Z zagranicy

Macron chce przyspieszenia procesu tworzenia z UE superpaństwa

Prezydent Francji Emmanuel Macron zażądał bliższej i szybszej integracji Unii Europejskiej w kierunku superpaństwa, zapowiadając, iż „nie ustąpi” konserwatywnym członkom wspólnoty z Europy Wschodniej, wierzącym w Europę silnych i suwerennych państw narodowych.

Przemawiając w Aachen, gdzie otrzymał w tym roku nagrodę Karola Wielkiego „w uznaniu swojej wizji nowej Europy” i swojego „twardego stanowiska” wobec nacjonalizmu, prezydent Francji wezwał Brukselę do przyspieszenia wejścia całego bloku UE do unii monetarnej i stworzenia jednej wspólnej polityki zagranicznej a także strategii obronnej.

Potępiając „muzykę nacjonalizmu, która wybrzmiewa wszędzie w Europie”, Macron wezwał eurofilów, którzy chcą zobaczyć więcej władzy skoncentrowanej w Brukseli w celu „wyjścia z pełną siłą i tak szybko, jak to tylko jest możliwe” z planami integracji, aby wyeliminować „jasne głosy nacjonalizmu i demagogii”.

„Drut kolczasty pojawia się wszędzie w Europie, włącznie z umysłami” stwierdził francuski przywódca, deklarując, że „nie podporządkujemy się” w walce z Węgrami i Polską w kwestii tzw. unijnych wartości.

Źródło: Jihad Watch

Fot. Emmanuel Macron/twitter

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Mam prawo

  14 maja 2018 at 09:12

  Bardzo ciekawe źródło… jihad watch…

  • prawo

   14 maja 2018 at 13:04

   Jak już na to Państwo patrzycie na „sprawę wielkiego dygnitarza Gawłowskiego” i jego kloaki to patrzcie pod kątem walki służb tych dawnych spod znaku IW/WSI/UB i tych nowych podległych PiS czyli ABW … Suweren tu nie ma żadnego znaczenia i nie jest brany pod uwagę.
   To jest walka służb.
   Wszystkie te „SŁUŻBY” tak upadły, że kłócą się o jeden zakonspirowany burdelik.
   To jest takie znamię tych czasów i upadku człowieczeństwa.

   Teraz już wiecie wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo?
   Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że 447 to nie dotyczy was matoły. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.
   Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

 2. Tgw

  14 maja 2018 at 10:05

  Mam nadzieję,że „polscy politycy” w końcu dadzą wolność Polakom i broń będzie w każdym domu.bo armia i policja jak widac nas nie obroni.pytanie czy tej kadencji czy ile kadencji musi minąć ?

  • Bobik

   14 maja 2018 at 10:11

   Polscy politycy dadzą Ci broń jak pokażesz że jesteś obrzezany.

 3. Natalia

  14 maja 2018 at 15:51

  Na głupotę nie ma rady.

 4. Marian

  15 maja 2018 at 01:41

  Francja stacza się i bankrutuje pod każdym względem: ekonomicznym, kulturowym, ideowym i politycznym. Więc Francuzik ucieka do przodu…

 5. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

 6. AOneEssays

  9 listopada 2018 at 12:07

  French president Emmanuel macron is very popular in their people and as I understand he is honest person in France.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra