Z kraju

Uwaga! Rząd zachęca imigrantów spoza UE do pracy u nas

Przygotowywana jest nowelizacja ustawy o instytucjach rynku pracy, która ma na celu ułatwienie imigrantom spoza UE do podejmowania u nas pracy. Planowane zmiany zakładają m.in. obywatele sześciu państw byłego ZSRR, którzy teraz mogą pracować u nas maksymalnie pół roku, będą mogli pracować rok. Zezwolenia na pracę z obecnych trzech lat mają zostać wydłużone do pięciu. Współmałżonek osoby, która już u nas pracuje, w ogóle nie będzie musiał starać się o odpowiednie pozwolenia. Przybysze z krajów azjatyckich, jak Wietnam czy Filipiny nie będą potrzebować żadnych dodatkowych pozwoleń.

Rządzący mówią o wprost o tym, jakie cele chcą osiągnąć: wypełnić lukę na rynku pracy i lukę demograficzną. Za tymi hasłami kryje się przerażająca wizja budowania nowej Polski bez Polaków i coraz większe zniewolenie ekonomiczne tubylczej ludności.

Zauważmy, że spadające bezrobocie i brak rąk do pracy jest wynikiem wyniszczającej polityki prowadzonej po 1989 r., zwłaszcza za Platformy i Donalda Tuska, którzy skłonili co najmniej 2 miliony ludzi do opuszczenia kraju (i przedstawiali to nawet jako swój sukces!). Tusk wprost mówił do Polaków na wyspach, żeby nie wracali do kraju (!).

Biorąc pod uwagę wszystkich Polaków, którzy wyjechali z kraju jeszcze w PRL-u i po 1989 r., naszych rodaków jest za granicą kilka milionów. Wielu z nich marzy o powrocie do Polski, zwłaszcza tych, którzy zostali wywiezieni na Wschód, do Kazachstanu. Repatriacja jest jednak wciąż symboliczna. Polskie rządy nie mają pomysłu do tego, jak zachęcić ich do powrotu, a wystarczy dać im możliwość godnego życia. To by zaś całkowicie zaspokoiło nasze problemy demograficzne, rozwiązało kwestię rąk do pracy i pozwoliło uniknąć konsekwencji przyjmowania imigrantów, jak niszczenie tożsamości narodowej, ryzyko zamachów terrorystycznych, przywleczenia chorób, obniżanie pensji.

To ostatnie zjawisko jest szczególnie dotkliwe i nieprzypadkowe. Polacy wyjeżdżają z własnego kraju, bo nie chcą pracować za grosze. Chcą godnie żyć, móc kupić mieszkanie, samochód, utrzymać rodzinę. Tymczasem tyle się mówi o rozwoju gospodarczym, za którym nie idzie jednak podwyżka pensji. Imigranci, zwłaszcza z Ukrainy, których przybyło już co najmniej 2 miliony w ostatnich latach, są gotowi pracować za każdą stawkę, bo i tak będzie ona znacznie większa niż u nich, gdzie pensje i emerytury potrafią wynosić kilkaset złotych.

Polityka rządu wygląda na celową strategię, żeby utrzymać status quo – to znaczy zamiast urealnić pensje, chodzi o to, by zatrzymać je na tym samym poziomie i w ten sposób utrwalić status naszego kraju jako neokolonii, w którym korporacje z Zachodu mają swoje zaplecza taniej siły roboczej. To jeszcze raz potwierdza, że premier Morawiecki reprezentuje bardziej zachodnie banki, z którymi zawsze współpracował, a nie naród polski.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

37 komentarzy

37 Komentarzy

 1. Irena

  4 czerwca 2018 at 12:13

  Jeśli to prawda to znaczy,że PIS kłamie.PIS realizuje anty Polską politykę.Im nie zależy na rodakach.Nie sprowadzają naszych ze wschodu,dalekiego wschodu ,a przecież obiecywali.Od 1989 roku w kraju się bardzo mało zmieniło.To obciąża wszystkie rządy.Obecnej ekipie nic nie wychodzi.Realizują jedynie cele Żydów.Rząd co innego mówi,obiecuje, a co innego realizuje.Zachowanie Dudy jest skandaliczne.Skąd Kaczyński go wyciągnął.Mówią,że jest wnukiem Ukraińca-Żyda Michajło Dudy.
  Polacy śpią i wydaje im się ,że PIS,czy inna partia coś za nich zrobi.Najwyższy czas odstawić czteropaki,drinki ,bo w niedługim czasie nie będzie Polski.

  • GG.

   4 czerwca 2018 at 12:34

   To są wszystko skutki „wolnoamerykanki” płacowej, której likwidację i wprowadzenie stawek wynagrodzeń ustalanych dla poszczególnych stanowisk pracy w Polsce postulowaliśmy i dyskutowaliśmy TUTAJ: http://prawy.pl/71949-korporacjonizm-katolicki-ustroj-polityczny-zasady/
   .
   Rzecz jasna, musi być autentycznie polski (słowiański) rząd, żeby to przeprowadzić.
   .
   .

   • Marek O

    4 czerwca 2018 at 14:49

    Znowu czerwona pijawa bredzi o cenach i płacach urzędowych 🙂

    • GG.

     4 czerwca 2018 at 15:51

     Praca pracownika najemnego = prąd.
     .
     To nie pracodawca ustala cenę prądu.
     .
     Pracodawca nie powinien też ustalać cen pracy (płac, stawek wynagrodzenia).
     .
     Nie pasują Ci ceny prądu? – Rób swój biznes bez prądu.
     .
     Nie pasują Ci ustalone przez państwo ceny pracy? – Rób swój biznes bez zatrudniania pracowników.
     .
     Dobre to i sprawiedliwe!
     .
     .

     • Marek O

      4 czerwca 2018 at 16:14

      Cena prądu jest stała dla pracodawców, konkurują nie ceną prądu, mam wrażenie, że ekonomii to Ty nigdy nie zrozumiesz, głosisz tylko utopijne hasełka.

     • GG.

      5 czerwca 2018 at 00:47

      @ Marek O 4 czerwca 2018 at 16:14
      .
      POPiSuje się pan swoją ignorancją?
      .
      Cena prądu nie jest stała, lecz zmienna – są PODWYŻKI CEN prądu.
      .
      Przedsiębiorca musi Z GÓRY wkalkulować w swój plan działania NIEZALEŻNY OD NIEGO wzrost cen nie tylko na prąd, ale i na wiele innych składników procesu produkcyjnego-usługowego.
      .
      Obok prądu, takim niezbędnym mu składnikiem jest praca pracowników najemnych.
      .
      I jej ceny także powinny być NIEZALEŻNE OD PRZEDSIĘBIORCY, zmienne i USTALANE PRZEZ PAŃSTWO, bo przedsiębiorcy udowodnili przez 30 ostatnich lat, że NIE NADAJĄ SIĘ do tego – są co najmniej w połowie NIEUCZCIWI (jak twierdzi prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców C. Kaźmierczak: http://innpoland.pl/134375,dzieki-niemu-nasze-zarobki-maja-wzrosnac-o-kilkaset-zlotych-rewolucyjny-projekt-eksperta-dobrej-zmiany ).
      .
      Nic prostszego, jak sporządzić plan działania w oparciu o rozpiskę potrzebnych w firmie stanowisk pracy i aktualną siatkę płac dla poszczególnych typów stanowisk pracy w Polsce, pobraną ze strony internetowej państwowego Urzędu Pracy.
      .
      Tak właśnie powinno być, panie O.
      .
      Skończyłoby się bezkarne okradanie pracowników i skarbu państwa.
      .
      .

     • Marek O

      5 czerwca 2018 at 06:53

      @GG Czas byś stał się Pracodawcą i nie okradał pracowników, Państwa, płacił „godnie” cokolwiek to oznacz, Do roboty!!!

     • GG.

      5 czerwca 2018 at 11:26

      @ Marek O 5 czerwca 2018 at 06:53
      .
      Pański komentarz jest niemerytoryczny.
      .
      W Polsce, na szczęście, nie ma obowiązku bycia przedsiębiorcą/pracodawcą.
      .
      Przedsiębiorcy prywatni, to ludzie, którzy – dla dobra własnego i DOBRA WSPÓLNEGO – mają zastępować państwo w prowadzeniu firm i organizowaniu dla pracowników i państwa odpowiedniego, wyznaczonego im przez państwo dochodu.
      .
      Nie każdy kandydat na przedsiębiorcę nadaje się do tego – co obserwujemy z ROSNĄCYM oburzeniem od 30 lat !!!
      .
      Bardzo wielu z nich przepoczwarzyło się w kacyków żądnych coraz większych pieniędzy i coraz większej władzy nad „swoim” firmowym „ludem”.
      .
      Czas już z tym skończyć. Czas odsiać „ziarno” od „plew” i ustanowić PERSONALISTYCZNE ZASADY.
      .
      Jednym ze sposobów na to jest pozbawienie pracodawców prawa do arbitralnego, uznaniowego narzucania stawek wynagrodzeń i – tym samym – zlikwidowanie powszechnego procederu celowego, uporczywego zaniżania pensji pracownikom najemnym.
      .
      Przedsiębiorco! Jeśli Twój pomysł na biznes jest zbyt słaby na pokrycie kosztów posiadania firmy i ODPOWIEDNIEGO, narzuconego Ci przez państwo wynagradzania pracowników – to zbankrutuj i zgłoś się do Powiatowego Urzędu Pracy PO ROBOTĘ !!!
      .
      Twoje miejsce w gospodarce zajmą inni, którzy mają lepsze pomysły na biznes, albo po prostu lepiej umieją liczyć.
      .
      .

     • GG.

      5 czerwca 2018 at 11:50

      Oczywiście, pojawia się tu pytanie: dlaczego uczciwi pracodawcy nie zastrajkują (choćby w sposób symboliczny), domagając się:
      .
      a/ przymuszenia wszystkich pracodawców/przedsiębiorców do płacenia ustalonych przez państwo wynagrodzeń pracowników, podatków od wynagrodzeń i składek ubezpieczeniowych,
      .
      b/ wyeliminowania nieuczciwych pracodawców/przedsiębiorców z obrotu gospodarczego,
      .
      c/ obniżenia podatków i składek wszelkiego typu dzięki realizacji pkt. 1 i 2,
      .
      d/ przeprowadzenia społecznej lustracji wydatków rządowych i SAMORZĄDOWYCH w celu wyłowienia jak największej ilości „Misiów” (v. film Barei) za ostatnie 30 lat i ukarania winnych urzędników państwowych, działaczy samorządowych i innych beneficjentów „misiowania” KONFISKATAMI MIENIA.
      .
      .

     • Marek O

      5 czerwca 2018 at 16:26

      @GG Chirurga też Pan poucza jak ma operować? Nie nadaje się Pan na pracodawcę ale ma Pan pojęcie jak powinno to wyglądać? Komuniści się znają na wszystkim, szczególnie na urządzaniu życia innym, po prostu wiedzą lepiej 🙂 Nie matura lecz chęć szczera itd.

     • GG.

      6 czerwca 2018 at 00:47

      @ Marek O 5 czerwca 2018 at 16:26
      .
      Przedsiębiorca prywatny wobec pracownika może być tak samo groźny, jak kierowca wobec pieszego.
      .
      Dlatego trzeba ciągle zmuszać przedsiębiorców do ścisłego respektowania przepisów, pouczać ich, kontrolować i karać mandatami, zaś krótkowzrocznym, nieodpowiedzialnym i niezdyscyplinowanym – „zabierać prawo jazdy i kluczyki od samochodu”.
      .
      Piesi i pracownicy chcą żyć. I to dobrze żyć!
      .
      .

     • Marek O

      6 czerwca 2018 at 05:57

      @GG „Dlatego trzeba ciągle zmuszać przedsiębiorców do ścisłego respektowania przepisów, pouczać ich, kontrolować i karać mandatami, zaś krótkowzrocznym, nieodpowiedzialnym i niezdyscyplinowanym – „zabierać prawo jazdy i kluczyki od samochodu”

      Oczywiście karał i kontrolował będzie GG razem z prezydium 🙂 To już było czerwony pająku,

     • GG.

      6 czerwca 2018 at 13:53

      Możesz pan sobie mantrować, a ja jestem Polakiem i mam prawo opowiadać się za normalnością w Polsce.
      .
      Natomiast pańskie kłamliwe etykietowanie innego uczestnika dyskusji – świadczy tylko źle o panu i o pańskich intencjach.
      .
      .

  • Anna M

   4 czerwca 2018 at 12:53

   To prawda, bo piszą o tym mendia popierające PIS jak portal Karnowskich, a także Dorzeczy.

   • fdsfdsgfdsg

    4 czerwca 2018 at 18:12

    Powiedzcie mi jak to możliwe, że 16 mln ichnich zarządza miliardami czyli połową świata w tym miliardem chrześcijan jak?
    czy to towarzystwo całkiem ocipiało cytując Smolenia czy jakieś wady genetyczne czy tyle współpracowników czyli kapo z udziałem w zyskach
    jaki świat odziedziczą ich dzieci ???????
    papierki są ważne ale TU i TERAZ liczy się przyszłość
    moje pokolenie jest pokoleniem straconym ale zróbmy coś dla absolutu czyli jak mawia Braun jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści
    ale najpierw musi nastąpić przemiana w człowieku by człek zasłużył na super pulowerek
    normalnie zaczynam gadać jak jakiś klecha

  • prawo

   4 czerwca 2018 at 13:15

   Rząd chce utrzymać niewolnicze zarobki. 45% pracujących zarabia koło najniższej krajowej.

   Barierą w zapewnieniu Polsce dobrobytu i bezpieczeństwa jest ulokowana na szczytach państwa 6 000 000 spuścizna po żydokomunie. To są beneficjenci i zstępni IW, UB, KBW, SB, MO, ORMO, PZPR, LWP, wywiadu PRL i WSI. PO to szajka dzieci i wnucząt UBowców, milicjantów, LWP, sędziów, prokuratorów, czerwonych nauczycieli z ZNP, PZPRowców i tym podobnego szajsu.
   Dopóki nie wymrze ten sowiecki twór to zawsze będzie maił 15 – 20% tzw. poparcia społecznego.

   To wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

  • gazetawarszawska.com

   4 czerwca 2018 at 16:07

   1-Duda tajnie udekorował medalami żydowskich aktorów. 2-SKANDAL za skandalem.

 2. finka

  4 czerwca 2018 at 12:17

  Ile jeszcze złego ten rząd bankstera zdąży zrobić przez 2 lata.Zamiast robić jak Czesi, czy Litwini i ograniczać napływ Ukraińców i innych, żeby nie zaniżali płac Polakom to naszych się wypycha z rynku pracy i sprowadza obcych. Kaczyński przysięgał, że nie będzie otwierał granic dla obcych,że stworzy warunki polskim przedsiębiorcom i zmotywuje Polaków do powrotu do kraju. O chorym żydofilstwie nie wspomnę.Obywateli traktują jak niewygodnego lokatora, podobno do protestujących rodziców okaleczonych szczepieniami dzieci nikt z Kancelarii Premiera nawet nie wyszedł, widać i tam ważniejsze są koncerny farm. niż zdrowie polskich dzieci. Tylko narodowcy i wolnościowcy mogą stworzyć ruch, który wygra w następnych wyborach i całą to post magdalenkową bandę odsunie.

 3. Bogdan

  4 czerwca 2018 at 12:32

  Sprowadzanie do kraju potencjalnych terrorystów jest kompromitacją rządu.
  Sprowadzili już 2 miliony Ukraińców i licho wie kogo.Działania rządu są pozorowane.Zachowują się tak jakby nie byli Polakami.

 4. mig

  4 czerwca 2018 at 12:36

  byle nie posbandery- tych już za dużo i zbeszczelnieli…wypad z nimi…

  • Anna M

   4 czerwca 2018 at 13:37

   Człowieku, analfabeci z Nepalu i Indii, muzułmanie z Bangladeszu, post-sowieckich -stanów (Uzbekistan, Kazachstan, itp), z Filipin (sprawdzicie nawet w internecie, ilu jest chrześcijan w Azji, łącznie z Filipinami , czy Indiami, ilu zaś muzułmanów i pogan) już się wlewają do Polski szerokim strumieniem i nie są lepsi dla przyszłości naszych dzieci, niż banderowcy zza Buga, wspierani dokTrynalnie przez tych swoich pobratymców, którzy u nas się osiedlili po 1945 r. na ziemiach zachodnich i stanowią jawnie antypolską tkankę społeczną. Według oficjalnych danych, np z urzędów wojewódzkich, w ciągu 4 pierwszych miesięcy wydano pozwolenia na pobyt czasowy lub stały prawie 400 tysiącom imigrantów, z czego tylko 1/3 to ukraińcy. No, to w tym tempie do końca roku będzie milion, a w przyszłym roku, jak uproszczą procedury, będzie ich 2 miliony, może 4 miliony albo i 5 (pan Morawiecki-syn zapowiadał już ze dwa lata temu w Krynicy na forum gospodarczym, które prowadzi Berdychowski – ukrainiec, jego żona kiedyś należała do ukraińskiego lobby w kancelarii Lecha Kaczyńskiego – że Polska musi przyjąć co najmniej 5 mln imigrantów na stałe). Już widzę, co będzie się działo: jak ciemnoskórzy mężczyźni wyszukają sobie różne niechciane, tłuste kaszaloty z blokowisk, natychmiast ożenią się i potem sobie będą żyli na koszt tych głupich kobiet i nas wszystkich, z zasiłków na bachory. Bo mężczyźni innych ras, może poza niektórymi Azjatami (Koreańczycy, Japończycy, Chińczycy) nie pracują, jeśli nie muszą, tylko leżą i czekają, aż obsłużą ich kobiety, lejąc je, czym popadnie i gwałcąc, kiedy tylko mają ochotę na seks. Oczywiście, że wzrośnie dzietność. W Belgii, oprócz rodzin arabskich występuje duża dzietność w mieszanych belgijsko-czarnych rodzinach, gdzie kobiety są głównie białe, a mężczyżni rasy czarnej. Taki model rodzinny (Pracująca kobieta, mężczyzna niepracujący, albo ją porzuca z dziećmi, albo siedzi na jej utrzymaniu i produkuje kolejne dzieci, które wychowuje ulica) jest normą wszędzie poza Europą i państwami należącymi do zachodniej cywilizacji, a w tych państwach, które przyjęły wielkie fale imigracji muzułmańskiej i afrykańskiej – w dzielnicach, które zamieszkują te populacje. W Afryce pracują wyłącznie kobiety. Mężczyźni nie są od tego, by pracować. Jest jeszcze jeden czynnik, który zwiększy popularność migracji Azjatów do Polski. W Indiach nie ma dla tych nędzarzy kobiet, bo dziewczynki są masowo abortowane, gdyż chłopcy są preferowani, bo w przyszłości trzeba byłoby córkom dać posag. Dlatego po wsiach jeżdżą specjalne aborto-busy, które robią ciężarnym usg i usuwają płody, jeśli są dziewczynkami. Tutaj ci nad-reprezentatywni azjatyccy mężczyźni mają szanse na ożenek z białymi kobietami, bo polska klasa niższa jest już wychowana przez kolorowe czasopisma niemieckie tak, że kobietom kolorowy facet nawet wydaje się atrakcyjny, a jeśli jeszcze będzie nalegał na szybki ożenek (a będzie, bo to mu zapewni stały pobyt), to na początku będzie miodzio. Sama widziałam takie pary w Warszawie. Natomiast politycy w ogóle nie rozumieją tych spraw, bo dopiero po dorwaniu się do posady rządowej wsiadają do samolotów i ruszają w podróże na nasz koszt, które są krótkie i nie pozwalają im na zobaczenie tego, co się dzieje poza salami konferencyjnymi i odwiedzanymi urzędami, ew. atrakcjami turystycznymi. Politycy powinni się przyjrzeć, gdzie pracują w Polsce Wietnamczycy, czy Chińczycy – na bazarach, gdzie sprzedają przemycane i podrabiane towary. Niech policzą, ile ci ludzie płacą w podatkach. A co robią Czeczeńcy, których tu nam politycy ściągnęli już kilkanaście lat temu, z czego się utrzymują i jak się zintegrowali? Jak wypełniają luki na rynku pracy, może zbierają teraz truskawki chociaż? No, właśnie. Ci sprowadzani do Polski Azjaci na budowy i do sortowni śmieci oraz na pola również nie pójdą (najwyżej na krótko, zanim się nie urządzą – patrz wyżej). Muzułmanie mogą jeszcze prowadzić taksówki albo inne pojazdy (zobaczcie, gdzie pracują w Belgii lub w Niemczech), handlować, ale ciężka praca im nie służy. Dlatego, jak podają oficjane dane, po 3 latach od wpuszczenia „uchodżców” tylko 1/4 pracuje, a 75% żyje z zasiłków i tak już zostanie. Podsumowując, PIS szykuje nam gorsze piekło, niż obiecywała PO. Tamci chcieli przyjąć kilkanaście tysięcy. potem może by to się zastopowało, bo już i Niemcy przestają brać i Włosi będą odsyłać. Można byłoby jakoś ich odesłać. A ci z PIS i ich koalicjanci sprowadzą nam kilka milionów, a więc kilka razy więcej, niż Merkel wpuściła do Niemiec. Sprowadzą ich NA ZAWSZE i wkrótce, za 20-30 lat Polacy będą mniejszością we własnym kraju. Niestety, to się stanie za naszego życia.

   • prawo

    4 czerwca 2018 at 14:29

    Mam takich z Indii na ul. Ogrodowej w Warszawie od kilku miesięcy. Do 3 – 4 w nocy mordy piłują.
    Ale to, że „nasi” nie mają dzieci to wina ZUS i kredytów mieszkaniowych i na samochody.

    • GG.

     4 czerwca 2018 at 15:18

     Kredyty samochodowe są zaciągane i spłacane dzięki 500+ (biedniejsi).
     .
     Nie jest winien „ZUS”, tylko przedsiębiorcy prywatni:
     .
     a/ połowa z nich nie płaci należnych podatków, w tym od wynagrodzeń i składek ZUS w pełnym wymiarze;
     .
     b/ nie wiadomo ilu z nich (pewnie większość – sam Pan wspomina, że „45% pracujących zarabia koło najniższej krajowej”) płaci „od zawsze” znacznie zaniżone, „uznaniowe” wynagrodzenia swoim pracownikom (nie wystarczające na życie i oszczędzanie na indywidualne cele rozwojowe).
     .
     .

 5. piotr p

  4 czerwca 2018 at 13:17

  Podmiana narodu trwa.

 6. Miszcz Yoda

  4 czerwca 2018 at 14:42

  OK! Pod warunkiem, że będą to imigranci z Serbii, Mołdawii, Czarnogóry, Białorusi…Przyjąłbym też wietnamskich katolików czy egipskich Koptów…reszta? Cóż jest przecież bogata Arabia Saudyjska…

 7. Reytan

  4 czerwca 2018 at 16:04

  Kaczynski,Morawiecki,Gowin,i Glinski ,zreszta caly POPIS to sa masoni.
  Masoni realizuje plan likwidacji narodow europejskich przez zalew muzulmanow na Zachodzioe,a a Ukraincow w Polsce.
  Lobuzy mowia,ze Ukraincy sa bliscy kulturowo Polakom.
  Tym,czasem sa oni prawoslawni,albo greko-katolicy I naleza do Cywilizacji Turanskiej,czyli mongolskiej.
  Cale UPA to byli unici,czyli greko-katolicy.

 8. Reytan

  4 czerwca 2018 at 16:07

  Nalezy I mozna sciagac przede wszystkim Polakow.
  A poza nimi WYLACZNIE RZYMSKICH katolikow.
  Wchodza wiec w gre przede wszystkim katolicy filipinscy,ktorymi trzeba natychmiast wymienic WSZYSTKICH Ukraincow,
  Wchodza w rachube takze rzymscy katolicy z Wietnamu,i w ogole skadkolwiek,bo TYLKO ONI SA NASZYMI BRACMI kulturowymi I w Bogu..

 9. Jupiter

  4 czerwca 2018 at 16:43

  Na prawdę nie ma ratunku dla Polski. Całkowity brak Polaków patriotów w rządzie. Cała elita polska zginęła w czasie II wojny światowej, obozach, na wschodzie, na Syberii, Katyniu. Tych co przetrwali dopadli komuniści.

 10. jaro7

  4 czerwca 2018 at 17:43

  Nic nowego,obudziliście się?! to jest skandal o którym trzeba pisać,pokaz kolaboracji,zaprzaństwa i zdrady.Nazwiska do zapamiętania.
  https://kresy.pl/publicystyka/jak-panstwo-polskie-pomaga-polakom-na-wschodzie/

 11. gieptil

  4 czerwca 2018 at 17:52

  Dobrze wspomnieć z czego problem wynika. Z tej niby genialnej reformy Balcerowicza, on tak naprawdę nie robił rynku zbyt szybko, raczej taki jakiś krzywy i głupi mu wychodził ten jego rynek, jakby nie miał pojęcia o tym ( zresztą jakie pojęcie o gospodarce rynkowej, mógł mieć zajadły komuszy propagandysta, a do tego zwykły przygłup wyciągnięty z wiejskich czworaków ). Natomiast jak mówiono on robi terapię szokową, terapia mu nie wychodziła, ale szok owszem. Była to terapia w stylu uzdrowimy przez aborcję, po prostu jak coś nie szło to likwidujemy. A nie szło z powodów wielu. Kto pamięta ( ja owszem ) że plan Balcerowicza nie zajmował się kwestią demonopolizacji, tak jakby nie było problemu. A przecież po komunie gospodarka była mocno zmonopolizowana. Sektory zmonopolizowane ssały środki z tych gdzie była konkurencja i tam ruszały masowe upadłości.
  Podobnie był kłopot z kadrami, wielu dyrektorów przedsiębiorstw państwowych to byli półidioci, cwaniacy, lenie i oszuści dobierani według zasady BMW ( bierni, mierni ale wierni ). Plan B. zwyczajnie pomijał ten temat jakby go nie było, oni spokojnie dalej tam siedzieli i rozwalali oraz rozkradali przedsiębiorstwa którymi kierowali.
  Poza tym absolutnie lichwiarskie realne ( po odjęciu inflacji ) stopy procentowe banku centralnego, które w pewnych okresach przekraczały 10%. 5% jest uważane za poziom bardzo wysoki, gdyby FED ustalił realne stopy % na poziomie 12% rocznie, jak było w Polsce przez lata, to prezydent w porozumieniu z generałami i senatem wysłałby do FED jakąś delta force w celu wystrzelania rady gubernatorów FED. U nas takie zbrodnicze paranoje się chwaliło przez lata. Te lichwiarskie stopy % NBP miały zapewnić szybkie zduszenie inflacji. Najpierw geniusz Balcerowicz obiecywał że wystarczy na to pół roku, później rok, a później przestał obiecywać, a jego chwalcy o tej jego kompromitacji zapomnieli. Zduszenie inflacji tą metodą zajęło kilkanaście lat, co pokazuje że jest ona całkowicie nieskuteczna, albo gorzej przeciwskuteczna. Zapewne jakby nie duszono tak drastycznie dopływu polskiego pieniądza tymi wysokimi stopami to gospodarka inflacja szybciej by wygasła. Nota bene, nawet gdy inflacja spadła do poziomu 3-4% rocznie to Balcerowicz wciąż straszył strasznymi konsekwencjami i dalej zalecał drastyczne środki walki z nią. Psychopata albo niebezpieczny agent. Kiedy on zaczynał te swoje reformy pewien znajomy lekarz przekonywał mnie że Balcerowicz jest po prostu schizofrenikiem.
  Podobnie uparcie był chwalony bardzo mocny kurs złotego, który sprawiał że import był tani, Polska się zadłużała, a krajowa produkcja była mało lub nie opłacalna. Przez lata było w Polsce tajemnicze lobby które uparcie ryczało że silny złoty to samo zdrowie, to nie wyglądało na przypadek, oni wyłazili z każdej nory ryczeli jak dzicy, ewidentnie byli finansowani przez zagranicę która robiła dobre interesy eksportując do Polski.
  Tak można by gadać długo, to temat na książkę, ale w czym rzecz? Sprawa jest prosta, zarżnięto naszą gospodarkę wśród wrzasków pochwalnych, tysiące całkiem dobrych przedsiębiorstw padło, miliony ludzi o solidnych kwalifikacjach zostało na lata bezrobotnymi. Nieustalona lecz duża liczba Polaków zmarła próbując przeżyć w kanałach, pod mostami czy na ogródkach działkowych, dobrze jest o tym pamiętać. CI NIBY GENIALNI REFORMATORZY SĄ ZBRODNIARZAMI, BO ONI WIEDZIELI CO ROBIĄ I DO CZEGO TO PROWADZI – byłaby potrzebna Norymberga II.

  Efekt był taki że wskaźnik urodzeń w Polsce z zakresu 800 tys. rocznie w latach 80tych, w latach 90tych spadł do poziomu ok. 400 tys. rocznie, czyli o połowę. Oczywiście młodzi z rodzin gdzie się realnie pracowało i miało realne kwalifikacje wolą uciekać na zachód, bo po co mają zdychać w głodu jak starsze pokolenie. Już się napatrzyli. Ale jest ta „elita” co tak chwali zachód tę Europę i udaje Europejczyków. To chamy ciemne, głupie i leniwe, nie pojadą na zachód bo musieli by mieć realne kwalifikacje i do tego pracować. Bo gdy rozkwitała terapia szokowa to oni sobie, „swojacy swojakom” zapewniali bez rozgłosu bezpieczny i dostani byt. A po co te powiaty powołano? A po co te urzędy marszałkowskie dublujące pracę wojewódzkich? A te układy na uczelniach gdzie klubiki, spółdzielnie towarzyskie, czyli po prostu kliki bez zewnętrznej kontroli gdzie towarzystwo obdarowuje się stopniami naukowymi i posadami. I takich lipnych bytów jest w Polsce więcej. Jakby tak zrobić weryfikację, pozbyć się bytów lipnych i posad lipnych, to by setki tysięcy gotowych do pracy na budowach docentów i profesorów przybyło. I byłych wysokich urzędników ministerstw też, i wielu innych.
  A tak na koniec. Bo przy okazji tych lekarzy rezydentów i tych niepełnosprawnych wraca temat Czech. W Czechach jest dużo lepszy poziom ochrony zdrowia jak w Polsce. Więc mnie się przypomniało, tak w latach 90tych ktoś zwrócił uwagę na to że Czesi zupełnie inaczej prowadzą sprawy gospodarcze niż jest to w Polsce i nieźle na tym wychodzą. Dla przykładu ich bank centralny trzyma realnie ujemne stopy %. Odpowiedzią były ryki i wrzaski, że ci Czesi niedługo zostaną nędzarzami, a my ich czapkami nakryjemy, bo nasz plan Balcerowicza, nasza terapia szokowa to sam geniusz jakiego świat dotychczas nie widział.

 12. gość

  4 czerwca 2018 at 19:22

  Morawiecki nie żartował. Polska naprawdę będzie jedną wielką Specjalną Strefą Ekonomiczną

  Andrzej Duda podpisał ustawę o wspieraniu inwestycji w Polsce. Nie jest to zwyczajna ustawa. Jej zapisy gwarantują tzw. inwestorom niebotyczne przywileje. Premier Morawiecki nazywa dokument „prawdziwym prorozwojowym przełomem”.
  Specjalne Strefy Ekonomiczne istnieją w Polsce już od dwudziestu lat. Wyzysk w zakładach pracy położonych w takich miejscach jest szczególnie dotkliwy. Pracownicy wykonują najczęściej proste prace produkcyjno-montażowe dla zachodnich koncernów. Mimo, że kapitał jest zwolniony z podatku dochodowego, płace w SSE nie przekraczają znacząco wynagrodzenia minimalnego. W strefach mnożą się agencje pracy tymczasowej, które dostarczają siłę roboczą według potrzeb kapitalisty, osłabiajac tym samym możliwość samoorganizacji pracowniczej i kolektywnej walki o poprawę warunków pracy, Zawieszone są niektóre zapisy Kodeksu Pracy. Innymi słowy – kompletna patologia.

  https://strajk.eu/morawiecki-nie-zartowal-polska-naprawde-bedzie-jedna-wielka-specjalna-strefa-ekonomiczna/

 13. Senator

  4 czerwca 2018 at 20:51

  Koniec polskości. Dzięki PIS i kapitalistom.

 14. Przebudzcie sie!!!

  4 czerwca 2018 at 21:39

  PIS,PO i inne partie polityczne to jedna i ta sama sitwa polityczna nieustannie przetasowujaca sie u wladzy i dorabiajaca sie majatkow na taniej sile roboczej. Tak czy inaczej za kilakadziesiat lat skonczy sie to krwawa rewolta spoleczna.

 15. Tomasz

  6 czerwca 2018 at 00:40

  Niech sobie szukają nowej pracy bo następnych wyborów nie wygrają choćby stawali na głowie nie osiągną 40 %poparcia .PARTIE POLITYCZNE JEDNO ZŁO .W POLSCE MAMY PARTIĘ PRUSKĄ PARTIĘ ROSYJSKĄ PARTIĘ AMERYKAŃSKĄ PARTIĘ PRUSKĄ PARTIĘ IZRAELSKĄ.

 16. Dick

  9 czerwca 2018 at 21:04

  Balcerowicz to kukiełka. Dał tylko swoją twarz „reformom” mającym na celu przejąć rynek polski. Napisanym przez Sorosa i jego ludzi…

 17. Tomasz

  21 lipca 2018 at 03:45

  P I S oszukał ,narodowców,patriotów,konserwatystów,katolików od 2015 sprowadza obcych kulturowa zamiast repatriantów Polaków z dawnych kresów wschodnich ,

 18. Pingback: 5vn6ey9c63v4bwct5vwc4

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra