Kościół

Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy

Medytacje ewangeliczne z dnia 9 maja 2018, J 16, 12-15

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

Tak jak przygotowywał uczniów na przyjęcie Ducha Świętego, Jezus przygotowuje i nas do tego, abyśmy otworzyli się na Prawdę, którą nam objawi. Pytanie, na ile jesteśmy na nią otwarci? Czy nasze serca są na nią gotowe?

W rozpędzonym świecie milionów świateł, tysięcy reklam, miliardów bodźców trudno nam będzie to usłyszeć, a jeszcze trudniej odnaleźć cichość serca gotową przyjąć coś, co jest w sprzeczności z powszechnie panującymi trendami. Czy zatem jesteśmy w stanie przyjąć Ducha Świętego? Zastanówmy się nad tym chwilę. Zastanówmy się, jakie są nasze życiowe priorytety? Jaka jest nasze pragnienie zmiany dotychczasowego życia? Czy jest we mnie pragnienie działania na chwałę Boga? Czy w moim życiu jest jeszcze dla Niego miejsce?

Może i co niedzielę chodzę na Mszę świętą, ale co z pozostałymi dniami tygodnia? Czy w nich również pamiętam, aby Bogu oddać należną Mu cześć? Tymczasem jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Prośmy Ducha Świętego, aby nam o tym przypominał.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Soroka

  9 maja 2018 at 09:05

  „Jezus powiedział do swoich uczniów:
  «Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy.”

  Te słowa oznaczają, że całą prawdę o Nauce Chrystusa poznaje się stopniowo. Najpierw poznaje się ją teoretycznie, a potem stopniowo odnosząc ją do rzeczywistości, poznaje się ją w praktycznej realizacji, aż do całkowitego jej poznania, czyli poznania całej prawdy o tej Nauce. Ta Nauka nie jest trudna ani skomplikowana. Trzeba tylko być otwartym na prawdę i nie zaprzątać sobie głowy podpowiedziami diabła (wszelki konsumpcjonizm i realizacja swoich egoistycznych celów), które zamykają ludzki umysł na poznanie prawdy.
  Otwarcie się na prawdę polega na bezwarunkowym korygowaniu swojej świadomości pod wpływem poznawanej prawdy, czyli rzeczywistości.
  Prawda jest to wszelka rzeczywistość, a nie jak twierdzą uczeni, że jest to zgodność myśli z rzeczywistością. To jest RACJA, a nie prawda!

 2. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra