Z kraju

Marsz rotmistrza Pileckiego przeszedł przez Warszawę. Narodowcy i wolnościowcy nie byli obecni [ZDJĘCIA!]

Z okazji 117. rocznicy urodzin Witolda Pileckiego odbył się w Warszawie Marsz Rotmistrza. Poprzedziła go Msza Święta w Archikatedrze świętego Jana na Starym Mieście. Po marszu ze Starego Miasta na Żoliborz przed pomnik rotmistrza przemaszerowali polscy patrioci.

Przed pomnikiem przemówili do zebranych między innymi wicepremier Piotr Gliński (który przypomniał, że w Auschwitz konspirację z Witoldem Pileckim tworzył założyciel ONR Jan Mosdrorf), prof. Wiesław Wysocki, wiceminister Patryk Jaki, przedstawiciele rządu, Gazety Polskiej i organizatorów. W przemówieniach prócz słów o rotmistrzu, padały też wyrazy poparcia dla kandydatury Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy.

Organizatorem Marszu byli: Fundacja Służba Niepodległej, KoLiber Warszawa, Młodzi dla Polski, Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza, Fundacja Między Słowami. Na marszu była jedna osoba z opaską Ruchu Narodowego, kilkunastu harcerzy, w sumie kilkadziesiąt osób. Nie widać było kibiców, ani narodowców (z ONR, Młodzieży Wszechpolskiej), co nie dziwi, bo przez lata organizatorzy zdawali się być niezainteresowani ich obecnością, i wolnościowców (z partii Wolność, czy związanych z Kukizem), których pewnie takie klimaty patriotyczne niezbyt interesują.

Na marszu były trzy transparenty. Jeden organizatorów, drugi związany z Pileckim, trzeci „Żołnierzy Chrystusa”.

Jak informuje poświęcony Witoldowi Pileckiemu portal Instytutu Pamięci Narodowej pilecki.ipn.gov.pl, Witold Pilecki „początkowo walczył jako szeregowy żołnierz w [związanym z NSZ] Zgrupowaniu „Chrobry II” starając się zachować anonimowość. Jednak w miarę upływu czasu, gdy coraz bardziej potrzebni byli oficerowie ujawnił swój stopień wojskowy. W pierwszych dniach powstania walczył w 1 kompanii „Warszawianka” w budynku Wojskowego Instytutu Geograficznego. W miarę toczonych walk powstańczych został zastępcą, a następnie dowódcą 2 kompanii I batalionu broniącej rejonu ulic Towarowej i Srebrnej ze składami Hartwiga. Podczas walk nawiązał przyjaźń z kapelanem Zgrupowania „Chrobry II” ks. kpt. Antonim Czajkowskim ps. „Badur”. Spotkał też towarzysza ucieczki z Auschwitz – Edwarda Ciesielskiego ps. „Beton”. Od niego dowiedział się o śmierci Jana Redzeja przy zdobywaniu WIG.

Po 63 dniach walki Powstanie Warszawskie upadło. Powstańcy musieli złożyć broń i udać się do niewoli. 5 października 1944 r. rtm. Witold Pilecki wraz z żołnierzami Zgrupowania „Chrobry II” wyruszył do Ożarowa, skąd po kilku dniach pojechał do niemieckiego obozu jenieckiego Lamsdorf, a 19 października skierowano go do Murnau. Tam przebywał do wyzwolenia opiekując się młodymi powstańcami, za co otrzymał wdzięczne miano „Taty”. 9 lipca 1945 roku Witold Pilecki wyjechał z obozu w Murnau do II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych we Włoszech”.

Witold Pilecki urodził się w 1901 roku w Rosji, jego rodzice byli potomkami polskich patriotów wywiezionych na Sybir za udział w powstaniach. Po przeprowadzce do Wilna Witold Pilecki działał w nielegalnym polskim harcerstwie. Od 1918 do 1921 służył w Wojsku Polskim. Walczył z Rosją bolszewicką w czasie wojny 1920 roku. W II RP Witold Pilecki ożenił się i miał dwójkę dzieci. Mieszkał na wsi. W 1939 walczył w kampanii wrześniowej i rozpoczął działalność konspiracyjną.

W 1940 roku Witold Pilecki, pod fałszywym nazwiskiem, w ramach tajnej misji dał się złapać Niemcom i został wysłany do Auschwitz. W obozie stworzył obozową konspirację i sporządził raport o zbrodniach niemieckich na więźniach obozu koncentracyjnego. W 1943 Pilecki uciekł z Auschwitz. Walczył w Powstaniu Warszawskim. Po upadku powstania trafił do niemieckiego obozu jenieckiego.

Po wojnie brał udział w politycznej konspiracji antykomunistycznej. W 1947 roku Witold Pilecki został pojmany przez oprawców z UB i poddany przez komunistów sadystycznym torturom. 25 maja 1948 roku komuniści zamordowali rotmistrza w więzieniu na Rakowieckiej. Do dziś jego zwłoki, prawdopodobnie zakopane wraz z zwłokami innych pomordowanych polskich patriotów na Powązkach, nie zostały zidentyfikowane.

Rotmistrz Witold Pilecki jest niewygodną postacią dla środowisk żydowskich. Jego walka podczas II wojny światowej zaprzecza inspirowanej przez Żydów, Niemców i Rosjan, antypolskiej kampanii nienawiści kreującej polskich katolików na zbrodniarzy odpowiedzialnych za holocaust. Warto pamiętać, iż oprawcami, którzy torturowali, mordowali i zamordowali Witolda Pileckiego za czasów gdy Polska była pod okupacją Moskwy byli Żydzi.

 

Fot. Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Lysy

  14 maja 2018 at 15:35

  Chwała bohaterom!! Bóg, honor, ojczyzna!!

 2. Jacek

  14 maja 2018 at 15:49

  Rotmistrz Witold Pilecki był człowiekiem wybitnym.Obecnie takich ludzi w kraju nie ma i pewnie długo nie będzie.Namnożyło się neokomunistów ,lewaków i dewiantów.
  Cześć Mu i chwała.

 3. Pilecki i sanacja - FAŁSZYWE "prawdy" + mity "bohaterstea" czyli NIHILIZMU !

  14 maja 2018 at 17:58

  Obecna żydo-mafijna III RP absolutnie NIE jest państwem wolnym tak jak nam to usiłują WMÓWIĆ tacy PROPAGNDZIŚĆI jak J.Bodakowski na usługach anty-polskiego żedo-neo-banderowskiego gangu PiS czy prusko-żydowskiego złodziejskiego gangu PO.
  Wszędzie tam gdzie pojawi się taki MEGA-OSZUST żydowski jak „wicepremier” Piotr Gliński(o ZGROZO!) i KŁAMCY ukraińscy neo-banderowcy tzw. „Gazety Polskiej” to zawsze oznacza, że NIE chodzi o interesy polskich obywateli, lecz w wspieranie mezaliansu pewnej zgrai płatnych agentów CIA od wielu lat, którzy bałamucą w Polsce o „atlantyckim” wsparciu dla Polski, czyli żydów waszyngtońskich dla których ZAWSZE bylyśmy i jesteśmy PIONKAMI w ich grach globalnych. Skazani na ŚMIERĆ tak jak w 1939 roku i wegenerowanych intrygach przeciw Polakom w okresie przez obóz ZDRADY czyli „sanacji” w latach 1926-1937.
  W ogóle to gangi PO-PiS zawsze bardziej prowadzą ZAKULISOWE, tajne konszachty polityczne z różnymi WROGAMI Polski jak ŻYDAMI sprzedając nasze Polskie interesy tak jak się to robi cichaczem w LOŻACH masońskich w Warszawie, New Yorku, Waszyngtonie tak, aby jakaś mała grupa PRYWATNYCH masonów z ich kumplami oraz ich rodzinami mieli ZYSKI finansowe, a faktyczne reszta społeczeństwa WOJNĘ lub PŁACENIE finansowe urojonych ROZCZEŃ kubów żydowskich z New Yorku/Waszyngtonu + ruskim żydom z Tel-Avivu!!!
  Tragiczna postać Witolda Pileckiego jest WYKOŻYSTYWANA w celach SAMO-PROMOCJI w walce o specjalne PRZYWILEJE przez zakłamaną zgraję „gangu rekonstrukcji historycznej sanacji” syjonistycznego PiS+PO na czele ze ZDRADZIECKIMI neo-banderowcami żydami Kaczynskim, Dudą, Tuskiem, Schetyną, Sakiewiczem, Komorowskim, Glinskim itp którym absolutnie NIE zależy na polskim interesie.
  Polska MUSI opierać swoje bezpieczeństwo na swoich własnych WEWNĘTRZNYCH siłach po przez ODRODZENIE własnego przemysłu, chociaż w takim stopniu jaki był w PRL i ewentualnie na jakiejś tam „kooperacji” ale z LOKALNYMI mocarstwami graniczącymi bezpośrednio z Polską, czyli Rosją i Niemcami !
  W przeszłości ZAWSZE ci tzw. „atlantyccy” NIGDY nie pomogli Polakom w momentach krytycznych ze względy bardzo prostego powodu – ich ODLEGŁOSCI do Polski co wiąże się z LOGISTYKĄ, a faktyczna „pomoc” jest zawsze NIE możliwa + te państwa „atlantyckie” ZAWSZE URZYWAJĄ Polaków jako zwykłego PIONKA w ich grach geopolitycznych z mocarstwami Europejskimi.
  Posłuchajcie wykładu na ten temat aby to zrozumieć:
  „Wrogowie i przyjaciele. Polityka zagraniczna sanacji” – Tomasz Gryguć” :
  Konferencja NAUKOWA pt. „Piłsudski i sanacja – prawdy i mity” – 12.05.2018, Warszawa
  https://www.youtube.com/watch?v=1v7RvkCKMuM

 4. "Sanacyjna ZAFAŁSZOWANA polityka historyczna DISIAJ" - o piłsudczykach wczoraj i dziś

  14 maja 2018 at 18:19

  Wreszcie wymierza sprawiedliwość tym ZAKŁAMANYM pseudo-historykom, KARŁOM na usługach żydowskich gangów PiSolandu lub PO – Andrzejowi Nowakowi, Janowi Żarynowi, Leszkowi Żebrowskiemu …itp :
  Ci ZAKŁAMANI pseud-historycy pracują nad dalszym FAŁSZOWANIEM historii Polski na ZAMÓWIENIA i potrzeby aktualnej ŻYDO-złodziejskiej władzy „warszawki”.

  Oto wykład:
  „Sanacyjna polityka historyczna” – o piłsudczykach wczoraj i dziś”
  https://www.youtube.com/watch?v=thhZV0O1RkM&t=7s

  • IPN nie jest wiarogodną instytucją i dobrze że istnieje 3 obieg AUTENTYCZNIE badajacy historię

   14 maja 2018 at 18:29

   Niestety ale instytucja żydo-solidaruchów IPN nie jest instytucją do badania historii lecz praktycznie działa na POLITYCZNE zamówienia TYMCZASOWYCH bonzów OSZUSTÓW co w danej chwili są przy korycie władzy „warszawki” – teraz żydoskich sprzedawczyków gangu PiS-PO.
   Ten IPN w momencie powstania został obsadzony przez UKRAINCÓW z polskim obywatelstwem, którzy na zlecenie neo-banderowców ze Związku Ukrainców w Polsce NISZCZYLI dokumentacje o ludobójcach UPA, którzy mordowali Polaków na Wołyniu oraz w PRL-u!
   Takie zideologizowanie historii przez ten IPN teraz zarządzany przez ŻYDÓW w III RP, zamiast poważnej nad nią refleksji, prowadzi do sytuacji, gdy IPN nie formułuje ocen wydarzeń i podmiotów historycznych w poczuciu odpowiedzialności za losy POLSKIEGO narodu i jego duchową, moralną i intelektualną dojrzałość, tylko wtłacza nam propagandę wygodną dla swoich politycznych mocodawców, a teraz ŻYDÓW !
   IPN wręcz wycisza dyskusje nad takimi odpowiedzialnymi ocenami historii Pantawa Polskiego. Najprostszy przykład to całkowity BRAK oceny radykalnych nurtów anty-komunizmu, który to obecny anty-komunizm celowo POMIJA nieomal 100% udział żydów w komunizmie i anty-komunizmie.
   Obecnemu IPN chodzi o zohydzenie Rosji i Białorusinów oraz rosyjskich prawosławnych na ZAMÓWIENIE żydo-neokonów waszyngtońskich z naznaczeniem Rosji jako głównego wroga dla Polaków, bo teraz to jest potrzebne tym ludobójcom z Waszyngtonu, którzy usiłują PODPALIĆ Wschodnią Europę, aby się biła z Rosją i KUPOWAŁA uzbrojenie w USA !
   USA, Anglia i ZSRR USTALILI miedzy sobą w Jałcie w lutym 1944 roku jak będzie wyglądała Europa i co się stanie z Polską po pokonaniu Hitlera. USA i Anglia ZGODZILI się w Jałcie że Polska przechodzi pod „KURATELĘ” sovietów czyli ŻYDO-bolszewików z ZSRR, czyli niedobitków żydów zamieszkałych w PRL-u !
   https://www.youtube.com/watch?v=nuR1sbNKKu4&t=211s

 5. rebeliant

  14 maja 2018 at 18:29

  Ponawiamy prośbę do Pana Ministra o przywrócenie bądź o wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prokuratora Andrzeja Witkowskiego do śledztwa w sprawie wyjaśnienia wszystkich okoliczności zbrodni popełnionej na księdzu Jerzym Popiełuszko.
  https://www.ksjerzypopieluszko.pl/

 6. rebeliant

  14 maja 2018 at 18:30

  Wzywamy każdego Polaka do podpisania się pod poniższą petycją oraz zachęcania do tego innych Rodaków w Ojczyźnie i wśród Polonii!
  Mamy miesiąc na zebranie 100 tysięcy podpisów, tak nam dopomóż Bóg!
  PODPISZ PETYCJĘ:

  https://petitions.whitehouse.gov/petition/calling-president-donald-trump-initiate-international-investigation-smolensk-plane-crash-april-10th-2010

 7. zbyszek

  15 maja 2018 at 05:45

  PiS i rzad musza wspomagac rozwoj prawicy – nie chca, to sa przeciw nam.

  Nastepny kryzys ich zmiecie.

 8. zbyszek

  15 maja 2018 at 06:07

  PiS i rzad rownolegle z wspomaganiem srodowiska PADa organizujac patriotyczne uroczystosci w rzeczywistosci blokuje rozwoj Prawicy.

  To jest tak podwojna gra zawlaszczania wszystkiego.

  Mozna to odwracac na nasza korzysc, gdyz nie tna podatkow, nie organizuja nas w walce z Korporacjami i wyzyskiem w Polsce lecz ich wspomagaja a oni tna koszty naszymi niskimi zarobkami i rosna w sile przeciw nam.

  Mamy nowa sytuacje, ktora mozemy z radoscia bez wysilku z rosnacymi pensjami swobodnie wykorzystac tworzac nasza prawice.

 9. P

  15 maja 2018 at 12:48

  Panie Bodakowski wchodzi Pan w buty rządu warszawskiego ,Dlatego nie było O N R Ruchu Narodowego i innych organizacji ponieważ obecna władze jak PO PSL są wrogo nastawione do idei nacjonalizmu traktują jako konkurencję.Od 1989 r rządzi układ z magdalenki wybory to taka ustawka dla gawiedzi Pan Gliński UW Pan Gowin postępowy Katolik Pan Morawiecki lobby Banków Pan Piotrowicz były członek P Z P R prokurator stanu wojennego???Co Pan na to ???Chcą zdelegalizować Ruch Narodowy i inne organizacje narodowe P I S zachowuje się jak etatystyczna sanacja okresu międzywojennego kiedy będą likwidować swoich przeciwników?Kiedy będą kończyć swoje życie w rzekach ???

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra