Polskość

Jakie skutki może mieć dla nas ustawa 447?

Po podpisaniu przez Donalda Trumpa ustawy, która była procedowana w Kongresie, została postawiona kropka nad i. Dziwne są głosy naszych polityków bagatelizujących sprawę i twierdzących, że ustawa nie ma żadnego znaczenia, że została podjęta tak nie wiadomo po co i chyba dla zabawy.

Stany Zjednoczone nie poświęcają tyle uwagi i zachodu by doprowadzić do sukcesu powstania ustawy, a w konsekwencji nie wprowadzać jej w życie. Trzeba sobie zdać sprawę, że jest ona rezultatem wieloletnich i usilnych zabiegów.

Ustawa 447 jest kontynuacją aktu nr.1226, który został przyjęty 27 lutego 2017 roku w Izbie Reprezentantów. Nasze media milczały o tym, bagatelizując sytuację i myśląc, że ustawa nie przejdzie przez Senat.

Tak się jednak nie stało i 12 grudnia 2017 roku projekt ustawy został przyjęty w Senacie, a 24 kwietna tego roku przez aklamację zatwierdzony w Izbie Reprezentantów. Obecnie ustawa została podpisana przez prezydenta. Choć nie mówi się w niej bezpośrednio o Polsce, to wiadomo o co chodzi.

Przed wojną na terenach Polski żyło 3 mln. Żydów. Po Holokauście zostało ich 5 do 10 tys.. Wiadomo było, że spadkobiercy upomną się o swoje place, kamienice. To normalne. Ale nikt nie myślał o anormalnych żądaniach bezspadkowego zwrotu własności na rzecz amerykańskiej organizacji żydowskiej. Sytuacja bezprecedensowa. Jakaś zagraniczna organizacja wyciąga łapy po mienie, które kiedyż należało do obywateli polskich wyznania mojżeszowego, po mienie, które dziś już nie ma spadkobierców. Ustawa dzieli obywateli polskich – na Żydów i pozostałych.

Zabiegi wokół odzyskania pieniędzy po ofiarach holokaustowych ciągną się od chwili upadku komunizmu w Polsce. Początkowo było to sondowanie, życzliwe tłumaczenie, moralny szantaż, aż doszło do skandalicznej wypowiedzi przewodniczącego Światowego Kongresu Żydów (WJC) Israela Singera, który powiedział: „My nie dopuścimy, aby Polacy po nich dziedziczyli. Polska będzie atakowana i poniżana na arenie międzynarodowej dopóty, dopóki nie zaspokoi naszych roszczeń”.

Żydzi są czujni i zawsze gotowi wyciągać rękę, jak mówią, po swoje. Warto sobie przypomnieć zamieszanie wokół rzekomego odkrycia śladu „złotego pociągu”, który miał być ukryty w Sudetach. Przewodniczący WJC natychmiast powiedział, że skarb należy się organizacji, bo „Polska dotąd nie wypłaciła ofiarom Holokaustu żadnych rekompensat”.

Jest to nieprawdą, bo za czasów PRL w 1960 roku umowa międzynarodowa zakładała uregulowanie roszczeń prawowitym spadkobiercom. PRL zapłaciła 40mln dolarów za pozostawione majątki, które należały do obywateli Stanów Zjednoczonych. Ale obecna ustawa tego nie dotyczy, bo domaga się zwrotu mienia, który obecnie nie ma spadkobierców.

Ustawa 447 nikogo nie powinna zaskoczyć. Dotyczy ona wszystkich sygnatariuszy Deklaracji Terezińskiej z 2009 roku. W imieniu Polski podpisał ją ówczesny minister Władysław Bartoszewski .
Roszczenia Żydów nabrały konkretów już na konferencji waszyngtońskiej z 1998 roku i krok po kroku doprowadziły do uchwalenia 447.Organizacje żydowskie mają duże doświadczenie w ściąganiu haraczy. Tak było w wypadku długoletniego sporu z bankami szwajcarskimi o odzyskanie pieniędzy. W końcu banki wypłaciły Żydom 1,25 miliardów dolarów. Tak było z firmą IBM i z francuskim SNCF.

Teraz zabrali się za Polskę. Formalnie nic nam nie mogą zrobić, ale dzięki różnym pokrętnym działaniom, moralnym szantażom, szkalowaniu Polski na arenie międzynarodowej, będą starali się osiągnąć cel. Sprzyja im dobra sytuacja gospodarcza Polski i powiązania nasze z USA w zakresie energetyki oraz polityki zbrojeniowej. Mają na nas straszaka.

Mogą szantażować opuszczeniem wojsk amerykańskich z naszych terenów, ograniczeniem wyposażenia naszej armii w amerykański najnowszy sprzęt. Dokąd byliśmy biednym komunistycznym, a później postkomunistycznym krajem, dawali nam spokój. Wiedzieli, że niczego od Polski nie dostaną, bo nie mieli żadnych skutecznych form nacisku. Teraz zwietrzyli skok na polską kasę i będą konsekwentnie dążyć do jego realizacji. Mamy twardy orzech do zgryzienia.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. finka

  17 maja 2018 at 10:39

  Wczoraj już linkowamł z YT a dziś ze strony red Gadowskiego, posłuchajcie http://gadowskiwitold.pl/komentarz-tygodnia-jak-moga-nas-oskubac-z-pieniedzy

  • andzia

   17 maja 2018 at 13:05

   Gadowski się obejrzał po czasie. Wcześniej w żadnym felietonie się nie zająknął. Teraz może lamencić zgodnie z chórkiem odzywającym się tu i ówdzie, kiedy wszystko jest przyklepane.Aj waj i do przodu.

 2. Paweł

  17 maja 2018 at 11:19

  Tu nie chodzi o gotówkę. Tu chodzi o przejęcie kontroli nad terytorium. Projekt judeopolonia.

  • msn wiadomosci

   17 maja 2018 at 11:48

   1-Ks. Isakowicz – Zaleski: Prezydent składa wieniec z oszczercą. 2-Kempa odpowiada na pytania o koszty swoich podróży. Długa lista zasług, a potem krótkie zdanie. 3-Paweł Kukiz: Bez tej jednej osoby, która jest w szpitalu partia władzy zachowuje się jak dzieci we mgle. „Dostają małpiego rozumu”

 3. klioes vel pislamista

  17 maja 2018 at 11:38

  Przede wszystkim Zydzi czekali, az wymrze pokolenie swiadkow holokaustu.
  Wczesniej efektywne obarczenie Pololakow wina za holokaust bylo po prostu niemozliwe.

  Ponadto wieloletnie duraczenie i obnize nie poziomu oswiaty w USA dopiero teraz przynosi nalezyte efekty.
  Miejmy zawsze w pamieci 2 cytaty: „Kto nie zna historii, te zawsze pozostanie dzieckiem.” (Seneka)
  „Kto rzadzi historia, ten rzadzi wspolczesnoscia.” (Stalin)

 4. prawo

  17 maja 2018 at 11:52

  Teraz już wiecie wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
  Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was matoły albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.
  Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

 5. Tg

  17 maja 2018 at 12:48

  A może pora przestać się oglądać na usa czy nas obronią bo wątpię i kupić witaminy A od np Indii czy Pakistanu i dodatkowo uzbroić Polaków jak w Szwajcarii????? W d…mieć te patrioty od usa i zacząć mieć broń odwetową.ukraina dała ciała oddając swoją broń atomową za gwarancję …. właśnie czego i kto gwarantował? NIKT się nie wywiązał a Ukraina jest okupowana w połowie terytorium.i tak będzie z nami.niemcy i rosja wiedzą,że tu będzie teatr wojny więc i rury gazu i transport kolejowy omijać będą Polskę.kwestia podziału Polski,czy będzie na linii Wisły ? Bo chyba nikt nie wierzy,że te wojska usa nas obronią? Stańmy się małym kosztem krajem nie do podbicia bo oczywiście „żond” nam nawinie makaron na uszy a w razie „w” spierdzieli a nas zostawi na strzały w tył głowy i w co drugiej wsi będzie Katyń. Rozwiązuje to problem 447. Z UE damy radę w inny sposób

  • andzia

   17 maja 2018 at 13:14

   Te wojska nie są dla naszej obrony, tylko dla obsługi patriotów, za które płacimy z góry, ale których nie mamy (i możemy nie mieć). Wynika to z umowy o stacjonowaniu wojsk amerykańskich w Polsce podpisanej jeszcze za rządów Tuska. Taka transakcja wiązana: sprzedamy wam patrioty za gruby szmal i zaliczki ale zastrzegamy sobie ich obsługę. Zamiast patriotów póki co dajemy wojska do ich obsługi (i waszej obsługi wojsk).

   • Soroka

    17 maja 2018 at 16:26

    @andzia!
    Te wojska są w Polsce prawdopodobnie po to, aby z Polaczków wycisnąć żydowskie roszczenia. Innych powodów nie widzę.

 6. Bobik

  17 maja 2018 at 12:48

  Jedynym sensownym wyjściem z zaistniałej sytuacji jest wymiana sojuszników.
  W polskim wydaniu będzie to niestety oznaczało robienie laski Putinowi, który musi mieć teraz niezły ubaw.
  W przeciwnym razie Stanożydowskie roszczenia połączone z niechęcią Europy Zachodniej do Polski mogą doprowadzić po prostu do jej likwidacji.

  Jak nic się nie zmieni to Ministerstwo Finansów będzie musiało przygotować nowy podatek „Na Żyda” wysokości mniej więcej 20-25%.

 7. Dick

  17 maja 2018 at 20:06

  Nasz zdradziecki „sojusznik” jest za to odpowiedzialny:

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/agent-orange-zbiera-swoje-zniwo-po-ponad-40-latach-od-zakonczenia-wojny-w-wietnamie-wciaz

  A na, zdaje się National Geographic, kłamali że te „opryski” już dawno nieszkodliwe…

 8. aalfa.oomega

  17 maja 2018 at 22:02

  Wojna zapewne wybuchnie w 2021 roku – 7 lat po ostatnim kryzysie finansowym! Rosja skończy pierwszy etap modernizacji armii, a USA – jeszcze NIE! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – przeczytasz w książce pt.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra