Z kraju

Zdaniem Marka Jurka „Polska ze względów historycznych i moralnych chce prowadzić politykę solidarności z prawem Izraela do bezpieczeństwa i obrony”

W czasie ostatnich protestów w okupowanej przez Żydów Palestynie, izraelscy żołnierze zamordowali kilkadziesiąt osób i ranili tysiące kolejnych. Okupowana przez Izrael Palestyna od kilkudziesięciu lat spływa krwią palestyńskich cywilów mordowanych przez Żydów. W Polsce jest wielu polityków, którzy od lat wspierają Izrael. Są oni i na prawicy. Jednym z nich jest Marek Jurek lider partii Prawica RP.

 


W lutym tego roku podczas spotkania z wyborcami w podwarszawskim Otwocku, Marek Jurek pytany o swój komentarz do ataków Izrael na Polskę w związku z nowelizacją ustawy o IPN i roszczeniami żydowskimi, stwierdził, że „Polska ze względów historycznych i moralnych chce prowadzić politykę solidarności z prawem Izraela do bezpieczeństwa i obrony”.

Te szokujące, szczególnie w ówczesnej sytuacji ataku Żydów na Polskę, słowa posła można usłyszeć w opublikowanym na kanale You Tube portalu Wolność 24 filmiku nagranym podczas spotkania (12.30)

Marek Jurek poproszony o komentarz do relacji Żydów z Polakami stwierdził między innymi, że trzeba krytykować wypowiedzi skrajne – takie jak wypowiedź izraelskiego polityka Yair Lapida o istnieniu rzekomych polskich obozów koncentracyjnych i polskiej odpowiedzialności za holocaust.

W mojej opinii sugerowanie przez Marka Jurka, że żydowskie kłamstw na temat Polski, głoszące polską odpowiedzialność za holocaust, to wypowiedzi skrajne, podczas gdy tak twierdzi społeczność żydowska od kilku dekad, to ze strony europosła to zafałszowanie rzeczywistości.

W swej wypowiedzi Marek Jurek apelował by odpowiedzią na żydowskie kłamstwa o Polsce nie były antysemickie wypowiedzi. Jest to ze strony europosła używanie znanego z mediów lewicowych straszaka antysemityzmu. Moim zdaniem europoseł insynuuje, że ze strony polskiej padają lub mogą padać jakieś antysemickie opinie, znając życie pewnie takimi ”antysemickimi” opiniami jest przypominanie o zbrodniach Żydów na narodzie polskim, o kolaboracji Żydów z komunistyczną Rosją i nazistowskimi Niemcami, o dekadach szerzenia przez Żydów nienawiści do Polski i Polaków.

Niezwykle szokujące, tym bardziej w sytuacji ataku Żydów na Polskę, było stwierdzenie Marka Jurka (12.30), że „Polska ze względów historycznych i moralnych chce prowadzić politykę solidarności z prawem Izraela do bezpieczeństwa i obrony”. Europoseł stwierdził, że takie stanowisko reprezentuje na forum europarlamentu. Niestety zebrani nie dowiedzieli się, niby co jest moralnego, i niby co wynika z historii Polski, by wspierać politykę Izraela, w tym rasistowskie prześladowania Palestyńczyków. I niby czemu w sytuacji ataku Izraela na Polskę, Polska ma wspierać politykę państwa, które Polsce i Polakom okazuje wrogość.

Równie szokujące były stwierdzenia Marka Jurka, że Polacy w Gdańsku strzelali do Polaków – zapewne europosłowi chodziło o 1970 rok, jednak skandalem jest to, że polityk aspirujący do reprezentowania polskich patriotów insynuuje, że rządy PZPR i dowództwo (ludowego) Wojska ”Polskiego” realizowało interesy Polski. W rzeczywistości okupujący Polskę komuniści realizowali imperialne interesy Rosji sowieckiej. Jeżeli więc Polacy mają się czuć odpowiedzialni za LWP w którym przymusowo służyli Polacy, to pewnie, z racji wcielenia do nazistowskiej armii niemieckiej 1.500.000 Polaków można było by Polskę oskarżać o zbrodnie nazistów.

Szokujące były też, w czasie oceniania relacji Żydów z Polakami, zachwyty Marka Jurka nad filmem „Ida”. Europoseł stwierdził, że krytyka tego filmu była niemądra i bezsensowna, bo „Ida” to wielki katolicki film.

Komentując zachwyty Marka Jurka nad „Idą” wart przypomnieć, że „Ida” kreuje negatywny wizerunek Polaków, którzy zgodnie z żydowską narracją historyczną, mają ponosić odpowiedzialność za mordowanie Żydów w celach rabunkowych, by przejąć ich domy i mienie. W narracji tej nieobecni są Niemcy, a wszelka winna przypisywana jest chciwym i prymitywnym Polskim katolikom. Takie rasistowskie antypolskie przesłanie, w swych mechanizmach kreowania negatywnego wizerunku grupy etnicznej, zbieżne jest z mechanizmami stosowanymi w nazistowskiej propagandzie – naziści produkowali filmy fabularne o złych Żydach, by wytworzyć atmosferę przyzwolenia wśród Niemców na prześladowanie Żydów. Dziś produkuje się kłamliwe filmy o złych Polakach, by wytworzyć na świecie atmosferę przyzwolenia na prześladowanie Polaków, na wyzysk Polaków i odebranie im mienia.

„Ida” kreuje też negatywny wizerunek Kościoła katolickiego i pozytywny wizerunek PRL za dyktatury Gomułki. Bohaterką filmu jest młoda nowicjuszka w zakonie Anna. Katolicki dom zakonny ukazany jest jako miejsce patologiczne, niesympatyczne, zimne i martwe emocjonalnie, pozbawione jakiejkolwiek sympatii między zakonnicami, zamieszkałe przez otępiałe i prymitywne zakonnice, nie potrafiące kulturalnie jeść. Od czasów wojny zakonnice utrzymywały Anne w odosobnieniu, ukrywając przed nią prawdę o jej żydowskim pochodzeniu – co jest zresztą jednym z wielu przykładów szokującej niezgodności scenariusza z rzeczywistością powojenną PRL – władze komunistyczne w kilka lat po wojnie zlikwidowały wszelkie zakonne instytucje, zabierając ich mienie, więc filmowa Anna po II wojnie światowej nie mogła być jako dziecko wychowywana przez zakonnice.

W kontraście od ukazanego jako miejsce patologiczne i opresyjne katolickiego zakonu, w filmie „Ida” ukazana jest radosna rzeczywistość Polski pod komunistyczną okupacją w epoce Gomułki. Radosną rzeczywistość PRL symbolizują zabawy taneczne, na których młode atrakcyjne piosenkarki śpiewają do muzyki granej przez przystojnych muzyków. Przejawem kreacji pozytywnego wizerunku PRL jest też ukazanie ładnych mieszkań i hoteli w PRL, sympatycznych milicjantów. W kreacji wizerunku ważne jest też to czego się nie ukazuje. W filmie „Ida” całkowicie nie ukazano represji politycznych, powszechnej niechęci Polaków do komunistycznej dyktatury, zapaści cywilizacyjnej czy biedy wynikających z komunistycznej gospodarki.

Pozytywną bohaterką filmu jest ciotka Anki – Wanda, sędzia w politycznych procesach w komunistycznej „Polsce”. Ma ona udane życie erotyczne, gdy młodej i atrakcyjnej Annie radość z seksu odebrała katolicka opresja kulturowa, ciotka komunistka słucha nowoczesnej muzyki, gdy opresja zakonna odebrała młodej Annie radość z pop kultury.

Ciotka starając się przywrócić Annie jej tożsamość, odebraną przez katolickie zakonnice, zabiera dziewczynę w sentymentalną podróż do rodzinnego miasteczka. W miasteczku kobiety odkrywają, że rodziców Anny, i synka Wandy, zabili chciwi i prymitywni Polacy katolicy. Celem mordu było przejęcie na własność domu Żydów. Chciwy morderca Polak katolik za legalizacje rabunku i ochronę przed odpowiedzialnością karną za zabójstwo, wygrzebuje dla kobiet kości pomordowanych pochowane przez niego w leśnej mogile.

Po odnalezieniu zwłok rodziców Anna czasowo wraca do zakonu. Postanawia nie składać ślubów zakonnych, przestaje się modlić. Cierpiąca z powodu śmierci synka Wanda popełnia samobójstwo. Po jej śmierci, w jej domu, Anna odkrywa radość z seksu. Po upojnej nocy nakłada habit i rusza w drogę, wielu recenzentów błędnie odczytuje, że wraca do zakonu – jest to sprzeczna z logiką akcji nadinterpretacja, bo widz nie wie dokąd Anna zmierza.

I taki oto film, broniący na forum europarlamentu interesów Izraela, Marek Jurek uznaje za wybitne dzieło katolickie, i to odpowiadając na pytanie o swoją ocenę antypolskiej agresji Żydów.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

71 komentarzy

71 Komentarzy

 1. wiesscar

  21 maja 2018 at 16:16

  Marek Jurek byl marszalkiem Sejmu i mu sie cos przywidzialo i przestal byc marszalkiem. No to zastapil go Dorn. Dorna na funkcji szefa MSW zastapil czlowiek podstawiony przez magdalenke.
  Teraz Jurek kase kosi w europarlamencie bo na walce z aborcja polityke uprawia i stolki dostaje. Podobny do Ujazdowskiego i Niesiolowskiego. Oni z ZCHN – katolicy judeochrzescijanscy.

  • GG.

   21 maja 2018 at 16:50

   .
   Piękny tekst, bo tu można przeczytać, że „Portal Prawy.pl jest ściśle związany ze środowiskiem Ruchu Przełomu Narodowego Jerzego Roberta Nowaka, który w lipcu 2011 roku połączył się z Prawicą Rzeczypospolitej Marka Jurka.”
   Zob.: http://naszeblogi.pl/54052-polscy-sojusznicy-zgwalcili-300-kobiet
   .
   Duży plus, Panie Bodakowski.
   .

   • wolna-polska.pl

    21 maja 2018 at 20:01

    1-Będzie tak źle jak jeszcze nie było. – Kaczyński, Duda, Morawiecki – ŻYDOWSKI ZAMACH STANU W POLSCE! 2-Piłsudski, Sanacja, judeomasoni, złodzieje i szlam ! 3-Masoneria polska 2018 – wojna demonów. 4-Tak trzeba walczyć o PRAWDĘ !

    • gazetawarszawska.com

     21 maja 2018 at 20:06

     1-Izrael – rząd PiS dopuszcza się zdrady stanu i powinien być policyjnie pozbawiony władzy. 2-Tajemnicze Przymierze Żydowskie.

  • lendzian

   21 maja 2018 at 20:18

   • prawo

    21 maja 2018 at 23:55

    Żydowskość – jak widać – wyjdzie z każdego.
    Pomogę to wyjaśnić. Po pierwsze to jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz bo Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł waszej kasy wyborcy na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego. To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym mądralom.

    Przykład z Łukaszenką jest wprost genialny. Jeden człowiek przed którym żydzi kucają. Wystarczy zdecydowanie. Na tym przykładzie widać, że to nie żydzi, nie Amerykanie są winni waszego nieszczęścia Polacy tylko ci „nasi/wasi” przywódcy i inni wybierani przez Suwerena zasrańcy – NIKT INNY!
    Jakoś Łukaszenki nikt nawet nie śmie zapytać o bez-spadkowe mienie czy inny Polin.
    A tak się z niego naśmiewali. Teraz okazało się, że to on jest Mężem Stanu a oni to popierdułki jakieś.

    Teraz już wiecie wszelkie wyborcy zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
    Myśleliście wyborcy, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam wyborcom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście wyborcy o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was wyborcy albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.

    A, jeszcze jedno. Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego (wcześniej Goldberg) (zam. ul. Sędziowska 10 w Warszawie) na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze, wyborcy, odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich jak ten wspomniany, co chciał zamordować asa lotnictwa polskiego, człowieka bez skazy, Stanisława Skalskiego.

    Uczcie się wyborcy. Na naukę nigdy nie jest za późno.

  • Ja

   25 maja 2018 at 08:30

   Marek Jurek to żyd , taki sam jak Kaczyński.
   Starczy sprawdzić listę żydowskich mieszkańców przedwojennego Opoczna i odnaleźć nazwisko JUREK.

 2. wiesscar

  21 maja 2018 at 16:18

  Istnienie Izraela ma plusy. Siedza tam a nie w Polsce. Daja odpor islamowi i ta fala mniej napiera na Zachod. Lewacy zydowscy muzulmanow sciagaja na Zachod ale to zagadnienie kolejne.

  • GG.

   21 maja 2018 at 17:06

   Przeciwnie: Izrael, USA i niektóre państwa UE rozpętały wojnę na Bliskim Wschodzie i przez wiele lat ją podsycały – i dlatego poszła fala uchodźców na Europę.
   .

  • TZ.

   21 maja 2018 at 17:15

   O matko, co za ignorancja!!! Jaki odpór??? Przecież Izrael jest, obok Arabii Saudyjskiej, głównym sponsorem ISIS. Dosyła im sprzęt, doradców wojskowych, leczy w swoich szpitalach rannych dżihadystów. To są udowodnione fakty. Z jego punktu widzenia korzystne jest, żeby miliony młodych mężczyzn, potencjalnych wojowników, nienawidzących Izraela, wyemigrowały z Bliskiego Wschodu do Europy.

 3. wiesscar

  21 maja 2018 at 16:20

  Pytanie co robil z Niesiolowskim i Ujazdowskim w ZChN Macierewicz? Polakowi trudno z Zydami sie dogadac. Nawet judeochrzescijanskimi katolikami.

  • GlosRozsadku

   21 maja 2018 at 20:18

   Nie ma czegos takiego jak judeochrzescijanstwo , to oksymoron .Jedno wyklucza drugie .

 4. Art

  21 maja 2018 at 16:43

  Przyglądam się temu Jurku od dawna i doprawdy nie mogę się u niego doszukać jakichś cech prawicowych lub nawet patriotycznych.To taka odmiana JKM.

  • fdsfdsgfdsg

   21 maja 2018 at 19:38

   Jeżeli będziesz się łasił do bandziora, on potraktuje cię z kopa
   jeżeli ty potraktujesz bandziora z kopa, on zacznie się łasić

   podobnie tryb postępowania z wściekłym psem
   odgonić, dobić, leczyć ale nie wiem czy warto i czy uleczalne

   a w temacie Polska jest już w takim upodleniu i poniżeniu, że trudno nie zgodzić się z Michalkiewiczem
   monarchę racz nam dać Panie
   demokracja to za słabe, a ta rzekoma prawica to po opadnięciu masek czysta UW

   Po co dialog z kimś kto nie jest warty rozmowy?
   Wycieczki izraelskiej młodzieży mówią jednoznacznie gdzie oni nas mają.
   z frajerem którego czesze się z kasy a za chwilę odbierze się mu ziemię i wodę
   zaprzyjaźniać się przecież to nie logiczne
   fajny komentarz
   Miłość czołowych anty-antysemitów nie ma odwzajemnienia. Nowelizacja ustawy o IPN, Ustawa 447, bezprecedensowe bluzgi burmistrza New Jersey wobec marszałka polskiego Senatu to pobudka centroprawicy z mokrego snu. Głupcem może być każdy; gorzej, gdy decydują o biegu historii 40-milionowego kraju.

  • janusz

   22 maja 2018 at 09:05

   Mimo ‚chłopskiej „twarzy- to , jak wynika z działalności-typowy „eskimos”.

  • CYPRIAN

   28 maja 2018 at 12:36

   Na przykład podaj przyklad

  • CYPRIAN

   28 maja 2018 at 12:38

   na przykład podaj przykład

 5. Hania

  21 maja 2018 at 16:52

  Taaa…zydzi są naszym dziedzictwem narodowym…

  To może judeochrześcijanin Marek Jurek wymieni dobro jakie ten naród wniósł w nasze dzieje?!
  Pięknie, pięknie, możesz pan liczyć, że ojciec derektor posadzi w pierwszym rzędzie w kaplicy bez krzyża, może kampanie zrobi, będzie ględził przez swoje radyjko
  – zapomnijmy o błędach czy potknięciach pana posła, wybierzmy mniejsze zło!
  Bo chyba nie chcecie żeby Tusk wrócił?!
  I tak straszą te biedne babiny od 20 lat
  i to jeszcze za ich pieniądze 🙂

  Swoją drogą polecam wywiad z panem prezydentem Dudą, jaki ukazał się na stronie toruńskich mediów
  Łomatko, Polska wyliczana jest na miliardy $, które wg. wyliczeń spłacać będziemy przez….2750lat!
  A ojciec redemptorysta z Dudzią bredzą coś o wydawaniu legitymacji uczniowskich dla dzieci polonijnych, które upoważniać ich będą do ulgowych przejazdów transportem w Polin!
  ( macie ojcowie redemptoryści, tupet)

 6. jacek

  21 maja 2018 at 16:55

  Szanuje i cenię Marka Jurka jako obrońcę życia i katolickiej tradycji,ale nie zgadzam się w sprawach,które opisuje kolega Jan Bodakowski,którego również cenię i szanuję,ale polemizuje z jego rusofobią.Myślę,że jest to przykład jak można się pięknie różnić,aliści jednocześnie być zgodnym w sprawach pryncypalnych i najważniejszych.Jak mawiał Roman Dmowski,jednomyślność we wszystkich sprawach to oznaka bezmyślności.

 7. TZ.

  21 maja 2018 at 17:19

  Judeochrześcijanin – czego się można po nim spodziewać.

  • Marian

   21 maja 2018 at 18:47

   100/100

 8. Obserwator

  21 maja 2018 at 17:39

  Poseł M. Jurek może jest towarzysko fajnym facetem. Tak przypuszczam jedynie – bo nie miałem okazji „być przedstawionym rzeczonej tu personie”. Tylko poseł M. Jurek świetnie służy izraelskiej racji stanu i propagandzie holokaustu. I nie wie o tym? Przegapił prawdopodobnie fakt i wymowę act 447 „hegemona świata”.

  Umysłowość ketmana (termin z „Zniewolonego umysłu” Cz. Miłosza), czy też „interesowna” schizofrenia – są efektami dezintegracji osobowości. Tak mi się wydaje. Szmal jest mocniejszy od dragów, jak widać.

  • Marian

   21 maja 2018 at 18:50

   „Poseł M. Jurek może jest towarzysko fajnym facetem” – nie jest. Spotkałem tego pana na mszy trydenckiej w kościele św. Brunona, dawno temu. Mało sympatyczny… narcyz.

   • Obserwator

    21 maja 2018 at 19:39

    No, cóż. Jakoś mi nie żal, że pomyliłem się w tej sugestii.

 9. Paweł

  21 maja 2018 at 17:46

  Kiedyś prof. Bartyzel napisał tekst „judeochrześcijanie z sejmowej prawicy”. Tam rozprawił się z ta herezją i jej wyznawcami.

 10. Ika

  21 maja 2018 at 18:59

  Czy ten Jurek zgłupiał,gzy jest Żydem?.

 11. Zenon

  21 maja 2018 at 19:01

  M.Jurek sprawia wrażenie tępego.Nie widzi chamskich niekiedy ataków Żydów na Polskę.

 12. Ilona

  21 maja 2018 at 19:03

  Tego się po nim nie spodziewałam.Zamiast bronić Polskę i Polaków przed antypolonizmem głównie Żydów
  opowiada pierdoły.

 13. Sara

  21 maja 2018 at 20:24

  Tym Polakom, którzy nigdy nie trafili i nie trafią na blog słusznie zwany „bitwą pod Hodowem” proponuję „dziesięcinę dla Polski” nie w gotówce dla fiskusa, a w książkach. Niech na początek każdy Czytelnik, Komentator na blogu Bez dekretu, Polak będący w obrębie słów „ściosanych” na miarę polskich potrzeb przyczyni się do sprzedaży dziesięciu książek „Nudis verbis-przeciwko mitom”, Aleksandra Ściosa. Niech to będzie pierwszy etap „długiego marszu” dla ludzi czynu. Wierzę że efekt będzie większy niż tylko 10 sztuk i że kula kolejnych etapów zacznie się toczyć, i zasypie lawiną działań „stary świat”. Ten niechciany, i wrogi Polakom, pasożytniczy nowotrór IIIRP.

  „Ściosajmy” tą książką Polskę i marazm Polaków. Zróbmy to!

 14. Pingback: Zdaniem Marka Jurka „Polska ze względów historycznych i moralnych chce prowadzić politykę solidarności z prawem Izraela do bezpieczeństwa i obrony” « Dziennik gajowego Maruchy

 15. jaro7

  21 maja 2018 at 20:47

  Dobrze że on i jego kanapowa partyjka to plankton.Tu jest ciekawa wypowiedz żyda ,dobrze żeby zaprzańcy pokroju Jurek i jemu podobni wklepali sobie do łbów
  „Norman Finkelstein amerykańsko- żydowski profesor, autor ”The Holocaust Industry”. ”Odniósł się m.in. do budzących ogromne kontrowersje wycieczek izraelskich uczniów do Polski, podczas których nasz kraj bywa przedstawiany jako antysemicki. ” -Te biedne dzieciaki wracają do Izraela przerażone, przekonane, że wszędzie poza domem grozi im niebezpieczeństwo. I niestety, Polacy – proszę mi wybaczyć to co teraz powiem – zachowują się w sposób godny pożałowania. Nie macie na tyle pewności siebie i poczucia własnej wartości, by powiedzieć Izraelowi: Zabierajcie się z naszego kraju i wsadźcie te swoje wycieczki gdzieś. (…) Jeśli ktoś na waszej ziemi prowadzi działalność, której celem jest wywołanie wobec was nienawiści, to nie powinniście się na to godzić” Kiedy rozmówca przypomniał mu, że spowodowałoby to oskarżenia o antysemityzm, odpowiadał: ”- Tak, wiem. Polska i jej słynna samokrytyczna inteligencja. Ludzie, którzy uważają, ze każda krytyka Żydów to antysemityzm, a jednocześnie cały czas ostro krytykują swój własny naród. Mówią, że robią to ze szlachetnych pobudek, ale w rzeczywistości robią to dla kasy. Wyleją kubeł pomyj na Polskę, a potem pędzą do USA, aby przeczytać pochwalne recenzje w tutejszych gazetach, zostać poklepanym przez tutejsze autorytety.”

 16. z-k

  21 maja 2018 at 20:48

  Kto chodzi na spotkania z markiem jurkiem i słucha jego dyrdymałów to albo nie ma piątej klepki albo ma niezwykle złośliwego spowiednika który wymyśla wyrafinowane pokuty

 17. Mirek

  21 maja 2018 at 21:06

  Marek Jurek będąc marszałkiem sejmu ,za pierwszego PIS-u ,w czasie swojej rozmowy w Tok FM powiedział ,że to jest jego „ulubione radio , którego zawsze słucha”. To powiedział rzekomo katolicki polityk o medium ,którego głównymi celami są : mordowanie nienarodzonych dzieci bez żadnych ograniczeń i likwidacja koscioła katolickiego .W czasie gdy Jurek był marszałkiem sejmu ,Stanisław Michalkiewicz napisał swój słynny felieton o Judejczykach zachodzących nas od tyłu. Marek Jurek przyłączył się do ataku żydokomuny na Michalkiewicza i publicznie nazwał felieton antysemickim. Ta druga sprawa jest wyjatkowa kompromitująca dla Jurka wobec obecnej otwartej próby zniszczenia Polski przez USA i Izrael pod pretekstem „restytucji” mienia bezspadkowego

 18. Dick

  21 maja 2018 at 21:16

  Teraz nadchodzi czas walki i naszą ojczyznę. I to dobrze, że plewy same o sobie świadczą.
  Następny zdrajca narodu polskiego.

 19. finka

  21 maja 2018 at 21:29

  I on uważa się za katolika, zabijanie Palestyńczyków rzucających kamieniami przez izraelskich snajperów to dla niego pikuś. Eurokołchoz źle działa na niektórych ludzi, jakaś schizofrenia, nienarodzonych nie można zabijać a urodzonych już tak, oczywiście z wyjątkiem Zydów.

 20. Czesław

  21 maja 2018 at 21:45

  Przypominam że Marek Jurek jako poseł nie zagłosował przeciwko prezydenturze gen.W.Jaruzelskiego. Gen.Jaruzelski wygrał jednym głosem tzn. dzięki „antykomuniście”Markowi Jurkowi. Dziwię się że Pan Bodakowski jak i tak liczne grono komentatorów o tym nie wiedzą.

 21. podsuliszka

  21 maja 2018 at 21:53

  Czy ktoś z piszących komentarze odsłuchał co faktycznie mówił Marek Jurek?
  Autor tego nie zrobił i nie spodziewałem się, że tak nisko upada portal.
  I tu też tylko propaganda?
  szkoda…

  • Dick

   21 maja 2018 at 23:02

   Odsłuchałem.
   Jurek po prostu bryluje…
   Solidarność z Izraelem.
   A o 447 ani słowa.
   A to teraz jest największym zagrożeniem dla Polski.

   • podsuliszka

    23 maja 2018 at 17:04

    A co powiedział po solidarności z izraelem, po „… ale”?
    Można samemu posłuchać co mówi M. Jurek i samemu wyciągnąć wnioski.
    Dawno nie czytałem takiej propagandy jak tu u Jana Bodakowskiego.
    Ktoś ostatnio wajchę na PRAWY.pl przełożył i wszystko trzeba samemu sprawdzać.
    Ostatnio to kolejny artykuł, który delikatnie mówiąc mija się z prawdą.
    Szkoda, bo polubiłem ten portal

    • Dick

     24 maja 2018 at 08:05

     No cóż…
     Pan Jurek ma wiele racji w tym co mówi.
     Jednak Żydzi, Izrael chce nas złupić, sami postawili się w roli wrogów Polaków.
     A więc jaka solidarność z wrogami?
     Tu nie ma już miejsca na kompromis, bo oni tak nie rozumują. Jesteśmy postrzegani jako słaba ofiara, przez nich zdobywana „od środka” niejako. Przez zdradzieckie rządy.

     Jeśli ktoś chce z nas zrobić sprawców ludobójstwa Żydów, i wciąż bezczelnie kłamie, by zrobić z nas zbrodniarzy, którzy „zagrabili” mienie wymordowanych Żydów, to nie są żarty.
     Jeśli się tego nie rozumie, jeśli nadal szuka się „porozumienia” z wrogiem, zamiast walczyć choćby mówiąc prawdę i szukając sprzymierzeńców wrogich naszym wrogom, to przejaw albo naiwności, albo głupoty, albo zdrady.
     Żydzi nie cofną się, syjoniści są gotowi rozpętać wojnę zahaczającą o III światową, są gotowi narazić na śmierć miliony swoich ziomków, byle osiągnąć cel.
     Nie jest tak?
     Proszę się zastanowić.
     Proszę popatrzeć na zrójnowane Irak, Libię, Syrię. Miliony zabitych.
     Głównym motorem tych rzezi są Żydzi.
     Taka jest prawda.
     USA jest tylko bezwolnym wykonawcą interesu żydowskiego. A Polska ich popychadłem.
     Albo przegramy bardzo wiele, może nawet swój kraj, albo będziemy tacy jak nasi wrogowie, bezkompromisowi.

 22. jok

  21 maja 2018 at 22:07

  Jakie „zlikwidowały wszelkie zakonne instytucje”, skąd taka „wiedza”?
  Czytam np. to co cytuję dalej i … nic tam o likwidacji (mniejsza o styl):
  „W wojnie wypowiedzianej życiu zakonnemu i prowadzonej przez władze komunistyczne w okresie PRL, zgromadzenia przegrały kilka potyczek, ale w ogólnym bilansie wygrały bitwę o zachowanie wewnętrznej niezależności, a także utrzymały przynależne im miejsce w polskim społeczeństwie. Tarczą była głęboka wiara, oddanie Kościołowi, ewangeliczny styl życia, a nade wszystko „polityka zakonna” Prymasa Tysiąclecia, dzięki której, jak sam stwierdził, że zakony zachowały swój byt, dach nad głową i pracę, co się stało podziwem i unikatem w całym bloku wschodnim.”

 23. Tomasz

  21 maja 2018 at 23:14

  Panie Jurek od kiedy syjonistyczny twór Izrael jest gwarantem bezpieczeństwa ?? Ida jest antypolskim filmem .Judeochrześcijanie z polskiej prawicy .Judeochrześcijanie to herezja .Przecież Żydzi zabili Mistrza z Nazaretu Jezusa Chrystusa za trzydzieści srebników na śmierć namiestnikowi Rzymskiemu Piłatowi .Kościół Chrystusowy jest prawdziwym Kościołem Katolickim po za którym nie ma zbawienia,[por .Kongregacja Nauki Wiary 2000 r DOMINE JEZUS]Ida to antypolski żydowski paszkwil ,

 24. MAREK

  21 maja 2018 at 23:16

  „prawicowy polski polityk” popiera(?) strzelanie i zabijanie demonstrantów w Palestynie których jedyną bronią są transparenty, okrzyki i kamienie… to co? w Polsce strzelanie do demonstrantów w: 56 , 70 ,80 roku było nielegalne a dziś zabijanie Palestyńczyków jest OK? Kim pan jest panie Jurek … ?

 25. George

  22 maja 2018 at 07:07

  Maska opadła i ukazała się wstrętna, żydowska morda. Ciekawe co zobaczylibyśmy, gdyby opadły gacie? A swoją drogą kierowanie się w polityce zagranicznej względami historycznymi i moralnymi to przejaw skrajnego zidiocenia. Państwa i narody nie mają przyjaciół, mają interesy. Na całe szczęście Jurek nie jest już marszałkiem i oby jak najszybciej zniknął z polityki. Jego postawa to hańba dla naszego narodu!

  • TZ.

   23 maja 2018 at 15:55

   Maska opadła i ukazała się wstrętna, żydowska morda. Ciekawe co zobaczylibyśmy, gdyby opadły gacie?

   Dobre! Morda Jurka nie jest żydowska – to typowa morda szabesgoja, judeochrześcijanina. Ale sprawdzić co on tam ma w gaciach, czy raczej czego nie ma, to by było interesujące.

 26. Tomasz

  22 maja 2018 at 07:22

  Minister Czaputowicz rozmawiał w ambasadzie Uzbekistanu o przyjęciu z tej azjatyckiego kraju byłej sowieckiej republiki związkowej pracowników .Już podpisali pewnie rządem te kraju umowę .P I S mówił że nie będzie przyjmował islamskich nachodźców ??Informacja z Portalu Nie dla Islamizacji Europy]A Polacy z Rosji ,Kzachstanu ,Białorusi czekają ????JUST ACT 477[1266]podpisany Polska i Naród Polski będzie płacił złodziejski haracz Izraelowi I organizacjom żydowskim ???Pewnie nie będzie dla nas emerytur będziemy pracować do śmierci.

 27. Janusz I

  22 maja 2018 at 07:26

  Za żadne skarby nie zagłosowałbym na Marka Jurka.

 28. Mirek

  22 maja 2018 at 07:31

  Marka Jurka „wychowywał” Henryk Krzeczkowski, Żyd , homseksualista i funkcjonariusz WSI tj sowieckiego wywiadu wojskowego . Na Wikipedii z biogrmu Henryka Krzeczkowskiego usunięto nazwisko Jurka , ale w innych miejscach ono sie zachowało. Np tutaj jest recenzja książki o Krzeczkowskim -https://kulturaliberalna.pl/2016/03/22/piotr-kiezun-felieton-henryk-krzeczkowski/ . Z tej recenzji mozemy się dowiedzieć ,że Krzeczkowski najpierw formował środowiska liberalne III RP , a dopiero potem zaczął zajmować się formowaniem dzisiejszej polskiej prawicy , w tym Marka Jurka. Warto popatrzeć na nazwiska jego wychowanków , bo to wiele tłumaczy z klęski jaką po 89 toku poniósł naród polski

  • prawo

   22 maja 2018 at 11:46

   Bardzo pouczające o Henryku Krzeczkowskim. Dziękuję.

  • Marian

   22 maja 2018 at 18:58

   Wypadało by podać jednak wszystkie sławne nazwiska wychowanków Krzeczkowskiego: – Aleksander Hall, Tomasz Wołek, Jacek Bartyzel, Marek Jurek, Wiesław Walendziak, Rafał Matyja i Jarosław Kaczyński.

  • prawo

   22 maja 2018 at 11:49

   Również bardzo pouczające. Dziękuję.

  • Soplica

   22 maja 2018 at 12:40

   Ciekawe czego uczy ten pan? Języka jak z rynsztoka? Nawet racje które posiada nie dają mu prawa do „dupy” , „mordy” i innych słów wypowiadanych publicznie. Można sobie pogadać z kumplem przy dobrym trunku i parę epitetów posłać ale w wypowiedziach publicznych? To tylko pokazuje że emocje to żaden argument w przedstawianiu swoich racji :))) Domoroślny gaduła bez ogłady i tyle ….

   • prawo

    22 maja 2018 at 15:36

    Uczy logiki i wychowania obywatelskiego czego w Tobie nie uświadczysz.

    • Soplica

     22 maja 2018 at 21:26

     A mordę Ci pies lizał i w dupę kopa żebyś dostał :))))) – o taką „logikę” tu chodzi? Obywatelu lżyj, klnij, bluzgaj bo czujesz się poniżony – to taki przykład „wychowania obywatelskiego”? No jeżeli tak to trafił swój na swego a jak coś nie tak to w mordę i kopa w dupę !!!! Ale patrioci, phi … 🙁

     • prawo

      24 maja 2018 at 22:39

      No i nie wiem czy Cię zjebać – czy Cię zaniechać?

     • Soplica

      25 maja 2018 at 12:32

      Walnij się w ten pusty łeb. Masz nick „prawo” a propagujesz chamstwo, wulgaryzmy i prymitywizm umysłowy. Nie dziwota że mamy to co mamy jak takie indywidua jeżdżą po Polsce z „odczytami” a takie półgłówki się zachwycają jego „twórczością”. Jeżeli to ma być „logika” to tylko dla mądrali typu @prawo, bo ja takiego bełkotu i chamstwa nie uważam za wychowanie obywatelskie. No ale każdy karmi się tym co mu smakuje. Smacznego człeku mieniący się : hm „prawo”- jaja, na jaja jak łeb tego „prawo” :))))
      I to epokowe pytanie: „zjebać czy zaniechać?” Tym pytaniem wydałeś sobie cenzurkę człowiecze bo jeżeli na takim etapie masz dylematy to gdzie się pchasz wyżej? Tam tylko orły sobie poradzą ….

   • Dick

    22 maja 2018 at 16:50

    Oj tam.
    Można się zżymać na słownictwo.
    Ale jak zbiry czają się pod oknem by okraść nasz dom, a opłacany strażnik naszego domu zamiast go bronić robi bandytom „łaskę”, to jak nie klnąć? Nawet siarczyście…

  • Marian

   22 maja 2018 at 19:04

   Zięba najwyraźniej rozpoczął kampanię prezydencką… Bolek też kiedyś opowiadał fajnie teksty…
   Obserwuję pana Ziębę od pewnego czasu i obawiam się, że profesjonalnie ktoś go lansuje. – Dlaczego kamera nie pokazuje publiczności?

 29. Henryk

  22 maja 2018 at 13:30

  Do tej pory M.Jurek się nie odkrył.Po jego żenującej wypowiedzi wiemy z kim mamy do czynienia.Podkreśla,że dla niego ważniejsi są Żydzi od Polaków.Precz z Jurkiem.

 30. Agata

  22 maja 2018 at 13:31

  Myślałam,że jest Polakiem i patriotą.Jakże się myliłam.

 31. piotr p

  22 maja 2018 at 13:35

  Pismo Święte mówi nam abyśmy nie chodzili do ich namiotów. Bełkot Jurka dowodzi, że nie tyko do ich namiotów chodzi ale że pije z ich kielichów i upija się ich zawartością.

 32. Tomasz

  22 maja 2018 at 13:57

  Członkowie Ż Ż N S Z koło U S A z Szikago nie wpuszczeni na spotkanie z PAD w U S A Policja przegoniła z mającego odbyć się spotkania

 33. Tomasz

  22 maja 2018 at 17:34

  To było do przewidzenia że stracimy niepodległość bez wojny.Teraz trzeba pomyśleć jak pozbyć się kolejnego okupanta Polski U S A wspierającego politykę Izraela i organizacji żydowskich w sprawie nienależnego haraczu który powinni zapłacić Niemcy czyli N R F prawny spadkobierca III Rzeszy .A Federacja Rosyjska jako prawny spadkobierca nieistniejącego Związku Sowieckiego za pogrom Żydów w latach 1918-1920 Izraelowi i organizacjom żydowskim.NIEMIECKIE OBOZY ZAGŁADY

 34. klioes vel pislamista

  22 maja 2018 at 22:46

  Rządu walka z brakiem pracowników
  (dedykuję kici kici z ndie.pl)

  W Polsce brak jest pracowników!
  (Chociaż nie brak bezrobotnych…)
  Skąd wziąć trudu ochotników?
  Rząd już wie: dość jest gramotnych
  W Bangladeszu młodzieniaszków!
  (Przy okazji: problem Laszków,
  Którzy dzieci płodzą mało
  Też by się odfajkowało…)

  Owszem, są Filipińcycy
  I w Wietnamie są chrześcijanie.
  Ale to są …K A T O L I C Y !!!
  Jednorodna niesłychanie
  Polska jest! (Ta jednorodność
  To „straszliwa niedogodność”.
  „Anomalia.” – takie słówko
  Pada, gdy się jest Żydówką.)

  Ale, czy Bangladeszjanie
  Godnie się w Bolandii spiszą?
  Retoryczne to pytanie:
  Właśnie, gwałcąc Włoszkę dyszą!
  Pod wiaduktem jurna czwórka
  Po kolei pcha fifurka
  W dziurkę Włoszki – taka czakra!
  (Buzia jej to już masakra.)

  Tak więc dziwi, że rządzący
  Jeszcze ich nie sprowadzili…
  Jednak z kolan rząd wstający
  Nie próżnuje ani chwili:
  Uzbekistan!… Już są w drodze
  Trzy tysiące!!! „Kryzys srodze
  Nas nie dotknie.” (Choć nastanie
  Nowość: kobiet podpalanie.)

 35. Bogumił

  22 maja 2018 at 22:49

  Splidarność z żydowskimi bandziorami. Śpię… alaj Jurek.

 36. prawo

  24 maja 2018 at 22:42

  Zdaniem Marka Jurka „Polska ze względów historycznych i moralnych chce prowadzić politykę solidarności z prawem Izraela do bezpieczeństwa i obrony” a zdaniem komentatorów to Marek Jurek jest … no mniejsza o to. Starczy tych epitetów pod jego adresem. Doigrał się i tyle. Jak ten kretyn Niesiołowski.

 37. hansje

  26 maja 2018 at 10:33

  Taaaa…
  Polecam serdecznie ten smakowity (acz traktujący o naszym narastającym koszmarze chazarskim właśnie..) filmik Krzysia „Ator”-a…
  https://www.youtube.com/watch?v=LPRaz25R-DY&t=0s&index=5&list=PLE58asSGZSR0715fSo3tmYNvkNYg-WG8M

 38. Pingback: Zdaniem Marka Jurka „Polska ze względów historycznych i moralnych chce prowadzić politykę solidarności z prawem Izraela do bezpieczeństwa i obrony” – Mandaryn

 39. Pingback: sirius latest movs402 abdu23na446 abdu23na34

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra