Z kraju

Dlaczego nie broniłem polskiej konstytucji?

Zakończył się właśnie dwuletni protest „przyczepowy” przed kancelarią premiera. Organizował go KOD (jak wiadomo obecnie za pieniądze Sorosa), a jego celem była obrona konstytucji, którą PiS miał w sposób przerażający i okrutny łamać. Szczerze mówiąc, nie dostrzegłem tego „łamania”, ale nawet gdyby do tego doszło, nie byłbym z tego powodu smutny i nie występowałbym w jej obronie. Dlaczego?

 

 

Dlatego, że obecna konstytucja została nam narzucona przez lewicę i podpisana przez Kwaśniewskiego. Prawda jest taka, że dokument, który legł u podstaw III RP wymyślili postkomuniści, którzy sformułowali go w taki sposób, żeby stworzyć państwo teoretyczne, które nie będzie realizować polskiego interesu, np. karać przestępców, ale wręcz przeciwnie: będzie ich chronić. Co więcej państwo to ma nie realizować interesu narodowego, ale interes zachodnich banków i korporacji. To dzięki przychylności postkomuna miała zarządzać nami po wieczność.

Celowo stworzono taką procedurę stawiania przed Trybunałem Stanu, żeby ci, którzy od 1989 r. działali przeciwko Polsce nigdy nie ponieśli żadnej odpowiedzialności.

Nie jest to konstytucja polska i katolicka, ale dokument na tyle ogólny i niejasny, że postkomunistyczne sądy mogą o wszystkim mówić, że jest zgodne bądź niezgodne z konstytucją.

Reformę państwa należałoby zacząć od całkowitego odrzucenia tej konstytucji i uchwalenia nowej, w której polska racja stanu będzie na pierwszym miejscu, wartości katolickie będą nadrzędne, prawo do życia będzie zagwarantowane dla każdego i która zapewni nam ekonomiczną niepodległość.

Na ten ostatni temat zobacz nasz wpis:

„Nasza” konstytucja oddaje nas w ręce zachodnich banków

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. JARO

  11 czerwca 2018 at 14:35

  ja proponuję Konstytucję, napisaną już w 1992 lub 1994 roku, przez pana Stanisława Michalkiewicza; i do dzisiaj jak najbardziej aktualną; jak jest jakaś inna, lepsza, to niech autor(-zy) ją udostępni(-ą); i nie mówię o lewackich gniotach; te powiesić sobie w kiblu;

  • prawo

   11 czerwca 2018 at 14:58

   100/100
   Jak słyszę o obronie „polskiej konstytucji” to ręka odruchowo sięga po jaką pałę czy coś ciężkiego.
   Zapamiętajcie sobie matoły raz na jutro – ta „konstytucja” jest w pełni żydowska i to w barwach sowieckich. Tam nie ma nic polskiego, nawet logiki tam nie ma z czego wielokrotnie naśmiewał się przez łzy pan Michalkiewicz.
   Jedyna polska Konstytucja to ta napisana w 1994 przez wybitnego polskiego prawnika, pana Stanisława Michalkiewicza i ewentualnie ta z 1921.

   http://www.michalkiewicz.pl/do_sciagniecia/s_michalkiewicz_-_projekt_konstytucji_rp.pdf

   • Tomek

    11 czerwca 2018 at 19:35

    „Jak słyszę o obronie „polskiej konstytucji” to ręka odruchowo sięga po jaką pałę czy coś ciężkiego.Zapamiętajcie sobie matoły raz na jutro – ta „konstytucja” jest w pełni żydowska ”

    A szkoda, że nie poszedłeś jednak krok dalej i nie trzepnąłeś się tą pałą, czy co tam ciężkiego byś znalazł, w głowę. Kto wie, może coś by ci się w środku od uderzenia odblokowało, jakieś zwoje czy coś i przestałbyś na okrągło na forum wypisywać, że wszystko dookoła jest żydowskie.

    • prawo

     11 czerwca 2018 at 19:49

     Tylko tyle dzisiaj i aż tak na temat?
     A na „ty” to ze swoją starą, co cię wysrała, matole granatem oderwany od pługa.

     • Tomek

      11 czerwca 2018 at 22:08

      Dla ciebie „aż tak” i „aż tyle”, Zadrożniak. A zwracam się do ciebie i tak nad wyraz kulturalnie, patrząc na to, co sobą reprezentujesz.

 2. ollo

  11 czerwca 2018 at 17:09

  Przetaczajcie sobie art. 90 Konstytucji – zrozumiecie, dlaczego jej tak bronią… .

 3. Tomek

  11 czerwca 2018 at 19:30

  Ten artykuł, który pan napisał o art. 220 Konstytucji zupełnie pana kompromituje, a pan jeszcze do niego wraca… Zwyczajnie nie rozróżnia pan pojęcia emisji pieniądza, które zawarte jest w tym przepisie (druk pieniądza, co robi tylko NBP a nie żadne komercyjne banki) od ekonomicznego pojęcia kreacji pieniądza, co w oczywisty sposób wszędzie na świecie czynią też banki komercyjne przyjmując depozyty i udzielając kredytów. Proszę albo dawać artykuły, które pan w takiej tematyce pisze do przeczytania przez jakiegoś prawnika czy ekonomistę, albo nie zapuszczać się w dziedziny, gdzie jest pan laikiem.

 4. prawo

  11 czerwca 2018 at 20:20

  Art. 220 1. „Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.”

  Michał Krajski bardzo trafnie przejrzał żydowską grę art. 220 pisząc, że to jedno zdanie pozbawia Polskę suwerenności ekonomicznej, uzależnia nas na zawsze od banków, w tym wielkich banków zachodnich, a także zmusza nas do nieustannego zadłużania państwa polskiego.
  Artykuł ten uniemożliwia zwracanie się rządu do NBP w celu dodruku pieniędzy. Rząd musi więc zwracać się do banków komercyjnych zawsze, kiedy potrzebuje dodatkowych środków.

  • prawo

   11 czerwca 2018 at 20:23

   Więcej takich talmudycznych pułapek zawartych w tej konstytutce UW i SLD ujawnia wybitny prawnik p. Stanisław Michalkiewicz.

  • Tomek

   11 czerwca 2018 at 22:15

   I widzi pan, panie Krajski? Głupotę pan napisał, ale znajdą się i tacy, co w to uwierzą i będą się podniecać, że „talmudyczną pułapkę” znaleźli albo „żydowską grę przejrzęli”. Może to nie jest wina „prawo”, że jest takim gamoniem, tylko to tacy jak pan mu sieczkę w głowie zrobili?

 5. Sara

  11 czerwca 2018 at 22:04

  Ładnie napisane i na temat. Polacy nie przyjęli parszywej konstytucji w 1997r !! Każdy rząd który powstał po PRL-u jest nielegalny!!
  PRL był tworem w który wepchnęli nas w Jałcie . Ta konstytucja też była fałszywa jak obecna.
  Przed nami długi marsz do niepodległości .

 6. Pingback: ct54wtmtnwyxnctwvtn8ocntv54ctv

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra