Z kraju

Warszawa: Fotorelacja z emeryckiego marszu opozycji

Według władz Warszawy z PO w marszu organizowanym przez PO szło 50.000 osób, według TVP Info było ich 11.200. Niewątpliwie szacunki TVP Info są bardziej realistycznie niż kreatywna księgowość opozycji. Wśród uczestników demonstracji byli głównie seniorzy. Łączyła ich nienawiść do PiS i uwielbienie dla UE.

Na marszu antyPIS widać było flagi PO, Nowoczesnej, czasami Unii Pracy. Nad demonstrantami powiewały flagi Unii Europejskiej. Ręcznie zrobione transparenty zawierały deklaracje miłości wobec Donalda Tuska i Unii Europejskiej, oraz nienawiści do PIS.

Rozdawano gazetki KOD, instrukcje oraz wzory pism jak wypisać się z Kościoła katolickiego (wzory pism powoływały się na przepisy prawa administracyjnego, choć Kościół katolicki nie jest organem administracji i Kodeksu Postępowania Administracyjnego nie stosuje się do archiwów kościelnych).

Na trasie przemarszu młodzi ludzie odgrywali scenki satyryczne o PiS. Satyra była przyciężka jakby z sowieckich komedii.

 

 

W jednej ze scenek utożsamiono PiS z ZOMO. Zapytałem osób organizujących występ jaki jest ich stosunek do ustawy obniżającej emerytury resortowe, które były bronione przez polityków opozycji.

Oczywiście nie chcieli mi odpowiedzieć na to pytanie. Szkoda, bo ciekaw jestem jak można pogodzić obronę emerytur funkcjonariuszy SB z krytyką ZOMO.

Przed pałacem prezydenckim opozycjoniści stali z transparentem oskarżającym PiS o antysemityzm. Na moje pytanie, czy powinniśmy spełnić roszczenia żydowskie i przekazać amerykańskim Żydom nienależne im 300.000.000 dolarów.

Opozycjoniści odpowiedzieli mi, że Polacy to muszą się kajać za wymordowanie na Podlasiu 200.000 Żydów po wojnie.

Opozycjoniści byli też przeciwni ekshumacji w Jedwabnym oraz postulowali likwidacje przepisów zakazujących pomawiania Polaków o odpowiedzialność za holocaust, przepisy zakazujące negowania holocaustu chcą pozostawić.

Na trasie marszu PO kontr manifestowali działacze Narodowego Odrodzenia Polski z transparentem „przeciwko brukselskiej okupacji”.

Wzbudziło to głęboka nienawiść uczestników marszu.

Fot. Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Eliza

  13 maja 2018 at 13:11

  Ale jaja :”Coście s…….ny” uczynli z tą krainą” to Kazik śpiewał właśnie o tych ludziach oderwanych potem od koryta, przy którym trwali od 30 lat. Plansze „Viva D.Tusk” najlepiej o tym świadczą. Zapomnieli,że Tusk brał udział w nasiadówce u Wałęsy, by by zrobić „Nocną zmianę”?Demencja ze starości czy mącenie ludziom w głowach?

  • Jacek

   14 maja 2018 at 05:19

   To nie żadna demencja.To są właśnie ludzie z tych środowisk.Emeryci funkcyjni PRLu ich dzieci (chcą dalej dostatnio żyć),a czasem wnuki + trochę złodziejaszków okresu transformacji i na szczęście już niewielka grupa zmanipulowanych propagandą tvnowo-wyborczą zwykłych obywateli.Posłuchać i obejrzeć ich na YT i ze śmiechu paść można.

 2. rebeliant

  13 maja 2018 at 14:44

  Ponawiamy prośbę do Pana Ministra o przywrócenie bądź o wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prokuratora Andrzeja Witkowskiego do śledztwa w sprawie wyjaśnienia wszystkich okoliczności zbrodni popełnionej na księdzu Jerzym Popiełuszko.
  https://www.ksjerzypopieluszko.pl/

 3. rebeliant

  13 maja 2018 at 14:45

  Wzywamy każdego Polaka do podpisania się pod poniższą petycją oraz zachęcania do tego innych Rodaków w Ojczyźnie i wśród Polonii!
  Mamy miesiąc na zebranie 100 tysięcy podpisów, tak nam dopomóż Bóg!
  PODPISZ PETYCJĘ:
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-donald-trump-calling-international-investigation-smolensk-plane-crash-april-10th-2010

 4. Masław

  13 maja 2018 at 14:45

  Akurat dane podawane przez PiSiacką TVPInfo (nawet za PO nie było tak debilnej prostackiej partyjnej propagandy) są mniej wiarygodne od nawet władz Warszawy.

  • Jacek

   14 maja 2018 at 05:23

   Troszkę TVP mogło zaniżyć ,ale max to 15-17 tys.HGW z 50 tys raz chciała zrobić 250tys więc może TVP nie liczyło tylko standardowo podzieliło ratuszową liczbę uczestników przez pięć.

 5. Greg

  13 maja 2018 at 20:30

  Precz z komuną i lewactwem.

 6. Alzabo

  14 maja 2018 at 10:59

  Faktycznie wierzycie w to, że któraś partia (a dokładnie jej członkowie) w rządzie jest tu po to żeby Polska rosła w siłę??? Przecież oni wszyscy służą jednemu, pejsatemu panu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra