Polskość

Idiota czy dywersant – Kowal o Engelking w Radzie Oświęcimskiej

Są ludzie, a nawet politycy którzy w przeciwieństwie do większości sejmowych dietobiorców na pozór wydają się być inteligentni i mądrzy. I to nie tylko z powodu posiadanego wykształcenia, czy pełnionej funkcji. Jednak w pewnym momencie wyskakują oni z wypowiedzią, która wskazuje, że albo są kompletnymi idiotami, albo obcą agenturą wpływu. Taki wybór ma każdy inteligentny czytelnik po przeczytaniu felietonu Pawła Kowala w dzienniku „Rzeczpospolita” pod znamiennym tytułem „Polska potrzebuje Barbary Engelking”. Po czymś takim ręce i majtki opadają.

Przybliżmy te mądrości jednej z pereł rzekomo polskiego think tanku. „Najbliższym testem na mądrość polskich reakcji będzie mianowanie składu Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej na kolejną kadencję. Premier powinien jeszcze raz powołać Barbarę Engelking. Byłby to widoczny znak, że Polska ma tę samą wolę dialogu co dawniej. Do tego to po prostu nie jest dobry czas na zmiany. Badania Engelking zamieszczone we właśnie wydanej książce „Dalej jest noc” są przykładem na to, że o wojnie i relacjach polsko-żydowskich w czasie Holokaustu potrafi ona pisać spokojnie, dokładnie, bez urażania kogokolwiek, dokumentując źródłami niemal każde zdanie.
Polska powinna dać jasny sygnał, że są u nas prowadzone badania, także krytyczne. Prace powstają nie wśród politycznych rachub, ale w Polskiej Akademii Nauk. Pożytków zresztą z głośnej już książki jest więcej: pokazuje, jak ważne są nowoczesne (mikrohistoryczne) studia nad II wojną światową. (…) Potrzebujemy spokoju Barbary Engelking, która pokazuje, co wojna robi z człowiekiem, oraz że mimo wszystko można zachować godność”. Biorąc pod uwagę, że kobita doskonale się ustawiła – nic nie umie, na niczym się nie zna, a świetnie żyje z naszych budżetowych pieniędzy. I może za nie robić to co lubi najbardziej – pluć na Polskę i Polaków. Ta obrzydliwa syjonistka, była żona SB-ckiego kapusia Michała Boniego (obecnie europosła PO) reprezentuje Instytut Socjologiczny Polskiej Akademii Nauk i Centrum Badań nad Zagładą. Jednego i drugie jest za nasze pieniądze. Cóż znana jest z wielu cennych wypowiedzi wskazujących na głębokie poszanowanie i miłość do narodu polskiego. Zacytujmy chociażby kilka:

– Dla Polaków to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym.
– Dla Żydów, którzy próbowali się ratować, zagrożeniem byli w pierwszym rzędzie Polacy-katolicy, nie Niemcy.
– Jak do tej pory udokumentowano śmierć ok. 800 Polaków za pomaganie Żydom. Szacuje się, że pomagało ok. 300 tysięcy. Może więc zagrożenie karą śmierci nie było tak nieuchronne, jak się powszechnie sądzi.

– Z każdych trzech Żydów, którzy w czasie wojny uciekli Niemcom, Polacy zamordowali dwóch.

Już te wypowiedzi pokazują, że mamy do czynienia z żydowską, antypolską rasistką. I już to dyskwalifikuje babę na to stanowisko. Teraz gdy po polskim marszałku Senatu jeździ czwartorzędny polityczyna Partii Demokratycznej, któremu wolno więcej bo jest Żydem, gdy portal „The Jerusalem Post” ogłasza, że podczas II Wojny Światowej Polacy byli odpowiedzialni za śmierć PÓŁ MILIONA Żydów wepchnięcie Engelking do Rady Oświęcimskiej to samobójstwo. Podobnie jak wejście jednego z najobrzydliwszych, antypolskich Żydów, powiązanego z żydowską sektą masońską Bnai&Birth, czyli Synowie Przymierza Ryszard Schnepf wchodzi do Rady Muzeum Polin to raczej nadziei dla Polski nie ma. Żydzi chcą pieniędzy. Stąd krytyka ustawy o IPN. Polska nie tylko nie ma realnych środków, by odwrócić kłamstwa, to jeszcze ma „elity” polityczne, które z organizacjami dojenia Holokaustu współpracują (i to łącznie ze środowiskiem prezydenta RP). Czyżby powiązany z amerykańskimi fundacjami (Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność) i środowiskami ukraińskimi w Polsce Paweł Kowal chciałby już się podlizać nowej władzy Judeopolonii i odcinać od tego judaszowe srebrniki? Bo inaczej trudno to wytłumaczyć.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. MacGregor

  16 maja 2018 at 16:44

  dwa w jednym: i idiota i dywersant

 2. Ateista

  16 maja 2018 at 18:21

  Powinna siedzieć w więzieniu o specjalnym rygorze.

 3. finka

  16 maja 2018 at 20:09

  Kowal to człowiek bezpieki banderowskiej, nie wiedziałam, że też żydowskiej.

 4. TZ.

  17 maja 2018 at 10:33

  Kowal, Engelking, Boni – co za towarzystwo!

 5. Pingback: 5vn6ey9c63v4bwct5vwc4

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra