Polskość

Czy Trump jest zakładnikiem lobby żydowskiego w USA?

Wygląda na to, że tak. Ostatnie poczynania amerykańskiego prezydenta, z którym Polska wiązała tyle nadziei, zwłaszcza po jego wizycie w Warszawie, potężnie rozczarowują. Właśnie podpisał uchwaloną przez amerykański Kongres ustawę 447 odnoszącą się do zwrotu m.in. przez Polskę bezspadkowego mienia żydowskiego ofiar Holokaustu na korzyść amerykańskich organizacji żydowskich.

W tym kontekście, możemy włożyć między bajki jego peany o bohaterstwie walczącej z Niemcami Warszawy w 1944 roku i daninie krwi warszawskich powstańców, którzy oddawali życie za wolność i walczyli o suwerenność mającej się wyłonić za chwilę Polski, w sytuacji gdy po praskiej stronie Wisły „wyzwoliciel” palił machorkę, spokojnie czekając aż polskich patriotów pozbawionych pomocy szlag trafi.

Daliśmy się nabrać na patriotyczne dyrdymały pod pomnikiem Powstania Warszawskiego i poklepywanie po plecach Wuja Sama, który przyjechał do Warszawy załatwiać amerykańskie interesy, a nie pomóc będącej w opałach po zmianie władzy Polsce. To zimny prysznic zarówno dla prezydenta Andrzeja Dudy jak i PiS-u i właściwie klęska całego tego mizdrzenia się do amerykańskiego „przyjaciela”, tego całego układania się z Trumpem. Po podpisie ustawy 447 Trump nie tylko o sympatii, ale nawet o szacunku Polaków może zapomnieć.

Co ciekawe, podpis pod ustawą Trump złożył, gdy właśnie w Moskwie, Londynie i Paryżu fetowano dzień zwycięstwa, kolejną rocznicę zakończenia II wojny światowej, w której Polacy mieli niemały udział i dali pokaz bohaterstwa, walcząc przy boku i w szeregach wojsk alianckich z nadzieją, że ich wysiłek i oddanie przyniesie umęczonej Polsce wolność. Zawiedli nas, oszukali i sprzedali ci alianci jak na targu niewolników. Okroili i wydarli z terenów II Rzeczpospolitej serce wykrwawionych Kresów, dając w zamian „Ziemie Odzyskane”, co do których różni niemieccy „wypędzeni” co i rusz zgłaszają pretensje.

Boli ta udawana „przyjaźń” z USA. Nie można się przecież przyjaźnić z nielojalnym partnerem, szczególnie w sytuacji, gdy się tym partnerem nie jest, tylko terenem do robienia geszeftów. Taka „przyjaźń” jest nic nie warta, przestańmy wreszcie udawać, że jest inaczej. Popisem pod ustawą 447 Trump przekreślił wszystko, co powiedział o Polakach po pomnikiem Powstania Warszawskiego. W imieniu USA sprzedał nas kolejny raz. Tak jakby kadząc nam wtedy miał w przysłowiowych czterech literach zrównaną przez Niemców z ziemią Warszawę, milionowe straty w ludziach, zrujnowanie do gruntu przemysłu, zburzenie budynków i odebranie milionom Polaków dachu nad głową.

Trump to cynik i zakładnik żydowskiego lobby w Waszyngtonie. Nie łudźmy się, żaden z niego sojusznik. Szczerze mówiąc, sądziłam, że po uwiedzeniu przez Benjamina Netanjahu, który stawał na głowie, żeby Trump wypowiedział porozumienie warunków nuklearnej umowy z Iranem, stawiając pod ścianą w kwestiach umów handlowych innych sygnatariuszy tego wiedeńskiego dealu, osiągniętego po 12 latach ciężkich negocjacji w lipcu 2015 roku, przypieczętowanego przez Baraca Obamę, i ogłoszeniu parę dni temu zerwania tej umowy przez Trumpa, prezydent USA podniesie głowę i wykona gest w stronę Polski już samodzielnie.

Ale nie. Widać, że jest prowadzony na sznurku przez lobby żydowskie, które poczyna sobie coraz agresywniej, dając sygnał Izraelowi, że może spokojnie i z błogosławieństwem Trumpa kontynuować naloty i bombardowania wojskowych obiektów irańskich w Syrii, co – przy milczeniu świata- zdarza się raz częściej.

Wojna zaczepna Izraela z Iranem toczy się już od jakiegoś czasu i Izrael coraz śmielej sobie w niej poczyna. Najpierw – nieśmiało – wypuścił drony, a potem wysłał F-15. Właśnie ostatniej nocy, jak podał Reuters za syryjską agencją prasową: „Syryjskie siły powietrzne skonfrontowały rakiety na terytorium Syrii” po tym, gdy izraelskie samoloty bojowe zaatakowały syryjskie terytoria rakietami w czwartek rano po raz drugi, a syryjskie służby obrony przeciwlotniczej odpowiedziały na ten atak.

W co nas pakuje Trump? W co pakuje świat? Preludium to naloty sił powietrznych USA, Francji i Wielkiej Brytanii bez zgody ONZ i narodowych parlamentów tych trzech państw, na obiekty chemiczne, z których to jakoby wojska „reżimu Assada” wytruły 47 osób. Zwróćmy uwagę – naloty bez wypowiedzenia wojny na suwerenny kraj!
Konfrontacja się zaognia i nie wiadomo czym się skończy. Oby nie III wojną światową, bo cienką czerwoną linię łatwo przekroczyć. „Pokusa Stanów Zjednoczonych i Izraela zmiany reżimu w Teheranie jest ogromna”- komentuje francuska prasa. Tą zmianą zainteresowana jest też Arabia Saudyjska. Chodzi o wywalczenie, kto będzie rozdawał karty na Bliskim Wschodzie, gdy już skończy się wojna w Syrii. Wiadomo, że za Syrią stoją Rosja i Chiny.

Oczywiście, Izrael przebiera nogami, żeby doprowadzić do zniszczenia instalacji nuklearnych w Iranie i do zmiany w tym kraju kolejnego „reżimu”. Te „reżimy” w Iranie Stany Zjednoczone w zależności od własnych interesów zmieniały jak rękawiczki. To USA osadziły przecież na tronie szacha Rezę Pahlaviego, a po jego obaleniu ajatollaha Chomeiniego, który przyjechał objąć władzę z Francji. Obecny rząd w Iranie też się Amerykanom już nie podoba. „Minęło prawie czterdzieści lat, odkąd ta dyktatura przejęła władzę i dumny naród jest zakładnikiem” – powiedział Trump, wyraźnie akcentując różnicę interesów „dyktatury” i irańskiego dumnego narodu. O czymś to świadczy. Tym bardziej, że 1 stycznia napisał w sprawie Iranu na twitterze ” To jest czas na zmiany!

Z pewnością szykuje się kolejna przewrotka. W Iranie i Syrii, tak jak w Iraku pachnie ropą naftową i te kraje nie zaznają spokoju, bo USA są uzależnione od ropy. A Izrael od USA.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

54 komentarze

54 Komentarzy

 1. cmos

  10 maja 2018 at 15:15

  Teraz pseudoautorytety mialcza jak wygladniale koty,Polakow w USA jest wiecej niz Zydow trzeba bylo stworzyc Polskie Lobby w USA i bylibysmy teraz sila wieksza niz zydzi,moglibysmy dyktowac warunki.Zawsze te ksiazkowe matoly jak jezdza do USA nakrecic polonie przeciwko sobie i teraz mamy tego efekt ze nigdzie w swiecie nas nie doceniaja tylko atakuja.

  • prawo

   10 maja 2018 at 17:24

   Teraz już wiecie wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo?
   Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że 447 to nie dotyczy was matoły. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.
   Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

   • GG.

    10 maja 2018 at 23:31

    „Zadaniem polityki każdego państwa czy narodu jest nie tylko stawiać czoła niebezpieczeństwom bezpośrednim, takim, które widzi każde dziecko i o których wszystkie wróble na dachach ćwierkają, ale także przewidywać niebezpieczeństwa przyszłe, narazie mało widoczne i w porę się przed nimi zabezpieczać.” – pisał w 1948 r. Jędrzej Giertych.
    .
    Pani Dołowska przyznaje się, że nie dostrzegła niebezpieczeństwa i „dała się nabrać”, a także mówi to w liczbie mnogiej, czyli – jak można rozumieć – oskarża całe swoje środowisko polityczne, że „dało się nabrać”.
    .
    To po prostu coś w rodzaju wywieszenia białej flagi i posypania głowy popiołem. „Nam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić…” – czytamy między wierszami.
    .
    Szkoda, że na taką ekspiację stać tylko Dołowską.
    .

   • www

    12 maja 2018 at 08:05

    A ty matole co potrafisz oprócz rzygania przy komputerze? Co takiego mądrego potrafisz matole zrobić oprócz pieprzenia bzdur? Każdy Polak jest uwikłany w politykę poprzez wybory a wyboru nie ma matole. Rzeczywistość jest jaka jest i wybór mamy jaki mamy. Wystrzelaj matole wszystkich żydów, zrób lustrację chętnych do robienia polityki i wskaż personalnie na kogo Polacy mają głosować matole! Tylko potem matole nie wycofuj się i nie tłumacz, że nie wiedziałeś, że ten czy tamten się nie nadaje. MATOLE!

    • prawo

     13 maja 2018 at 22:55

     @www
     To na kogo głosowałeś frajerze? Ujawnisz nam tę tajemnicę matole? Pochwal się.
     Do Ciebie mówię chojraku.

  • Wmordepchaj Dollar

   10 maja 2018 at 21:20

   Motto:”Nic nie dzieje się dwa razy,
   i dlatego z tej przyczyny…”
   ostatni Szoah nie był pierwszy,
   kolejny – nie będzie ostatni…
   chłopaki i dziewczyny.

   Daremne modły, rejwach, trud,
   rabbich bezbożne pienia!!
   „Kochany” syjonazi-Bund
   jest do wykorzenienia!
   (Trafił się ongiś facet z wąsikiem
   co zwiódł swój Naród frenet-głosikiem…
   „mówicie, żeście Naród Wybrany!?”
   na rzeź! – jak owce!…i barany!”
   Pochwycił papier, pióro z inkastu
   i… szrajbnął rozkaz: do Holokaustu!
   Ten ich „wybierał” – jak raki z saka!
   Od Abrahama do Izaaka!
   A że był kawał szui i chama
   brał od Zeviego do Abrahama!!)
   Gdy gojów krew nie cieknie wciąż
   szczególnie oni wściekli
   Kiedy nie mogą więcej z nich
   wyciskać swoich „szekli”!!
   Banksterski procent gnojem jest,
   co karmi Eretz Bandit
   to modus jest vivendi ich
   i modus operandi!
   Kpią sobie z boga, z Sądów,
   ból, jaki zadają Światu
   sprawi, że syjonazi-Srul
   zginie z rąk „Kalifatu”!
   Jahwe’go nie lękają się
   Ni „Wszechświata Królowej”
   więc niech przynajmniej boją się
   choć… bomby atomowej!?
   Pers jądra zbiera już od lat
   aż dnia pewnego wreszcie
   Zabłyśnie „słońce” w Tel Awiw
   do cna zatęchłym mieście.
   Zniknie na zawsze gniazdo os
   zginą świata pijawy,
   Na Łono Abrahama Pers
   pośle ten klan ryszawy…
   Kiedy już dupnie Yellowstone,
   USrahell runie w gruzy –
   Eretz Srulsrahell pójdzie na stronę
   zmienić zasrane rajtuzy…
   Ile jest wart „bojowy zając”
   co niby wszystko potrafi
   kiedy Niedźwiedzia-protektora
   z dnia na dzień nagły szlag trafi!?
   Na nic się zdadzą liczne A-bomby
   co je zgromadził i grozi –
   – przecież gdy zrzuci je na sąsiadów
   siebie też nimi ugodzi…
   Tysiące w Eretz sztetli, kibuców
   wciąż czeka na diaspornych buców
   oni – ambaras to niemały! –
   wciąż w Polin rządzie,
   w biznes, w sądzie
   a reszta…generały!!
   ps. pragniecie kasy? –
   powiem tak:
   Dla Żydów – „gorejący krzak…”!!

   • Patriotka

    11 maja 2018 at 13:29

    Świetne…trzeba rozpowszechniać, super talent..

   • lendzian

    11 maja 2018 at 10:43

    Po glizdowatości reakcji RP na osławioną 447, Polskie Radio usilnie przepycha żądania kolejnych „sojuszników” a dotyczące treści ustawy o IPN-ie.
    Zamorscy „sojusznicy” RP swoje przepychają przy współdzialaniu tzw. elit RP, więc i zakerzońscy też chcą i będą.
    „також теми, пов’язані з внесенням змін до польського Закону про Інститут національної пам’яті.”

    http://www.polradio.pl/5/38/Artykul/362880

    Ciekawe gdzie i w jakiej pozycji okażą się Polacy, po tych działaniach „sojuszników”.

 2. wolna-polska.pl

  10 maja 2018 at 15:50

  To wszystko jedzie do Polski! Internauci w USA: „Szykujecie inwazje na Rosje”?!

 3. wolna-polska.pl

  10 maja 2018 at 15:55

  1-Trump i jego żydowski homo „fixer” – Roy Cohn. 2-„Sodomia, przestępstwo przed Bogiem i naturą człowieka” – Oleg Płatonow. 3-Niebieskoocy żydzi o blond włosach!!!

 4. rob

  10 maja 2018 at 15:56

  tak..dalej wybuzajcie palace kultury, zdejmujcie ruskie czolgi, kluccie sie on symbole sowieckie…a tymczasem starsi i madrzejsi „buchna” wam panstwo spod nosa i pewnego pieknego dnia obudzicie sie w niewoli na wlasnej ziemi.

  • karol

   10 maja 2018 at 16:00

   obudzą się z ręką w nocniku.

 5. Art

  10 maja 2018 at 16:00

  Obawiam się,że nie tylko Trump,ale i np.Duda i inni.W USA np.obstawiają obie partie,a taka np Tea Party może tylko trochę namieszać,ale i tak główna pula przypadnie tym,którym ma przypaść.Mówiono,że Polonia była języczkiem u wagi w wyborze Trumpa.Ale rok minął i już o tym zapomniał.Przyjaciół to można znaleźć w barze,ale nie w polityce.

 6. msn wiadomosci

  10 maja 2018 at 16:02

  Michalkiewicz: To prawdziwy koniec II Wojny Światowej – Polacy zapłacą Żydom za niemieckie zbrodnie.

 7. msn wiadomosci

  10 maja 2018 at 16:09

  USA: pierwsza aukcja w Christie’s kolekcji Rockefellerów przyniosła 646 mln dol.

 8. Obserwator

  10 maja 2018 at 16:21

  Ogólna – lecz zarazem znakomita analiza relacji amerykańsko-polskich, Autorki. Czyli oto widoczny kraniec sprawy polskiej na forum międzynarodowym, tu i teraz. Polacy, komu należy bić brawo za przecież własnego chowu skundlenie? Oczywiście, nie mam tu, w tej sprawie, odpowiedzialności światłych Polaków.

  Nie witałem i nie wznosiłem aplauzu na cześć wspomnianego Prezydenta USA, który coś tam bredził o Powstaniu Warszawskim 44 r., no powiedzmy, tym samym wzmacniając tzw. dobrą zmianę. Jak każdy z racjonalnie myślących Polaków (a mimo pozorów takich ludzi jest w Polsce bardzo dużo – wiem z doświadczenia) oczekiwałem na konkretne rezultaty dość marnego krasomówstwa. Nie głosowałem również na żadnego przedstawiciela tzw. dobrej zmiany. Nie jestem także antysemitą. A Izrael, to obecnie głównie sowieccy Żydzi – w dawnej Rzeczpospolitej nazywani Litwakami – którzy są „urodzonymi” prowokatorami, np. by wyłudzić od innych kapitał finansowy. Reasumując osobistą tyradę, nie jestem antysemitą, ale jestem antykomunistą, antyglobalistą.

  Oto tragiczny moment, jakże tragiczny, w dziejach Polski i Rzeczpospolitej. Jestem w głębokim szoku. Ale, ale… Autorko, znakomita refleksja ku przebudzeniu. Jeśli już, opierajmy się, Polacy (nie zwracam się niniejszym do polskojęzycznych ogłupiałych kundli, którzy wierzą wyłącznie w „piniądze”), a zatem, Polacy, mamy przecież tradycyjny ideał Bóg Honor Ojczyzna. Spróbujmy ten potężny ideał, sprawdzony poprzez dzieje Polski, zastosować do opisanych w artykule pt. „Czy Trump…” okoliczności, tym razem w konwencji racjonalnej (czyli nie militarnej z porywu serca). Arcy przebiegle i na zimno. I tak stosujmy codziennie ku przyszłości. Gra o Polskę i Rzeczpospolitą, moim zdaniem, dopiero rozpoczyna się.

  • GG.

   10 maja 2018 at 18:09

   „Refleksja” autorki wcale nie jest „znakomita”, tylko jest przyznaniem się do tego, co o Polakach-katolikach już od dawna wiadomo:
   .
   Cieszy mię ten rym: „Polak mądry po szkodzie”;
   Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
   Nową przypowieść Polak sobie kupi,
   Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi. (Kochanowski, Pieśni),
   .
   W końcu kwietnia 2017 r. liczba ludności żydowskiej Izraela wynosiła 6.484.400 osób, co stanowiło 44,9 % ogółu Żydów na świecie.
   .
   Dziś rosyjskojęzyczni Żydzi (pochodzący z krajów byłego ZSRR) stanowią 1/5 część ludności żydowskiej Izraela.
   .
   Więc to nieprawda, co Pan napisał, że „Izrael, to obecnie głównie sowieccy Żydzi”.
   .

   • Obserwator

    10 maja 2018 at 18:41

    Ojej, napisałem nieprawdę (sic!). Och. Szanowny Pan ma mnie prawdopodobnie za wykształconego na sposób iście pozytywistyczny, nie? Mam też egzamin w indeksie ze statystyki. A skąd u Szanownego Pana dane – ponieważ „1/5 części to są dane? Wolne żarty.

    Drogi Sarmato, piszę tak, bo wspomniał sarmackie wierszydło, a więc drogi Sarmato – miałem na myśli dominującą obecnie elitę polityczną Izraela. Co jeszcze plus opcja amerykańska?

    Pozdrawiam Drogi Sarmato, punkt dla Pana.

 9. Hania

  10 maja 2018 at 17:58

  A ileż to było ględzenia, kiedy nasz sojusznik-przyjaciel, gość z zaczeską zza pancernej szyby w Warszawie gadał o nas piiiknie!
  Mało się patryjoci nie posrali z zachwytu.
  Kwiatami i chlebem witali kolejnych okupantów!
  No i po co wam to było?!
  Szczujecie na Rosję, na cały naród rosyjski, który jako pierwszy ucierpiał w komunie.
  Podesłanej zresztą z USA i Niemiec…..
  Nie można było rozsądnie współpracować z sąsiadami?
  Opcji atlantyckiej wam się zachciało 🙁

  Gadanie, że po 1945 roku byliśmy pod okupacją, że WP było niepolskie( Cenckiewicz)że PRL to nie była Polska, a wszystko to co odbudowaliśmy po straszliwej wojnie było nic nie warte…
  Teraz macie Polskę,wolną, bogatą, pełną przyjaciół.
  Przykre to ale prawdziwe.
  Tak wygląda pełny nocnik z łapką patryjotów w środku, pani redaktor Alicjo!

 10. Hania

  10 maja 2018 at 18:29

  Żeby było weselej dzisiaj w ” katolickim” RM produkuje się pan Pietrzak ogłaszając wszem i wobec
  ” Polska jest już Polską” rozmowy o patiotyzmie

  Widać ojczulkowie toną wraz z braciszkami ( fartuszkowymi)
  Bo to jest już dno i kilo mułu….

 11. Piotrx

  10 maja 2018 at 18:51

  …. Czy Trump jest zakładnikiem lobby żydowskiego w USA…

  …pytanie retoryczne , każdy prezydent USA (i bardzo wielu z innych krajów) jest zakładnikiem żydowskiego lobby

  Działacz polonijny o ustawie 447: To próba przygotowania gruntu prawnego, żeby wyłudzić od Polski setki miliardów
  https://wpolityce.pl/polityka/393468-nasz-wywiad-dzialacz-polonijny-o-ustawie-447-to-proba-przygotowania-gruntu-prawnego-zeby-wyludzic-od-polski-setki-miliardow

  …..Niektórzy politycy PiS, m.in. wicepremier Jarosław Gowin, który był w ubiegłym tygodniu w USA, uspokaja polską opinię publiczną, że ustawa 447 nic nie znaczy, że to tylko deklaracja. Jak pan to ocenia?

  Jest to błędne rozumowanie. Nie wiem skąd pan Gowin czerpie takie pomysły. Stany Zjednoczone są krajem bardzo praktycznym. W Kongresie nic nie dzieje się przypadkowo. Ustawa S.447 jest konsekwencją długofalowych działań, których celem jest zmuszenie Polski do wypłaty nienależnych odszkodowań amerykańskim i międzynarodowym organizacjom roszczeniowym wspieranym przez Israel. Może nas tu jednak spotkać również coś znacznie gorszego.

  Co?

  Wymuszenie przeprowadzenia tak zwanej „restytucji mienia bezspadkowego”, która jest tak naprawdę próbą wymuszenia przekazania przez Polskę żydowskim organizacjom roszczeniowym znacznej części aktywów należących do narodu i państwa polskiego.

  W latach 60. PRL podpisał umowy indemnizacyjne z USA i państwami zachodnimi, które wypłacały odszkodowania.

  Umów tych było 12. Na mocy traktatu między Stanami Zjednoczonymi i Polską podpisanego w 1960 roku, Polska wypłaciła obywatelom Stanów Zjednoczonych odszkodowania za mienie utracone przez nich w procesie komunistycznej nacjonalizacji. Stany Zjednoczone administrowały ten proces i podpisały z Polską końcową umowę indemnizacyjną. Około 11 tysięcy osób zwróciło się po odszkodowania do specjalnie w tym celu powołanej amerykańskiej komisji. Mniej więcej połowa podań została rozpatrzona pozytywnie. Około 6000 osób otrzymało odszkodowania w wysokości 30 procent wartości utraconych nieruchomości. Połowę podań z różnych powodów odrzucono. Obecnie amerykańskie organizacje roszczeniowe żądają „odszkodowań” równych 100 procent dzisiejszej wartości tychże aktywów, lub też alternatywnie postulują przeprowadzenie pełnej „restytucji” mienia. Wsparcie dla tych idei przez Kongres USA jest oczywistym naruszeniem zapisów traktatu międzynarodowego podpisanego przez Polskę ze Stanami Zjednoczonymi w roku 1960-tym.

  …..

  Czy polska dyplomacja podejmowała działania, żeby uniemożliwić przegłosowanie ustawy?

  Takie działania nie są mi znane. Były szef MSZ-u Witold Waszczykowski powiedział, że wspomagał akcje Polonii. Nie wiem jakie akcje miał na myśli, bo od 12 grudnia 2017, od czasu kiedy ustawa S.447 została przyjęta przez Senat, byłem osobą mocno angażującą się w działania Polonii w tej sprawie, i nigdy, stwierdzam to z całą odpowiedzialnością, żadnego wsparcia ze strony polskiego MSZ-u nie otrzymaliśmy. Edmund Lewandowski, jeden z dyrektorów organizacji Coalition of Polish Americans miał rozmowę w MSZ-cie w Warszawie bodajże 16 grudnia 2017 w czasie której usłyszał, że Polonia nie powinna angażować się w żadne działania w sprawie ustaw S.447 i H.R.1226.

  ……

  W żadnym kraju cywilizacji zachodniej nie obowiązuje prawo pozwalające na zwrot mienia osobom, które nie miały potomków. Wszędzie własność bezpotomna przechodzi na własność Skarbu Państwa.

  Tak jest też w USA. Nie ma więc podstaw, ani potrzeby żeby Polska działała wbrew swoim interesom i niezgodnie z istniejącym prawem. Jeżeli ustawa S.447 stanie się obowiązującym prawem będzie to naruszeniem uniwersalnych norm prawa tak polskiego jak i amerykańskiego. Stworzy to precedens prawny, który uderzy również w Stany Zjednoczone.

  ………

  Czy pojawiają się kwoty odszkodowań, jakie Żydzi chcą uzyskać od Polski?

  Kwoty te są coraz to wyższe. Kiedyś mówiło się o 50, potem o 65 miliardach dolarów. Teraz nowojorskie grupy roszczeniowe podają już sumę 300 miliardów dolarów. Podejrzewam jednak, że grupy te mają też chyba również inne, bardziej ambitne plany. Ustawa HR 1226 która była procedowana wcześniej w Izbie Reprezentantów, a z której zrezygnowano na rzecz senackiej ustawy S.447, nie mówiła o odszkodowaniach, ale o pełnej restytucji mienia. Nie znam dokładnych statystyk, ale zgaduję, że przed wojną Żydzi byli właścicielami około 20 procent wszystkich polskich nieruchomości. Jeżeli mówi się o restytucji mienia „bezspadkowego i beztestamentowego” to mamy tu do czynienia z ryczałtowymi roszczeniami sięgającymi pułapu 20% wszystkich istniejących w Polsce nieruchomości. 20% wszelkich istniejących aktywów, to jest rzeczywista ewentualna skala zamachu na nas i na naszą państwowość. Nonsensowne i nieprawdziwe opowieści prezydenta Dudy o dwóch narodach od 1000 lat dzielących jedną ziemię legitymizują niestety te bezprawne i wyssane z palca roszczenia. Jasne jest, że ewentualne przekazanie w ręce żydowskich organizacji roszczeniowych 20% wszystkich tytułów własności w kraju wymagałoby czegoś więcej niż tylko prawno-administracyjnego zabiegu przekazania aktywów. Skutkiem tej własnościowej rewolucji byłyby „tektoniczne” w swych skutkach zmiany społeczne i polityczne w kraju. Gdyby plany lobby roszczeniowego zostały wyegzekwowane cała istniejąca struktura własności w Polsce zostałaby nieodwracalnie zburzona, a polska scena społeczno-polityczna została kompletnie i na zawsze przeformatowana.

  Środowiska roszczeniowe są bardzo konsekwentne.

  Podejrzewam, że tam nie planuje się niczego w kategoriach miesiąca czy dwóch, ale dziesięcioleci. Strategiczne, dalekosiężne plany realizowane są metodą małych kroków i z pewnością z pomocą dużej dozy manipulacji, nacisków, szantaży i wymuszeń. Przykład manipulacji? Choćby kwestia niczym rzekomo niezobowiązującej Deklaracji Terezińskiej, która po kilku latach nagle w cudowny sposób urasta i przeistacza się w obowiązujący rzekomo traktat międzynarodowy. Ni stąd, ni zowąd, mamy nagle problem z S. 447. Sprawy posuwają się do przodu mimo że łamią obowiązujące normy i rzeczywiste traktaty międzynarodowe, jak choćby umowę między Stanami Zjednoczonymi i Polską z roku 1960. Widzę już dalsze kroki, których można się spodziewać, jeżeli ustawa S.447 wejdzie w życie.

  Co według pana może się zdarzyć?

  Jeżeli ustawa S. 447 wejdzie w życie, i stanie się prawem będziemy mieli do czynienia z natychmiastową eskalacją nacisków politycznych i ataków medialnych na Polskę. W ciągu 18 miesięcy Departament Stanu USA będzie zobowiązany sporządzić odnośny raport i „zadekretować” czy Polska wywiązuje się ze zobowiązań, które rzekomo przyjęła na siebie podpisując Deklarację Terezińską. Jeszcze raz podkreślam – deklaracja nigdy nie była traktatem międzynarodowym – co nie przeszkadza jak widać niektórym w przypisywaniu jej takiej roli. W polityce międzynarodowej już ta deklaracja niestety taką rolę praktycznie i od dawna odgrywa. Jeżeli raport wykaże, że nie zmieniliśmy wystarczająco naszego krajowego prawodawstwa i naszych procesów administracyjnych na tyle, żeby zaspokoić i usatysfakcjonować życzenia żydowskich organizacji roszczeniowych, to będziemy mogli spodziewać się eskalacji rozmaitych wymierzonych przeciwko nam działań.

  Jakich działań? Co ma pan na myśli?

  Możemy spodziewać się rozmaitych politycznych i finansowych nacisków i szantaży, oraz długotrwałych sankcji ekonomicznych. Nie chcę tu roztaczać przed panem i czytelnikami najbardziej czarnych scenariuszy, ale pamiętam jak nie tak dawno temu rozkręcano konflikty etniczne w Jugosławii. Nie mogę zapomnieć również o jakże bliskim w czasie bombardowaniu Serbii.

  Być może ktoś myślący bardzo perspektywicznie tworzy już taki hipotetyczny scenariusz dla nas oparty na konflikcie polsko-ukraińskim? Nie mówię, że musi się on koniecznie wydarzyć, ale jest on, teoretycznie rzecz ujmując, całkiem możliwy i łatwy do zrealizowania. Musimy myśleć strategicznie i poruszać się w wielu płaszczyznach. Myślę, że należy tworzyć alternatywne plany na każdą okoliczność.

  Mam nadzieję, że Polska w sytuacji egzystencjalnego zagrożenia w jakim się obecnie znajduje jest jeszcze zdolna aby znaleźć siły na skuteczne przeciwdziałanie. Tak naprawdę nie chodzi tu przecież tylko o pieniądze, ale o coś znacznie większego, o przejęcie na tym etapie kontroli nad różnymi procesami decyzyjnymi w Polsce. Zmiany społeczno-gospodarczo-polityczne do których by doszło po realizacji przez Polskę tych absurdalnych roszczeń kompletnie zmieniłyby kształt naszego kraju i odebrałyby nam wpływ na cokolwiek……………

 12. Marian

  10 maja 2018 at 20:03

  „Daliśmy się nabrać na patriotyczne dyrdymały pod pomnikiem Powstania Warszawskiego” – o bardzo przepraszam, szanowna Pani, a ja NIE. Nie byłem tam, nie słuchałem w mediach, nawet do końca nie wiem, co on tam powiedział. To jedna sprawa.
  Druga sprawa, to – powiedzmy to jasno – nie było to wystąpienie prezydenta USA pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, ale pod Ambasadą Chińską, która leży 100-200 metrów dalej. Prezydent Trumph wykrzyczał po oknami Chińskiej Ambasady, że Polska jest wasalem USA i żeby o tym pamiętali.
  Prosta sprawa.
  Na durniów to wyszli ci, co tam klaskali i mieli obłęd w oczach. Teraz niech się wstydzą. Of course.

  • prawo

   10 maja 2018 at 20:06

   To – dyrdymały pod pomnikiem Powstania Warszawskiego – napisał mu prof. Marek Chodakiewicz.
   Mądry pisze dla zabawy – głupi słucha bo ciekawy.

   • prawo

    10 maja 2018 at 20:07

    Teraz już wiecie wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo?
    Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że 447 to nie dotyczy was matoły. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.
    Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

  • Marian

   10 maja 2018 at 20:10

   Osobiście uważam, że dobrze się stało, że USA w jakiś sposób wypowiedziało nam wojnę. Dzięki temu wrogowie USA nie będą szukać z nami wojny zastępczej. Po to bezcelowe.
   A to, że Żydzi otwarcie z nami walczą, to jest bezcenne. Wreszcie…

   • Obserwator

    10 maja 2018 at 20:52

    Ma Pan rację. Zgadzam się w całej rozciągłości. Wybuchła medialna bomba termojądrowa. Odpadły maski od gęby demokratycznej i wolnej, ponoć, USA – a szczególnie dotyczy to „Jarosława zbawcy” i jego kamaryli tu w Polsce. Także poprzedników.

    Poznaliśmy prawdę i choćby tylko to. W tym momencie.

    • TZ.

     10 maja 2018 at 23:28

     No to co? Reżimowe media będą nas w dalszym ciągu straszyły wojną z Rosją. A agresję żydowską – prawdziwą wojnę, w którą Polska i Polacy zostaną uwikłani – będą starały się ukryć pod korcem. A głupi Polacy dadzą się na to nabrać.

     • Obserwator

      10 maja 2018 at 23:52

      TZ. głupi Polacy tak. Zakłada Pan, że są tylko głupi Polacy? To Pan myli się – grubo myli się. Przekona się Pan, TZ.

      Już na marginesie, a skąd u Pana takie, powiedzmy „głębokie”, przemyślenia o Polsce i Polakach? Świat ani nie zaczyna, ni kończy się, na jakichkolwiek reżimowych mediach.

 13. fdsfdsgfdsg

  10 maja 2018 at 20:55

  Życie w Palestynie to codzienne upokorzenia – to jest sytuacja ciężka do wyobrażenia i do zniesienia na dłuższą metę. Kontrole na checkpiontach, grupy żołnierzy patrolujące miasta palestyńskie, zatrzymujące bez powodu, sprawdzające ID, co może trwać godzinami, bezprawne aresztowania, pozasądowe egzekucje, wyburzenia domów, zagarnianie ziemi, ujęć wodnych, sadów. To drogi, którymi mogą poruszać się tylko osadnicy żydowscy, wojsko lub turyści, odmowa swobody przemieszczania się – to tylko nieliczne przykłady… to jest apartheid, segregacja rasowa… Wyobraźmy sobie, co mogą czuć ojcowie, którzy nie są w stanie zapewnić ochrony swojej rodzinie, kiedy są bici, upokarzani, wyśmiewani przez żołnierzy IDF na oczach swoich dzieci – i co czują dzieci, kiedy widzą swoich rodziców w takiej sytuacji…
  Na Okupowanych Terytoriach Palestyńskich funkcjonuje około 700 checkpointów, w wyniku czego poszczególne miasta i wsie pozostają odcięte od siebie nawzajem, poważnie utrudniony jest dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej i pracy. Codziennym doświadczeniem Palestyńczyków na punktach kontrolnych jest stanie godzinami w kolejkach, drobiazgowa kontrola dokumentów oraz zdanie na łaskę i niełaskę żołnierzy izraelskich, którzy mogą odmówić przejścia czy przejazdu. Izraelska armia okupacyjna dzierży w swych rękach kontrolę nad wszystkimi aspektami życia Palestyńczyków.
  Celem polityki wyburzania domów jest zmuszenie lokalnej ludności do opuszczenia swoich terenów, pól uprawnych – innymi słowy – wysiedlenia, a następnie przejęcie tych ziem pod budowę nowych kolonii żydowskich. W większości rodziny, którym wyburzono domy pozostają na swojej ziemi, żyją w namiotach lub prowizorycznych przybudówkach i przy pomocy takich organizacji jak Izraelski Komitet Przeciwko Wyburzeniom Domów próbują odbudować zniszczone budynki. Kwestia budowy domu to hazard w Palestynie – nigdy nie wiesz, kiedy tzw. „cywilna administracja” – która jest de facto administracją wojskową przyjdzie i zniszczy wszystko co masz. Można więc zadać pytanie – to po co je odbudowywać? Przede wszystkim nie ma się wyboru – trzeba gdzieś mieszkać – po kilkudziesięciu latach okupacji ma się dzieci, wnuki – wszyscy muszą gdzieś mieszkać, poza tym zawsze jest nadzieja – może przeżyje w tym domu rok, może będę miał szczęście i uda się przeżyć 5 lat – a może wygram na loterii i nigdy nie przyjdą, bo okupacja się skończy. Wyobraźmy sobie życie w takiej niepewności, wyobraźmy sobie dzieci, które idą do szkoły rano – a kiedy wracają nie mogą znaleźć swojego domu, rodzeństwa, rodziców….
  Tzw. opinia międzynarodowa potępia wyburzenia – i na tym koniec.
  W Polsce osoby, które się do nas zgłaszają, często mówią, że mają dość jednostronnych informacji sączących się z polskich mediów, cenzury i przemilczeń i że chcą działać – pytają się, co mogą zrobić, jak pomóc – próbujemy budować sieć powiązań, oddolny ruch solidarności, który już funkcjonuje na świecie – to dlatego o działaniach podejmowanych w Polsce – dowiadują się również aktywiści np w Stanach… Jest nas więc coraz więcej.

  Jak żyć w Palestynie? fragmenty

  • TZ.

   10 maja 2018 at 23:35

   „Najzabawniejsze” w tym wszystkim jest to, że to Palestyńczycy są prawdziwymi genetycznymi Żydami. Ok. 80 proc. z nich ma haplogrupę J1 lub J2, charakterystyczną dla tej nacji. To są Żydzi i Arabowie, którzy przyjęli islam. Izraelczycy, którzy ich zabijają, mają tylko w ok. 60 proc. haplogrupę J1 lub J2. Stanowią mieszankę genetycznych Żydów ze Słowianami, Nordykami, Grekami, Chazarami… Sam Netanjahu nie wygląda jak rasowy Żyd, tylko ma wyraźne cechy nordyckie.

   • Obserwator

    11 maja 2018 at 01:09

    Przepraszam za słowo Pan, tak elegantae vox populi; że użyłem wobec ciebie, mędrku. Znasz się na fzjonomice? Bo genetykę, współczesne badania nad etnosem, mieszasz z fizjonomią, tu fizjonomią B. Netanjahu. Ewidentnie nie wiesz, mędrku, na czym polega przynależność do narodu Żydów, dawniej w Rzeczpospolitej nazywanych Izraelitami. Jak jest reguła tej przynależności. Po prostu nie kumasz. Gardzisz Polakami. Znasz inną mowę? A może z urodzenia jesteś rasistą? Ostatnio zajmował się tym m. in. Alfred Rosenberg w czasach III Rzeszy Niemieckiej. Naczelny ideolog rasizmu NSDAP.

    Tu się traktuje o dramatycznych sprawach Polski i Polaków. A ty, mędrku, wygłupiasz się. Siejesz porutę – więc pucuj sie.

    • Adaś

     11 maja 2018 at 02:31

     Dawid, to Ty?
     Pozdrów tatełe!

 14. To wy LEMINGI w III RP zrobilicie SAMI z SIEBIE zakładnikiem lobby żydowskiego w III RP !

  10 maja 2018 at 21:14

  Ty GŁUPIA Alicja Dołowska popatrz sama na siebie w lustro na swój PROSTACKI ryj i PUSTY swój łep, skoro dalej do ciebie nie dotarło, że WY sami, wy DURNIE wykołowani przez ŻYDÓW „solidaruchów”, KOR-ów udających „polaków” z anty-polskich gangów AWS, Unii Wolności, SLD, PiS, PO, PSL …itp tych płatnych agentów żydowskiego CIA wspieraliście i stawialiście na piedestały najwyższych urzędów III RP od 1989r do dzisiaj.
  Ty WY GŁUPIE tchórzliwe wykołowane lemingi w III RP żydowskiej właśnie SAMI dla SIEBIE WYGENEROWALIŚCIE tą RABUNKOWE anty-polskie żydowskie ustawy w pierwszej kolejności, ukręciliście SAMI na SIEBIE wielki bat w III RP w tym anty-polskim sprzedajnym KNESETO-Sejmie na ul. Wiejskiej w Warszawie !
  To anty-polskie żydoskie QURWY z gangów PiS-PO-PSL-SLD-nowocześni żyda Petru na których wy polska wykołowana HOŁOTO głosowaliści w „wolnych wyborach” na takich anty-polskich SPRZEDAJNYCH płatnych agentów żydowskiego CIA/Mosadu syjonistów SQURWYSYNÓW jak Tuska, Komorowskiego, Dudę, śmierdzieli neo-banderowców Kaczyńskich, Kopacz, Balcerowicza, Kwaśniewskiego, Schetynę, psychopatę RUSOFOBA Macierewicza … itp. którzy ZAWSZE zabiegali za granicą, aby dowalić etnicznym Polakom w III RP oraz finałowo WYMAZAĆ z mapy Świata instytucję Państwa Polskiego !
  „Prezydent Lech Kaczyński Zdrada państwa i Narodu Polskiego mason , kryptosyjonista w Izraelu” :
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=cOzhstifLsM

  Ta wstrętna ZAKŁAMANA gnida Trump był ZAWSZE i jest zakładnikiem lobby żydowskiego w USA, tak jak jego WSZYSCY poprzednicy od momentu brutalnego ZABICIA prezydenta Johna Kennedygo w listopadzie 1963r przez dalej bezkarną mafie ŻYDO-masonów zalegalizowanych ZŁODZEJI i LUDOBUJCÓW!
  IDENTYCZNYMI zakładnikami krwawego bezkarnego lobby ŻYDOWSKIEGO w III RP byli i są te wszystkie ZAFAŁSZOWANE GNIDY z ŻYDOSKIEGO układu z Magdalenki 1989r i ŻYDOSKIEGO „okrągło-stołowego”, gdzie aktywiści mniejszości narodowych, zwłaszcza ŻYDY udający „polaków” w 100% przejęli władzę w PRL-u, a następnie wam lemingi zorganizowali te ŻYDY tą żydo-mafijną złodziejską III ŻYDOSKĄ RP.
  Zasadniczym tematem układu „okrągłostołowego” z 1989r było ustalenie zasad oraz zawarta UMOWA miedzy aktywistami mniejszości narodowych o ZAJADŁYM ZWALCZANIU zalążków samo-organizacji etnicznych Polaków usiłujących zachować Polskość Polski.
  GŁOWNYM celem tych anty-polskich squrwysynów żydów solidaruchów, KOR-ów i tzw. „desydentów demokratycznych” czyli ZAKAMUFLOWANYCH ŻYDÓW w PRL-u którzy przegrali batalię walki o władzę w PRL-u w 1968r była ponowna próba PRZEJĘCIE władzy przez ŻYDÓW w „warszawce” od lipca 1980r do grudnia 1981r.
  Gdyby POLSKI patriota gen. W.Jaruzelski nie wprowadził Stanu Wojennego 13-XII-1981r to Polski jako państwa już by dzisiaj na 100% nie było, a w jej miejscu już by dawno był jakiś tam ŻYDOWSKI … Polin!
  Czy ty wy GŁUPCY lemingi w III nie wiecie do dzisiaj, że najbardziej KRNOBRNYCH etnicznych Polaków w Kraju na zagraniczną banicje WYRZUCALI z PRL-u a potem w III RP właśnie żydo-komuniści, a potem żydo-solidaruchy i anty-polskie QURWY żydowski KOR !!!
  Sprawdzcie sobie wy BARANY lemingi w Kraju te FAKTY, że dosłownie wszyscy członkowie żydowskiego KOR zostali odznaczeni najwyższymi odznaczeniami Polskimi w III RP za swoją WALKĘ z polskością i przejecie władzy w Polsce przez ŻYDÓW i ukrów w 1990r !
  Następnym elementem UBESWŁASNOWOLNIENIA etnicznych Polaków w III RP przez rządzących ŻYDÓW w Warszawie było wprowadzanie totalnej zajadłej RUSOFOBI w III RP, gdyż RUSOFOBIA była i jest najważniejszym elementem składowym wprowadzania żydowskiego GLOBALIZMU w Europie Środkowej.
  Żydowska CHCIWOŚĆ czy to w USA czy gdzie kolwiek indziej NIE dopuszcza do wielo-polarnego Świata !
  ŻYDY z USA skonstruowali GLOBALIZM, który jest tylko JEDEN – ŻYDOWSKI z rządzącą TYLKO jedną nazistowską żydowską KASTĄ!
  To rządzący ŻYDY w III RP jak te PiS-PO-PSL-SLD z pełną premedytacją CELOWO nie pozwalają, aby Polska jako instytucja państwowa miała PARTNERSKIE stosunki gospodarczo-polityczne ze WSZYSKIMI sąsiadami z którymi Polska graniczy !
  Żydy zamieszkali w Rosji utworzyli MAFIĘ, która prowadzi zajadły SABOTAŻ Rosji i to ruskie ŻYDY usiłują rezerwać Rosję na kawałki od środka, a następnie te kawałki sobie przywłaszczyć i je RABUNKOWO eksploatować jak kolonie w Afryce.
  Dobrze skonsolidowane żydostwo zamieszkałe w USA zlepione mitologicznym KLEJEM „holokaustycznym”, który jest faktycznie anty-ludzką szowinistyczną żydoską IDEOLOGIĄ, za pomocą tej ideologii przejęło władzę w Waszyngtonie i przywłaszczyło sobie całe USA i UE w Brukseli.
  Skrajna chora RUSOFOBIA neo-banderowców syjonistów tych WARIATÓW Kaczyńskich, Dudy, Macierewicza itp. płatnych agentów CIA ideologów PiS została na siłę wprowadzana w nauczaniu od szkoły podstawowej do uniwersytetów w całej III RP.
  To właśnie poziom zajadłej chorej RUSOFOBI obecnego hodowanego polskiego obywatela został wykreowany i narzucony przez żydów w III RP jako NOWE kryterium „polskiego” patriotyzmu wszystkich Polaków.
  Tym złodziejom z przestępczych gangów PO-PiS nigdy NIE chodziło o bezwględny interes polskich obywateli.
  Mafiozom gangsterom z PO-PiS-PSL dosłownie ZAWSZE JEDYNIE chodzi o to, aby umęczeni WYKOŁOWANI polscy obywatele mający TYLKO 2 obcje w końcu „zagłosowali” na gang PiS pozorujący, że JAKOBY ten GANG złodzejo-bandytów jest JAKOBY „partią narodową” w której takiej tradycji NIE było, NIE ma i NIGDY mieć NIE będzie, gdyż ta zgraja neo-banderowców syjonistów NIGDY nie miała, mieć NIE będzie wspólnego z polskością !
  Aparatczykom żydowskiego gangu PiS czyli „solidaruchom” neo-banderowcom na żołdzie żydowskiego CIA jedynie chodzi o zagarniecie TOTALITARNEJ władzy na 4 lata tylko dla siebie, aby te żydy mieli swoje łapy w worku polskiego podatnika i nas wszystkich Polaków RABOWAĆ czyli identycznie jak anty-polskie squrwysyny złodzeje gangsterzy PO wspólnie ze złodziejami PSL i SLD.
  NAJWAŻNIEJSZYM składnikiem obecnego tzw. „polskiego patriotyzmu” wymaganego przez sprzedajnych żydowskich gangsterów politycznych PiS jest totalna bezgraniczna RUSOFOBIA + obowiązkowo powodująca SKŁUCENIA Polaków i Rosjan prowadząca w prostej linii do WOJNY.
  Tak sobie życzą waszyngtońscy żydzi-sponsorzy tego gangu PiS ubrani w chińskie gacie namawiający cały Świat do kupowania w USA uzbrojenia, gdyż obecne USA już NIC więcej NIE ma do zaproponowania.
  Według scenariusza politycznego sprzedajnych mafiozów PiS z neo-banderowcami skrajnymi rusofobami Kaczyńskim i wariatowi Macierewiczowi chodzi o to, aby sąsiad Polski, czyli Rosja lub Białoruś były w III RP znienawidzone, gdy tak u żydów z PiS-PO zamówli żydy z Waszyngtonu i New Yorku.

 15. jaro7

  10 maja 2018 at 21:20

  Czy ktoś wie czy Morawiecki podziękował Trumpowi na Twiterze? Bo jak wcześniej trampek rzucił miłe słówko o Polsce to pis-dzielce orgazmu podostawały a teraz siedzą cicho i udają że sprawy nie ma.W sprawie pomnika też TYLKO działania Polonii przynoszą skutek bo ten Ciputowicz to się nadaję to ….wyp….z pracy.

 16. gość

  11 maja 2018 at 02:37

  Apel Prezesa Ruchu Narodowego do Mateusza Morawieckiego

  Warszawa, 09.05.2018 r.

  Sz. P. Mateusz Morawiecki
  Prezes Rady Ministrów

  Szanowny Panie Premierze!

  Zerwanie przez USA porozumienia nuklearnego z Iranem oraz przywrócenie sankcji to fatalny sygnał dla bezpieczeństwa i stabilizacji na Bliskim Wschodzie.

  Niestety, jest to również świadectwo wzrostu i tak potężnych wpływów lobby izraelskiego w Waszyngtonie. Co za tym idzie, wobec trwającej nagonki środowisk żydowskich oraz izraelskich polityków, mediów i postaci życia publicznego na nasze państwo – są to również złe wieści dla Polski.

  Wojenne pogróżki na Bliskim Wschodzie dobiegają dziś przede wszystkim z Tel-Avivu. Tymczasem Iran, od którego w ostatnim czasie Polska odebrała znaczącą dostawę ropy naftowej, jest potencjalnie niezwykle korzystnym partnerem gospodarczym dla naszego kraju. Jest jednym z czołowych producentów ropy naftowej i gazu ziemnego, potężnym, otwierającym się rynkiem 80 milionów konsumentów oraz znaczącym importerem produkcji rolnej.

  Iran jest zarazem jedynym w regionie poważnym przeciwnikiem Izraela niezniszczonym przez zewnętrzne interwencje. Nawiązanie przez Polskę ściślejszych relacji z tym państwem będzie z tego powodu również istotnym sygnałem suwerenności i podmiotowości Polski w obszarze stosunków międzynarodowych.

  Dlatego imię pokoju, w imię polskich interesów gospodarczych, w tym zwłaszcza w kluczowej dla bezpieczeństwa państwa energetyce, ale także m.in. ze względu na kwestię bezpieczeństwa chrześcijan w regionie, Polska powinna wyraźnie zdystansować się do obecnej polityki Stanów Zjednoczonych oraz Izraela w tym zakresie.

  W polskim interesie leżą intensywne i życzliwe relacje z Iranem. Wzywam Pana Premiera do prowadzenia odważnej i roztropnej polityki państwa polskiego w tym zakresie.

  Robert Winnicki
  Poseł na Sejm RP
  Prezes Ruchu Narodowego

  http://ruchnarodowy.net/apel-prezesa-ruchu-narodowego-do-mateusza-morawieckiego/

 17. Polska-Iran-Syria-Liban

  11 maja 2018 at 02:59

  Trudno się nie zgodzić z autorką artykułu. To już najwięksi polscy naiwniacy powinni wszystko wiedzieć. To co przed wielu laty mówili ś.p. B. Wolniewicz, S. Michalkiewicz, J.R. Nowak czy G. Braun stało się początkiem prawdziwej usraelskiej napaści na Polskę. Straszyli nas wiele lat Rosją a po cichu był przygotowywany atak ze strony państw które były określane jako sojusznicy. Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, na dodatek z obcymi usraelskimi wojskami na swoim terenie a minister SZ KAPUTowicz nadal rżnie głupa że nas to nie dotyczy bo nie zostaliśmy w tej antypolskiej ustawie wymienieni. Toż to himalaje ignorancji! Ile jeszcze czasu tacy osobnicy, następcy i uczniowie Geremka będą nas reprezentowali!? Trzeba w końcu przepędzić tych pookrągłostołowych polityków bo za chwilę wszyscy my zostaniemy przepędzeni. Projekt już nie muzealnego Polin staje się faktem. A obecni rządzący jak ich wszyscy poprzednicy realizują scenariusz doprowadzenia do polskiej kapitulacji. Nie można na to pozwolić!
  Izrael bezwzględnie dąży do zaatakowania Iranu ale co oczywiste bez wielkiego amerykańskiego Izraela jest to mało prawdopodobne więc robią wszystko żeby tak się stało. Trampek jest bezwolną żydowską marionetką która może doprowadzić do niezwykle niebezpiecznej sytuacji bo na pewno nie będzie powtórki jaka miała miejsce gdy bezprawnie zaatakowali Irak. Dzisiaj każdy myślący Polak powinien zdecydowanie być po stronie Persów, Syrii Baszara Al Assada oraz Libanu i Hezbollahu!
  NIE dla syjonistycznej agresji!

 18. George

  11 maja 2018 at 08:10

  Należy zawsze pamiętać o jakże słusznym stwierdzeniu, że narody i państwa nie mają przyjaciół, mają tylko interesy. Każde inne widzenie polityki międzynarodowej, kierowanie się względami przyjaźni i lojalności, to jest zwykły infantylizm. Ci którzy rozklejali się słysząc dyrdymały Trumpa wypowiedziane w Wraszawie, to po prostu niedorozwinięte dzieciaki.

 19. Dick

  11 maja 2018 at 08:59

  Żydzi z Usraelem szykują następne ludobójstwo na Bliskim Wschodzie.
  Przez ich knowania, stworzenie terrorystycznych organizacji i wspieranie ich zostało wymordowanych około pół miliona Syryjczyków. Ale to nie koniec, Syrię chcą zrównać z ziemią. Nie udał się myk z ISIS, teraz chcą sami zaatakować. I chcą zaatakować Iran.

  To są ludobójcy, zbrodniarze. Mają krew na rękach setek tysięcy ludzi.

  Jak ktoś tego nie rozumie, jak ktoś jeszcze ich wspiera, wspiera szatana.
  Bo jest tylko jedno przykazanie, bez podpunktów: Nie zabijaj.

  Więc każdy wierzący w Jezusa powinien się zastanowić do głębi, po której stronie stoi.
  Po stronie zbrodniarzy, czy tych pragnących pokoju?

  Raport jest z 2015, nie uwzględnia Syrii…
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/04/09/lekarze-noblisci-ponad-13-miliona-ludzi-zabitych-w-amerykanskiej-wojnie-z-terroryzmem/

  A teraz ci sami zbrodniarze chcą nas obrabować na 300 mld$, a pewnie i z naszej ziemi, naszego kraju.

  W mediach, w TVP, Polsacie, TVN cisza, nie ma wzmianki o ustawie 447.
  To nie przypadek, to kolejny dowód na to, jak Polacy są sprzedawani Żydom.
  Nawet o ataku Żydów wypowiadają się przychylnie, a usraelska TVN wprost popiera.

  Jeśli ktoś wierzy, że świat nasz, że my w Polsce jesteśmy bezpieczni, to jest głupcem.
  I nie o Rosję tu chodzi…

  • Dick

   11 maja 2018 at 09:04

   Oczywiście o ataku Żydów na Syrię.

  • DROGI PO BOGU

   14 maja 2018 at 00:48

   Tak to prawda? ,;- Polskie Zydy przygotowuja teren do wyprowadzenia z kraju poteznej kasy,;- nie zdajac sobie sprawy z tego? ,;- ze to Zydowska Mafia pod egita Iseaela stara sie o nielegalne wyprowadzenie tej kasy? ,;-takich swiatkow sie przecierz likwiduje),;- nie liczy sie dla nich miejsce ur. ,;- tylkmo haslo Zyd.,;- mowi sie ze lepiej pozno niz wcale .;- nie tym razem? ,;- szanse na przetrwanie ma sie jedna?,;- Swiat jest tak dalece zmaterializowany-ze zapomnial kim sa ludzie na nim mieszkajacym?,;- tak jak kiedys pan Bog ,;- pomieszal ludziom jezyki,;- gdy chcieli sie do niego dobrac?,;- tak i teraz musi cos nastapic z jego str?.,;- jezeli my wszyscy mieszkancy tej planety!!! ,;- nie zareagujemy pozytywnie ,;- czeka nas to samo , co bedzie musial Bog uczynic? ,;- nie chcac dopuscic do zaglady tego co stworzyl??? W obecnych czasach czlowiek sie wybiera na inna planete,;- nie majac poszanowania w/g drugiegi czlowieka?,;- powiedzmy sobie jedno ,;- to nie moze nigdy nastapic,;- puki to nie nastapi tzw. ZGODA!,;- stare przyslowie mowi?,;- ZGODA buduje niezdoda RUJNUJE!!! ,;- i to tyle w temacie!!!!!!!!!!

 20. Jakub

  11 maja 2018 at 11:55

  Dziękuję p.R.Winnickiemu za rozsądne sformułowanie.Obecnie głównym wrogiem Polski i Polaków są zachłanni Żydzi.Tramp jest zakładnikiem Żydów.Nie jest przyjacielem Polski.
  Wypowiedziane obrażające autorkę słowa to chamstwo.

 21. Obserwator

  11 maja 2018 at 14:57

  Idź idioto.

  • Obserwator

   11 maja 2018 at 15:02

   to do wpisu tzw. Adasia. Pytanie do administratora. Coś nie funkcjonuje portal, bo wpisywałem się pod:

   Adaś 11 maja 2018 at 02:31
   Dawid, to Ty?
   Pozdrów tatełe!

 22. Art

  11 maja 2018 at 16:34

  Jest nadzieja.Oto zdrajczyk,przeflancowany na amerykańską stronę mówi Do rzeczy. Pierwszy Sekretarz Miller rzecze:
  http://marek-natusiewicz.szkolanawigatorow.pl/447-no-i-pozamiata

 23. caytlondon

  11 maja 2018 at 20:05

  us-rael a trump to zydowski parchutel

 24. KONTRAKT Hitlera z organizajami Zonistycznymi w 1937R.

  11 maja 2018 at 23:59

  KONTRAKT Hitlera z organizajami Zonistycznymi w 1937r.
  Premier Kanady Justin Trudeau jest IDIJOTĄ pierwszej KATEGORI, gdyż oszukany przez żydów, ciemniak historyczny obiecał DZISIAJ przepraszać żydów z Kanady za nie wpuszczenie 13 maja 1939 statku MS St. Lous do portu w Kandzie z 1000 nielegalnych emigrantów żydowskich z Niemic !!!!
  Mafiozi żydowscy z organizacji ZONISTYCZNYCH z Europy w porozumieniu z mafiozami żydowskimi z USA i Kanady oficjalnie na piśmie POPROSILI A.Hitlera w 1937 roku, aby władze niemieckie i organizacje Zonistyczne zawarli KONTRAKT w 1937 roku, aby Hitler zorganizował nacisk administracyjny w Niemczech na żydów aby wyjeżdżali do Palestyny.
  Mafiozom żydowskim z organizacji Zonistycznych codziło o to, aby WYMUSIĆ na żydach zamieszkałych w Niemczech i całej Europie, aby uciekali w popłochu do Palestyny, a takie okoliczności pomogą Zonistom w utworzeniu państwa Izrael w miejsce kolonii brytyjskiej Palestyna.
  Sęk w tym, że przeciętni żydzi wygodnie mieszkający w Niemczech czy Europie NIE chcieli dobrowolnie jechać na jakąś tam PUSTYNIĘ na Synaj lub do Azji, na jakieś PUSTKOWIE do jakieś tam arabskiej Polestyny.
  Nie przyjmowanie statków w USA i Kanadzie z żydami emigrantami w 1939 roku było na WYRAŹNĄ prośbę organizacji żydowskich w USA i Kanadzie, które to organizacje prosiły kapitanów staków, aby odpłynęli z tymi żydami do Palestyny !!!
  Właśnie DLATEGO tych żydów w latach 1937 – 1943 NIE przyjmowano w USA i Kanadzie.
  To na PROSBĘ tych amerykańskich i knadyjskich żydów NIE WPUSZCZONO do portów w USA i Kanadzie kilkanaście statków pasażerskich wiozących uciekających żydów z Europy do Ameryki Północnej w latach 1937-1943, a które to statki ŻYDOWSCY bonzowie w USA i Kanadzie odsyłali popłynąc do Palestyny.
  Te statki przybyłe z żydami z Europy do USA i Kanad zostały ZMUSZONE do uzupełnieniu paliwa, wody i żywności, następnie ZMUSZONE do OPUSZCZENIA wód terytorialnych USA lub Kanady i odpłynięcia w kierunku Morza Śródziemnego, a następnie Palestyny, co wg. projektu żydoskich Zonistów w USA, Kandzie i Europie miało być ZACZYNEM organizowania państwa Izrael w kolonii Palestyna w myśl konceptu żydowskich działaczy Zonistów.
  Aby ułatwić żydom realizacje tego projektu osiedlenia żydów w kolonii Angielskiej Palestyna, właśnie DLATEGO Hitler wysłał swoją armię do północnej Afryki z gen. Romelem na czele, aby ten WYPAŁ anglików z Północnej Afryki oraz Palestyny co właśnie miało umożliwić utworzenie państwa Izraela w myśl kontraktu z 1937r Zonistów żydowskich z Hitlerem.
  Nie zapominać, że w armi niemieckiej gen. Romela było co najmniej 30% żydów niemieckich, którzy nie umieli się bić, wiec zostali rozgromnieni w Afryce.
  Wtedy Hitler się wściekł na żydów i postanowił ich UKARAĆ za słabą waleczność w Afryce. Dlatego od 1943 roku Hitler zaostrzył rystrykcje wobec żydów w całej Europie, co miało zmusić żydów do uciekania do Palestyny. Ci żydzi co nie chcieli opuszczać Europy i jechać do Palestyny, to karano ich wywowozem do obozów koncentracyjnych.
  To wszystko odbywało się za ZGODĄ żydów ZIONISTÓW amerykańskich oraz kanadyjskich ale o tym nie wiedział rząd amerykański, że ZIONISCI są w kontakcie z Hitlerem w tej sprawie.
  Okazuje się ze Joachim von Ribbentrop minister hitlerowskiego MSZ-u UDOSTEPNIŁ Vlodimirowi Molotov stalinowskiemu ministrowi MSZ-u wiele dokumentów, KONTRAKTÓW ZIONISTÓW żydowskich z administracją A.Hitlera, aby z tymi dokumentami zapoznał się osobiście Józef Stalin i RAZEM z Hitlerem realizował identyczna politykę wobec żydów rosyjskich.
  Ta cała sprawa jest okryta do dzisiaj TAJEMNICĄ, a dokumenty na ten temat są też w Moskwie oraz UKRYTE w archiwach w Berlinie na prośbę obecnych zafałszowanych żydów z USA !!
  Oto co na ten temat pisze OBECNA zagraniczna prasa na świecie, której nie są w stanie OCENZUROWAĆ żydzi:
  oto tzw.
  „The Transfer Agreement between Zionism and Nazism”
  https://archive.org/stream/THETRANSFERAGREEMENT_201611/THE%20TRANSFER%20AGREEMENT_djvu.txt

 25. Obserwator

  14 maja 2018 at 16:33

  Oto dobra analiza „punktu startu” act 447 – dobra, to nie znaczy znakomita.

  https://wpolityce.pl/polityka/394046-nasz-wywiad-prof-wroblewski-ustawa-447-jest-pierwszym-krokiem-zeby-wszczac-dalsze-dzialania-przeciwko-polsce

  Podobieństwo do wyłudzenia od Szwajcarii odszkodowań jest w pewnym sensie zwodnicze. Ale wyjaśnienie dlaczego – to już inny temat. Nie chodzi tu o poglądy, o ideologie, o preferencje polityczne, itp. Tu trzeba zastosować profesjonalne działania prawne oraz dyplomatyczne. A wcześniej dokonać ekspertyzy, dokonywać jej dynamicznie – ale także inny temat.

  To zarazem test, ostateczny test, na poczytalność umysłową PiS i innych tzw. partii politycznych w Sejmie RP, także w Senacie RP oraz wszystkich urzędników (potwornie rozbudowanej administracji. Przecież w PiS są sami prawie prawnicy. Znam wynik, a Wy też znacie, tego testu. Ale sprawa act 447 będzie narastać. A może inne pseudo polityczne i społeczne „projekty” tzw. transformacji (począwszy od 1989 r.) na tej kanwie powrócą do gry?

  Tę problematykę da się rozwiązać. Lecz nie poprzez udawaczy i wykształcenców (termin z eseju A. Sołżenicyna).

 26. Zub

  14 maja 2018 at 17:59

  @Obserwator: myślę,że generalnie opór przeciwko Trumpowi będzie narastał, bo to co robi przypomina szaleństwo. I to sie już w Europie dzieje z powodu zerwania umowy z Iranem i ogłoszenia ekonomicznych sankcji. Sankcji bez żadnych dowodów, bo Trump wierzy na słowo Netanjahu, który go chyba omotał. Dzisiejsze wydarzenia i ofiary w Palestynie, w dniu kiedy córcia i zięć Trumpa oddawali nową ambasdę USA w Jerozoilimie, pokazują że jest na smyczy okreslonego lobby. Być może dlatego, że amerykański dolar jest już tylko atrapą pieniądza, a cała kasa świata w rękach tego lobby. Wystarczy by to lobby powiedziało,że król jest nagi a USA to bankrut mimo militarnej potęgi.Więc Trumpek siedzi na tej smyczy.

  • Obserwator

   14 maja 2018 at 19:39

   Zub – zgadzam się. Współczesne ludobójstwo nie będzie „instalować” fantazmatów jakiejś odpowiedzialności za cudze zbrodnie wobec Narodu Polskiego. Przejaw czarnego okultyzmu? By użyć publicystycznej przenośni. Wyraźny i wyjątkowo realny przejaw antycywilizacji oraz bezprawia.

   Premier Polski, który opowiada, że mogli być Polacy… Absurd, również w sensie logicznym. Ale p. Hilary Clinton, która ma raczej konotacje iście trockistowskie, gdyby została prezydentem – mogłoby być jeszcze gorzej. Tak, jeśli chodzi pieniądze, ponieważ FED już od dawna eksportował i eksportuje dług USA na cały świat – tam gdzie wejdzie. Te wszystkie determinanty finansowe „zobowiązania bez pokrycia”.

   Wywracanie kota ogonem to nie jest uprawianie polityki i dyplomacji. Dla USA to równia pochyła – w dół na zatracenie.

   Zbawca Polski… Surrealizm to był jeszcze racjonalny kierunek (w sztuce i kulturze) wobec współczesnego „zbawiania” Polski.

 27. Pingback: 3n9ct5mwn9cwntctvbyb3vebce

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra