PRAWY.TV

Barbara Stanisławczyk: Polacy są bohaterskim narodem – historie Polaków ratujących Żydów

 

 

 

Fot. Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Czesław

  24 maja 2018 at 11:43

  Głoszona od czasów rozbiorowych, wroga nam propaganda, ma na celu zaszczepianie kompleksu niższości Polakom, żeby byli ulegli i pokornie znosili zniewagi, dawniej od zaborców, a obecnie od sąsiadów a w szczególności od Żydów i Ukraińców. W takim celu są nagłaśniane te poświęcenia całych polskich rodzin, żeby uratować Żydów w czasach Holokaustu. W tak ekstremalnej sytuacji, nikt nie wie jak by się zachował, w szczególności w stosunku do dzieci, ale wynosić „pod niebiosa” ojca rodziny który ukrywa Żydów w piwnicy czy w stodole, prawie ze 100% pewnością że zginą i Żydzi i jego rodzina?. Trudno się dziwić że inne narody postrzegają nas jako „nienormalnych”. Czy to się nazywa bohaterstwo czy brak odpowiedzialności i miłości do własnej rodziny?. A czy byli SPRAWIEDLIWI ŻYDZI RATUJĄCY POLAKÓW ? Ryzykowali własnym życiem i swojej rodziny , może zginęli by uratować od śmierci Polaka?. Ja o takim przypadku nie słyszałem. Należy też uświadomić sobie bezwzględność ukrywających się Żydów w stosunku do swoich opiekunów, których świadomie skazywali prawie na pewną śmierć, razem z rodziną. Pisze książki o polskim antysemityzmie m.in. J.T.Gross a my niestety poddajemy się sposobowi przedstawiania okresu okupacji niemieckiej na naszych terenach przez tego typu polakożercze osoby. Licytujemy się w udowadnianiu, jacy to my porządni i bohaterscy, ilu to Polaków zginęło w obronie Żydów, ile to drzewek w Izraelu posadzono dla Polaków „sprawiedliwych wśród narodów świata”. Można to nazwać, niezrozumiałym dla mnie, tragicznym i dziwacznym masochizmem narodowym.” Stawiamy muzea dla Polaków ratujących Żydów, to Żydzi powinni stawiać te muzea za własne pieniądze w Niemczech, Brukseli, Izraelu i w St.Zj., wypłacać tym rodzinom sute emerytury a to my jeszcze Żydom płacimy.
  Tak tą sprawę traktujemy my, co obrazuje fragment ewangelii według św. Jana: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”.
  A tak tą sprawę traktują Żydzi, przytaczam za http://dom-z-papieru.blogspot.com/2014/03/sprawa-ludzi-wyrabanych-jak-las.html
  „W ustawie Knesetu z 1950 roku, zgodnie z którą Żyd ratujący siebie ma prawo wydać na śmierć swoją rodzinę! Żyd nie może także narażać swojego życia w obronie drugiego człowieka. „

  Ja czuję urazę do narodu żydowskiego głównie z powodów historycznych i politycznych więc nie jest to antysemityzm, ale żal i nieufność spowodowane złymi doświadczeniami

 2. prawo

  24 maja 2018 at 14:40

  ~przypominam- Dzisiaj (10:42)
  LISTA OPRAWCÓW Z KATYNIA!
  1.) Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byli: -Raichman -Mierkułow -Urbanowicz
  2.) Kierownikami masowych egzekucji byli członkowie mińskiego komisariatu GPU: Lew Rybak, Chaim Finberg, Abraham Borisowicz
  3.) Zbrodnię wykonali: Bogdan Zaharewicz, Kobulow, Begman, Elman, Estrin, Krongauz, Lejbkind, J. Raichman, Abakumow, Milstein (transport), Sierow, Abram Borysowicz, Lew Rybak, Chaim Finberg, major Joshua Sorokin, kapitan Aleksander Susłow,kapitan Samyun Tichonow.
  Żadna z wyżej wymienionych osób nie była Rosjaninem!

  • Tomek

   27 maja 2018 at 00:43

   Dawno się tak nie uśmiałem, choć może powinienem płakać nad tym, jak łatwo dajesz sobie wmówić wszelkie głupoty i je powtarzasz. Po kolei:

   1) Komendant obozu w Kozielsku nazywał się Wasilij Korolow, w Ostaszkowie – Pawieł Borisowiec, a w Starobielsku Aleksiej Bierieżkow. Nic się nie zgadza. Wymieniony przykładowo przez ciebie Mierkułow nie był żadnym komendantem obozu, tylko zastępcą Berii. Faktycznie odpowiadał za tę zbrodnię podpisując decyzję o egzekucji, tyle że był synem rosyjskiego szlachcica i Gruzinki. Nic ci się nie zgadza.

   2) Nadzorujący – w Katyniu był to Jemielian Kuprijanow, Iwan Stelmach, Josif Gribow. W Charkowie był to Piotr Safonow, Paweł Tichonow i Jeremij Kuprij. W Twerze był to Wasilij Pawłow, Nikołaj Siniegubow, Michał Kriwienko i Wasilij Błochin. I g…o prawda, że wśród nich nie ma Rosjan, Ukraińców i że wszyscy, czy choćby większość to Żydzi. Znów, nic ci się nie zgadza.

   3) Wykonawców nie było 18, nawet idiota wpadłby na to, że żeby wykonać tę zbrodnię na takiej ilości ludzi i w takim czasie koniecznych jest znacznie więcej ludzi. I było ich ponad 120 (wg w rozkazu NKWD 001365), a pośrednich współpracowników było blisko 2000. Nigdzie nie ma żadnego zestawienia co do ich narodowości. Swoją drogą, jakim pajacem trzeba być, żeby wymieniać tu choćby nazwiska Sierowa (wiesz kim był? Szefem KGB) czy Abakumowa (wiesz kim był? szefem GRU). Tak, oni bezpośrednio byli wykonawcami… Minimalnej wiedzy o historii nie masz nawet, by te nazwiska skojarzyć i uświadomić sobie, że ktoś robi z ciebie idiotę.

   Te twoje rewelacje znajdują się na paru blogach dla kretynów z rewelacjami w stylu Protokołów Mędrców Syjonu, sugeruję jednak, żebyś porównał je z dokumentami i opracowaniami historyków które są bez problemu dostępne. Jakim trzeba być skończonym pajacem, żeby bezrefleksyjnie łykać takie kity i nawet nie zweryfikować tego, że nie zgadzają się żadne nazwiska….

 3. gazetawarszawska.com

  24 maja 2018 at 18:51

  1-Żydzi z optymizmem patrzą na Polskę. 2-Żydzi wzywają do „holocaustu” na Polakach. 3-Ojciec ostrzegł Żydów. Ci go wydali. Już nie wrócił.

 4. wolna-polska.pl

  24 maja 2018 at 19:09

  Gilad Atzmon: Odłóż wszystko i posłuchaj tego rabina.

 5. wolna-polska.pl

  24 maja 2018 at 19:17

  1-Jak aszkenazyjscy Żydzi podbili Zachód i stali się ukrytą ręką. 2-Izrael jest problem. 3-W I ZRAELU NOWE WYDANIE BIBLII. 4-Judeopolonia. Nieznane karty historii PRL. 5-Zakazany przez globalne kartele artykuł dra Jaśkowskiego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra