Polskość

Prof. dr hab. Jacek Bartyzel: „Bratają się z najgorszą polityczną kanalią”

Zawsze myślałem, że Ruch Młodej Polski był najchlubniejszą kartą mojego życia i nawet na grobie chciałem mieć napisane: „współzałożyciel i rzecznik RMP”.

Ale kiedy widzę, że ludzie związani z RMP, moi dawni koledzy i w większości przyjaciele, dziś „walczą o demokrację” w różnych kod-ach itp., bratają się z najgorszą polityczną kanalią, a ostatnio co najmniej jeden wziął nawet udział w „marszu równości” i jeszcze się tym szczyci, to nie tylko zwątpiłem w ten zaszczyt, ale zadaję sobie pytanie: co było nie tak w tym przedsięwzięciu, skoro do tego doszło, bo przecież żadne zło nie bierze się ot tak z niczego i niespodziewanie, musi być jakiś „błąd pierwiastkowy”, z którego wszystko inne się wykluwa?

Źródło: FB

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. PolishPolackski

  28 maja 2018 at 18:46

  Ja Panu odpowiem:
  RMP został zinfiltrowany przez parchów, jak wszystkie POLSKIE ruchy, zgromadzenia, kluby itp.

  Zinfiltrowany, a następnie ośmieszony i zniszczony.

 2. Czesław

  28 maja 2018 at 19:07

  Jak szef RMP Hal został ministrem u Mazowieckiego i posłał MO z psami na członków KPN za to że sprzedawali: prasę, książki, broszury przy dworcu w Katowicach, to Panu wówczas to nie przeszkadzało?.

  • Miszcz Yoda

   29 maja 2018 at 15:50

   Celne pytanie!

 3. Hania

  28 maja 2018 at 20:07

  Mój Boże~!

  A cóż dobrego może powstać pod skrzydłami niejakiego Henryka Krzeczkowskiego. Bardzo tajemniczego człowieka
  Wpierw urodzony w rodzinie żydowskiej jako Herman Gerner, syn Marka Gernera i Amelii z Szafferów
  Potem wojskowy, cukiernik, pracownik wywiadu, a na końcu…intelektualista 🙂

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Krzeczkowski

  • Miszcz Yoda

   29 maja 2018 at 15:57

   Przeczytałem biogram. Facet, ot tak sobie odszedł z woskowego wywiadu, w pełni podległego Sowietom w latach stalinizmu! Bez konsekwencji…I dalej sobie spokojnie pracował, to tu, to tam…Najzabawniejszy jest kawałek, o tym, jak to chciała go werboewać bezpieka, a on heroicznie odmawiał! 🙂 Wiedział chłopina, że skoro pracuje dla GRU, to nie będzie się k**wił chałturą dla jego polskich lokajów…Pewnie gdyby nie pochodzenie mógłby nawet zostać ,,jaruzelskim”?

 4. zbyszek

  28 maja 2018 at 22:40

  Podobnie wyladowal pan Henkel jeden z tworcow AFD.

  Czyzby te same sily??

  Skad wzieto do niemieckiej czesci NATO wyzszych oficerow – z przedszkola a pierwsze wyposazenie to byly pamapersy i smoczki??

 5. jeden z tworcow

  30 maja 2018 at 16:34

  „błąd pierwstkowy” – cel został dobrze ujęty

 6. Antoni J. Wręga

  31 maja 2018 at 08:39

  Byłem tylko szarym członkiem czy sympatykiem RMP. Znałem wielu z nich: Olka, Arama, itd. Już w l. 1980/1981 miałem wątpliwości ze względu m.in. na instrumentalne traktowanie przez RMP – Lecha Wałęsy, (nazywanie go w wewnętrznych rozmowach: „Cesarzem Bokassa”, czego byłem świadkiem a jednocześnie robienie kariery w oparciu o wątpliwe przymioty tego słabo wykształconego przywódcy). Po „internowaniu” wyjechałem do Stanów, gdzie drogą systematycznych lektur literatury angielskojęzycznej zdobyłem znaczną wiedzę nt. sowieckich służb specjalnych. Osobiście sądzę, choć nie mam twardych dowodów, że RMP został zainspirowany zza wschodniej granicy, (a nadzorowany wprost z Królewca/”Kaliningradu”). Oczywiście większość uczestniczących w RMP osób to różnej maści naiwni ideowcy. Stosunkowo łatwo było nimi manipulować. W poszczególnych, jednostkowych przypadkach – pewno dobrze się zasłużyli Polsce. Chcieli dobrze… Daleki byłbym jednak od tego, aby gloryfikować RMP i uważać je za jakieś nadzwyczajne „cudo”. Do głowy by mi nie przyszło jak szanownemu Profesorowi Bartyzelowi, aby chcieć mieć na nagrobku napisane coś cokolwiek o RMP. Mam swoje imię i nazwisko. Tutaj coś do poczytania: http://www.eioba.pl/a/2dsh/antoni-j-wrega-30-lat-ruchu-mlodej-polski — i do przemyślenia.

 7. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra