Z kraju

Tysiące osób na Marszach dla Życia i Rodziny w całej Polsce

Warszawa, Ełk, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Zielona Góra – to tylko kilka z ponad 60 miast, przez które dzisiaj – 10 czerwca – przeszły Marsze dla Życia i Rodziny organizowane we współpracy z Centrum Życia i Rodziny.

W Warszawie Marsz wyruszył kilka minut po 12.00 z Placu Trzech Krzyży i kolorowym pochodem przez Trakt Królewski przeszedł na plac przed kościołem Sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu.
Hasło przewodnie tegorocznych Marszów dla Życia i Rodziny brzmi „Polska rodziną silna!”. Nawiązuje ono do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz do 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

– „Tym Marszem chcemy podziękować naszym przodkom za wolność oraz wartości, jakie w swoich rodzinach przechowali dla nas i następnych pokoleń: wiarę, afirmację życia, przywiązanie do rodziny, patriotyzm. Jednocześnie upominamy się wobec rządzących o budowanie przyszłości naszej Ojczyzny na tych wartościach.

Apelujemy więc o jak najszybsze zapewnienie prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych” – mówi prezes Centrum Życia
i Rodziny Paweł Kwaśniak. – Jednocześnie domagamy się wypowiedzenia przez Polskę tzw. Konwencji Stambulskiej, podważającej wartość małżeństwa i rodzinę, jak również zabezpieczenia Polski przed skutkami wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Coman. Nie możemy dopuścić do przyznania związkom jednopłciowym praw przynależnych małżeństwom – dodaje.

Podczas Marszu w Warszawie były zbierane pieniądze na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach. W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyprawki dla mam, które pragną podjąć się samodzielnego wychowania swoich dzieci. Część pieniędzy będzie przeznaczona na wymianę zużytych mebli.

– Od kiedy jestem w Domu Samotnej Matki czuję się bezpiecznie. Wiem, że tutaj nic się nie stanie mojemu dziecku – mówi jedna z mieszkanek Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Każda mama znajdzie tutaj pomoc – czy materialną, czy duchową, czy dla dziecka. Dlatego dziękuję ofiarodawcom za wsparcie domu w którym kobiety i ich dzieci, będące często w dramatycznej sytuacji, znajdują dach nad głową i potrzebną opiekę – dodaje.

Uczestnicy Marszów dla Życia i Rodziny podkreślają rodzinną, ciepłą i radosną atmosferę, panującą podczas pochodu. Tutaj możemy poczuć się docenieni i serdecznie przyjęci. Możemy razem z innymi rodzinami cieszyć się z naszego małżeństwa i naszych dzieci – podkreślają małżonkowie z kilkunastoletnim stażem, którzy przyszli na Marsz z piątką dzieci.

W tym roku w Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie wzięli udział organizatorzy Marszu dla Życia ze Szczecina, którzy przywieźli ze sobą stumetrową flagę Polski.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny wyszedł na ulice Warszawy w 2006 roku. Inicjatywa została podjęta również przez środowiska obrońców życia i rodziny w innych miejscowościach. W 2018 r. Marsze organizuje już ponad 150 miast w kolejne niedziele począwszy od marca do końca czerwca oraz we wrześniu. Koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny, która organizuje szereg innych kampanii społecznych.

Więcej nawww.marsz.org i www.czir.org

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. msn wiadomosci

  10 czerwca 2018 at 21:44

  Jan Olszewski: Degradacja Kiszczaka obraża mundur szeregowca.

  • stan

   10 czerwca 2018 at 21:47

   Śmierć Kiszczaka obraża nieboszczyków!

 2. wolna-polska.pl

  10 czerwca 2018 at 21:48

  Ćwierć miliona ludzi na paradzie równości w Izraelu.

 3. Senator

  10 czerwca 2018 at 22:17

  Nasza odpowiedź na CZARNE MARSZE!

 4. Hania

  11 czerwca 2018 at 07:51

  Myślę, że nie warto przytaczać słów tego pana.
  Niedawno dobrotliwie wypowiadał się o banderowcach
  O dobrych Niemcach pisał już znacznie wcześniej:

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-jan-olszewski-dopuszczal-oddanie-niemcom-czesci-polski-2013-11

 5. Hania

  11 czerwca 2018 at 11:19

  Kandydat PISu na włodarza stolicy, Patryk Jaki powiedział:

  Nigdy nie wezmę udziału w Paradzie Równości, to jest mój prywatny pogląd, i nigdy nie udzielę jej patronatu – oświadczył. Zaznaczył jednocześnie, że „Warszawa powinna być miastem otwartym dla wszystkich i każdy powinien mieć prawo manifestować, co będzie chciał”.

  – Mają prawo ludzie manifestować, i z prawicy, i z lewicy, i takie, i inne poglądy. Warszawa musi być nowoczesnym miastem, otwartym, ale moje prywatne poglądy są takie, że nie będę wspierał tego typu przedsięwzięć (Parady Równości – PAP) jako osoba prywatna – powiedział.

 6. Jacek Wójcikiewicz

  11 czerwca 2018 at 12:05

  Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny wyszedł na ulicę Warszawy 28 maja 1989 roku.Byłem współorganizatorem tego Marszu.Przeszedł od grobu Prymasa Tysiąclecia do Jego pomnika,wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy ludzi i była bezpośrednia transmisja telewizyjna.Przypomnę,że były wtedy w Polsce tylko dwie stacje telewizyjne.Program 1 i 2 TVP.

 7. Józef

  11 czerwca 2018 at 14:39

  Panu Bogu niech będą dzięki.Podziękowania dla uczestników.

 8. finka

  11 czerwca 2018 at 18:46

  Posłuchajcie wspaniałego dominikanina o.Norkowskiego, rozmowa o Marszach Życia i tzw. paradzie równości i bardzo ważna część o niestosowaniu nowoczesnych metod leczenia obrzęków mózgu w Polsce i pobieraniu organów do przeszczepów https://www.youtube.com/watch?v=teUv3g6eVOU

 9. Pingback: cmt875nttbchdjwx4wctve4656

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra