Z zagranicy

Austria zamierza zamykać meczety i wydalać imamów

Jeden z wielu wiedeńskich meczetów

Jak donosi Agencja Reuters’a prawicowy rząd w Austrii planuje zamknąć 7 meczetów i wydalić z kraju 40 imamów. Ma być to dopiero początek walki z islamistyczną ideologią.

 

 

 

 

W Austrii, w której żyje 8,8 miliona ludzi, aż 600 tysięcy to muzułmanie. Liczba ta może dojść niedługo do 10% populacji całego kraju. Wielu z nich to Turcy. Decyzja ta podyktowana jest wynikami kontroli przeprowadzonej przez ministerstwo kultury i MSW w organizacjach i świątyniach powiązanych z Turecko-Islamską Unią na rzecz Kulturowej i Społecznej Współpracy w Austrii (ATIB). ATIB zrzesza ponad 60 mniejszych stowarzyszeń z całej Austrii. Okazało się, że gromadzą one przedstawicieli „Szarych Wilków”, tureckiej organizacji terrorystycznej.

Mehmet Ali Ağca, który dokonał zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. należał do tej organizacji. Przeprowadziła ona także m.in. atak w Bangkoku w 2015 r., w wyniku którego zginęło 29 osób, a 130 zostało rannych.

Bezpośrednim powodem ma być też kontrowersyjna rekonstrukcja historyczna, która odbyła się w jednym z głównych meczetów społeczności tureckiej w Wiedniu. W trakcie rekonstrukcji, przedstawiającej jedną z ważnych bitew w historii imperium osmańskiego, wystąpiły dzieci przebrane za żołnierzy.

Już 3 lata temu Austria zakazała finansowania imamów przez ośrodki zza granicy. Może być to początkiem przywracania normalności w tym kraju i oznaczać zatrzymanie islamizacji. W XVII w. bitwa o przyszłość Europy także dokonała się w Austrii pod Wiedniem, więc teraz sytuacja może się powtórzyć.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. michu

    9 czerwca 2018 at 10:43

    W mentalności opinii światowej Austria ma zająć miejsce Polski ;).

  2. gazetawarszawska.com

    9 czerwca 2018 at 11:12

    Znany zakonnik z zakazem wypowiedzi! Kara za prawdę o papieżu Franciszku, biskupach i islamskich imigrantach?!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra