Polskość

„Częściowo wolne wybory” – wolne żarty!

By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2247495

Do dzisiaj obowiązuje propaganda okrągłostołowa, która mówi o tym, że w 1989 r. odbyły się „częściowo wolne wybory” i był to wielki sukces demokracji. Wyobraźmy sobie „częściowo wolnego” człowieka. Kim on by był? bo Spędzałby 18 godzin w klatce, a 6 poza nią? Albo wyobraźmy sobie „częściowo pięknego” człowieka. Albo „częściowo bogatego”. Nie ma czegoś takiego. Jak mówi starożytna i klasyczna zasada logiczna wyłączonego środka – albo coś czymś jest, albo nie, albo się jest wolnym, albo nie.

 

 

 

W 1989 r. komuniści w tzw. sejmie kontraktowym mieli zagwarantowane większość głosów i mieli ustalone, że będą mieli swojego prezydenta, na którego wyznaczono Jaruzelskiego – zbrodniarza i mordercę. Pomimo wielkiej klęski komunistów, jakim był fakt, że ludzie nie chcieli głosować na ich ludzi – mieli oni zapewnione miejsca przez solidarnościowców. W żadnym innym kraju byłego Związku Radzieckiego komunistom nie poszło tak łatwo i nie zapewnili sobie ciągłości władzy.

Bajki o tym, że gdyby nie okrągły stół doszłoby do rozlewu krwi, są absurdalne. Komuniści nie mieli oparcia w narodzie, Związek Radziecki nie przyszedłby z pomocą, i nikt by do nikogo nie strzelał. Komuniści od dawna przygotowywali się do momentu, kiedy będą musieli oddać władzę. Przesłuchiwali opozycję pod kątem tego, kto jak się zachowa, przy zmianie ustroju. Do okrągłego stołu zaprosili ludzi, o których wiedzieli, że nie zrobią im krzywdy.

Niestety, ale naród polski został sprzedany przy okrągłym stole i w wyniku tej transakcji po 1989 r. rządzili nami komuniści i postkomuniści, a więc Wojciech Jaruzelski, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa (agent Bolek), Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, który powiedział na ostatnim święci dziękczynienia, że 1989 r. to był rok odzyskania wolności.

Jeżeli chcemy myśleć o wolnym państwie, to w pierwszym rzędzie musimy odrzucić mit okrągłego stołu i odsunąć od władzy tych, którzy przy nim siedzieli, a więc nie tylko przedstawicieli SLD, PO, ale także PiS.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. Tomasz

  3 czerwca 2018 at 23:26

  Ale wyznawcy P I S są przekonani że to formacja patriotyczna i „katolicka” ??

  • dyr

   4 czerwca 2018 at 09:12

   Ale wyborcy PiS nie mają innego wyjścia! Podobnie jak ty melepeto. Kogo wybierzesz? Kto ma na tyle wykształcone struktury do kierowania państwem? Ty i twoi kumple? Rozsądek i logika skłania do głosowania na PiS innego wyboru póki co nie ma. Chciałbym aby środowisko narodowe znalazło lidera i stworzyło struktury, które poprowadzą to państwo do prawdziwej wolności ale gdzie kogoś takiego znaleźć? Na tych kanapowych pogadankach w sieci?

   • JARO

    4 czerwca 2018 at 10:00

    jednym z najlepszych premierów Estonii był człowiek „nieprzygotowany” to tej roli; ale miał jedną „wadę” – umiał czytać ze zrozumieniem i wyszło mu, że niskie podatki, proste prawo i wolność (ta prawdziwa nie koncesjonowana) są najlepsze co może oferować swoim rodakom – i tak zrobił; a przeczytał (ze zrozumieniem) parę książek ekonomicznych – i nie był to Manifest Komunistyczny, Kapitał, książki z ekonomii socjalizmu czy tym podobne bzdury; wyciągnął wnioski i doprowadził do ok. 9-cio procentowego rozwoju swojego kraju; dlatego uważam, że takich ludzi poszukujemy, a nie żadnych abiturientów różnych takich podejrzanych Akademii 1-szomajowych czy Akademii Liderów, gdziekolwiek się one znajdują; wystarczy dokładnie posłuchać takich dyplomowanych „matołków” i wszystko staje się jasne;

    • prawo

     4 czerwca 2018 at 13:20

     Barierą w zapewnieniu Polsce dobrobytu i bezpieczeństwa jest ulokowana na szczytach państwa 6 000 000 spuścizna po żydokomunie. To są beneficjenci i zstępni IW, UB, KBW, SB, MO, ORMO, PZPR, LWP, wywiadu PRL i WSI. PO to szajka dzieci i wnucząt UBowców, milicjantów, LWP, sędziów, prokuratorów, czerwonych nauczycieli z ZNP, PZPRowców i tym podobnego szajsu.
     Dopóki nie wymrze ten sowiecki twór to zawsze będzie maił 15 – 20% tzw. poparcia społecznego.

  • gazetawarszawska.com

   4 czerwca 2018 at 10:16

   Tego chcą Żydzi od Polski: Lasy, fabryki, kamienice nawet bilion zł.

  • msn wiadomosci

   4 czerwca 2018 at 10:35

   „GW” publikuje „taśmy Kaczyńskiego”. Co obecny prezes PiS mówił 24 lata temu?

 2. frate

  3 czerwca 2018 at 23:37

  Częściowo wolne wybory to będą teraz w wyborach prezydenckich jak będziemy mogli oddać swój głos na żydówke Kornhauser!!! I to będzie najprawdziwsza nasza wolność od 45 roku i nie w tym nic z ironii z mojej strony!!!

 3. Tg

  4 czerwca 2018 at 07:09

  Jesteśmy częściowo wolni? Czy niewolnikami? Bo niby mogę jechać w Polsce dokąd chce ale broni mieć nie mogę bo władza się mnie boi?…ale znowu byli sbecy mogą mieć broń …czyli władza ( prawicowa: buhahaha) boi się zwykłego ale sbka już nie? …kurde nic nie rozumiem…

  • JARO

   4 czerwca 2018 at 10:04

   @Tg@, a może są one częściowo w ciąży nie wiedząc z kim, te okrągłostołowce, i stąd te frustracje piewców tych głupot?

  • Janus

   4 czerwca 2018 at 10:40

   Przede wszystkim elita doradców solidarności bez wykształcenia kierunkowego zgodziła się na „reformy wolnorynkowe” w Polsce, które zniszczyły polski przemysł (12 potęga przemysłowa świata w latach 80 XX w.). To jest właśnie zdrada okrągłostołowa. Robotnicy walczyli o lepsze jutro a tymczasem nagle zlikwidowano 5 milionów miejsc pracy dla robotników. Pogorszyło się a miało się poprawić. Prof. Kieżun w książce „Patologia transformacji” pisze o tym i stwierdza, że byli ekonomiści zdający sobie sprawę ze zbliżającej się katastrofy, ale nikt ich nie słuchał, ponieważ zapadły polityczne decyzje w sprawie.

   • JARO

    4 czerwca 2018 at 11:42

    @Janus@ – o jakim wolnym rynku Pan pisze? koncesjonowanym? tylko dla wybranych, a dla reszty w dalszym ciągu siermiężny, z założenia zbankrutowany, socjalizm? chcesz Pan powiedzieć, że Balcerowicz wprowadzał wolny rynek? proszę mnie nie rozśmieszać; wprowadzono ordynarną kradzież polskiej własności, a że przy tym pisano i mówiono o wolnym rynku, to nie znaczy, że go wprowadzono; mówić a zrobić, to jak Pan pewnie dobrze wie, to dwie różne rzeczy; namiastkę wolnego rynku w tym czasie wprowadził min. Wilczek – co prawda komunista z KC – ustawą zwaną Jego nazwiskiem; ale ponieważ Polacy, którym zlikwidowano miejsca pracy w państwowych molochach, uruchomili natychmiast swoje miejsca pracy, szybko tę ustawę znowelizowano i to kilkadziesiąt razy, aż umarła śmiercią naturalną, żebyśmy się za szybko nie dorobili swojego; pisze Pan, że byliśmy 12 potęgą świata? a mnie wciskali za Gierka, że 10; to przyjmijmy statystycznie, że 11; a jeżeli chodzi o doradców Solidarności bez wykształcenia, to co ja na to poradzę, że głupol wybierał głupola do pomocy; o lepsze jutro to walczyli już komuniści, którzy poprzez rabunek, gwałty i rozboje chcieli wprowadzić raj na ziemi (a jak kochali dzieci – niektórzy dosłownie); ale im nie wyszło; na koniec – przy kanciastym okrągłym stole siedzieli zdrajcy i złodzieje (a nawet pierwszorzędni bandyci, jak pokazały późniejsze czasy), i taka to kamaryla robiła dobrze Polsce i Polakom; w Polsce jak nie było Polaków w rządzie tak nie ma nadal; a ta „porypana zmiana” tylko kontynuuje tę zdradę; chyba nie muszę wymieniać w jakich obszarach (bo może braknąć miejsca i cierpliwości zarządcy serwisu);

    • Janus

     4 czerwca 2018 at 12:14

     Przecież napisałem „wolny rynek” w cudzysłowiu. Zachód miał plan przejęcia polskiej gospodarki i rozszerzenia swojej strefy wpływów a nie pomocy Polakom i to się powiodło. Może 20 proc. Polaków odniosło sukces po 1989 r. Reszta wegetuje przy zaniżonych pensjach w postkomunistycznym kraju na peryferiach UE.

     • JARO

      4 czerwca 2018 at 13:55

      tu się zgadzam; a cudzysłów mi umknął uwadze; pozdrawiam

 4. Masław

  4 czerwca 2018 at 10:24

  Krajski robi na akord? ALe teksty coraz słabsze.

 5. TZ.

  4 czerwca 2018 at 10:31

  „Związek Radziecki nie przyszedłby z pomocą, i nikt by do nikogo nie strzelał.”

  Z pomocą nie. Ale sowiecka armia musiała utrzymać szlaki komunikacyjne przez Polskę na zachód, więc pewnie bez strzelania by się nie obeszło.

 6. klioes vel pislamista

  4 czerwca 2018 at 11:59

  Częściowo wolne wybory to tak, jak ciąża, albo dziewica np. w 50%…

 7. Piotr Zajkowski

  4 czerwca 2018 at 16:47

  Przyznajmy przed sobą, nie jesteśmy na razie w stanie stworzyć własnych polskich narodowych elit, które przejmą państwo. Gadanie niech jacyś ludzie to zrobią jest tak idiotyczne, że aż boli. Zam paru ludzi uczciwych od których oczekiwałem działania, wsparcia, pomocy. Wszyscy się wycofali okrakiem. Z kim chcemy odzyskać państwo jeśli jesteśmy tylko od intenretowych komentarzy.

 8. Piotrx

  4 czerwca 2018 at 22:23

  Czy 17 osób (piętnastu sędziów i dwóch skarżących się mężczyzn) może zmusić wszystkie kraje Unii Europejskiej do uznania małżeństw osób tej samej płci?

  Niestety wydaje się to w tej chwili bardzo prawdopodobne. Jeśli nie zgadzacie się Państwo na takie zmiany prosimy o podpisanie naszej petycji:

  https://www.citizengo.org/pl/fm/162540-nasz-kraj-nasz-wybor

 9. Vxyz

  4 czerwca 2018 at 22:52

  Jedno wielkie oszustwo te tzw.czesciowo wolne wybory.To byly wybory w 100% sfalszowane!

 10. Vxyx

  4 czerwca 2018 at 23:00

  Sfalszowane,poniewaz zmienili komunisci ordynacje wyborcza w trakcie wyborow i wstawili w II turze komunistow z PZPR na wylacznie tylko eybieralne listy.To byla farsa i kpina z woli narodu wyrazonej w I turze:”Precz z komuna”.

 11. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra