Z zagranicy

Czemu amerykańscy protestanci wspierają otwarcie ambasady USA w Jerozolimie?

Ze Starego Testamentu dowiadujemy się, że naród żydowski jest wybrany przez Boga. Chrześcijanie nauczali przez wieki, że Stwórca postanowił właśnie poprzez naród żydowski przygotować ludzkość na przyjście Zbawiciela i w sposób szczególny go w ten sposób wyróżnił. Kiedy jednak Żydzi jako naród odrzucili Chrystusa, nowym „narodem” wybranym został święty Kościół katolicki.

 

To ci, którzy do niego należą i wyznają prawdziwą wiarę, będą zbawieni. O tym zresztą wyraźnie mówił sam Jezus: „Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce” (Mt 21,43).

Wśród wielu protestantów wciąż jednak żywe jest przekonanie, że wybranie Izraela nie minęło. Pogląd ten na wiele różnych sposobów wpływa na judaizację protestantyzmu. Skoro bowiem Żydzi wciąż są narodem wybranym to stanowią ważny punkt odniesienia, cel wielu działań, a każdy prawdziwy chrześcijanin musi włączać się w misję Izraela.

W XIX w. wśród brytyjskich protestantów narodził się chrześcijański syjonizm, który wyprzedził o kilkadziesiąt lat jego żydowską wersję. Polegał on na tym, że protestanci optowali za tym, żeby osiedlać Żydów w Palestynie. Ich następcy wierzą, że powstanie państwa Izrael w 1948 roku i zdobycie Jerozolimy w 1967 roku było spełnieniem Bożych obietnic danych Abrahamowi. Istnienie wiecznego państwa żydowskiego w Palestynie ma wręcz być warunkiem powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię.

Ten protestancki syjonizm widać bardzo na przykładzie Stanów Zjednoczonych, które od początku wpierały państwo Izrael i robiły wszystko, żeby ono przetrwało. Teraz sposobem na jego wsparcie był nacisk na otwarcie ambasady USA w Jerozolimie i tym samym uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela. Krok ten był nie tylko nieroztropny i wywołał kolejne protesty wśród Palestyńczyków (w dniu otwarcia ambasady ponad 50 z nich zastrzelono, a 1000 raniono) i w krajach arabskich. Przyczynić się też może do wywołania kolejnej wojny.

Jerozolima powinna zostać miastem neutralnym, a nawet eksterytorialnym, bo ma nie tylko wielkie znaczenie dla Żydów, ale także dla chrześcijan i muzułmanów. Jest to zresztą ziemia, z której wygnano Palestyńczyków, którzy byli tu wcześniej.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. gazetawarszawska.com

  15 maja 2018 at 18:39

  „Krew jego na nas i na nasze dzieci”.

  • prawo

   15 maja 2018 at 23:07

   Już królik Stasiek Poniatowski mówił, że zbawienie pochodzi od żydów, gdy udawało mu się pożyczyć trochę gotówki.

 2. jaro7

  15 maja 2018 at 18:40

  „Ze Starego Testamentu dowiadujemy się, że naród żydowski jest wybrany przez Boga” to wychodzi na to że Bóg jednak nie jest nieomylny.

  • wolna-polska.pl

   15 maja 2018 at 20:29

   od kiedy w starym testamencie jest słowo żyd. Jezus Chrystus nie był żydem cz. II

   • cmos

    16 maja 2018 at 12:46

    Od kad Wolna-Polska.pl lizala dupe Putinowi ciulu.

  • Tgw

   16 maja 2018 at 06:48

   A jak się żydzi odwracali od Pana Boga to dostawali baty od innych narodów.jest coś takiego jak wolna wola dana człowiekowi.dlatego niemcami zawładnął szatan i zrobili zagładę Polaków w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych

 3. wolna-polska.pl

  15 maja 2018 at 18:44

  Biblijni bandyci.

 4. Hania

  15 maja 2018 at 19:45

  Czołowymi polskimi ” judeochrześcijańskimi syjonistami” są redaktorzy Frondy, pan Terlikowski i pan Adamski,teraz piszący chyba u braci Karnowskich?
  Pan Adamski swego czasu wyjawił swoje pragnienie pisząc

  „Czekamy zresztą na odbudowę Świątyni jerozolimskiej, by wypełniło się proroctwo. A to może zapewnić tylko istnienie państwa Izrael”

  ( przegapili biedacy całą Pasję i Dzieje Apostolskie)

  http://www.legitymizm.org/fronda-rozwaga

 5. michu

  15 maja 2018 at 21:01

  Z tego wynika, że jakby protestanci syjonistyczni nauczyli się odróżniać biblijnych Żydów od Chazarów sytuacja zmieniłaby się radykalnie.

 6. Andrzej z Balto

  16 maja 2018 at 00:51

  Jerozolima jest stolicą Izraela i nikt tego zmienić nie może. USA już w 1995 roku uznało Jerozolimę za stolicę państwa Izrael, a prezydent Trump jedynie wypełnił to co musiało się stać. Myślę, że katolicy, a nie jedynie protestanci, również uznali to za fakt dokonany, a jedynie antysemici upierają się przy swoim. Istnienie Izraela jest ważne dla całego świata, bo broni nas wszystkich przed barbarzyńską czernią arabską. Ciaputowicz winien zamilknąć, a nie zabierać głos w kwestiach których nie rozumie, szkodząc Polsce. Powinien bronić raison d’état naszego państwa, i przestać lizać zad jankesom i ukraińskim rizunom.

  • Dick

   16 maja 2018 at 08:01

   Andrzej to zapewne pseudonim operacyjny, bo żydowskie to nie jest imię?

  • Obserwator

   17 maja 2018 at 18:24

   Jerozolima nie ma statusu w sensie prawa międzynarodowego stolicy współczesnego państwa Izrael. Od powstania Izraela jako państwa w 1948 r. ma charakter stolicy sakralnej i historycznej. Wyłącznie. Inaczej międzynarodowa wspólnota nie poparłaby założenia państwa Izrael.

   „Jerusalem as capital of Israel

   On 5 December 1949, Israel’s first Prime Minister, David Ben-Gurion, proclaimed Jerusalem as Israel’s „eternal” and „sacred” capital, and eight days later specified that only the war had „compelled” the Israeli leadership „to establish the seat of Government in Tel Aviv”, while „for the State of Israel there has always been and always will be one capital only – Jerusalem the Eternal”, and that after the war, efforts had been ongoing for creating the conditions for „the Knesset… returning to Jerusalem.”

   Informacja – Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Jerusalem#International_status

   Tylko gwoli uzupełnienia.

   • Obserwator

    17 maja 2018 at 22:57

    Przepraszam – oto właściwy fragment z Wikipedii:

    „While the international community regards East Jerusalem, including the entire Old City, as part of the occupied Palestinian territories, neither part, West or East Jerusalem, is recognized as part of the territory of Israel or the State of Palestine. Under the United Nations Partition Plan for Palestine adopted by the General Assembly of the United Nations in 1947, Jerusalem was envisaged to become a corpus separatum administered by the United Nations. In the war of 1948, the western part of the city was occupied by forces of the nascent state of Israel, while the eastern part was occupied by Jordan. The international community largely considers the legal status of Jerusalem to derive from the partition plan, and correspondingly refuses to recognize Israeli sovereignty over the city.”

  • andzia

   18 maja 2018 at 15:28

   Jacy antysemici? Izrael to ukradziona przez chazarów-syjonistów nazwa.

 7. Tylko Palestyna

  16 maja 2018 at 01:30

  Jerozolima jest miastem 3 religii i nikt ani nic tego nie zmieni. Żydowskim uzurpatorom którzy chcą mieć wyłączne prawo do Jerozolimy mówimy stanowcze NIE!
  Mordercy Palestyńczyków powinni być traktowani adekwatnie do tego co obecnie wyprawiają na granicy Strefy Gazy! Dość żydowskiej bezkarności!

 8. Czesław

  16 maja 2018 at 03:51

  KRÓL RYSZARD I-LWIE SERCE a może to PUTIN-LWIE SERCE
  Dziwne wydaje się nadanie królowi Anglii Ryszardowi I przydomka Lwie Serce, tak we współczesnym przekazie jest ten król określany. Co prawda król Ryszard I był jednym z dowódców trzeciej wyprawy krzyżowej w latach 1190-1192 celem odbicia Świętej Ziemi z rąk muzułmańskich ale celu nie osiągnął. Miasta Jerozolimy nie odzyskał dla społeczności chrześcijańskiej, nie zaatakował murów miasta a w końcu ograniczył się do wzajemnych uprzejmości z wodzem muzułmanów Saladynem, który władał tym miastem. Wynika z tego, że chyba to nie chrześcijanie wymyślili dla tego króla przydomek Lwie Serce, tylko jacyś „pupile szatana”. http://www.prawica.net/2754
  A ponadto gdyby muzułmanie na czele z Saladynem oddali pokojowo Jerozolimę dla chrześcijan to by obecnie tam nie rządzili Żydzi tylko spokojnie egzystowali chrześcijanie z muzułmanami. Nie żal mi muzułmanów, są bezwzględni i okrutni w stosunku do chrześcijan

 9. Dick

  16 maja 2018 at 08:04

  Czy protestanci rządzą USA?
  A nie jest tak, że to Żydzi?
  Albo ich marionetki?

 10. tomek

  16 maja 2018 at 09:41

  Amerykanie to prostacy dali sie ogłupic zydom wierza w złotego cielca

 11. Sigmund Czerniawski

  16 maja 2018 at 16:45

  Zydzy nie sa te wybrane ludzie .Zydzy w Europie pochodza z krolestwa „Khazaria w 8 wieku ,,i wzieli Zydowska religie do siebie .Byly 12 Plemiona w Izrael ,i sa dzisiaj w Europie .Pierwsza Ksiazka Mojzesza 48 i 49 .

 12. Kryspina

  18 maja 2018 at 13:10

  Nie używa się słowa „czemu” ale „dlaczego”!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra