Z kraju

Contra Mundum udostępnia za darmo MP3 z swoimi patriotycznymi piosenkami – tylko na kilka dni

Jak poinformował Norbert „Smoła” Smoliński lider zespołu Contra Mundum, zespół udostępnił ważne przez 6 dni linki do pobrania za darmo i legalnie wszystkich 4 albumów grupy (MP3-ki oraz okładki).

„CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM” (2015)
https://we.tl/gwL1krWyFX

„W WIERSZU I BOJU. 1916 – 1949″ (2016)
https://we.tl/TU4LQfGhPK

„ODWAŻNYM WSZYSTKIM POKŁON NISKI” (13.12.2017)
(w 35. Rocznicę wprowadzenia stanu wojennego)
https://we.tl/i0QhodbO6I

„ŻYCIE I ŚMIERĆ DLA POLSKI” (2018)
album składankowy. Uwaga! Premierowy utwór „Natalia”
https://we.tl/Foo7K6AGRK
(dodatek do albumu IPN „Życie i śmierć dla Polski. Partyzancka epopeja Uderzeniowych Batalionów Kadrowych” autorstwa Kazimierza Krajewskiego.)

Okładki albumów
https://we.tl/epN2GDEwnL

Warto przypomnieć, że zespół Contra Mundum (promujący polską poezję patriotyczną autorstwa najwybitniejszych polskich poetów i patriotów) został zaatakowany przez „Gazetę Wyborczą” w tekście Igora Rakowskiego-Kłosa „Noc Muzeów: Gliński zaprasza zespół Contra Mundum do ministerstwa. Norwid z Wyspiańskim tarzają się ze śmiechu!”. Pretekstem do ataku był występ zespołu podczas nocy muzeów na dziedzińcu Ministerstwa Kultury.

Według „Wyborczej” „zaproszenie Contra Mundum (…) to posunięcie śmiałe i przewrotne”, z racji na to że „zespół wykonuje rozwleczone „patriotyczne” numery, a wokalista śpiewa każde słowo, jakby Było Napisane Wielką Literą”.

Zdaniem „Wyborczej” słuchając Contra Mundum „trzeba tarzać się ze śmiechu”. „Wyborcza” oskarża Contra Mundum, o to, że „zespół precyzyjnie wycina słowa z wierszy i dramatów, ale musi się nieraz mocno natrudzić, by wyciąć z polskiej klasyki fragment, który pasuje do koncepcji”.

W opinii „Wyborczej” polska literatura to tylko teksty zgodne z duchem „Wyborczej” a nie z polskim patriotyzmem – „wiadomo, Wyspiański, Mickiewicz czy Słowacki to nie są autorzy jednoznacznych rymowanek o Bogu, honorze i ojczyźnie skonstruowanych z myślą o rockowych czy kibicowskich zapiewajłach”. Tak właśnie od kilku dekad „Wyborcza” i jej środowisko zawłaszcza polską kulturę, wmawiając Polakom w szkołach i w kulturze, że przesłanie polskiej kultury jest lewicowe, antykatolickie i antynarodowe.

Contra Mundum to zespół, który łączy perły polskiej poezji patriotycznej z doskonałą muzyką rockową, i który zapewne jako jeden z niewielu zespołów na świecie obdarowuje uczestników koncertów darmowymi płytami.
Jak można przeczytać na stronie zespołu „Warszawski zespół Contra Mundum powstał latem 2014 roku. Premierowy koncert miał miejsce już we wrześniu podczas VI edycji Festiwalu NNW w Gdyni. Na jesieni 2014 zespół nagrywa swój pierwszy krążek „Cześć i Chwała Bohaterom”. Kilkanaście kompozycji tworzy koncepcyjny album opowiadający o Dziejach Ducha narodu polskiego na przestrzeni wieków. Zespół wykorzystał w programie odpowiednio wyselekcjonowane wiersze mistrzów pióra: S. Wyspiańskiego, J.Słowackiego, C. K. Norwida, K. K. Baczyńskiego, T. Gajcego, Z. Herberta, a także kilka tekstów mniej znanych twórców, jednak fraz niezwykle ważnych, towarzyszących Polakom w wielu momentach naznaczonej krwią historii.

Historyczno-rockowe spektakle, w których Contra Mundum pełni rolę Przewodnika prowadząc Słuchacza po meandrach polskiej historii oraz oryginalna forma poznawania poprzez poezję i muzykę dziejów naszej Ojczyzny, spotyka się z coraz większym zainteresowaniem wielu środowisk.

Zespół koncertował m.in. w Teatrze Wielkim w Warszawie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Operze na Zamku w Szczecinie”.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra