Z zagranicy

Dziś wszyscy jesteśmy Palestyńczykami


Od początku wojen rosyjsko-czeczeńskich opowiadałem się za tymi drugimi. Śledziłem losy czeczeńskich górali, którzy tworząc małe oddziały na Kaukazie, walczyli z przeważającymi i lepiej uzbrojonymi siłami Kremla.

 

Wielu narodowców opowiadało się wtedy za Rosją, argumentując, że przecież to chrześcijański, chociaż prawosławny kraj, a Czeczeni reprezentują islam i mają poparcie wśród muzułmańskich radykałów, którzy przybywali na miejsce walk choćby z Egiptu.

 

To wszystko prawda, ale nie można tracić z oczu dokonań polskiej myśli filozoficznej. Zapomina się dzisiaj, że to w Polsce Mateusz z Krakowa dowodził, że nie wolno nawracać pogan siłą i nawet poganie mają prawo do samostanowienia. Rosjanie w tej wojnie byli najeźdźcami, którzy oskarżyli Czeczenów o podłożenie bomb na przedmieściach Moskwy, chociaż jak ujawnił to Litwinienko, stało za tym FSB. Imperialne ambicje Rosji doprowadziły do wielu zbrodni wojennych i zrównania Groznego z ziemią. Czeczeni byli w tym konflikcie ofiarami i walczyli jedynie o własną wolność.

 

Podobnie jest teraz w Strefie Gazy. Co by nie mówiły media polskojęzyczne czy światowe portale, przeciwko kamieniom i butelkom użyto ostrej amunicji. Jeżeli dzisiaj Żydzi mogą bezkarnie strzelać do nieuzbrojonych ludzi, to czy jutro przykładowo Amerykanie nie otworzą ognia do Polaków? Łatwo byłoby znaleźć sto pretekstów: łamanie demokracji, faszyzm, antysemityzm, rasizm et cetera. Być może trwająca kampania oszczerstw na świecie zmierza do tego, żeby przedstawić Polaków jako potworów, którzy powinni siedzieć w gettach i zostać ograniczeni liczebnie.

 

Czy serce uczciwego człowieka nie powinno pałać oburzeniem, kiedy dokonuje się masakr i krwawych rzezi? Czy nie jest skandalem, że media, nie chcąc w złym świetle przedstawiać Żydów, oskarżają Palestyńczyków o absurdalne napieranie na mury i proszenie się o śmierć?

 

Czy w postawie tych ludzi nie ma rozpaczliwej determinacji tych, którym odebrano państwo, terytorium, źródła utrzymania, wolność, dobre imię, ale którzy rozumieją, że pozostało im jedno – godna śmierć?

 

Ich walka jest beznadziejna, ale też i dlatego tym bardziej należy się cześć poległym. Ci, którzy umierają za swoją Ojczyznę, nigdy nie oddają życia daremnie.

 

Niech żyje wolna Palestyna!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Mareczeq

  16 maja 2018 at 09:18

  P. Krajski z zadęciem wykrzykuje propalestyńskie brednie, nie zastanawiając się wcale, gdzie sie podzieją Żydzi, którzy z tej postulowanej przez niego „wolnej Palestyny” zdołaja uciec. Ja osobiście zamiast licznej, wrogo nastawionej mniejszości żydowskiej w Polsce, wolę Żydów trzymających skutecznie za pysk Arabów w Izraelu.

  • andzia

   16 maja 2018 at 09:21

   A co to za różnica, gdzie oni są. Ważne jest gdzie mają wpływy. To Żyd amerykański chce przejąć Polskę.

   • Janus

    16 maja 2018 at 09:35

    Głupoty wypisuje autor artykułu. Tu widać pewną logikę – jak nasz wróg zwalcza rebelię to jest to tłamszenie aspiracji wolnościowych. Jak nasz przyjaciel zwalcza rebelię to jet to prawomocne działanie na rzecz zachowania integralności terytorialnej. Kosowo jest w porządku, chociaż to była nielegalna interwencja zbrojna, ponieważ interweniował nasz sojusznik. Kiedy Hiszpania broni swojej integralności terytorialnej to dobrze a Rosja nie ma takiego prawa, itd. Palestyna to zupełnie odmienny przypadek, ponieważ to nie jest secesja. Nie można zestawiać Palestyny z Czeczenią.

 2. Tomasz

  16 maja 2018 at 16:04

  Syjonistyczny twór Izrael to państwo faszystowskie zabijające Chrześcijan w strefie Gazy.Żydzi zawsze spiskowali przeciw Polsce i Polakom przykład na zajmowanych terenach wschodnich II Rp budowali łuki triumfalne na cześć Armii Bolszewickiej i Rosji Bolszewickiej tworzyli milicję czerwoną wydawali Sowietom Polską Inteligencje NKWD .Od 9 maja tj podpisanie przez D Trumpa JUST ACT 477 mamy amerykańskie wojska okupacyjne.U S A kolejny raz sprzedało Polskę jak bydło rzeźne tym razem Izraelowi i organizacjom żydowskim.

 3. Tomasz

  18 maja 2018 at 08:49

  To syjoniści nienawidzą Arabów Chrześcijan i Arabów islamistów .Syjonistyczny twór Izrael powstały w 1948 r nie ma nic wspólnego z biblijnym Izraelem gdzie obowiązywało Prawo Boże.

 4. Aplusmathematicstutorial

  18 maja 2018 at 20:10

  Michał Krajski, thank you for this post. Its very inspiring.a plus mathematics tutorial

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra