Z kraju

Ten wykład ks. prof. Guza z pewnością przejdzie do historii

Serdecznie zapraszamy na wykład ks. prof. Tadeusza Guza pt. „Jak Pan Bóg dopełni historii Zbawienia?”, który odbędzie się 26 maja 2018 r. (sobota) o godz. 19:00 w DP AMICUS na warszawskim Żoliborzu przy kościele św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2).

Wykład będzie połączony z promocją arcyciekawej książki nawróconego na katolicyzm Żyda, prof. Harvardu, Roya Schoemanna pt. „Zbawienie bierze początek od Żydów” wydanej przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek.
Autor książki należy do licznego grona mieszkających w USA ŻYDÓW, którzy nawrócili się na prawdziwą wiarę- katolicką; odsłania m.in. bieżące wejścia Żydów do Kościoła, historię własnego nawrócenia, związki polityki ze zwyrodniałą seksualnością, eugeniką, rasizmem.

„Roy Schoemann urodzony w 1951 r. w Nowym Jorku, dorastał w konserwatywnej żydowskiej rodzinie, ucząc się judaizmu od najbardziej prominentnych amerykańskich rabinów. Po ukończeniu Massatchusets Institute of Technology w Cambridge koło Bostonu oraz uzyskaniu tytułu MBA NA Harvard Business School, został wykładowcą na Uniwersytecie Harvarda. Kres znakomicie zapowiadającej się karierze położyła nieoczekiwana konwersja na katolicyzm. Obecnie Schoemann prowadzi talk -show w telewizji katolickiej i pisze książki na tematy religijne.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

33 komentarze

33 Komentarzy

 1. stan

  12 maja 2018 at 21:49

  Tytuł książki: Salvation is from the Jews
  Podtytuł jest bardziej interesujący: The Role of Judaism in Salvation History – Rola judaizmu w historii zbawienia.
  Książki nie czytałem. Jednak podtytuł zdaje się sugerować pozytywną rolę judaizmu w tej kwestii. Stąd pytanie – czy profesor Guz i Siostry Loretanki nie wiedzą, że to judaizm zabił Jezusa Chrystusa?

  • TZ.

   15 maja 2018 at 11:30

   Ks. prof. Guz wie na ten temat więcej niż ktokolwiek na tym forum. Zapewne chodzi tu o judaizm biblijny – religię mojżeszową, która rzeczywiście doprowadziła do powstania chrześcijaństwa. Współczesny judaizm, wyznawany przez żydów, jest z gruntu antychrześcijański. Nie należy ich mylić. Jezusa Chrystusa zabił nie judaizm, lecz ludzie, którzy odstąpili od mesjanizmu biblijnego. Ci, którzy nie odstąpili i uwierzyli Chrystusowi – apostołowie i pierwsi chrześcijanie, łącznie ze św. Pawłem apostołem narodów – też byli Żydami.

   • stan

    15 maja 2018 at 16:32

    Wyczuwam w tym wpisie zainfekowanie ukąszeniem judaizantes.

 2. Piotrx

  12 maja 2018 at 22:40

  http://www.hebrewcatholic.net/roy-schoeman/

  Jedna krytyczna uwaga – skoro ktoś zostaje katolikiem to po co zakładać kolejne stowarzyszenia specjalnie dla żydów? Albo ktoś jest katolikiem albo nim nie jest pozostając jedynie „żydowskim katolikiem”. Albo autentycznie nawraca się na wiarę katolicką odrzucając radykalnie wszystkie błędy judaizmu albo nadal pozostaje (przynajmniej jedną nogą) w judaiźmie. Nie można jednocześnie „dwóm panom służyć”.

  • prawo

   13 maja 2018 at 00:48

   Słusznie a odpowiedź jest jedna: oni pogłupieli i szkoda słów.
   Prawdziwy kapłan to taki ks. Natanek, ks. Kneblewski i im podobni.
   Zważywszy jakie opłakane owoce przyniósł Sobór Watykański II nie zamierzam nic – co z nim jest związane – czytać. Jak to powiedział pewien mądry kapłan, należy czytać i stosować się do wszystkich dokumentów kościelnych sporządzonych przed A.D. 1958.

   • Marian

    13 maja 2018 at 08:02

    „pogłupieli”? W sensie biblijnym głupota to odrzucenie Boga dla własnego małego interesu. W tym sensie tak.
    Ale mówiąc normalnym językiem, to po prostu: kasiora i kariera dobrze odpasionych wieprzów.
    Dobrze wiedzą, co czynią.

    • Marian

     13 maja 2018 at 08:05

     Obawiam się, że współczesny episkopat jest tak samo skorumpowany jak Sanhedryn w czasach Chrystusa. Marzy im się, że jak już nwo zapanuję nad światem, to bracia masoni zostawią im ten mały kawałeczek tortu, żeby strzygli te swoje owieczki i baranki zajmując się aborcją i dialogiem ekumenicznym.
     Ale mam złą wiadomość – zapędzą was do rzeźni razem z innymi. Oni nie dotrzymują obietnic.

 3. Piotrx

  12 maja 2018 at 22:54

  The Conversion of the Revolutionary Jew
  http://www.culturewars.com/2006/Conversion.htm

  „….It is no wonder then that people like Roy Schoeman are confused. Schoeman is a Jewish convert to Catholicism who thinks the end times have arrived. As a Catholic Schoeman now looks forward to the restoration of the Temple without understanding that if that were to happen it would be tantamount to the abomination of desolation spoken of in Revelations and not the second coming….”

 4. qwerty

  12 maja 2018 at 23:10

  nie ma czegos takiego jak „zbawienie”. Towarzysz Guz bajki opowiada. Nie bylo Adama i Ewy, nie było upadku człowieka ze stanu doskonałosci, więc i nie bylo zbawienia. Smierć Jezusa na krzyzu nie zmieniła niczego, jesli chodzi o naturę ludzką. Ale też dorobiono ideologie do niej post factum.

  • m

   13 maja 2018 at 17:32

   Skąd wiesz?

  • Akada

   14 maja 2018 at 06:28

   Adam i Ewa to dwie rzeczywistości, dwie linie czasu w oddzielnych światach w kosmosie. Adam=Światłość, Ewa=ciemność. 100% tego co chciał powiedzieć o sobie Bóg, wypowiedział w Adamie w światłości. 0% tego kim jest Bóg wypowiedział w Ewie, w ciemności. Świat ciemności jest po prostu przeciwnie spolaryzowany do światłości, jest odbiciem w lustrze. Stąd Ewa tylko małpuje bo tak robi lustro. Samiec i samica to wewnętrzny podział Ewy. W Adamie jest Iformacja 1, wszyscy są 1 bo cała rzeczywistość to 1,111111 do potęgi nieskończonej. Stąd Nazarejczyk mówi, że On z Ojcem jest 1.
   Ojciec przedstawia się człowiekowi jak 1, mówi Ja jestem 1 a głupie zwierzę ludzkie mówi Jest jeden Bóg. Ewa=0, Ewa to przecież zły demiurg Jahwe. Jest bezduszna i pozbawiona miłości bo jest przeciwnie spolaryzowana niż Ojciec 1. Ewa jest odwrócona od Ojca.
   Ten świat ma sen, kwantowy sen ale obudzić się mogą tylko ci, którzy przyszli tutaj ze światłości. Stąd zbawienie to obudzenie z tego snu. Reszta zwierząt ludzkich to tylko fantomy wygenerowane przez Ewę (matematyczny bot) na potrzeby snu. 4-wymiarowe zwierzęta ludzkie po prostu znikną po śmierci a zbawiony może być tylko 5-wymiarowy człowiek. Bóg jest już rzeczywistością 6-cio i wyżej wymiarową. Stąd nazarejczyk mówi gdzie dwóch (dwie 5-wymiarowe rzeczywistości) zebranych w moje (Ojca) imię tam Ojciec jest pośród nich.
   To jest matematyczna rzeczywistość a religie wszystkie są fałszywe. Nazarejczyk nie przyniósł tutaj żadnej religi. Po prostu był pierwszym gnostykiem.

   • TZ.

    15 maja 2018 at 11:19

    O ja cie… Ale odlot!

 5. Piotrx

  12 maja 2018 at 23:14

  Salvation and the Jews – book review
  http://www.culturewars.com/2004/Schoeman.html

  „….Jeśli zbawienie pochodzi od Żydów, którzy przygotowali drogę dla Chrystusa i przyjęli go, kiedy przyszedł, co pochodzi od Żydów, którzy odrzucili Chrystusa? Odpowiedź jest jasna: to, co pochodzi z tej grupy, jest przeciwieństwem zbawienia, mianowicie dziełem szatana, którego kulminacją jest przybycie Antychrysta. Odpowiedź jest nie tylko jasna; nie ma innej możliwej odpowiedzi na to pytanie….

  ….Jeśli zbawienie pochodzi od Żydów, którzy wiernie oczekiwali przyjścia Chrystusa i przyjęli go, kiedy przyszedł, to, co przyszło od Żydów, którzy odrzucili Chrystusa w czasie jego przyjścia iw następnych stuleciach, zmieniło judaizm z religii Mojżesza w antychrześcijańską ideologię? Jeśli chcemy odpowiedzieć na to pytanie, musimy zajrzeć do ogromnej części żydowskiej historii, którą Schoeman pomija w swojej książce…

  • prawo

   13 maja 2018 at 00:44

   Zbawienie pochodzi od Boga a jeśli ktoś uważa inaczej to jest niewarty aby z nim dyskutować.

   • Marian

    13 maja 2018 at 08:18

    „niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka – którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych – że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy. On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła4. I nie ma w ŻADNYM innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni». ” Dzieje Apostolskie,rodz. 4

   • Piotrx

    13 maja 2018 at 12:00

    Zgadza się, dlatego też autor recenzji M.Jones używa trybu warunkowego „jeżeli” stawiając niejako pytanie autorowi książki: skoro Schoeman to uwypukla w takim sensie to dlaczego pomija całkowicie rolę tych Żydów którzy odrzucili i odrzucają nadal Chrystusa ?

    Pan Jezus powiedział do Samarytanki:

    „Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów (J 4, 24)”

    ale sformułowanie „my” należy rozumieć jako – to „Ja, Słowo Boże, oraz ci, którzy zostali ukształtowani na Mój wzór i dostępują zbawienia, mającego swój początek w naukach żydowskich”, objawiona bowiem obecnie tajemnica została odkryta przez pisma proroków i przez objawienie się Pana naszego Jezusa Chrystusa.

    Przynajmniej takie wyjaśnienie znalazłem na stronie:
    https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/orygenes_02.html

    może ktoś zna lepsze wyjaśnienie tych słów?

  • Marian

   13 maja 2018 at 08:12

   „Zbawienie pochodzi od Żydów” tak, ale od „Żydów biblijnych” (Chrostowski), od Abrahama, Mojżesza, Dawida i proroków. Ale nie od tych mętów, którzy ukradli cudzą religię i udają kogoś, kim nie są.
   Prawdziwą religią żydowską jest Kościół Katolicki. Ci, którzy podszywają się pod „Biblijnych Żydów” mają takie same prawa do żydowskiej religii, jak amerykańscy żydzi do majątku po ofiarach niemieckich zbrodni w Polsce.

 6. ola

  13 maja 2018 at 08:44

  z wielkim zainteresowaniem wysłucham wykładu ks prof Guza ,zapowiada się niezwykle ciekawie to widać po powyższej dyskusji,osobiście uważam że tytuł książki jest co najmniej niefortunny

  • Marian

   13 maja 2018 at 08:49

   „jedni zbierają znaczki, inni – psie kupy”

 7. Piotrx

  13 maja 2018 at 11:37

  Synagoga Szatana – czyli kim są Żydzi w Ewangelii św. Jana
  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/kosciol/synagoga.html

  Nie ma znaku równości między dawnymi Żydami biblijnymi a dzisiejszymi talmudycznymi (rabinicznymi) „Żydami”. Warto poczytać uważnie np. Ewangelię św. Jana. Apostołowie byli Żydami ale nie byli „Żydami” Pan Jezus był Żydem tylko według ciała ale przede wszystkim był i jest Synem Bożym. Natura boska i ludzka w Panu Jezusie nie były ze sobą wymieszane ale w sposób cudowny zjednoczone w jednej Boskiej Osobie. Syn Boży zstąpił na ziemię w postaci ludzkiej (przyjmując za sprawą Ducha Świętego niepokalane ciało z Maryi Dziewicy) , czyli przyjął naszą naturę ale nie stając się przez to żadną osobą ludzką.

  „Gwiazda i Krzyż” – M.Jones /fragment/

  „…. Konflikt między tymi dwiema grupami Żydów przewija się przez całą Ewangelię według św. Jana. W istocie nie będzie przesadą twierdzenie, że Ewangelia ta, w której słowo Żyd” pojawia się 71 razy, jest długim dyskursem o tym, co to znaczy być Żydem. Kim więc są owi “Żydzi”, o których 71 razy wspomina się w Ewangelii?

  Cóż, to zależy, wszak słowo to w odmiennych kontekstach nieznacznie zmienia swoje znaczenie, ogólnie jednak w toku narracji kontekst ów staje się coraz wyrazistszy, nabierając przy tym coraz to bardziej nieprzyjaznego charakteru; ostatecznie wiedzie do rozbratu pomiędzy “Żydami” a Jezusem; owo zerwanie doprowadzi do jego śmierci.

  Fakt istnienia „obawy przed Żydami”, o którym wspomina św. Jan, wskazuje na to, że w tamtych czasach Żydzi obawiali się “Żydów”. Dobro Żydów, którzy zaakceptowali Chrystusa było zagrożone przez „Żydów”, którzy go odrzucili. Co więcej, tożsamość wszystkich Żydów, zarówno chrześcijan, jak i “Żydów” została określona w chwili, kiedy Chrystus rozpoczął swoją ziemską posługę. Rodzice ślepca nie kryli „obawy przed Żydami”, ponieważ “Żydzi” zagrozili wyznawcom Jezusa, którzy wszak; też byli Żydami, wypędzeniem z synagogi.

  Tożsamość obu grup byłaś stricte religijna, w żadnym razie etniczna; jedna i druga określała się poprzez stosunek do Chrystusa. Żydzi, którzy uznali Chrystusa , zostali wypędzeni z synagogi. „Żydzi”, którzy Go odrzucili, określili się właśnie poprzez ten fakt i to ich Jan nazywa “Żydami”.

  Wraz z pojawieniem się Chrystusa i zwiastowaniem Jego posłannictwa na ziemi jako “Syna Człowieczego”, słowo “Żyd” ma albo znaczenie wyłącznie etniczne albo całkowicie i jednoznacznie teologiczne. Innej możliwości nie ma. “Żydem” jest osoba, która odrzuca Chrystusa i w rezultacie umiera w grzechu. Wraz z nadejściem Chrystusa judaizm przestał być religią, a stał się ideologią. W tej samej chwili także Izrael utracił swój biologiczny fundament.

  Nowym Izraelem, prawdziwymi dziećmi Mojżesza i Abrahama był odtąd Kościół. Spotkanie z Chrystusem skutkuje przemianą Żydów. Ci, którzy weń uwierzyli, staną się Nowym Izraelem, który inaczej nazywamy Kościołem. To oni są prawdziwymi “dziećmi” Abrahama i Mojżesza. Ci, którzy Chrystusa odtrącili, stali się “Żydami”, czyli wyznawcami Szatana.

  Konfrontacja pomiędzy Jezusem a “Żydami” doprowadziła przede wszystkim do zrewidowania znaczenia słowa “Żyd”. Niegdyś odnosiła się ona do członków narodu wybranego, ale teraz określała już tych, którzy odtrącili Chrystusa. To, co niegdyś było synonimem Izraela, stało się jego przeciwieństwem. Sposób, w jaki św.

  Jan stosuje słowo “oi Ioudaioi” jest świadectwem jednego z najdonioślejszych i najbardziej radykalnych w dziejach transformacji i przerwania ciągłości tradycji. Ci, którzy według “Żydów”, zdają się odrzucać religię Mojżesza i Abrahama, są w rzeczywistości prawdziwymi dziećmi Mojżesza i Abrahama. Są Kościołem, a Kościół jest Nowym Izraelem. Jeżeli po przyjściu Chrystusa prawdziwym Izraelem jest Kościół, to czym są “Żydzi”?

  Św. Jan, któremu tradycja przypisuje autorstwo Ewangelii, odpowiedzi na to pytanie udziela w Objawieniu, które nazywane jest także Apokalipsą. W rozdziale 2:9, ewangelista broni kształtującej się chrześcijańskiej wspólnoty przed ówczesnymi “Żydami” i twierdzi, że za “obelgę” rzuconą na chrześcijan odpowiedzialni są „ci, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana”. Ponownie porusza to zagadnienie w rozdziale trzecim i jeszcze raz wspomina o synagodze szatana – „o tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami – a nie są nimi, lecz kłamią…..”

 8. Katy

  13 maja 2018 at 12:28

  Książki nie czytałam.Mam szacunek do jej autora.Trzeba mieć odwagę,aby porzucić judaizm rabiniczny
  i przejść na wiarę katolicką.
  qwerty albo był nieukiem,albo jest niespełna rozumu.

  • Katy to satanistka

   13 maja 2018 at 12:48

   ty jesteś niespełna rozumu wierząc w bajki, naiwniaczko. ty nie jestes zbawiona, bo kretynek to nie obejmuje.

  • Soroka

   13 maja 2018 at 13:40

   Nie, to szatanista, czyli mamoniarz, który wierzy, że świat materialny powstał samoistnie z niczego i bez przyczyny.

   • soroka to satanistka

    13 maja 2018 at 14:28

    ty sroko z pod ogona jestes swiętojebliwym hipokrytą. akurat ty powstałeś z niczego i nic soba nie reprezentujesz.

    • Soroka

     13 maja 2018 at 15:58

     Zapewne nie wiesz, bo każdy materialista to głupiec, ale być adresatem takich słów ze strony szatanisty, to wielki komplement!

     • soroka to satanistka

      13 maja 2018 at 17:16

      a każdy soroka to pedał i zboczeniec.

   • TZ.

    15 maja 2018 at 11:38

    Nie szatanista, tylko szachista. Ruski.

 9. klioes vel pislamista

  13 maja 2018 at 12:41

  Integracja po szwedzku

  Szwedzkie miasto Vaxje
  Wrótce znany rak zje.
  W noc, w dzień, wieczór, rano
  Strefą zakazaną
  Stanie się mieścina…
  A oto przyczyna:

  Mogą minarety
  Hałasy niestety
  Czynić! Miasta rada
  Zgodę swoją składa.
  Postęp w integracji!
  Tylko szwedzkiej nacji…

  Przed laty wzbroniono
  Bić w dzwony. Ach sono
  Wiekowe drażniło!
  A więc dzisiaj miło
  Słuchać inne dżwięki;
  Potępięńcze jęki.

  Chciałby ksiądz Fogelqvist
  Dzwonów znów… Będzie gwizd!
  Wkrótce cały Szwedo-stan
  Będzie z głośnych jęków znan.
  Ì zagwiżdżą kule, bo
  Jęków też gdzie indziej chcą….

 10. Art

  14 maja 2018 at 00:18

  https://www.youtube.com/watch?v=CnE2hoCRxYg
  Ten naród tym różni się od nas Polaków,że nie ma wstydu ani honoru.I odwrotnie,oni nas Polaków bardzo lubią,bo… my jesteśmy honorowi.Ja wiem,że to jest trudne do pojęcia,ale tak właśnie jest.Im łatwiej jest nas oszukać,bo to jest naród oszustów i złodziei.A po za tym,patrząc na to co robili ze swymi ziomkami w gettach Łodzi i Warszawy,a z nami po wojnie znaczy jedno,oni są zdolni do wszystkiego.
  I to za kawałek papierka-mamony.Polecam książkę Ewy Kurek (właściwie wszystkie jej książki) „Poza Granicą Solidarności”-Stosunki Polsko-Żydowskie 1939-1945.Po przeczytaniu tej książki rozumiem,dlaczego oni nienawidzą autorki.Za prawdę.

 11. wiesscar

  14 maja 2018 at 10:27

  Jedno wiemy ze malo wiemy. Trzeba badac. Jest ksiazka „Zycie po zyciu”. KK badan naukowych nie prowadzi tylko badania religijne. Badania religijne nie spelniaja kryteriow badan naukowych. To humanistyczne lanie wody. Sa zasady badan naukowych – jak sie je prowadzi by spelnialy kryteria logiki.

 12. NARODOWYROJALISTA

  14 maja 2018 at 19:27

  ZBAWIENIE POCHODZI OD NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA ON JEST PRAWDĄ,ŻYCIEM W NIN I TYLKO W NIM JEST ODKUPIENIE CZŁOWIEKA .

 13. Piotrx

  14 maja 2018 at 21:11

  Advisor to “Association of Hebrew Catholics” Resigns,
  Denouncing Moss and Schoeman for Modernism
  https://remnantnewspaper.com/Archives/archive-2006-0415-network_gone_wrong_update.htm
  …..In my book EWTN: A Network Gone Wrong I devote an entire chapter to EWTN’s aggressive promotion of a new Judaizing trend in the Church, spearheaded by the Association of Hebrew Catholics (AHC) and its President David Moss, and by Roy Schoeman, author of Salvation is From the Jews. Moss and Schoeman are darlings of the neo-Catholic establishment and both have been featured on EWTN, the neo-Catholic media flagship.
  As I show in my book, no fewer than five EWTN “experts” have commended AHC as a fine organization, worthy of Catholic support. But as its Manifesto states, AHC seeks nothing less than “the erection of a Hebrew Catholic Community, into which Jewish converts would be integrated at baptism and to which their descendants would belong.” This “Hebrew Catholic Community” would have its own “paraliturgy,” observe Jewish holidays and practice other Jewish rituals.
  This incredible proposal would literally establish a “Hebrew” branch of Catholicism, whose potential members are already calling themselves “Hebrew Catholics.” By this means, the AHC Manifesto states, the Church “would correct the grave deficiencies [!] attendant on the admission of Jews to the Faith.” These “grave deficiencies” have arisen, said Moss on EWTN’s The Journey Home, because “For the last 1700-1800 years, the Church has become sociologically Gentile.” So much for the infallible teaching of St. Paul that in the Catholic Church “There is neither Jew nor Greek: there is neither bond nor free: there is neither male nor female. For you are all one in Christ Jesus (Gal. 3:18).”
  It impossible to explore here the nuances of the neo-Catholic Judaizing heresy—I do that in the book. Suffice it to recall the condemnation of the Fourth Lateran Council, aimed at Jewish converts who, in their prideful attachment to the old religion, did not want to be Catholics like all the other members of the Church:
  Certain people who have come voluntarily to the waters of sacred baptism, as we learnt, do not wholly cast off the old person in order to put on the new more perfectly. For, in keeping remnants of their former rite, they upset the decorum of the Christian religion by such a mixing. Since it is written, cursed is he who enters the land by two paths, and a garment that is woven from linen and wool together should not be put on, we therefore decree that such people shall be wholly prevented by the prelates of churches from observing their old rite, so that those who freely offered themselves to the Christian religion may be kept to its observance by a salutary and necessary coercion. For it is a lesser evil not to know the Lord’s way than to go back on it after having known it…..

 14. Piotrx

  15 maja 2018 at 16:47

  Potępienie Mossa i Schoemana za modernizm
  https://remnantnewspaper.com/Archives/archive-2006-0415-network_gone_wrong_update.htm

  …. W mojej książce …… Cały rozdział poświęcam agresywnej promocji przez EWTN (Eternal Word Television Network) dla nowego judaizującego trendu w Kościele, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Hebrajskich Katolików (AHC) i jego Prezydenta Davida Mossa oraz Roya Schoemana , autora „Zbawienie pochodzi od Żydów”. Moss i Schoeman są ulubieńcami neokatolickiego establishmentu ….

  Jak pokazuję w mojej książce, nie mniej niż pięciu „ekspertów” EWTN poleciło AHC jako świetną organizację, godną katolickiego wsparcia. Ale, jak wskazuje jego Manifest, AHC nie szuka niczego innego jak „wzniesienie hebrajsko-katolickiej wspólnoty, w której żydowscy nawróceni byliby włączeni podczas chrztu i do której mieliby należeć ich potomkowie”.

  Ta „hebrajska wspólnota katolicka” miałaby swoją własną „paralitologię”. „Obserwujcie żydowskie święta i praktykujcie inne żydowskie rytuały.
  Ta nieprawdopodobna propozycja dosłownie ustanowi „hebrajską” gałąź katolicyzmu, którego potencjalni członkowie już nazywają siebie „hebrajskimi katolikami”. W ten sposób, według Manifestu AHC, Kościół „naprawi poważne niedociągnięcia [!] Towarzyszące przyjęciu. Żydów do wiary. „Te” poważne braki „powstały, powiedział Moss w Domu Pielgrzymkowym EWTN, ponieważ” przez ostatnie 1700-1800 lat Kościół stał się socjologicznie poganinem „.

  Co więcej z nieomylnego nauczania św. Pawła wynika, że w Kościele katolickim „Nie ma Żyda ani Greka: nie ma więzi ani nie ma wolności: nie ma mężczyzny ani kobiety. Wszyscy bowiem jesteście jednym w Chrystusie Jezusie” (Ga 3, 18).

  Niemożliwe jest zbadanie tutaj niuansów neokatolickiej judaizującej herezji – ja to robię w tej książce. Wystarczy przypomnieć potępienie Czwartego Soboru Laterańskiego, skierowanego do żydowskich konwertytów, którzy w swym pełnym dumy przywiązaniu do starej religii nie chcieli być katolikami jak wszyscy inni członkowie Kościoła:

  (70) Nawróceni do wiary spośród Żydów nie mogą zachowywać dawnego obrzędu żydowskiego:

  „Niektórzy ludzie – jak się dowiedzieliśmy – po przyjęciu z własnej woli chrztu świętego w ogóle nie zwlekli dawnego człowieka, aby doskonale przyoblec się w nowego. Zachowują resztki dawnego obrzędu i przez takie pomieszanie zniekształcają piękno religii chrześcijańskiej. Ponieważ napisano: przeklęty człowiek, który kroczy po ziemi dwiema ścieżkami, oraz: nie wdziewa się sukni utkanej naraz z wełny i lnu, postanawiamy, że przełożeni kościołów wszelkimi sposobami winni ich powstrzymywać od zachowywania dawnego obrządku, aby tych, którzy z wyboru wolnej woli przyjęli religię chrześcijańską, zbawienny przymus utrzymał w zachowywaniu jej zasad. Gdyż mniejszym złem jest nie znać drogi Pańskiej, niż poznawszy ją, odwrócić się od niej.”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra