Z kraju

Kolejna antypolska wystawa w Polin

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, które było współfinansowane przez państwo polskie, od początku swojego powstania miało charakter antypolski, tendencyjny i propagandowy. Nie kryje się z tym zresztą, o czym można przeczytać na stronie muzeum:

 

 

Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość, którzy chcą zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. Służąc ideom otwartości, tolerancji i prawdy Muzeum Polin przyczynia się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów.
Mówiąc inaczej, muzeum programowo zajmuje się zwalczaniem myślenia narodowego i głoszeniem pedagogiki wstydu – wyliczaniem rzekomych krzywd, jakie Polacy zrobili Żydom.

Rusza teraz nowa wystawa pt. „Obcy w domu”. Na stronie muzeum możemy przeczytać:

W 2018 mija 50. rocznica rozpoczęcia największej antysemickiej kampanii w powojennej historii Polski. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało program „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”, który przywraca pamięć o jej przyczynach, przebiegu i skutkach.

50 lat temu komunistyczne władze Polski rozpętały antysemicką kampanię, której kulminacją było wygnanie z kraju ok. 13 tysięcy Polaków pochodzenia żydowskiego. Aby przypomnieć o przyczynach, przebiegu i dalekosiężnych skutkach wydarzeń z 1968 r. Muzeum POLIN realizuje rozbudowany program „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”. Składa się on m.in. z wystawy czasowej, cyklu debat, spektakli teatralnych, oraz projektów edukacyjnych i naukowych. Ma skłonić do refleksji czym grozi bierność w sytuacjach dyskryminacji, ksenofobii i naruszania praw człowieka. Głównym wydarzeniem będzie wystawa czasowa, którą otworzymy 9 marca 2018 roku.

Już ten krótki opis pokazuje, że cała wystawa ma charakter indoktrynacyjny, nie jest oparta na faktach, ale na uproszczeniach i przekłamaniach. Marzec 68 to był czas walki o władzę Żydów z chamami, a więc komunistycznych Żydów i „polskich” komunistów. Nie miało to nic wspólnego z polskim narodem i jego rzekomymi uprzedzeniami. Wydarzenia te odsłoniły prawdę o tym, że aparat okupacyjnego państwa PRL był zdominowany w dużej mierze przez Żydów, którzy w 68 roku przegrali z rodzimymi komunistami.
Na stronie muzeum znajdziemy informację:

Centralnym punktem ekspozycji jest instalacja inspirowana halą warszawskiego Dworca Gdańskiego, z którego pięćdziesiąt lat temu Żydzi wyjeżdżali z Polski. To symboliczna przestrzeń pożegnań, gdzie zwiedzający będą mogli posłuchać relacji osób zmuszonych do wyjazdu i tych, które pozostały w Polsce. Kolejne części wystawy opowiadają o życiu po wyjeździe. W odrębnej przestrzeni prezentujemy Archiwum Marca – rosnącą kolekcję pamiątek, zdjęć i dokumentów związanych z pożegnaniami i wyjazdami z Polski.

Zapomina się przy tym, że Żydzi wyjeżdżali z PRL-u I klasą, z całym dobytkiem i tylko ci, którzy chcieli. Była to okazja, żeby wyrwać się z komunistycznego koszmaru, czego chciało wielu Polaków, którzy nie mieli jednak takiej możliwości. Robienie z tego „największej antysemickiej kampanii w powojennej Polsce” jest hucpą, która powinna zostać napiętnowana, a wobec władz muzeum powinny zostać wyciągnięte konsekwencje. Jest to bowiem wspieranie obcej racji stanu w wiadomym celu, jakim są roszczenia żydowskie. Przez tego typu kłamliwe wystawy buduje się grunt w Polsce i na świecie do uzasadnienia właściwości roszczeń.

Wystawie towarzyszy seminarium skierowane szczególnie do młodzieży. Przygotowano w jego ramach serie tematów, które są oburzające i nie wymagają nawet komentarza:

1. Konstruowanie polskiej antysemickiej propagandy, społeczny antysemityzm
2. Klisza „żydokomuny”
3. Narodziny kliszy „Sprawiedliwych Polaków” i „niewdzięcznych Żydów”
4. Klisze i skojarzenia okupacyjne i Zagładowe
5. Opowieści wspomnieniowe Żydów zmuszonych do emigracji – w albumach i filmach rodzinnych, filmach dokumentalnych i wywiadach
6. Polonizacja i internacjonalizacja pamięci o obozach koncentracyjnych, szczególnie Auschwitz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

52 komentarze

52 Komentarzy

 1. Marek O

  1 czerwca 2018 at 11:36

  Zamknąć żydowską szczekaczkę, zakazać działalności obcych mediów na terytorium RP, zaproponować Madagaskar wszystkim tym którym nie podoba się Polska, przeprowadzić ekshumację w Jedwabnym, uchwalić ustawę która będzie bezterminowo ścigała karnie wszystkich którzy mówią o polskich obozach, głosić prawdziwą historię w Polsce i wszystkich polskich ambasadach, uchwalić ustawę ścigającą zbrodniarzy z UB w tym żydów, odebrać wypłatę 100$ dla „hebrajczyków”, cofnąć polskie paszporty „hebrajczykom” jeżeli tak tu cierpią niech wypieprzają do brukseli,czy innego dziadostwa, kara śmierci za uzgadnianie polskich ustaw z jakimiś danielsami czy innymi żydkami lub brukselskimi zboczeńcami ( czyli opuszczenie eurokolchozu), ochrona dziecka od poczęcia. Tylko wtedy zaczniemy być szanowani na arenie międzynarodowej. To plan minimum inaczej dalej będziemy państwem teoretycznym.

  • MacGregor

   1 czerwca 2018 at 12:29

   Nie trzeba od razu zamykać, bo niby kto to ma zrobić? Docelowo oczywiście, zrównać z ziemią i posypać solą.

   A teraz wystarczy odciąć od polskiego budżetu

   • Miszcz Yoda

    1 czerwca 2018 at 12:42

    Otóż to! Niech tam pokazują co chcą, byle nie za publiczne pieniądze. Zakręcić im kurek z kasą,a za pół roku będą wynajmować hale wystawowe hurtowniom kalesonów…

    • prawo

     1 czerwca 2018 at 13:45

     Gliński a grób Józefa Różańskiego na cmentarzu żydowskim w Warszawie:
     https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski#/media/File:Grob_Jozefa_Rozanskiego-Grave_of_Jozef_Rozanski.JPG
     Jednak na ten temat cicho-sza jak w przyśpiewce:
     ”Koci, koci, łapci,
     pojedziem do babci,
     ale ani słówka,
     bo babcia Żydówka”
     Pomogę wyjaśnić przyczynę. Po pierwsze to jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz, bo Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł waszej kasy wyborcy na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego. Gliński z UD/PiS odnawia za Wasze pieniądze pomnik mordercy najwybitniejszych Polaków! Ludzie, do szabel!

     To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym mądralom.

     Przykład z Łukaszenką jest wprost genialny. Jeden człowiek przed którym żydzi kucają. Wystarczy zdecydowanie. Na tym przykładzie widać, że to nie żydzi, nie Amerykanie są winni waszego nieszczęścia Polacy tylko ci „nasi/wasi” przywódcy i inni wybierani przez Suwerena zasrańcy – NIKT INNY!
     Jakoś Łukaszenki nikt nawet nie śmie zapytać o bez-spadkowe mienie czy inny Polin.
     A tak się z niego naśmiewali. Teraz okazało się, że to on jest Mężem Stanu a oni to popierdułki jakieś.

     Teraz już wiecie wszelkie wyborcy zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
     Myśleliście wyborcy, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam wyborcom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście wyborcy o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was wyborcy albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.

     A, jeszcze jedno. Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego (wcześniej Goldberg) (zam. ul. Sędziowska 10 w Warszawie) na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze, wyborcy, odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich jak ten wspomniany, co chciał zamordować asa lotnictwa polskiego, człowieka bez skazy, Stanisława Skalskiego.

     Uczcie się wyborcy. Na naukę nigdy nie jest za późno.

     • klioes vel pislamista

      1 czerwca 2018 at 15:46

      Miś-prawaczek
      (dedykuję Misiowi Uszatkowi z ndie.pl)

      Na dobranoc, dobry wieczór miś pluszowy śpiewa Wam.
      Mówią o mnie miś-prawaczek, bo ramadan w d… mam!

      Jestem sobie biały miś, polski miś; spokój miałem aż do dziś.

      Na dobranoc, dobry wieczór propagandą tchnie main-streem.
      Ale, żebym miał jej ulec, chyba najpierw zgłupiałbym!

      Jestem sobie biały miś…

      Na dobranoc, dobry wieczór czytam sobie ndie.pl.
      „Rasistowskie” mam futerko, bowiem bardzo lubię biel!

      Jestem sobie bialy miś…

      Na dobranoc, dobry wieczór chcą mnie w barwy oblec tęcz.
      Ja lewactwu odpowiadam: ty się samo z sobą męcz!

      Jestem sobie biały miś…

      Na dobranoc, dobry wieczór z Polski zrobić chcą Polin.
      Lecz ja chodzę na strzelnicę; patriotyzm wcielam w czyn!…

      Jestem sobie biały miś…

      Na dobranoc, dobry wieczór spokój miałem po dziś dzień.
      I spokoju sobie życzę, a nie muezińskich pień!

      Jestem sobie biały miś…

      Lecz niestety PiSuary, tak jak wcześniej też PO,
      Wcielać wrogie chcą zamiary… Mój środkowy palec, o!

      Jestem sobie biały miś, polski miś; Jarku swój napletek gryź!!!

     • Tomek

      1 czerwca 2018 at 18:28

      Trzeba być naprawdę nieogarniętym, żeby myśleć, że z owej dotacji odnawiany będzie grób Różańskiego. Zapewne tego nie wiesz, ale cmentarz żydowski w Warszawie to bardzo duży cmentarz, ok. 200 tys. pochowanych, wiele zabytkowych grobów, które są totalnie zniszczone. Z kwoty 100 mln nie wyremontujesz nawet małej części, pisanie więc, że ta dotacja pójdzie akurat na remont grobu Różańskiego, który zabytkowy nie jest i który jest grobem zbrodniarza (a nie słyszałem, by państwo takie jakoś szczególnie odnawiało) pokazuje, że nie masz pojecia, jakie bzdury powielasz. To tak, jakbyś uwierzył, że z dotacji czy kwest na remont Powązek remontowany będzie grób Bieruta, Gomułki, czy jakiegokolwiek leżącego tam komunistycznego aparatczyka.

      Nie wspomnę nawet, że na tym cmentarzu jest szereg nagrobków o charakterze bardzo zabytkowym. A że są żydowskie? Nie mam problemu z tym, że państwo dba o zabytki pozostawione na terenie Polski przez inne kultury czy narody (choćby zamki krzyżackie, prawdopodobnie ślady osady w Biskupinie, budynki zabytkowe po zaborcach i wiele innych przykładów), to czemu mam mieć problem z tym przypadkiem? No tak, pytanie retoryczne…

      Warto, żebyś też wiedział, że na tym cmentarzu leży wielu Żydów poległych walcząc za Polskę w 1939 roku, wielu powstańców warszawskich z 1944 roku, jest Mauzolem Żydów Bojowników o Niepodległość Polski upamiętniające Żydów poległych w walce o Polskę od powstania kościuszkowskiego po wojnę 1920 roku, jest pomnik katyński, o grobach wielu zwykłych Żydów którzy przyczynili się pozytywnie do rozwoju Polski (kultura, nauka, urzędnicy, nauczyciele) nie mówiąc. A nie tylko Różański.

      Można dyskutować, czy kwota nie za duża, czy akurat na ten cel to powinno iść, a nie np. na cmentarze na Kresach – ale taka dyskusja ma sens z ludźmi, którzy wiedzą choć minimalnie, o czym w ogóle piszą, a nie wygadują bzdur, jak te o odnowieniu grobu Różańskiego. I nie z uprzedzonymi histerykami.

     • jok

      1 czerwca 2018 at 22:01

      Warto czytać – czasem, bo czasem rzeczywiście nie warto :)- ustawy.
      Po pobieżnym przeczytaniu, jak mi się zdaje:
      Szmal otrzymuje Fundacja Dziedzictwa Kulturowego na wzmocnienie kapitału wieczystego. Dochody z tego kapitału ma wydać wyłącznie na cmentarz.
      100 baniek nie wolno wydać na renowację grobów – bezpośrednio, gdyż są przeznaczone wyłącznie… do „zabaw finansowych” na „rynku finansowym, w tym w gracza giełdowego. No i oczywiście także można zakupywać „bezpieczne” obligacje państwowe. Dochody z tego – przeznacza się na tzw. cele statutowe.
      Ustawa mówi o dochodach, ale raczej to przychody (to jest: nie dochody w rozumieniu dochody=przychody minus koszty), bo z nich pokrywa się koszty działania fundacji, tj. cele administracyjne, nie statutowe. Koszty nie mogą przekroczyć 15 % dochodów.

      Reasumując (jak mi się zdaje):
      1) dostaje się 100 baniek na kapitał, ale de facto na inwestowanie finansowe.
      2) koszty administracyjne do 15 % dochodów, ale chyba chodzi o przychody. Czyli można kupić za 50 baniek jednego dnia, sprzedać za 50 baniek drugiego dnia i można rozliczać 15%*50 baniek, czyli 7,5 mln zł na koszty.
      3) nie wiem jak się rozlicza takie fundacje, ale chyba niezbyt rygorystycznie. Szczególnie przy takim celu…. „Podstawą wypłacenia dotacji jest umowa zawarta między ministrem właściwym do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego a Fundacją …. Umowa określa ….zasady kontroli przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego zagospodarowania dotacji oraz dochodów z inwestowania części kapitału wieczystego Fundacji pochodzącej z dotacji”. Dlaczego zasady kontroli nie są w ustawie lub choćby w rozporządzeniu wykonawczym, lecz mają być w niejawnej z zasady umowie?
      4) rozumiem, ze kupuje się papiery pewne, obligacje itp., nie trzeba się narobić, ale „zarobek” słaby. Ale także kupuje się”instrumenty finansowe”, tu już może być ryzyko. Rozumiem więc, ze „kapitał wieczysty”, może się skurczyć w jakimś zakresie. Wtedy zapewne … można dofinansować znów fundację…

     • jok

      1 czerwca 2018 at 22:05

      Art. 3. 1. Dotacja jest przeznaczona na uzupełnienie kapitału wieczystego Fundacji.
      2. Środki stanowiące część kapitału wieczystego Fundacji pochodzącą z dotacji są w całości inwestowane poprzez nabywanie papierów wartościowych i innych instrumentów finansowych, o których mowa w art. 17 ust. 1e ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. 2017 r. poz. 2343, 2175, 2201 i 2369).
      3. Środki pochodzące z dotacji, przekazane na kapitał wieczysty, nie mogą być wydawane ani w inny sposób przeznaczane na realizację celów Fundacji.
      4. Dochody z inwestowania części kapitału wieczystego Fundacji pochodzącej z dotacji Fundacja przeznacza na prowadzenie prac renowacyjnych, konserwatorskich i inwestycyjnych na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie, a w szczególności na:….
      7) koszty administracyjne związane z prowadzeniem prac, o których mowa w pkt 1–6, w tym koszty planowania, organizacji i nadzoru nad pracami, prowadzenia postępowań przetargowych i konkursowych, koszty promocji, koszty obsługi prawnej i księgowej, oraz inne związane z zarządzaniem kapitałem wieczystym w części pochodzącej z dotacji.
      5. Wysokość kosztów Fundacji określonych w ust. 4 pkt 7 nie może przekroczyć 15% dochodów uzyskanych z inwestowania części kapitału wieczystego pochodzącej z dotacji.
      Art. 4. 1. Kwota dotacji wynosi 100 mln zł.

     • Tomek

      2 czerwca 2018 at 13:23

      Do @jok

      Błąd zrobiłeś utożsamiając dochody z przychodami, bo to są prawnie zupełnie inne pojęcia i akurat to jest oczywiste, nie ma tu jakichś wątpliwości (jak jest gdzieś wyraźnie napisane „czarne”, to nie zastanawiaj się, że może to znaczy „białe”). A więc, na Twoim przykładzie, jeśli fundacja kupi papiery za 50 mln i odsprzeda za 50 mln, to na koszty administracyjne przeznaczy dokładnie 0. Jeśli fundacja te papiery odsprzeda za 50 mln i jeden złotych, to na koszty administracyjne może wydać 15 groszy. Proste i jasne.

     • jok

      3 czerwca 2018 at 22:12

      cd. I tym sposobem, jako, ze fundacja nie spółką prawa handlowego (które także zawyżają przychody sztucznym handlem, by sobie np. zwiększyć pułap kosztów, które można wydać na „reprezentację”), jej sprawozdania nie podlegają rygorom sprawozdawczości finansowej (a i tu wyniki można podreperować „kreatywną” księgowością”), właściwie wspomniane tu dochody, które zawierają w sobie potencjalne koszty do 15%, to de facto przychody – mamy sytuację następującą:
      raczej łatwo będzie przy pomocy sztucznego obrotu akcjami wykazać, że dochody wyniosły (przy użyciu podarowanych 100 mln zł) w danym roku 5 mln zł, a nie np. 2 mln. Kontrola ministerstwa kultury, nie będzie nawet w zarysie przypominała kontroli (raczej złudnej, ale przynajmniej sprawiającej wrażenie profesjonalnej i wnikliwej) biegłego rewidenta i ewentualnie urzędu skarbowego. Po kilku latach może się okazać, że dochody były, [jak wydane na cele statutowe – trudno sprawdzić (jakieś fakturki i nowy krzaczek w alejkach – jakby była lustracja/wizja lokalna)], wydatki administracyjne rzędu np. 750 tys. rocznie były, a kapitał ze 100 mln stopniał do 90 mln. O ile ktokolowiek z kontrolujących będzie potrafił to wychwycić/zweryfikować.
      Tak to może wyglądać, ale właściwie mniejsza z tym wszak, jak to rozliczą. Ważny jest fakt otrzymania 100 mln zł na podstawie indywidualnej ustawy…..

    • tsz

     2 czerwca 2018 at 11:42

     Jak to pokazują co chcą? na polskiej ziemi? To tak jakbyś kogoś zaprosił do domu a on by ci nasrał na dywan! Won z naszego kraju, raz na zawsze!

   • Krystyna

    1 czerwca 2018 at 16:19

    Odebrać dofinansowanie z budżetu Polski, czyli z kieszeni jej obywateli.

  • Tomek

   1 czerwca 2018 at 13:00

   Jedwabnem, Marku, nie Jedwabnym (jak to któryś internauta wcześniej zabawnie zauważył, w jedwabnym to możesz krawacie chodzić). Tyle o tym wypisujecie, to byście się choć nauczyli pisać poprawnie… I nazwy narodowości piszemy z dużej litery – rozumiem, że jakiejś możesz nie lubić, no ale co Ci język polski zrobił, że to na nim się wyżywasz?

   • Marek O

    1 czerwca 2018 at 17:02

    Polska i Polacy z dużej litery ale… polskie mleko, w polskich ambasadach, polskie paszporty itp. już z małej moim zdaniem.

    • Tomek

     1 czerwca 2018 at 18:10

     No ale ja nie pisałem o przymiotnikach (tu pełna zgoda, z małej), tylko o nazwach narodowości. Gdzie zatem zrobiłeś błąd:)?

     • Marek O

      1 czerwca 2018 at 20:53

      Chodzi Ci o „hebrajczyków”? celo tak napisałem bo żydzi dzisiejsi to zadni Hebrajczycy. Swoja drogą cenzura na prawy.pl działa bo posty giną…

     • Tomek

      2 czerwca 2018 at 13:28

      Do @Marek O.

      „Chodzi Ci o „hebrajczyków”? celo tak napisałem bo żydzi dzisiejsi to zadni Hebrajczycy. Swoja drogą cenzura na prawy.pl działa bo posty giną…”

      Między innymi. Jeśli nawet uważasz, że dzisiejsi Żydzi to nie Hebrajczycy, to mimo wszystko reguły języka polskiego wskazują na pisownię dużą literą. Ewentualnie, możesz napisać „Hebrajczycy”, czyli w cudzysłowie. A jakie posty giną? Ten, który skomentowałem jest (choć, ze względu na błędy, może lepiej żeby zginął, napisałbyś jeszcze raz bezbłędnie teraz:).

     • Marek O

      2 czerwca 2018 at 14:15

      @Tomek
      „Między innymi. Jeśli nawet uważasz, że dzisiejsi Żydzi to nie Hebrajczycy”
      Nie uważam, to fakt.
      Nie zamierzam też pisać o żydach z dużej litery, możesz ich sobie wielbić do woli i nawet wyjechać do izraela którego ukradli Palestyńczykom, może wpuszczą zasłużonego szabesgoja 🙂

     • TZ.

      2 czerwca 2018 at 17:58

      Można pisać żydzi małą literą, ale tak pisane słowo oznacza co innego niż Żydzi. Żydzi (duża litera) to naród, żydzi (mała litera) to wspólnota wyznaniowa judaistyczna. Można być Żydem nie będąc żydem, lecz chrześcijaninem, protestantem, prawosławnym, muzułmaninem. I może być też na odwrót: na przykład istnieje grupa wyznaniowa żydów Murzynów. Nie Żydów, chociaż żydów.

     • Tomek

      2 czerwca 2018 at 20:11

      Do @Marek O.

      „Nie zamierzam też pisać o żydach z dużej litery, możesz ich sobie wielbić do woli i nawet wyjechać do izraela którego ukradli Palestyńczykom, może wpuszczą zasłużonego szabesgoja 🙂”

      Wielbię jedynie język polski i razi mnie, jak ktoś go kaleczy. A nie jest to sprawa błaha, bo kiedyś ludzie ginęli za to, żeby móc się tego języka uczyć, a nie po to, żebyś ty teraz go głupio koślawił. Do Izraela wyjeżdżać nie zamierzam, bo mój dom jest tutaj, ale może ty to przemyśl? Albo jakiś inny kraj? Może inny język łatwiej ci będzie prawidłowo przyswoić, skoro polski taki trudny?

      Swoją drogą, nie zdajesz sobie sprawy, że takie kretyńskie koślawienie języka polskiego ze względu na twoje niechęci czy uprzedzenia cię ośmiesza i wyklucza z jakiejś poważnej dyskusji? Choćby dlatego warto, żebyś przemyślał swoje postępowanie.

     • Tomek

      2 czerwca 2018 at 20:15

      Do @TZ

      „Można pisać żydzi małą literą, ale tak pisane słowo oznacza co innego niż Żydzi. Żydzi (duża litera) to naród, żydzi (mała litera) to wspólnota wyznaniowa judaistyczna. Można być Żydem nie będąc żydem, lecz chrześcijaninem, protestantem, prawosławnym, muzułmaninem. I może być też na odwrót: na przykład istnieje grupa wyznaniowa żydów Murzynów. Nie Żydów, chociaż żydów.”

      Pełna zgoda. Tyle, że Marek O. nie miał na myśli wspólnoty wyznaniowej, tylko naród. Zresztą, napisał wyraźnie wyżej, czemu zamierza kaleczyć polski język tak pisząc, więc widać, o co mu chodzi.

      Ja mogę wielu tutaj piszących nie lubić, ale np. nie będę wypisywał ich imion z małej litery. To byłoby po prostu głupie i robiłoby bardziej ze mnie kretyna, niż im ubliżało.

     • Marek O

      2 czerwca 2018 at 20:26

      @Tomek
      „Wielbię jedynie język polski i razi mnie, jak ktoś go kaleczy.”
      Ok, rozumiem, pozdrawiam.

  • frate

   1 czerwca 2018 at 13:48

   I jeszcze zamknąć antypolskie, antykatolickie i działające na rzecz izraela służby typu ABW i pokrewne!!! To w pierwszej kolejności, bo inaczej nigdy nie będziemy wolnym i suwerennym państwem tylko zawsze brudną wycieraczką żydo-pedałów i innych zboczeńców sodomitów żerujących z naszych podatków na krzywdzie ludzkiej i ubliżającej nam godności!!!

 2. jacek

  1 czerwca 2018 at 11:46

  przede wszystkim trzeba odsunąć PIS do władzy, ta partia to przybudówka Izraela, ostatnio czytałem że prowadzą pertraktację z Mossadem który chce otworzyć w naszym państwie swoja ekspozyturę na planowancym Centralnym Porcie Lotniczym !!

 3. Dick

  1 czerwca 2018 at 12:00

  Mają być 2 kolejne muzea żydowskie za nasze podatki!

  Tu ciekawa rozmowa o Polin:

  https://www.youtube.com/watch?v=oTuKg3NTeLo

 4. msn wiadomosci

  1 czerwca 2018 at 12:01

  Grynberg: Zabrano polskim Żydom poczucie bycia u siebie.

 5. gazetawarszawska.com

  1 czerwca 2018 at 12:03

  Najważniejsi izraelscy policjanci przebywali w Kielcach.

 6. wolna-polska.pl

  1 czerwca 2018 at 12:05

  Polska ambasador krytykuje ataki na Izrael.

 7. wbhgjddsddf

  1 czerwca 2018 at 12:17

  Znaki od Boga -44 Nadchodzi wojna!
  https://www.youtube.com/watch?v=cino-mqh0bs

  • ela

   1 czerwca 2018 at 19:00

   szataństwo?

 8. Dick

  1 czerwca 2018 at 12:35

  Polska ambasador krytykuje ataki na Izrael.
  Polska ambasador nie była jednak wcześniej równie wyrywna, aby potępić ataki izraelskich żołnierzy na palestyńskich demonstrantów, w wyniku których od końca marca zginęło już ponad sto osób.

  http://www.autonom.pl/?p=22355

  Następny dowód na to, komu służą „polskie” pisowskie władze.

  Żydzi na nas plują, chcą zrzucić na nas winę za holokaust, obrabować na 1 bilion zł, a „polskie” władze udają że nie ma problemu, nie ma ustawy 447 i wspierają jak mogą naszych „braci żydowskich”…
  Nie liczą się fakty, nie liczą się zabici Palestyńczycy, nie liczy się przyszłość Polski i Polaków.
  Tylko interes syjonistów.

 9. Robert B.

  1 czerwca 2018 at 12:36

  A potem… A potem jest tradycyjnie: ryk i krzyk i Hathuuujcie naaas!

  • Tomek

   1 czerwca 2018 at 13:02

   No masz, leki przestały działać i znów się dorwał do Internetu… Sioooostro! Zastrzyk!

 10. Wojciech

  1 czerwca 2018 at 13:58

  Zaczynam się zastanawiać co gorsze dla tego umęczonego kraju Niemcy czy Ameryka z żydami.

 11. finka

  1 czerwca 2018 at 14:03

  To my musimy się organizować i zmienić ten żydofilski a jednocześnie antypolski rząd. Czy jeszcze gdzieś na świecie jest kraj, którą za pieniądze podatników utrzymuje tak wrogą im instytucję jak muzeum Polin w Polsce, chyba nie.

 12. PolishPolackski

  1 czerwca 2018 at 14:41

  Do QURVY NĘDZY!

 13. Kasia

  1 czerwca 2018 at 15:05

  PODPISZ PETYCJĘ: STOP IMIGRACJI Z UKRAINY!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  https://www.citizengo.org/pl/signit/159229/view

 14. Gniewko

  1 czerwca 2018 at 17:03

  Muzeum historii żydów polskich,to produkt Kaczynskich, zbudowany, dotowany i przez nich uwielbiany. Tak samo jak: sprowadzanie ukraińców, czeczenów i islamistów. To jest wszystko dzieło pis, najbardziej zażydzonej partii okrągłego stolca. Platforma Oszustów też jest bardzo prożydowska i proukradlińska, do tego jest V kolumną niemieckiego zlewaczałego liberalizmu. PO-PiS to tragedia dla naszej Polski. Wykopać okrąglaki i głosować na Ruch Narodowy i na organizacje narodowe. Inaczej będzie tragedia.

  • you-tube

   2 czerwca 2018 at 05:35

   Na Kowalskiego i jego rabina Chojeckiego.

 15. potato

  1 czerwca 2018 at 18:19

  Czy W-wa nie ma innych dworcow?Dostosowac do masowej deportacji pozostałych do Izraela.POLACY nie bojcie sie i ani kroku w tyl przed ta zaraza.

 16. z-k

  1 czerwca 2018 at 19:37

  W odpowiedzi Polska Fundacja Narodowa powinna wydać, rozreklamować i sprzedawać za minimalną cenę książkę Jerzego Brochockiego (to świetny publicysta Ryszard Gontarz) pt. „Rewolta Marcowa – Narodziny, życie i śmierć PRL.” To jedyna rzetelna monografia marcowych wydarzeń, planów krwawej rewolucji w Polsce i klęski żydowskiego szowinizmu, niestety z nawiązką odrodzonego w III jewrejskiej okrągłostołowej. Tę książkę, tak jak książki pani Ewy Kurek, powinien znać każdy Polak…… a wybudowane przez zaprzańców za naszą krwawicę centrum żydopropagandy może kiedyś szlag trafi i porośnie samosiejkami

 17. jaro7

  1 czerwca 2018 at 19:54

  JEDYNYM dramatem marca 68 było nie to ze wyjechali tylko to ze nie wszyscy wyjechali.Teraz za to płacimy….do czasu,w kolejnym marcu juz tego błędu nie zrobimy

 18. Katka

  1 czerwca 2018 at 21:12

  z.j.e.b.y p.e.j.s.y w.i.a.r.o.ł.o.m.n.e

 19. Piotrx

  1 czerwca 2018 at 22:28

  „Polonizacja i internacjonalizacja pamięci o obozach koncentracyjnych, szczególnie Auschwitz”

  „Polonizacja” przecież to obóz wybudowany przede wszystkim dla Polaków

  Pierwszymi więźniami Oświęcimia byli Polacy – 5 i 6 maja 1940 roku w Jarosławiu gestapowcy aresztowali kilkudziesięciu uczniów Szkoły Budowlanej podejrzanych o przynależność do organizacji konspiracyjnej. część aresztowanych po wstępnych badaniach zwolniono, a pozostałych wywieziono do więzienia w Tarnowie. Ta grupa młodzieży weszła w skład pierwszego transportu oświęcimskiego – 14 czerwca 1940 roku. Byli wśród nich Stanisław Ryniak (nr obozowy 31), Mieczysław Popkiewicz (nr obozowy 36), Kazimierz Tokarz (nr obozowy 282) , Wiesław Kielar (nr obozowy 290). Numery 1-31 otrzymali przestępcy kryminalni narodowości niemieckiej przywiezieni do Oświęcimia 20 maja 1940 roku z obozu w Sachsenhausen. Objęli oni funkcje w tzw. „wieźniarskim samorządzie obozowym”. Aresztowania i wywózki polskich mieszkańców do obozów takich jak : Oświęcim, Dachau, Buchenwald, Oranienburg-Sachsenhausen, Hamburg-Neuengamme, Pustków, Gross-Rosen – trwały przez cały okres okupacji.

  W skład oświęcimskiego kombinatu śmierci wchodził nie tylko macierzysty obóz w Oświęcimiu (założony w 1940 roku), ale także obóz w odległej o 3 km. Brzezince oraz 39 obozów pobocznych na terenie całego Śląska i nawet poza nim. Budowę obozu w Brzezince rozpoczęto w październiku 1941 roku. W 1943 roku na rozkaz Himmlera dokonano podziału całego kombinatu oświęcimskiego na trzy obozy: Obóz Koncentracyjny Oświęcim I (Auschwitz I), Obóz Koncentracyjny Oświęcim II-Brzezinka (Auschwitz II) i Obóz Koncentracyjny III -obozy poboczne (Ausenlager). Z dniem 25 listopada 1944 wcielono pod względem organizacyjnym obóz w Brzezince do obozu macierzystego , który nazwano Konzentrationslager Auschwitz, a obóz Oświęcim III przemianowano Konzentrationslager Monowitz (od miejscowości Monowice gdzie dla koncernu IG Farben wybudowano olbrzymie zakłady syntetycznej benzyny Buna-Werke). Na skutek tych zmian nazw będących w istocie tylko zmianą szyldów, z listy hitlerowskich obozów „zniknął” obóz w Brzezince , osławiony na świecie jako największy obóz wyniszczenia. To właśnie tutaj , a nie w samym Oświęcimiu miała miejsce masowa eksterminacja Żydów. Natomiast w obozie macierzystym w Oświęcimiu ginęli przede wszystkim Polacy a także więźniowie innych narodowości. Ale ponieważ nazwa Oświęcimia (Auschwitz) jest na świecie powszechnie znana a Brzezinki o wiele mniej więc środowiska żydowskie postanowiły zawłaszczyć ją tylko dla siebie.

 20. Piotrx

  1 czerwca 2018 at 22:31

  ” Konstruowanie polskiej antysemickiej propagandy, społeczny antysemityzm”

  Już sam termin „antysemityzm” jest z gruntu fałszywy i powinien być unikany . Nie ma bowiem w istocie antysemityzmu , lecz może być co najwyżej antyjudaizm. Źródłem antyjudaizmu jest talmudyczny antygoizm. Gdyby go nie było, nie byłby znany antyjudaizm. Gdyby nawet wszyscy Żydzi byli Semitami (a tak przecież nie jest) to i tak stanowili by oni zaledwie około 10% populacji wszystkich ludów semickich takich jak np Arabowie, Chaldejczycy , Etiopczycy itd.

  Jak wiadomo Żydzi zawłaszczyli ten termin wyłącznie dla swoich celów propagandowych aby odwrócić uwagę od przyczyn owego „antysemityzmu”. A główną jego przyczyną nie jest wcale niechęć do Żydów z powodu ich rzekomego „semityzmu” (bo cóż by to miało znaczyć?) tylko z powodu ich niemoralnego postępowania (utajonego rasizmu) wobec gojów zgodnego z wytycznymi bezbożnego talmudu. W tej chwili wystarczy już sama nominacja na „antysemitę” bez podawania jakiegokolwiek uzasadnienia.

  * * *
  „Nazwa „antysemityzm” jest ulubionym określeniem w mowie żydów i oni to głównie przyczynili się do jej spopularyzowania. Autorowie żydowscy używają celowo wyrażenia „antysemityzm”, aby odwrócić uwagę od istotnych przyczyn owego „antysemityzmu”. Podłożem antyżydowskich wystąpień jest tak zwany „judaizm”, który wciela w życie zasady Talmudu. Byłoby słuszniej nazywać ruch, o którym mowa, antyjudaizmem. Wyraz ten brzmi bardzo niemile dla ucha żydowskiego, jako wymierzony wprost przeciwko żydom, związanym w jedną organizację, nazywaną judaizmem. Określenie natomiast „antysemityzm” posiada daleko szersze znaczenie, jako odnoszący się do rasy semickiej i nie dotyczy wprost żydostwa, jako społeczności odrębnej, posiadającej własne prawa, ustawy i zwyczaje częstokroć wrogie prawom i ustawom tych narodów, obok których żydzi mieszkają.” –

  ks.prof. Józef Kruszyński – „Antysemityzm, antyjudaizm, antygoizm” – Włocławek 1924 r.

 21. jok

  1 czerwca 2018 at 22:34

  Pisałem wyżej o „ustawie z 8 grudnia 2017 o dotacji dla Fundacji Dziedzictwa Kulturowego przeznaczonej na uzupełnienie kapitału wieczystego” (chodzi o dotację na cmentarz żydowski).
  Z reguły, nie zawsze, ale najczęściej, ustawy dotyczą jak najszerszego zakresu, są powszechne.
  Wyobrażałbym sobie, ze na podstawie jakiejś ustawy o fundacjach czy o jakimś „wspieraniu dziedzictwa” przyznaje się dotację. Może jakaś nowelizacja ustawy budżetowej?
  Tu stworzono osobną ustawę, na osobny cel, dla pojedynczej fundacji, by dać jej 100 baniek. Właściwie równie dobrze może być miliard albo tysiąc miliardów, czyli bilion, przynajmniej teoretycznie. Trudno jest chyba wtedy w trakcie uzgodnień międzyresortowych – bo chyba każda ustawa, przynajmniej ta z inicjatywy rządu, jest przedmiotem takich uzgodnień – twierdzić: „ustawa nie rodzi skutków dla budżetu państwa”:)).
  Jednak pokazuje to, ze wszystko jest możliwe….

 22. Piotrx

  1 czerwca 2018 at 22:42

  …..Klisza „żydokomuny”…..

  „Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce” – ks S.Trzeciak
  /fragment/

  Mesjanizm a komunizm

  Z powyższych zestawień wynika, że żydostwo, kierujące się talmudycznymi wskazaniami, tworzy wobec obcych narodów wśród których żyje, szczególniej wobec narodów chrześcijańskich, odrębny szkodliwy i wrogi element. Mamy tu dwa przeciwległe światy, dwie przeciwne etyki. Wobec imperialistycznych i zachłannych dążności żydowskich i wobec ich etyki niegodziwej i wrogiej w stosunku do gojów, zetknięcie się tych światów ze sobą musi wywołać nieuniknioną walkę. – Będzie to walka najpierw pokojowego podboju, przy pomocy demoralizacji i rozluźnienia wszystkich węzłów społecznych u rdzennych narodów, a następnie walka wywrotowa i rewolucyjna, bo żyd z natury swojej i z talmudycznego wychowania jest rewolucjonistą i wywrotowcem.

  Walkę tę określa Hans Kohn, teolog i filozof żydowski, w następujący sposób: „Po niewielu dziesiątkach lat pozornego zaśnięcia i rozkładu jesteśmy dzisiaj w okresie podnoszenia się ducha żydowskiego”… „Walka, która blisko przed dziewiętnastu wiekami stoczoną została między duchem żydowskim a nieżydowskim i nie została rozstrzygnięta, bo ona nigdy zakończoną być nie może, jak tylko w mesjańskim królestwie. Zdaje się, że znowu się zbliża. Ta walka nie ma nic wspólnego z wojnami, które ludzkość tej ziemi rozrywają i na pewno jeszcze w bliskiej przyszłości rozrywać będą. Poszczególni żydzi wmieszani w te wojny cierpiał handlują, ale żydostwo jest od nich (to jest od wojen) oderwane.” A zatem walka rozpoczęta przed 19 wiekami z cesarstwem rzymskim, nie została skończona, mimo zburzenia Jeruzalem i rozpędzenia żydów po całym świecie, bo ta walka może być zakończona tylko w królestwie mesjańskim, gdzie wszystkie narody i państwa mają ulec zburzeniu i zgubie.

  Mimo wystąpień w ciągu 18 wieków kilkudziesięciu pseudomesjaszów, żaden z nich nie spełnił tego zadania, jakiego żydzi od mesjasza oczekują, oni oczekują stale i wytrwale, że mesjasz lada dzień przyjdzie i codziennie modlą się o niego w modlitwie porannej: „Ja wierzę wiarą zupełną w przyjście mesjasza, a pomimo, że długo zwleka, mimo wszystko wyczekuję go każdego dnia, że przyjdzie” . Ponieważ oczekiwania ich są zwodnicze i spełnić się nie mogą, dlatego posuwają się do rozpaczliwych, ale zarazem i zbrodniczych kroków
  (…)
  Rewolucja rosyjska przez nich przecież i dla nich wywołana i przeprowadzona. O finansowaniu tej rewolucji przez kapitalistów żydowskich z kapitalistą Jakubem Schiffem na czele, o przeprowadzeniu jej przez inteligencję żydowską z Lejbą Trockim, przy pomocy ogłupiałych robotników i chłopów rosyjskich, mówię w pracy „Mesjanizm i kwestia żydowska” (169-195), tu dodaję, że mimo walki z trockistami, w której ze szczytów żydzi i nieżydzi padają, nowi żydzi przychodzą do władzy, bo obecny samodzierżca Stalin tępi bez litości wszystkich swych przeciwników bez względu na ich narodowość. Żydzi zaś, według zaleceń Franka, zmieniają tam swe nazwiska przeważnie na słowiańskie. To, co widzimy dziś w Rosji, potwierdza tylko zasadę, że rewolucja pożera swoje dzieci i kto czym wojuje od tego ginie. Istotnie zaś żydzi jak rządzili tak rządzą Rosją, jak to potwierdzają uchodźcy z Rosji.

  Świadczy o tym również czasopismo żydowskie „Baderech” nr 38 str. 2. r. 1937, gdzie na podstawie oficjalnych sowieckich zestawień jest przedstawione uprzywilejowanie żydów w Sowietach w następujący sposób: „W pawilonie sowieckim na wystawie paryskiej leży album o 66 stronach dużego formatu, poświęcony żydom w Sowietach. W albumie tym stwierdzono między innymi, że w powiatach, w których przed wojną było 14% ludności żydowskiej, jest obecnie 40% żydów. Liczba żydów w tak zwanym ciężkim przemyśle urosła do 29%, dawniej było ich tylko 4%. Liczba urzędników żydów wynosi 30%, ale pracujących robotników tylko 5,7%. Natomiast ziemi w Rosji żydzi mieli dawniej zaledwie 66.000 hektarów, w r. 1936 mają już 4.200.000… Liczba uczniów żydowskich wynosząca dawniej 53.000 wzrosła do 518.000, a zatem prawie dziesięć razy więcej. W szkołach wyższych żydów studentów znajduje się 62.300.”

  Z tego widzimy, że żydzi we wszystkich dziedzinach życia odnieśli z rewolucji największe korzyści. Rewolucjoniści pracowali tylko dla żydów, jak to stwierdzają żydzi. „Rosyjska rewolucja społeczna dokonana została przez masy rosyjskie, które zostały podburzone przez komunistów. Chłopi rosyjscy zrabowali dwory pańskie, rozdzielili pomiędzy siebie ziemię.” Nie przeczuwali nawet, że byli narzędziami w ręku żydowskim i pracowali dla mesjanistycznych celów żydowskich, bo w czasach mesjańskich żydzi mają posiąść ziemię. W Talmudzie powiedziano: „Kto tylko jedno przykazanie wykonuje, temu czyni się dobrze, przedłuża się mu życie i on posiądzie ziemię” (…)

 23. marju73

  1 czerwca 2018 at 23:00

  Tomuś jak zawsze na posterunku podobnie jak ten nowy miszcz.Obrońcy spraw przegranych.

  • Tomek

   2 czerwca 2018 at 13:30

   Nie, akurat tutaj niczego nie bronię. Uczę was prawidłowej pisowni języka polskiego i prawidłowej odmiany nazwy „Jedwabne”, no, żeby siary nie było… No, chyba, że uważasz że taka nauka to jest właśnie sprawa przegrana?:)

   • Marek O

    2 czerwca 2018 at 14:34

    Nauczycielu, Was by należało edukować odnośnie kultury. Swoją drogą Samozwańczy Edukator się znalazł.

    • Tomek

     2 czerwca 2018 at 20:24

     Marku O, apeluję, nie zwracaj się do mnie per „Wy”. Rozumiem, że to staropolska formuła grzecznościowa („Wy, panie”), ale po czasach PRL („Wy, towarzyszu”) taka forma stała się lekkim obciachem u używającego, więc lepiej takie nawyki zmienić.

     Co do samozwańczego edukowania – wiesz, jak widzę, że ktoś robi błędy to staram mu się pomóc i pokazać, w czym błąd. Naprawdę, to będzie z korzyścią dla Ciebie – ludzie bardziej Cię będą szanowali w dyskusji, jeśli będziesz po polsku właściwie pisał niż w sytuacji, kiedy będziesz polski język kaleczył i to jeszcze z tak dziecinnych powodów.

     A co do edukowania mnie odnośnie kultury, no to czego mnie chcesz nauczyć? Chętnie poczytam.

     • Marek O

      2 czerwca 2018 at 20:30

      @Tomek
      „A co do edukowania mnie odnośnie kultury, no to czego mnie chcesz nauczyć? Chętnie poczytam.”
      Chodziło mi o akcent na „Was” jako formę grzecznościową 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra