Z kraju

Rafał Ziemkiewicz ubolewa, że opozycja cynicznie wykorzystuje nieszczęście osób niepełnosprawnych, do swoich brudnych celów politycznych

W swoim opublikowanym na Interii artykule „Chore dzieci zawsze wzruszą” Rafał Ziemkiewicz skrytykował hipokryzje tych wszystkich, którzy dziś krytykują PiS za niespełnianie żądań niepełnosprawnych protestujących w sejmie. Publicysta przypominał, że przedstawiciele środowiska dzisiejszej opozycji, gdy były u władzy, „cztery lata temu zajadle atakowali kobiety przesiadujące w Sejmie z niepełnosprawnymi dziećmi, (…) ubolewali nad robieniem w parlamencie chlewu i używaniem chorych pociech jako „żywych tarcz”” oraz „dowodzili, że rozdawanie „po pięćset” jest złe i demoralizujące, że zasiłki wypychają kobiety z rynku pracy i prowadzą państwo do bankructwa”.

Rafał Ziemkiewicz wskazał, że hipokryzja dzisiejszej opozycji przejawia się też w tym, że dziś opozycja żąda świadczeń w gotówce, gdy krytykując 500+ „upierali się, że jeśli już, to tylko w naturze, bo gotówkę obdarowani przepiją i tylko umocni się patologia”.

Krytykując postawę opozycji, Rafał Ziemkiewicz wyraził swoje zrozumienie dla niepełnosprawnych stwierdzając, że „rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych są grupą wyjątkowo przez państwo polskie zlekceważoną i, w stosunku do innych, pokrzywdzoną, że cały system jest chory, do wyrzucenia, patologie i absurdy nawarstwiały się tu od wielu lat, i obecna władza(…) problemu nie zauważała”.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza system wsparcia niepełnosprawnych w III RP „jest chory na wszelkie choroby właściwe ustrojowi socjalistycznemu, instytucji „pomagających” jest za dużo, kupa pieniędzy marnuje się przez to zamiast docierać do potrzebujących, i w ogóle, nigdy ich los nikogo specjalnie nie obchodził”.

Rozumiejąc postulaty niepełnosprawnych Rafał Ziemkiewicz przyznał, że postulatu 500 zł dla każdego z orzeczoną grupą inwalidzką „żadne państwo i żaden budżet z dnia na dzień nie udźwignie”.

Według Rafała Ziemkiewicza sejmowy protest niepełnosprawnych „zamienił się w zwykłą polityczną hucpę (może zresztą był nią od początku)”. Groteskowość działań opozycji najlepiej, w opinii Rafała Ziemkiewicza, ukazałWałęsa, który zdaniem publicysty w „kabotyństwie, nadęciu i załganiu [jest] klasa sama w sobie, nie do przebicia. Wpadł pożalić się, że zarabia tylko „pięć tysięcy miesięcznie, a żona wydaje sześć”, zapozował z niepełnosprawnymi, wygłosił peany na własną cześć, zapowiedział, że coś zrobi, jak mu dadzą milion ludzi, a póki co doradził, żeby sobie panie wezwały na pomoc górników – tych samych, których, gdy blokowali wyjścia z Sejmu, publicznie kazał Wałęsa Tuskowi „pałować”. Po czym pognał na kolejne spotkanie odebrać hołdy – i, znając człowieka, zapewne także stosowną gratyfikację”.

W opinii Rafała Ziemkiewicza groteskowa opozycja „szuka od dwóch lat sposobu, żeby zdestabilizować rząd oraz sytuację w kraju i doprowadzić do wcześniejszych wyborów”. Jak przypomina publicysta, kolejnymi pretekstami dla opozycji, była Konstytucja, Unia Europejska, wycinka drzew, aborcja, sądy, narodowcy.

Jak zauważył Rafał Ziemkiewicz „opozycji nie interesuje nic, poza przewróceniem rządu, choćby za cenę nieodwracalnych szkód dla państwa. Jest reinkarnacją opozycji magnackiej z dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Opozycją targowicką, poza celami personalnymi całkowicie bezprogramową, nieodpowiedzialną i warcholską, robiącą dokładnie to, o co w czasie swych rządów oskarżała, też niebezpodstawnie zresztą, PiS: rokosz. Drzeć mordy i tupać na spotkaniach pisowców, blokować „miesięcznice”, atakować różne gmachy publiczne i biadolić potem, że władza obstawia się barierkami i policją… Aby tylko dymić, i aby propaganda obozu miała z czego lepić szit-niusy o zagrożeniu demokracji”.

Według Rafała Ziemkiewicza najgorsze w hucpach opozycji jest to, że nie politycy, a „Polacy w swej masie domagają się tego, żeby wojna trwała, żeby mogli się nawzajem nienawidzić, wykluczać i darzyć pogardą. Dobrze się z tym czują. Mają na kogo zwalić wszystkie swoje bóle, frustracje i rozbieżności między chciejstwem a faktami – a bez wroga jak by się żyło? Pracujemy uporczywie na to, żeby nas znowu diabli wzięli, i niepełnosprawni nadadzą się do wykorzystania w tej robocie równie dobrze jak każdy inny, a nawet lepiej, bo przecież budzą ogólne współczucie”.

Komentując w większości słuszne opinie Rafała Ziemkiewicza muszę stwierdzić, że w jednym się on myli i myli się ciągle z jednego powodu. Rafał Ziemkiewicz jest komentatorem politycznym, który swoja wizje świata opiera na zapewne tym co zobaczy w telewizji a nie na bezpośrednim doświadczeniu. A przekaz telewizyjny odbiega od realiów rzeczywistości, np. ukazując nieliczne protesty opozycji jako masowe wysępienia.

Gdyby Rafał Ziemkiewicz opierał swoje obserwacje na bezpośredniej obserwacji uczestniczącej, to by wiedział, że demonstracje opozycji są niezwykle nieliczne, zdominowane przez emerytów, i angażują kilkadziesiąt osób z całej Polski o bardzo ekstremistycznych poglądach, i utożsamianie tej nielicznej hucpy z Polakami jest błędne. Wbrew temu co pisze Rafał Ziemkiewicz Polków hucpiarstwo opozycji nie kręci, nie angażuje. Wystarczy porównać masową frekwencje na jakimkolwiek maratonie, pikniku, czy innej imprezie rozrywkowej, z nieliczną grupką emerytów z opozycji, którzy nakręcają frekwencje przywożąc na protesty osoby z demencją i alzheimerem.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. prawo

  28 maja 2018 at 22:57

  Są sprawy ważniejsze niż mówieni przez dwa miesiące o UBeckiej prowokacji sejmowej.
  Np. Gliński a grób Józefa Różańskiego na cmentarzu żydowskim w Warszawie:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski#/media/File:Grob_Jozefa_Rozanskiego-Grave_of_Jozef_Rozanski.JPG
  Jednak na ten temat cicho-sza jak w przyśpiewce:
  ”Koci, koci, łapci,
  pojedziem do babci,
  ale ani słówka,
  bo babcia Żydówka”
  Pomogę wyjaśnić przyczynę. Po pierwsze to jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz, bo Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł waszej kasy wyborcy na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego. Gliński z UD/PiS odnawia za Wasze pieniądze pomnik mordercy najwybitniejszych Polaków! Ludzie, do szabel!

  To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym mądralom.

  Przykład z Łukaszenką jest wprost genialny. Jeden człowiek przed którym żydzi kucają. Wystarczy zdecydowanie. Na tym przykładzie widać, że to nie żydzi, nie Amerykanie są winni waszego nieszczęścia Polacy tylko ci „nasi/wasi” przywódcy i inni wybierani przez Suwerena zasrańcy – NIKT INNY!
  Jakoś Łukaszenki nikt nawet nie śmie zapytać o bez-spadkowe mienie czy inny Polin.
  A tak się z niego naśmiewali. Teraz okazało się, że to on jest Mężem Stanu a oni to popierdułki jakieś.

  Teraz już wiecie wszelkie wyborcy zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
  Myśleliście wyborcy, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam wyborcom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście wyborcy o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was wyborcy albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.

  A, jeszcze jedno. Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego (wcześniej Goldberg) (zam. ul. Sędziowska 10 w Warszawie) na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze, wyborcy, odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich jak ten wspomniany, co chciał zamordować asa lotnictwa polskiego, człowieka bez skazy, Stanisława Skalskiego.

  Uczcie się wyborcy. Na naukę nigdy nie jest za późno.

 2. 575

  29 maja 2018 at 06:28

  Ulica zagranica nadzwyczajna kasta sędziów niepełnosprawni…kto co następnie????Putin ? Kim ?nie zdziwiłbym się… naprawdę..

 3. Art

  29 maja 2018 at 19:21

  A Ziemkiewicz wykorzystuje czyjąś twórczość.Np.Osiejuka.A pfe.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra