Z zagranicy

Chiny – koncepcja zniesienia kontroli liczby urodzeń

W Chinach pojawiła się koncepcja zniesienia kontroli liczby urodzeń. Wynika to z tego, że społeczeństwo Chin się starzeje. Choć już od kilku lat trwa liberalizacja polityki jednego dziecka, projekty zakładają całkowite jej zniesienie.

Chińska Rada Państwa zleciła badania dotyczące skutków zniesienia przepisów zezwalających  obywatelom na posiadanie najwyżej dwójki dzieci i planuje wprowadzenie nowych regulacji w całym kraju. Według agencji chińscy przywódcy chcą w ten sposób „ograniczyć tempo starzenia się chińskiego społeczeństwa i położyć kres międzynarodowej krytyce” polityki kontroli narodzin.

Źródło: Do rzeczy, radiomaryja

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Ateista

  22 maja 2018 at 17:37

  Każde społeczeństwo się starzeje i starzeć będzie gdy populacja jest przerośnięta a zamiast miliarda mieszkańców przez kontrolę liczby urodzin zechcemy drogą ewolucji osiągnąć zmniejszenie o połowę.
  Ludzi jest za dużo na świecie.

  • Miszcz Yoda

   23 maja 2018 at 15:25

   Tak, tak…Rozwój zrównoważony, ONZ, globalne ocieplenie, ludzi jest za dużo…Michnikiem capi, aż tutaj!

 2. Miszcz Yoda

  23 maja 2018 at 15:23

  Chiny, dzięki swojej ludobójczej polityce jednego dziecka w rodzinie, straciły szansę na status nowego hegemona. Dziury, a w zasadzie kanionu demograficznego, który sobie zafundowały nie da się już zasypać. Nawet zniesienie zakazu posiadania więcej, niż jednego dziecka nic tu nie da. Pokolenie, które jest owocem tej chorej utopii demograficznej, to rozkapryszone, egoistyczne, roszczeniowe stada konsumpcyjnych kalek mentalnych, które mając do wyboru dziecko lub PS4, wybiorą PS4! Nie wiem czy ten antychiński pomysł pojawił się we łbach czerwonych bandytów z KPCh czy może został im zasuflowany przez jakąś agenturę, ale dla Chin okazał się zabójczy…

 3. Pingback: 3n9ct5mwn9cwntctvbyb3vebce

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra