Z zagranicy

Sankt Petersburg zakazuje homo-propagandy

Władze miejskie Sankt Petersburga przyjęły uchwałę, pozwalającą karać mandatami osoby nachalnie propagujące swój homoseksualizm, transseksualizm czy biseksualizm.

– Nie naruszamy praw i wolności obywatelskich – zaznacza inicjator ustawy, należący do putinowskiej partii Jedna Rosja, Witalij Milonov. – Chodzi tu tylko o propagandę seksualnych dewiantów, która może szkodliwie wpłynąć na nasze dzieci – podkreśla deputowany.

Uchwała zakłada możliwość nałożenia kar na osoby łamiące ją, w wysokości tysiąca rubli (32 USD), natomiast w przypadku propagowania homoseksualizmu przez jakąś sformalizowaną organizację, powinna ona liczyć się z mandatem sięgającym 50 tys. rubli (1630 USD). Ponadto Jedna Rosja zapowiada również zaostrzenie sankcji dla osób dopuszczających się pedofilii.

Elena Babich z Partii Liberalnych-Demokratów stwierdziła, że zmiany proponowane przez putinowskie ugrupowanie są zbyt mało radykalne i zapowiedziała, że jej grupa polityczna będzie dążyć do dalszego zaostrzania przepisów wymierzonych w aktywistów LGBT oraz pedofilów.

Co ciekawe rosyjski system prawny, pozwala rozszerzyć rozwiązania zaproponowane przez petersburskich samorządowców, na cały kraj.

Przeciwko uchwale protestowało przed budynkiem władz miejskich w Sankt Petersburgu 10 osób.

Kuba Klimkowicz
Źródło: rt.com
fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra