzy faktycznie odbudowali Polskę z kompletnych zgliszczy.
  Gdyby to Armia Radziecka nie wyzwoliła Polski z pod okupacji niemiecko-hitlerowskiej to dzisiaj Polski i Polaków by prawie NIE było, a z BYŁEJ II RP z 1938 roku by jedynie coś pozostało, co by się nazywało „Generalną Gubernią” czy coś w tym rodzaju …
  Czy to do Was wy MOTŁOCHU zamieszkały w III RP dalej to nie dociera, że ci fałszywcy żydo-masony „waszyngtońscy” rządzący w USA czy UK oni NIE mieli nawet najmniejszego zamiaru UMIERAĆ w milionach ich żołnierzy za wyzwolenie JAKIEJŚ tam „polski” w czasie 2 Wojny Światowej po 1939 roku do dzisiaj ?!!!
  Oni mieli i mają Polskę z Polakami głęboko w DUPIE!
  Na froncie zachodnim w latach 1942-1945 zgineło ok. 150 tysięcy tzw. „żołnierzy amerykańskich” i te ówczesne żydo-masońskie ZAWSZE egoistyczne rządy „waszyngtońskie” celowo OPÓŹNIALI swoje bezpośrednie zaangażowanie się w 2-ą Wojnę Światową, aby NIE-POTRZEBNIE NIE ginęli żołnierze US Army w Europie.
  Ten tzw. „sojusznik USA”, Anglia i ZSRR się już DOGADALI miedzy sobą w Jałcie w lutym 1944 roku co się stanie z Polską po pokonaniu Hitlera.
  USA i Anglia bez namysłu ODDALI Polskę w Jałcie pod „KURATELĘ” żydo-sovietów ZSRR, którzy wcześniej wymordowali najbardziej krnąbrnych Rosjan, a tym ZSRR zarządzali ŻYDY z radzieckim obywatelstwem, którzy krwawo przejeli władzę na Kremlu tak jak żydy „solidaruchy” i KOR-wcy przejeli władzę w 1989r w „warszawce”.
  Ci żydzi z Kremla i powstałego PRL-u ZAWSZE NIE nawidzili etnicznych Polaków, dlatego ich zabijali pod różnymi pretekstami po 1945 roku, tak jak „ruskie” ŻYDY zabijali etnicznych Ruskich też pod PRETEKSTEM różnych wymyślanych powodów aż do śmierci Stalina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra