Z zagranicy

Powstanie armii Unii Europejskiej coraz bliżej. Czas się bać?

Angela Merkel poparła utworzenie wspólnej unijnej armii, a jak wiadomo co ona postanowi, staje się unijnym prawem. Ma nosić nazwę „Europejskiej Inicjatywy Interwencyjnej” (w skrócie EII) i z założenia działać poza granicami Unii Europejskiej. Wystarczy jednak jedna decyzja, żeby to się zmieniło, a wojsko wkroczyło do krajów, w których „łamana jest praworządność i demokracja”.

Byłby to ostatni etap praktycznej likwidacji suwerennych państw. Biorąc pod uwagę, jak nasi decydenci cieszą się ze stacjonowania obcych wojsk w naszym kraju, możliwe, że i te przyjmą z radością. Problem z takimi wojskami jest jednak taki, jak z krzyżakami, których sprowadził książę Konrad Mazowiecki do pomocy przy pogańskich Prusach i Jaćwingach, którzy oczywiście chętnie przyjechali, ale wyjechać nie chcieli.

Tak może być i przy armii USA i przy armii UE. Jeśli ktoś nie jest w stanie zapewnić własnemu narodowi bezpieczeństwa nie powinien mu przewodzić. Jak uczy Ewangelia najemnik nigdy nie umrze za owce, a jedynie swój pasterz, który z tymi owcami czuje więź.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. michu

  7 czerwca 2018 at 18:28

  No to teraz ubierze się muslimów w mundury bundeswehry i powie im żeby się rozgościli w Szczecinie i Wrocławiu 😉

  • prawo

   8 czerwca 2018 at 11:29

   Tu nie chodzi o żadną bundeswerę tylko o żydów z Izraela.
   Zanim przeflancują się do Europy muszą mieć tu armię, żeby tłumić ewentualne protesty.
   O to chodzi. Niemców już nie ma.

   • michu

    8 czerwca 2018 at 15:08

    Są są i nawet mają niezły budżet i agenturę 😉

    • klioes vel pislamista

     14 czerwca 2018 at 16:10

     Na zablokowanie portów przez Włochy

     Eurolewicy może być Golgota,
     Krzyż dla marksistów, kołek w Spinellego
     Serduszko wbity! Bo czarnego złota
     Napływ ustaje! Oś winna, OŚ ZŁEGO!!!
     Jakaś część Unii jest wciąż arogancka,
     Bo prawicowa, antyimigrancka.

     Ubogacanie blokują rasiści.
     Nie chcą stateczków z flotylli Sorosa!
     I straszą: „Dramat naprawdę się ziści,
     Kiedy dopadnie Was islamska kosa!”
     Ciemnogrodzianie, ci katolscy chłopi,
     Wierzą, że „ogień pali, woda topi”…

     O zacofańcy otwórzcie swe porty,
     Usuńcie płoty, otwórzcie granice!
     Od Erdogana niech Wysokiej Porty
     Sunie znów pochód na Unii stolice!
     My lewicowcy przymierzymy sznurek,
     Dobry na szyję?… Dopłata dla burek!!!

 2. marju73

  7 czerwca 2018 at 21:32

  Żydopisy są za.

 3. Tomek

  7 czerwca 2018 at 23:44

  Pan Krajski znowu pisze, tylko nie za bardzo wie o czym (a niektórzy pewnie mu znowu w to, co napisał, uwierzą…).

  Po pierwsze, to nie jest żadna inicjatywa Unii Europejskiej, a więc i nie żadna armia Unii Europejskiej. To inicjatywa Francji, która skierowała ją do Niemiec czy nie należącej niedługo już do UE, Wlk. Brytanii. Zainteresowanie wyraziło generalnie 10 krajów, Polski nawet nie zapraszano, więc do tego nie przystąpimy.

  Po drugie, w tej inicjatywie nie chodzi o żadne tworzenie jednej armii pod wspólną kontrolą, tylko sił do prowadzenia wspólnych misji zagranicznych (przecież nawet Merkel mówiła, że armie pozostać muszą pod kontrolą rządów i parlementów danych państw i że dany kraj nie we wszystkich misjach uczestniczy). Coś takiego już mamy w pewnym zakresie tylko mniej efektywne (siły ONZ, międzynarodowe brygady czy dywizje), więc czym się tu tak podniecać straszliwie?

  Po trzecie, żadne takie siły nie będą stacjonowały w Polsce czy w jakimkolwiek kraju UE – to mają być siły do misji poza Europą.

  Po czwarte, chodzi w tym przede wszystkim o ujednolicenie uzbrojenia, ułatwienie szkoleń i szybszą koordynację działań w ramach kryzysu gdzieś w Afryce czy Azji, bo obecnie jest to rozlazłe (m.in. ze względu na 180 systemów broni używanych w Europie).

  Nie jest to inicjatywa dla nas dobra, ale z zupełnie innych względów (choćby takich, że omija struktury NATO). Jasne, że można, czy wręcz należy ją krytykować, ale nie wypisując różne śmieszne pierdoły o Konradzie Mazowieckim, Prusach i Jaćwingach.

 4. Grzegorz

  8 czerwca 2018 at 00:24

  Drogi Tomku, Pouczasz z perspektywy ciasnych horyzontow czy jak kto woli z perspektywy ucznia, ktory czyta pilnie politycznie poprawne, zmanipulowane wiadomosci i nie rozumie – czego dobitnie uczy Historia Rewolucji Francuskiej, Revolucji Bolszewickiej, I Wojny Swiatowe, II Wojny Swiatowej, Wszystkich Powstania Polskich, a raczej Powstan zorganizowanych na terenach zamieszkalych przez Polakow, przez sily z zewnatrz, w celu wybicia Polakow – ze za wielka polityka stoja tylko interesy moznych tego swiata.
  Pan podpisujacy sie ksywa „michu” – pare komentarzy powyzej – bardzo celnie i zwiezle ujal cala sprawe.

  • Tomek

   8 czerwca 2018 at 09:24

   Drogi Grzegorzu, nawet nie pouczam, tylko prostuję po prostu fakty. Można oceniać prawdziwie przedstawione fakty w te, czy we wte, zastanawiać się, jakie mogą nieść za sobą skutki, obawiać się ich konsekwencji, ale cały czas jednak nie przekręcać opisu materia, którą się ocenia. A można też inaczej – napisać o czymś innym, dopisać coś o Jaćwingach albo atwierdzić np., że wszystkie polskie powstania zorganizowały jakieś tajne zewnętrzne siły. Ba, jeszcze być dumnym z takich stwierdzeń i to innym zarzucać „wąskie horyzonty”. W tym pierwszym przypadku dyskusja jest bardziej realna i sensowna. W tym drugim, bardzo płytka, ale z całą pewnością jest śmieszniej.

  • prawo

   8 czerwca 2018 at 11:31

   Słusznie napisałeś.
   Ludzie zamienili rozum i rozsądek na wykształcenie i wiedzę, ale kto im tę wiedzę przekazuje i po co, to już nie wiedzą.

   • Tomek

    9 czerwca 2018 at 12:10

    Są tacy, Marku, co nie mają nawet „rozumu i rozsądku”, żeby mieli na coś je zamieniać. No, ale przynajmniej ty umiesz się przyznać, że wiedzy i wykształcenia rzeczywiście ci brak. Szczerość zawsze doceniam.

 5. Tomasz

  8 czerwca 2018 at 13:08

  osobnik Tomek jest za Eurosajuzem tj Europejskim Związkiem Republik Socjalistycznych ze stolicą w Brukseli Merkel to neo-marksista i wszyscy ze zgniłego zachodu przy władzy to neo-marksiści.Tzw Armia Eurosajuza będzie służyła do przywracania „praworządności socjalistycznej:”za pomocą karabinu i pałki w Krajach związkowych Landach jest to ostatni etap Rewolucji kulturalnej przez instytucje.Towarzysze z Eurosajuza dostali prezent z Chin duży postument Maksa .

  • Tomek

   9 czerwca 2018 at 12:15

   Towarzyszu Tomaszu, wszystko ci się pokiełbasiło. Za „Sajuzem” to ty wszakże jesteś, nieraz tu w postach miłością za ZSRR czy PRL biłeś równie wielką, jak do SCUDów Hezbollachu.

 6. tw lolek

  9 czerwca 2018 at 00:43

  Dzieje się to, czego pragnął towarzysz Spinelli. Kolejny krok ku odebraniu suwerenności.

 7. Tomasz

  9 czerwca 2018 at 21:09

  Towarzysz Tomek kłamie i mataczy i przeinacza fakty jak propagandaPRL III RP W Putina oraz Eurepejskiego Związku Republik Socjalistycznych czyli EUROSAJUZA .Jest dyletantem nie potrafi rozróżnić rakiety SUCUD produkcji radzieckiej będącej w posiadaniu Iranu od Rakiet Grad Produkcji Rosyjskiej będących w posiadaniu pratyzantów Palestyńskich .Jest

  • Tomek

   10 czerwca 2018 at 13:15

   Tomaszu, nie ekscytuj się aż tak nadto, bo ci się zdania nawet urywają…

 8. z

  9 czerwca 2018 at 23:42

  syjonista Tomek pała wielką miłością do syjonistycznego tworu Izrael który morduje Chrześcijan w Syrii .

  • Tomek

   10 czerwca 2018 at 13:19

   Osobnik „z” nie pała natomiast żadną miłością ani do języka polskiego, ani do geografii, ani do jakiejkolwiek wiedzy. „Z” sobie sprawdzi na mapie, gdzie jest Syria, potem sobie poczyta, kto tam chrześcijan morduje, a w międzyczasie pisać po polsku się nauczy.

   Ciekawe, czy to jakieś prawo logiczne, że im większy nieuk i gamoń, kompromitujący się nawet brakiem umiejętności pisania po polsku, tym większe prawdopodobieństwo, że cię od Żydów czy syjonistów na forum zwyzywa?

 9. Tomasz

  10 czerwca 2018 at 17:53

  tępy szab es-g9oj Tomek syjonista i poplecznik U S A i Izraela UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM GŁUPI JAK ŚWINIA.Czyje F 15 jak nie z gwiazdą dawida bombardują w Syrii oraz U S A też prowadzi zbrojne operacje w Syrii jest też grupa wagnera to są byli żołnierze i oficerowie Armii Rosyjskiej .A Kto morduje Chrześcijan w stefie Gazy ??Syjonistyczny Izrael ???Czy krasnoludk8i ?/Kto nienawidzi Chrześcijan ??Syjonistyczny Izrael ?/ Czy krasnoludki .Szabes-goj to osobnik bezkrytycznie popierający syjonistyczny Izrael popierający politykę U S A która jest pro-źydowska .Tomek jest niedouczony radzę więcej czytać a mniej szczekać na forum

  • Tomek

   11 czerwca 2018 at 15:09

   Tomaszu, syjoniści i imperialistyczne USA to już byli w 1968, ale sobie do Syjamu wyjechali. Odłóż Trybunę Ludu i Żołnierza Wolności, bo to już trochę nie na czasie.

   Zamiast tego może poczytaj sobie, któż to w Strefie Gazy mieszka i kto jest „mordowany” (ile promili jest tam w ogóle chrześcijan – wiesz? Przy okazji, wbij sobie do tej swojej makówki, że nazwy wyznań piszemy małą literą). A może poczytasz sobie, kto chrześcijan w Libanie wspierał i wspólnie z chrześcijanami dopuścił się masakry muzułmańskich uchodźców pewien czas temu? Izrael? W sojuszu z chrześcijanami? No nie może być…

   Albo lepiej nic już nie czytaj, tylko ci się mózgownica przegrzeje od nadmiaru informacji. Lepiej się połóż zdrzemnąć Tomaszu, bo jak widać z twoich postów, bardzo zmęczony jesteś. Kto wie, może ci się Mietek Moczar i SCUDy Hezbollachu przyśnią:)?

 10. Marian

  10 czerwca 2018 at 21:55

  Jeśli całe służby Israela są tak głupie, jak obecny tu Tomek, to możemy spać spokojnie. Przecież po dwóch, trzech zdaniach wiesz dokładnie z kim masz do czynienia. Ja w każdym razie czosnek wyczuwam z daleka…

  • Tomek

   11 czerwca 2018 at 15:16

   Marianie, jeśliby te całe „służby Israela” rzeczywiście robiły te wszystkie rzeczy, o których tacy jak ty tu piszą, to już dawno by cały świat zawojowały, mając przeciw sobie jedynie takich gamoni. Wybacz, ale wszak trudno inaczej nazwać kogoś, kto serio wierzy, iż jakiś krytykujący go internata to agent Mossadu czy inny Żyd z Hajfy np.:)

   A jak czosnek czujesz siedząc przed komputerem, to rada jest prosta – albo częściej zęby myć, albo nie chuchać na monitor:)

   • Marian

    12 czerwca 2018 at 06:07

    Więc chcesz wszystkim wmówić, że „służb Israela” nie ma, podobnie jak „nie ma” polskiej WSI. he, he
    No, nie, ten mały kraj nie jest aż tak niepoważny, aby nie mieć poważnych służb. Nawet jedna z pań minister tego kraju oświadczyła w mediach, że za młodu… zabijała.

    • Tomek

     12 czerwca 2018 at 12:19

     Służb „Israela” nie ma, za to są służby „Izraela”, tak jak nie ma WSI, ale są co najwyżej układy tworzone przez ludzi byłej WSI:). To gwoli wyjaśnienia na początek.

     Dwa – każdy normalny kraj ma swoje służby wywiadowcze od USA po Zimbabwe kończąc. Oczywiście, że one istnieją i wywierają różnego rodzaju wpływ, adekwatny do potencjału danego kraju i jego interesów w regionie, natomiast wiara, że wszystkim co się w Polsce dzieje, ba – na świecie!, sterują izraelskie służby, że wszyscy politycy (albo inaczej myślący internauci) to Żydzi, że wszystko co im się nie podoba jest wymysłem Żydów itp. jest objawem indolencji intelektualnej po prostu, a taką postawę tu parę osób mających problem z samodzielnym myśleniem i analizą faktów prezentuje. Nie rozumiesz czegoś, ale ci się nie podoba, więc na bank Żydzi!

     Stąd, takich gamoni wyśmiewam bezlitośnie. He he.

 11. Miron

  12 czerwca 2018 at 22:35

  Przeczytajcie „Manifest z Ventotene”. Zapoznajcie się z jego założeniami i sylwetką autora. Wiele Wam się rozjaśni. To zaczyna się realizować! Niemcy nie dali rady w ’39, ale … nie utracili nadziei. Po co mają inwestować 2% PKB na armię, jak stworzą europejską za pieniądze państw członkowskich, a sami wyznaczą dowódców.

  • Haru

   6 listopada 2018 at 17:15

   Czytam te bzdury co pisze autor i oczom nie wierzę że można być tak głupim.
   Armia Europejska jak sama nazwa wskazuje składałaby się ze wszystkich oddziałów armii europejskiej która stanowiłaby jedną całość, co wiązałoby się z porzuceniem armii narodowych. Takie zjednoczenie pozwoli na zmniejszenie wydatków na wojsko, a także ściślejszą współpracę i zawarcie sojuszy wśród 27 państw Unii tam, gdzie zawsze były jakieś zgrzyty. Na takim rozwiązaniu skorzystałyby nie Niemcy, nie Francja, nie Polska, tylko CAŁA Europa! Jako że co raz mniej się kwapi do służby, a siłą ich się przecież nie zaciągnie, to korzystniej i taniej wypadałoby stworzyć europejską, zorganizowaną machinę samoobronną która będzie bronić interesy nas WSZYSTKICH!
   Ale Wy dalej wierzcie w propagandę, już nawet nie anty-europejską, co anty-polską.

 12. Pingback: Powstanie armii Unii Europejskiej coraz bliżej. Czas się bać? – Mandaryn

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra