Z zagranicy

Kolejne 5 stanów legalizuje gej-śluby

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych Ameryki nie bezpośrednio zalegalizował tzw. małżeństwa osób tej samej płci w pięciu kolejnych stanach poprzez odmowę uznania, czy homoseksualiści mogą formalnie zawrzeć związek małżeński.

 

Sąd odmówił wysłuchania apelacji z Indiany, Oklahomy, Utah, Virginii oraz Wisconsin, które dotychczas zakazywały legalizacji związków osób tej samej płci. Tym samym liczba stanów zezwalających na tego typu "małżeństwa" zwiększyła się z 19 do 24, a wkrótce być może wzrośnie do 30, ponieważ na decyzję oczekuje jeszcze 6 stanów.

 

Zdaniem ekspertów zakaz związków jednopłciowych zniosą: Zachodnia Virginia, Północna Karolina, Południowa Karolina, Kansas, Kolorado oraz Wyoming, a także Dystrykt Columbia.

 

Za legalizacją związków sodomickich i gomoryckich optuje Biały Dom. Jego rzecznik Josh Earnest powiedział, iż "prezydent Barack Obama uważa, że to niewłaściwe, zakazywać parom tej samej płci, którzy są kochającymi się ludźmi, zaangażowanymi w swoje związki, którzy chcą się pobrać, aby im to uniemożliwiać".

 

Problem jednak w tym, że pary homoseksualne wcale nie są zainteresowane legalizacją związków, ponieważ są to związki krótkotrwałe, częstokroć przypadkowe i jednorazowe.

 

Przeciwnicy "małżeństw" gejów i lesbijek zapowiadają dalszą walkę w sądzie o normalność.

 

Julia Nowicka

 

Źródło: Press TV

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra