Kościół

Będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość

Medytacje ewangeliczne z dnia 10 maja 2018, J 16, 16-20

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie».
Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: «Cóż to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca”?» Mówili więc: «Cóż znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co powiada».

Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: «Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?” Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość».

Zapowiedź śmierci i zmartwychwstania Jezusa była dla Jego uczniów nie do pojęcia. Kochali swojego Mistrza, ale nie rozumieli Jego słów. Nie rozumieli, że przygotowuje ich na chwile, które będą dla nich niezmiernie trudne i bolesne, ale które w końcu zamienią się w radość.

Tak dzieje się ze wszystkimi smutkami – następują po nich chwile szczęścia, dokładnie tak jak po burzy zza chmur wychodzi słońce. Ważne jest, aby ani w smutku, ani w radości nie tracić łączności z Chrystusem. W przeciwnym bowiem razie bardzo łatwo popaść jest albo w rozpacz, albo w samouwielbienie.

Zadaj sobie pytanie, czy to Jezus jest tym, do kogo przychodzisz pierwszego w nieszczęściu? Czy On jest tym, z kim jako pierwszym dzielisz się przeżywaną radością? A przecież to On jest Twoim najlepszym powiernikiem, gdyż rozumie Cię jak nikt inny na świecie. Zaproś Go do swojego życia, a wówczas niezależnie od tego, jak będzie Ci się wiodło, naprawdę będziesz szczęśliwy.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra