Z kraju

Propozycja nowej konstytucji Andrzeja Dudy – krok w dobrym kierunku, ale…

Z pewnością istnieje konieczność zmiany konstytucji, najlepiej w całości, ze względu na to, że obecna została skonstruowana przez lewicę i służy umacnianiu patologicznego systemu III RP, który jest namiastką niepodległego państwa, w którym rządzą układy postkomunistyczne, czy jak chcą inni, mafie, służby i loże.

 

Pisałem o tym, że konstytucja ta oddaje nas w ręce zachodnich banków: http://prawy.pl/71713-nasza-konstytucja-oddaje-nas-w-rece-zachodnich-bankow/

A także, że jest antypolska: http://prawy.pl/73010-dlaczego-nie-bronilem-polskiej-konstytucji/

Prezydent podjął właściwą decyzję, planując ogłoszenie referendum konstytucyjnego, które pozwoli wypowiedzieć się narodowi. Co ciekawe, za sam pomysł, spotkała go wielka fala krytyki. Liberalni dziennikarze wyrzucają prezydentowi, że sam pomysł referendum jest absurdalny, bo nie mamy demokracji bezpośredniej tylko reprezentacyjną i to posłowie powinni decydować.

Jest to nieporozumienie, bo jednak sama instytucja referendum jest w naszym prawie i ona jest bardzo potrzebna. Poza tym nasz wpływ na działanie posłów ogranicza się tylko do wyborów. Dzień po wyborach mogą już robić, co chcą i nie liczyć się z wyborcami, żeby znowu zacząć obiecywać przy kolejnych wyborach. Dziwić mogą protesty ze strony obozu rządzącego. Tutaj widać obawę przed poznaniem tego, czego chcą wyborcy.

Poniższe pytania są jak najbardziej zasadne:

1. Czy jest Pani/Pan za uchwaleniem

a) nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej?

TAK – NIE

b) zmian w obowiązującej Konstytucji RP?

TAK – NIE

2. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego, zatwierdzającego zmiany Konstytucji?

3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla Państwa i Narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej 1.000.000 obywateli?

4. Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?

6. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?

8. Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?

10. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?

11. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa?

12. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?

14. Czy jest Pani/Pan za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?

15. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?

Jedno jest do przemyślenia:

13. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej?

Dwa wydają się bezzasadne, bo nie można konstytucyjnie zagwarantować obecności w organizacji międzynarodowej, która może chcieć nas usunąć.

9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w NATO (Sojuszu Północnoatlantyckim)?

7. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej?

Poza tym dlaczego mamy sobie na siłę gwarantować członkostwo w Unii Europejskiej? Jest to bardzo niebezpieczny zapis, bo choć w moim przekonaniu już teraz powinniśmy opuścić Unię, to jeśli sytuacja się pogorszy z różnych względów, powinniśmy zrobić to tym bardziej. To zaś ogranicza nasze możliwości w przyszłości, niepotrzebnie nas spaja z Unią.

Przypomina to Konstytucję 3 Maja, która gwarantowała Niemcom po wieki wieków, że będą rządzić Polską. Teraz jest podobnie, bo jak wiadomo Unia to Niemcy. Sam zapis o wyższości naszej konstytucji nad prawem unijnym nie wystarczy, bo i tak jesteśmy w wielu perspektywach całkowicie uzależnienie od Unii.

Jedno pytanie ma charakter populistyczny i jest groźne:

5. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia „500+”)?

Programy socjalne się zmieniają i nigdy nie są na wieki wieków. Poza tym wyobraźmy sobie, że PO dojdzie do władzy i da sb-ekom z powrotem wysokie emerytury i nikt nie będzie mógł tego zmienić. Jest to bardzo zły pomysł i tworzy niebezpieczne prawo.

Podstawowym problemem tego zestawu pytań jest to, że jest zbyt obszerny i łączy sprawy fundamentalne (jak wyższość prawa polskiego nad unijnym) z kwestiami, których nie trzeba rozwiązywać na tym szczeblu (ochrona ludzi starszych). Poza tym paragrafy te cechuje zbyt wielka ogólność: co znaczy ochrona rodziny czy ochrona pracy? Sam taki zapis na nic się nie przełoży.

Ostatecznie projekt prezydenta z jednej strony stawia wyższość naszego prawa nad unijnym, ale jednocześnie na wieczność wpisuje nas w Unię. Wydaje się, że ma on za zadanie zaspokoić wszystkich i jak to bywa – przez to nie zadowala nikogo, ani lewicy ani prawicy, ani rządu ani opozycji. W konsekwencji może się z tym skończyć, jak z wielką, kosztowną klapą Komorowskiego – niską frekwencją i kompromitacją.

 

 

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

31 komentarzy

31 Komentarzy

 1. Jacek

  13 czerwca 2018 at 15:29

  Niska frekwencja i klapa, to to, o co chodzi najbardziej. 🙂
  Jakoś nie zauważacie, że nowa konstytucja dopuszcza referendum jeżeli podpisy złoży 1 000 000 obywateli, a nie jak było do tej pory 500 000.
  Już PiS nie pamięta jak składał w Sejmie średnio 500-750 tysięcy podpisów niezadowolonych obywateli?
  A może właśnie dlatego, że niezadowolonych przeważnie jest poniżej miliona?
  Bardzo mało tych „ale” zauważyliście.

 2. piotr p

  13 czerwca 2018 at 15:56

  Te pytania są jawną manipulacją mającą za cel likwidację Polski.

  • zbyszek

   13 czerwca 2018 at 19:41

   Ta propozycja to jest Dudy zyciorys i ostatnie swiadectwo.

 3. frate

  13 czerwca 2018 at 15:58

  duda żydowska wycieraczko a gdzie pytania odnośnie ochrony życia od poczęcia??? Już twoje dni na urzędzie rezydenta są policzone!!! Drugiej kadencji nie będzie żydowska zachłanna kanalio!!!

 4. stan

  13 czerwca 2018 at 16:32

  Durne te pytania, bez ładu i składu. Znów nam to piszą obcy.
  Oczywiście o zakazie sprowadzania obcych wojsk na teren RP, czy prawa do samoobrony i dostępie do broni – ani słowa.

 5. ja

  13 czerwca 2018 at 16:39

  Bardzo sprytnie pomieszane kij i marchewka. Tyle zbednych pytan,a najwazniejsze ukryte miedzy wierszami: Duda chce dla siebie systemu prezydenckiego i ograniczenia suwerennosci Polski poprzez deklaracje wyborcow,ze chca uzaleznienia sie od Unii konstytucyjnie. Jest to bubel prawny, poniewaz juz podpisywali Traktat,ze rezygnuja z czesci suwerennosci. Teraz chce to zrobic podstepem, zeby sami uczestnicy referendum sami na siebie ukrecili powroz.Zgroza. Bojkot tego pomyslu to najlepsza odpowiedz temu panu, ktory nie pamieta, co deklarowal.

 6. Art

  13 czerwca 2018 at 16:45

  Nie wierzę temu prezydentu.Ani w jego dobre ani w złe intencje.Solochy i Roma szewskie rej wodzą w Belwederze,a słup tylko potakuje.Z drugiej strony Daniels i Lejba Fogielman.Jak on chce rządzić Polską,to niech najpierw dobierze sobie polskich,prawych współpracowników,a nie dwie Romaszewskie,wyłudzające pieniądze na prawo i lewo.Wstydze się,że na niego głosowałem.

 7. zbyszek

  13 czerwca 2018 at 17:10

  Duda ma solocha i reszte doradcow a jeszcze szuka glupich, tych mu nie wystarcza – sam pokazal, ze prezydent nie moze miec zbytnich uprawnien.

  • Vxyz

   13 czerwca 2018 at 20:29

   Adam 18:08 Super!;(

 8. Janusz I

  13 czerwca 2018 at 19:33

  Panie Duda lepiej niech pan zajmie się narciarstwem i meczami piłki nożnej. Wtedy może ktoś zagłosuje drugi raz na pana, ale ja nie.

 9. SPERDALAJ bękarcie ŻYDOWSKI Duda !!!

  13 czerwca 2018 at 20:43

  KOLEJNY przekupiuony przez CIA i Mosad zafałszowany ZDRAJCA i BĘKART żydowski Duda będzie w III RP zmieniał Konstytucje ???
  Czy wam wszystkim lemingom w III RP już do końca ODBIŁA szajba ?!
  Przecież ten zafałszowany przekupny gnojek Duda znowuż Polaków zrobi w BALONA!
  Ten FAŁSZYWIEC KUPCZYŁ i dalej KUPCZY Polską i Polakami !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=87aMzl3qnM0
  (Policja, FBI, CIA, przestępcze-złodzejskie anty-amerykańskie gangi „partie demokratyczna i republikanska” depczące US Konstytucje są ZDOMINOWNE przez ŻYDÓW i LOŻE masońskie walczące z dekalogiem religijnym wprowadzające bandycko-złodzejski „dekalog” ŻYDO-masońki czyli JUDAIZACJĘ USA gdzie na elitę władzy promuje się TYLKO ŻYDÓW i globalistycznych masonów!)
  ZERO zaufania dla tego SPRZEDAWCZYKA Dudy !
  NIE popierać tego prostackiego FAŁSZYWCA, który przecież RUJNUJE Polskę i usiłuje z niej zrobić ŻYDOSKO-ukraiński Polin !
  SPERDALAJ ty ZAKŁAMANA mendo Duda !
  ROZGONCIE z użyciem metalu ten ZŁODZEJO-bandycki anty-polski klan PO-PiS-PSL-SLD … itp!
  DOSYĆ tego dymania Polaków w Polsce i całej Polonii Światowej przez rozwydrzonych ŻYDÓW, którzy PODSTEPEM i brutalnie przejęli władzę w Warszawie w 1989r i wdeptali w Ziemie polskie interesy!
  To WY anty-polskie QURWY żydy „unia wolności”-PO-PiS-SLD-PSL wszystko robiliście aby ROZERWAĆ na kawałki, brutalnie SKŁUCAĆ całą Polonie Światową zwłaszcza w USA, Kanadzie, Niemczech, Australii i nakazywaliście głosować na lokalnych ŻYDÓW – tłumacząc to z Warszawy tej Polonii, że te jakoby ŻYDY będą „dobrze” reprezentować interesy Polski i Polonii !
  Aktywiści mniejszości etnicznych(żydy i ukry) z Polski OPANOWALI „polski” MSZ i celowo robią potężne SZKODY Polonii Światowej na całym Świecie!
  Celem tych żydów „polskiego” MSZ jest to aby Polonia była SŁABA i nie ratowała Polski z zewnątrz gdy te takie BENKARTY jak Tus, Komorowski, Duda, Schetyna, Kczynscy czy Macierewicz DUSZĄ Polskę, napuszczają Polaków na Rosję aby się z nią GŁUPIO bili, gdyż tak jest w interesie ŻYDOWSKIEJ międzynarodówki, która chce w 100% przejąć Kremldla siebie tak jak to było w ZSRR – lub zrobić z Kremla MELINĘ żydowską, tak jak zrobili żydy z Białego Domu w Waszyngtonie w centralną żydowską MELINĘ w USA.
  WYKOŁOWANI medialnie, propagandowo, wyruchani sfałszowaną historią przez bandyto-złodzieju ŻYDÓW i przez to RABOWANI etniczni Polacy czyli WIEKSZOŚĆ przez skrzykniętych RASISTÓW żydów/ukrów WIERZĄ temu SPRZEDAJNEMU żydowskiemu BENKARTOWI „duda” którego PIEKIELNA anty-polską „świadomość” wykuła młatkiem ŻYDOWSKA rasistowska „unia wolności” !
  Etniczni Polacy czyli WIĘKSZOŚĆ polskich obywateli zostali brutalnie ZLINCZOWANI i zepchnięci w NIEBYT przez skrzykniętych aktywistów MNIEJSZOŚĆI etnicznych z polskim obywatelstwem POPERANYCH finansowo/politycznie przez żydowski CIA, Mosad i niemieckie BND czyli tych anty-polskich sprzedajnych SQURWYSYNÓW jak Duda, Komorowski, Michnik, Macierewicz, TW bolek wałesa, kaczynskich, Geremków, Kuroniów, Kwaśniewskich, Frasymików . . . czyli kupionych „SOLIDARUCHÓW” i KOR-wców ŻYDOSKICH płatnych AGENTÓW opłacanych przez żydoskie CIA, Mosad czy niemieckie BND !!!

  Etniczna NAIWNA Polska większość w tej III Republice Polin która kompletnie ZWARIOWAŁA i tylko sztucznie dzieli siebie na „lewicę i prawice” od 1989r do dzisiaj jest ZAJADLE i ŚMIERTELNIE zwalczana przez tych aktywistów MNIEJSZOŚCI etnicznych z tych anty-polskich ŻYDOSKO-ukrainskich gangów AWS, Unia Wolności która przeistoczyła się w PC a potem PiS finansowane przez CIA i żydowski Mosad, lub sfinansowana przez niemieckie BND NIEMIECKI gang Kongres Liberalno-Demokratyczny(KLD) który przeistoczył się jak robak w PO tego ZDRAJCY i mordercy Tuska !

  Jedyny podział politykierów III RP to na POLAKÓW wszystkich odcieni w POLSKIM Ruchu Narodowym i ANTY-polaków jak jak tych sprzedawczyków z anty-polskich gangów PO, PiS, PSL, SLD, „nowoczesnych” ZŁODZEJI itp.
  Duda to NIE wiarogodny anty-polski bydlak identyczny jak MEGA-złodzeje Komorowski, Macierewicz, Tusk, Schetyna itp.!

 10. Przebudzcie sie!!!

  13 czerwca 2018 at 21:09

  NIE UFAM TEMU CZLOWIEKOWI

 11. Grażyna

  14 czerwca 2018 at 06:02

  Ten anty-polski bydlak i retoryczny OSZUST a.duda razem z tymi sqrwielami z gangów PO-PiS-WSI oraz polskojęzycznymi żydo-niemieckimi „mediami” robią tych yebnietych emerytów i wykołowanych lemingów od co najmniej 10 lat w przysłowiowego BALONA zastraszając ich wszystkich jakoby na Polskę miałaby napaść „Rosja”, a to gówniane NATO jakoby Polskę „obroni” . . .

  Ci płatni agenci squrwiele żydy „solidaruchy” i KOR-y z gangów PO-PiS-PSL-SLD przez wiele lat pracowali aby wszyscy ciemni obywatele tego żydowskiego gówna III RP stali się skrajnymi rusofobami, aby teraz ten sterroryzowany propagandą motłoch wyraził zgodę na wypisywanie do Konstytucji takich BREDNI jak tą która aplikuje ten „prawnik” czy OSZUST duda:
  ” 9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w NATO (Sojuszu Północnoatlantyckim)? ”
  – to jest równoznaczne do tego, co wprowadzili do PRL-wskiej Konstytucji rządzący żydo-komuniści, że wtedy ZSRR jest niby dozgonnym „przyjacielm” Polaków.

  Ten trzeba mieć 100% trujących fekali we łbie lub brak szacunku do normalnych Polaków, aby takie BREDNIE w ogóle proponować !

  Ten bydlak a.duda nas polskich obywateli normalnie obraża, myśląc sobie że Polacy to zgraja debili, skoro siedzą cicho i nie buntują się przeciw wprowadzonej w życie skrajnie anty-polskiej ustawie 1066 !

  Ten cymbał Michał Krajski jest tak OGRANICZONY umysłowo, gdyż się zgadza na tą anty polską „ustawę” 1066 a teraz na dodatek takiego GŁUPIGO proponowanego zapisu nr. 9 ze wprowadzeniem do Konstytucji.

  Ten kretyn duda kompletnie ZWARIOWAŁ i jest niegodny do zajmowania pozycji najważniejszego urzędnika w III RP !!!

  • Vxyz

   14 czerwca 2018 at 10:45

   Opamietaj sie „Grazyna”. Taki jezyk obraza Polakow i emerytow.Szkodzisz tym slusznie oburzonym.No, chyba, ze robisz to celowo, by pokazac poziom kultury adwersarzy Dudy.Polacy nie lubia chamstwa w publicznych wystapieniach,a Duda jest ugrzeczniony,robiac ,co robi.

 12. dark

  14 czerwca 2018 at 08:48

  Nie rozumiem, jak można pytać, czy przynależność do UE ma być zagwarantowana w konstytucji????????????
  To jest tworzenie fundamentu pod sytuację, że np. jeśli taki zapis pojawi się w konstytucji, to potem ewentualne wyjście z UE
  będzie łamaniem konstytucji i dodatkową komplikacją. Czy to jest jakaś próba zabetonowania nas w UE?

  • Eryk

   14 czerwca 2018 at 09:25

   W przypadku wprowadzenia takiego zapisu do Konstytucji do tej III RP:
   „. . . 7. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej? . . .”

   oprócz „ZABETONOWANIA” nas Polaków w tej RABUNKOWEJ żydo-masońskiej yebanej kloace moralnej UE-Bruksela ZBOCZENCÓW, która na 100% stanie się ISLAMSKA – to oprócz tego SPRZECIW Polaków przeciw ciągłemu RABOWANIU nas przez tych PEDAŁOW z Brukseli będzie skutkował ZŁAMANIEM zasad tej „nowej konstytucji” tego paragrafu mówiącego o ZABETENOWANIU.
   Wtedy, każdy sprzeciw Polaka przeciw takiemu ZABETONOWANIU będzie KARALNY np. automatycznym pozbawieniem wolności na 5 lat . . . itp.
   Czyli ten anty-polski zdradziecki wściekły pies Duda jako „prawnik” usiłuje nas Polaków wyprowadzić w „pole” i zrobić nas w „KONIA” aby nas Polaków BITO i RABOWANO dalej przez tych niemieckich złodzeji zboczeńców i cały ten pedalski motłoch z urzędu zboczeńców darmozjadów z Brukseli/Berlina.
   Ten podstępny zafałszowany bydlak Duda „prawnik” to pod-żydowski AGENT brukselsko-waszyngtoński, który z zimną krwią identycznie jak ci zalegalizowani zdrajcy TW bolek wałesa, kwaśniewski, kaczynski i komorowski usiłuje podstępnie nam Polakom założyć dodatkowy KAGANIC ze smyczą i zamienić Polskę na Land niemiecki podległy Berlinowi o czym marzył Bismark i Adolf Hitler!
   Ci zalegalizowani złodzeje i mordercy squrwysayny z przestępczych gangów PO, PiS, PSL . . . itp. podpłaceni łapówkami finansowymi z BND, czy Mosadu lub CIA to 100% zdrajcy sprzedawczyki naszych polskich interesów, których należy wdeptać w ziemie, gdyż oni działają na celową wyrachowaną szkodę Polaków !

   • zbyszek

    14 czerwca 2018 at 18:43

    Przy takim pytaniu musi byc kontrpropozycja:

    Czy chcesz, aby Polska opuscila UE?

    W ten sposob zagwarantowalibysmy mu frekwencje.

 13. Vxyx

  14 czerwca 2018 at 11:09

  Pytania w/w mnie ciesza z jednego powodu: Calkowicie odslaniaja role Andrzeja Dudy i jego doradcow w probie pozbawienia Polakow mozliwosci decydowania o sobie we wlasnym kraju, czyli ? Wszystkie te titumfackie plomienne przemowienia w swietle tego zenujacego POPISu amatorszcxyzny staja sie bezwartosciowe ,a raczej od poczatku takie byly.Niestety, brak glosu opinii publicznej,osmiela ciezko myslacych, by taki koszmarek opublikowac, jak te pytabia.Dlatego, gdzie sie da,wyrazajcie swoje zdanie.Nawet z zaskoczenia np uczestniczac w jakiejs audycji, nawet nie na temat, ale dla dobra Polakow.Juz Gowin mieknie, juz ma byc poorawka, ze owe Rady Uczelni nie beda sie juz skladaly w wiekszosci z ludzi polityki i biznesu;)/Co za
  korupcjogenny pomysk/, ale beda w mniejszosci, co wazne, bo ma owa Rada wybierac np.rektora.Wczoraj mowil o tym w Aktualnosciach Dnia w RM mocno zgnebiony pomyslami Gowina &Co prof.Polak.Widac, ze profesura zaczyna z ciezkim sercem mowic i protestowac.Oswajanie szojiem sie nie uda, dzieki internautombi mimo podszywania sie lewakow pid oburzonych, ktorzy zastraszeni i upodleni milczeli w przerazeniu, komu zaufali i co oni z nimi chca zrobic…

 14. Vxyx

  14 czerwca 2018 at 11:17

  Ma byc: „oswajanie szokiem”….” internautom”.;)

 15. bardo

  14 czerwca 2018 at 18:33

  Żałosny amator. Te pytania zdradzają poziom umysłowy i przygotowanie zawodowe tego adwokaciny. „Odwieczna przyjaźń” Polski z sojusznikami: NATO i UE? Nie tak dawno temu była w Konstytucji ” odwieczna przyjaźń z ZSRR”… Kto mu to napisał? Babcia Romaszewska, stęskniona za latami młodości? Służby specjalne? Niech on już zniknie z telewizora, ta jego tłusta niezamykająca się gębusia z przebiegłymi oczkami. Jak ta Dudowa może wytrzymać z takim spoconym klopsem cierpiącym na narcystyczny słowotok?

 16. Duda, Morawiecki, Tusk, Kaczynski, Maciarewicz, Schetyna to adwokaci WROGÓW Polski

  14 czerwca 2018 at 19:07

  Wszyscy mafiosi tacy jak Duda, Komorowski, Kaczynski, Kwaśniewski, Schetyna, Macierewicz, Tusk … itp. polityczne śmiecie pochodzący z ŻYDOSKIEJ „Unii Wolności” przeklętego żydo-masona Geremka, przeistoczyli się w anty-polskie gangi PO-PiS+SLD+PSL+nowocześni WSI i oni są faktycznie ADWOKATAMI zagranicznych interesów, obcych państw brutalnie rabujących Polaków z owoców codziennej pracy.
  Fałszywy zakłamany „obrotowy” Duda kręcący się na piecie wokół WŁASNEJ osi to w pierwszej kolejności ADWOKAT żydoskiej bandycko-złodziejskiej mafii, czyli faktycznie walczy w 1-j kolejności o interes żydów lub ukrów.
  Ten fałszywiec Duda to kłamliwy „obrotowy” pajac o wielu obliczach i gdy on znajdzie się w środowisku etnicznych Polaków to się obraca na swoje pięcie i cedzi słówka, aby Polaków PODPUŚCIĆ i OSZUKAĆ, a faktycznie to zawsze był i JEST adwokatem żydowskich i ukraińskich interesów KOSZTEM Polaków !
  Oto cały zakłamany fałszywiec żydoski „obrotowiec” mafioso Duda.

  • Obiektywny

   14 czerwca 2018 at 19:25

   Wybór w 2015r pomiedzy skrajnie zakłamanymi typami Dudą i Komorowskim to był wybór pomiedzy cholerą i dżumą.
   Oni obydwaj nigdy nie mieli polskiej AFIRMACJI, nie identyfikują się z polskim interesem.
   Polacy nagonieni i wykołowani przez polsko-języczne żydo-niemieckie(95% wszystkich mediów w III RP)wybrali chorobę cholerę czyli Dudę.

   • Szperacz

    14 czerwca 2018 at 19:45

    Środki masowego przekazu, zwane skrótowo mediami, stanowią dziś najważniejszy czynnik STEROWANIA społeczeństwem. Służąc przez te media WYBRANEJ władzy, wspomagają jej godne i niegodne działania oraz rozpowszechniają i utrwalają ŚWIATOPOGLAD uznany przez NICH za JEDYNIE słuszny, który działa w INTERESIE NIEMIEC lub żydostwa ze strata dla polskich obywateli.

    Rynek prasowy w obecnej III RP jest identyczny jak kiedyś krajach skolonizowanych w Afryce, że wszystkie NAJWAZNIEJSZE tytuły prasowe są własnością państw kolonialnych, który też wychowuje „kolonialne elity” oraz kształtują umysły kołowanych tubylców, aby byli posłusznymi WASALAMI globalistów zagranicznych.

    Praktycznie teraz NIE MA w całej Wielkopolsce, na Śląsku i Pomorzu czy całej III RP ani jednego polskiego dziennika prasowego, działającego w interesie polskim, gdyż wszystkie tytuły są OPANOWANE przez ZAGRANICZNE koncerny, które MANIPULUJA politycznie jak tylko chcą polskim obywatelem, formują umysły etnicznych Polaków jak PLASTELINĘ !

    Kiedy NACZELNY redaktor jakiegoś POLSKO-JĘZYCZNEGO dziennika wydawanego w III RP jest „kupiony” czyli dostaje parę tysięcy Euro pensji od NIEMIECKEGO koncernu grasującego w Polsce, to taki „naczelny” przestaje zwracać uwagę, czy to, co proponuje jego gazeta, jest DOBRE dla kraju tubylców czyli polskich obywateli, zgodne z polską racją stanu.
    Będzie z całą mocą występował za całkowitą niczym nie skrępowaną „wolnością” w ramach magicznego słowa „tolerancja” dla ZAGRANICZNEGO obcego kapitału WROGIEMU Polsce, wyprowadzania 100% zysków z Polski, NIE płacenia podatków w Polsce … itp.

    Taki naczelny gazety POLSKOJĘZYCZNEJ w III RP zawsze występuje za najszerszym WYKOŻYSTANIEM polskiego zaplecza na rzecz NIEMCÓW i będzie OŚMIESZAŁ , NISZCZYŁ nurty niepodległościowe w gazetach znajdujących się jeszcze w rękach polskich, będzie zwalczał PRO-POLSKIE partie polityczne, będzie WALCZYŁ z tymi, którzy mówią o przerażającej korupcji w polskiej gospodarce lub SERWALIŹMIE elit politycznych PO-PiS-PSL w Polsce na rzecz interesów zagranicznych, będzie przeciw lustracji lub PRZECIW zwalczaniu ZŁODZEJSTWA oraz wspierał ZADŁUŻANIE Polski w niemieckich bankach lub UE lub z New Yorku …

    Tak czynią WSZYSKIE gazety i media internetowe publikujące na Śląsku lub Pomorzu czy Wielkopolsce, a nawet na Lubelszczyźnie należące do Passauer Neue Presse lub innych NIEMIECKICH, które OŚMIESZAJĄ prawa Polski do tych ziem wspierając ROZCZENIOWCÓW z Niemiec czy ŻYDÓW amerykańskich a nawet ukrów !!!.
    Polski system informacyjny i medialne ośrodki w obecnej III RP przestały panować nad sytuacją bo zostały ZAWŁASZCZONE przez OŚMORNICE kapitału ZAGRANICZNEGO, usiłującego zmusić, aby Polacy PRACOWALI na OBCYCH jak w kraju KOLONIALNYM w XIX wieku w Afryce, a wiadomo, że dobrze skoordynowane działania informacyjne mogą obecnie służyć nowym formom uzależnienia, podboju Polski „bez dobywania miecza”.
    Tą sytuację w III RP brutalnie wykorzystują ŻYDY i agenci w Polsce jak Duda.
    Oznacza to, że i źródła rzeczywistej władzy nad Polską też się TAM znajdują ZA GRANICĄ, co działa z oczywistą SZKODĄ dla polskich obywateli obojętnie gdzie oni mieszkają !!!

    • NIE polskie media w III RP

     14 czerwca 2018 at 20:19

     DOMAGAJMY się z pełną stanowczością NATYCHMIASTOWEGO rozliczenia z działalności i ZLIKWIDOWANIA działalności PROPAGANDOWO-OSZUKAŃCZEJ zwalczającej polski interes gospodarczy / FINASOWY w Polsce przez niemiecko-żydowski koncern OŚMIORNICY tzw. „Grupa Polskapresse” która jest częścią Verlagsgruppe Passau.
     Ta anty-polska żydo-niemiecka grupy medialna GRASUJACE w Polsce z pełnym CYNICZNYM wyrachowaniem SZKODZI interesowi polskich obywateli oraz zwalcza instytucje Państwa polskiego !

     Ten koncern INDAGUJE oraz jest pośrednikiem w WYMUSZANIU na polskich urzędnikach państwowej administracji publicznej do budowania ZBĘDNYCH, kompletnie NIE potrzebnych inwestycji w Polsce, kupywania w Niemczech sprzętu i wyposażenia do tych obiektów przez III RP na KREDYT w niemieckich bankach oraz „centralnych bankach” UE.

     Ten ŻYDO-NIEMIECKI koncern kontroluje wielką część rynku codziennych dzienników POLSKO-JĘZYCZNYCH w naszym Kraju.
     Wydaje 12 dzienników regionalnych, a w tym też w tym 8 połączonych wspólną marką oszukańczą nazwą: “Polska” aby zachęcić Polaków do czytania tej żydo-niemieckiej propagandy w III RP, a są to:

     1 – Dziennik Bałtycki
     2 – Dziennik Łódzki
     3 – Dziennik Zachodni
     4 – Gazeta Krakowska
     5 – Gazeta Wrocławska
     6 – Głos Wielkopolski
     7 – Kurier Lubelski
     8 – Express Ilustrowany
     i inne . . .
     Za każdym razem, gdy się umieszcza jakąś OBIEKTYWNĄ opinie na wydaniu internetowym obojętnie w którym z tych powyższych NIEMIECKICH polsko-języcznych dzienników, nie zgadzając się za autorem tekstu, NATYCHMIAST moja opinia jest CENZUROWANA to znaczy oczywiście USUWANA !!!

     Wszystkie te powyższe POLSKO-JĘZYCZNE ANTY-polskie dzienniki zawsze przed wyborami do Sejmu lub Senatu indagują do głosowania na polskich obywateli, ale z MNIEJSZOŚCI narodowych zamieszkałych w Polsce, którzy mają zrobiony dokształt finansowany przez niemieckie lub żydo-amerykańskie „fundacje charytatywne”.
     Ci tak wyedukowani „polsko-języczni” politykierzy prosperujący w III RP w ramach PO-PiS-PSL-nowoecześni z WSI czy redaktorzy zagranicznej prasy lub witryn internetowych są bardzo NIECHETNI instytucji Państwa Polskiego oraz ZAJADLE zwalczają organizacje etnicznych Polaków jak np. Ruch Narodowy, ONR, Młodzież Wszechpolską . . . itp.

     Ponadto ten koncern prasowy CELOWO działa na SZKODĘ w następujący sposób:

     1. Wznieca bardzo poważne KONFLIKTY społeczne
     2. Wznieca INTRYGI polityczne pomiędzy politykami publikując oszukańcze teksty
     4. Celowo SKŁUCA oraz ZABIJA klina pomiędzy Polakami zamieszkałymi w Kraju, a Polakami wygnanymi z Polski za granice na banicje zarobkową oraz Polonią światową w poczegulanych krajach.
     5. Sieje NIHILUIZM w polskim społeczeństwe INSYNUJAC, że Polacy jako ludzie są NIC NIE warci oraz pariaszami świata,
     6. ZAKŁAMUJE historie Polski oraz ja celowo przeinacza,
     7. Szydzi z polskich Królów i Bohaterów Narodowych
     7. Wyśmiewa się z polskiej kultury
     8. Szydzi z polskości jako ciągłości Państwa Polskiego.
     9. Indaguje do rozbicia Państwa Polskiego w celu podporzadkowania tych rozbitych terytorów wobec sąsiadujących państw.
     10. Indaguje do separatyzmu regionalnego w Polsce.
     11. Wznieca konflikty pomiędzy mniejszościami narodowymi zamieszkałymi na terytorium Polski.
     12. Indaguje do popełniana przestępstw kryminalnych opisując w szczegółach inne dając instrukcje jak te przestępstwa popełniać.
     13. Zachęca do wyrzekania się polskości
     14. Zachęca do deptania Polskiej Konstytucji oraz deptania Kodeksu Karnego.
     15. Wyśmiewa i szydzi z Katolickiej religii oraz wyznań zarejestrowanych w Polsce.
     16. Zachęca do działania na szkodę polskiej gospodarki oraz szkodę polskich finansów
     17. Zachęca do korupcji polskich urzędników państwowych
     18. Zachęca do serwalizmu polskich urzędników wobec obcych państw po przez chwalenie takich sytuacji.
     19. Zachęca polskich obywateli i urzędy państwowe do życia na kredyt
     20. Inspiruje do sodomy igomory moralnej w III RP
     21. Seksualizuje dzieci w Polsce

     22. Inspiruje władzę państwową a nawet daje łapówki urzędnikom aby ci robili wszystko w celu sprowadzania o Polski ISLAMSKICH emigrantów z Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji.
     23. Wyśmiewa się z polskiej flagi i polskiego godła państwowego.
     Ponadto ta NIE polska propagandowa OŚMORNICA wydają w Polsce jeszcze 90 tygodników lokalnych oraz bezpłatną gazetę miejską np. jak to gówno propagandowe “Nasze Miasto”.
     Średnia dzienna sprzedaż wszystkich dzienników to prawie 420 tys. egzemplarzy !

     Ponadto okopali się Polsce ROZCZĄC sobie prawo na MONOPOL wydawania wydawnictw o programach telewizyjnych pod nazwami:

     1. Tele Magazyn
     2. Super Tele
     3. TV Pilot

     Zajmuje się również wydawaniem magazynów zwalczających polskość w Polsce:

     1. Moto Express
     2. Autogiełda Wielkopolska
     4. Jarmark
     5. Motojarmark

     Ponadto OŚMIORNICA publikuje bezpłatny dziennik “Echo Miasta” ukazujący się dwa razy w tygodniu w SIEDMIU miastach Polski reklamując szczególnie wyroby NIEMIECKIE i nie produkowane w Polsce, a reklam o polskich wyrobach NIE chcą publikować.

     Ta NIEMIECKA OŚMORNICA tzw. „Grupa Polskapresse” która jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy grasująca w Polsce ZAWŁASZCZYŁA sobie 100 proc. udziałów w spółce Polski Dom Medialny, wydawcy tzw. “Dziennika Polskiego” który faktycznie NIC NIE ma wspólnego z Polską.

     Ta ANTY-polska OŚMIORNICA NIEMIECKA „Polskapresse” jest współwłaścicielem serwisu ogłoszeniowych:

     1. Gratka.pl
     2. Alegratka.pl,
     3. Motofakty.pl
     4. NaszeMiasto.pl. – miejskiego portalu informacyjnego w 8 miastach wojewódzkich w Polsce.

     Prezesem tej NIEMIECKIEJ OŚMORNICY „Polskapresse” jest zawsze AGENT NIEMIECKI , z wykształcenia ekonomista który pracowała w niemieckiej i jest w 100% LOJALNY wobec interesu NIEMIECKIEGO w Polsce.

 17. Tomasz

  15 czerwca 2018 at 23:43

  jest konstytucja Kwietniowa z 1935 ? Czy system prezydencki nie był by lepszy ??Ale musiał by być kandydat na Prezydenta Polak-Katolik nie związany z masonerią i globalistami.”PREZYDENT ODPOWIEDZIALNY PRZED BOGIEM I HISTORIĄ ,

 18. Andrzej

  17 czerwca 2018 at 08:12

  Jeśli jak twierdzą Biskupi i byli na tym wiecu w Krakowie a który nazwali Intronizacją, choć ja mam wątpliwość czy była to Intronizacja jaka pragnie Jezus, to samo odwołanie do dziedzictwa to jeśli chodzi o przeszłość. Polsko Ty musisz mieć w konstytucji zapis że nadajesz Jezusowi Chrystusowi tytuł Jezus Chrystus Król Polski! I choćby cały zdemoralizowany świat miał na nas z tego powodu miał naskoczyć, łącznie ze skaczącą zgraja Giertycha i hordami czarnych marszy, Polsko ten zapis musisz mieć w Konstytucji, albo się nie pozbierasz.

 19. Wiesław

  19 czerwca 2018 at 13:58

  Powinny być 3-4 zasadnicze pytania wyrażone w języku potocznym:

  1) Czy władza wykonawcza ma spoczywać w rękach premiera czy prezydenta…….Czyli system prezydencki czy system kanclerski to jest pytanie na które mają odpowiedzieć Polacy. Zakaz weta dla prezydenta. Rząd od rządzenia prezydent od reprezentacji.
  2) Czy polska konstytucja ma być ponad prawo unijne i ponad umowy międzynarodowe ….
  3) Czy poddać władzę sądowniczą kontroli demokratycznej, czy niech nadal tworzy zamknięty układ o charakterze mafijnym…………

  4) Czy należy zachować nieusuwalność sędziów i przywileje emerytalne nieporównywalne z resztą obywateli – nawet w przypadku popełniana przez sędziego przestępstw, w tym buntowi przeciw państwu i wdawania się w politykę. Do konstytucji musi być wpisany całkowity zakaz tworzenia zrzeszeń sędziów i przynależności do jakiejkolwiek organizacji…….Bo takie zrzeszenia i organizacje polityzują sędziów, niweczą zasadę niezawisłości i niezależności poprzez naciski środowiskowo-organizacyjne, są zarzewiem buntu sędziów przeciw prawu i państwu, deprawują młodych………..Należy zakazać także metody kooptacji do zawodu, bo to przeradza się w selekcję światopoglądową. Nabór do zawodu sędziego musi być zdemokratyzowany i dokonywany poza środowiskiem.

 20. Ewaryst Fedorowicz

  19 czerwca 2018 at 14:07

  Terefererendum, czyli mąż pani Kornhauser zakałapućkany
  Ewaryst Fedorowicz

  https://www.ekspedyt.org/2018/06/16/terefererendum-czyli-maz-pani-kornhauser-zakalapuckany/

  Zamiast marnować słoneczne dni w walcowej stolicy, pojechałem w gości na Podlasie, gdzie spędziłem urocze 4 dni, czego przejawem jest prezent, jaki od gościnnych gospodarzy na odjezdne otrzymałem:
  butelka macedońskiego wina, wybierana osobiście przez podlaskiego Macedończyka (są tacy), co oznacza, że mowa jest o niesztampowym trunku. Pojechałem (jak mam w zwyczaju) bez laptopa i nie zaglądałem do sieci do dziś. Ale gdy tylko wróciłem na walcowe łono (brrrr….), dowiedziałem się, że mąż pani Kornhauser zaproponował Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi (w zależności od tego czy rozmowa prywatna, czy oficjalny spicz) udział w terefererendum, w którym to Suweren/Ciemny Lud (w zależności itd.) ma odpowiedzieć na 15 pytań przygotowanych przez najtęższe głowy w kancelarii męża pani Kornhauser, z głową nadprezydent Romaszewskiej na czele. Nadprezydent Romaszewska wypowiedziała się na temat tych pytań entuzjastycznie, ale jakoś tak jest, że klan Romaszewskich ma to do siebie, że jak się czegoś dotknie, to musowo sp… rawnie zrealizuje:
  o, na przykład mąż nadprezydent wydębił na prezydencie Kaczyńskim zawetowanie doskonałej ustawy lustracyjnej, dzięki czemu aureole nie pospadały, ale wychodzi na to, że w zamian spadł samolot TU 154.

  Osiągnięcia nadprezydent Romaszewskiej są świeżej daty, tak że przypominać ich sensu nie ma. Ale, że ze mnie człowiek konkretny (bo ja inżynier z zawodu jestem) i skoro już mąż pani Kornhauser się na to terefererendum uparł, to ja mu podpowiem, ile tych pytań i jakich być powinno, żeby wszystko było (jak to pięknie ujął Lew Rywin w czasie biznesowych negocjacji z Adamem Michnikiem) – koszerne:

  Otóż pytania powinny być 4, i takie jak poniżej, a nie inne, bo Polacy, to jest (jadąc Prezesem – TYM Prezesem) wielki i dumny Naród i zasługuje na to, by mu wpisywaniem gierkowskim wzorem do konstytucji sojuszy czy wałęsowskich urojeń głowy nie zawracać:

  1. Czy jesteś za przywróceniem w Polsce kary śmierci za:
  – morderstwo
  – grabież mienia publicznego znacznej wartości (np powyżej 1 miliona złotych)
  – zdradę Polski, w tym podjęcie decyzji politycznych skutkujących szkodami dla Narodu Polskiego?

  2. Czy jesteś za daniem Polakom prawa do obrony siebie i bliskich, poprzez wprowadzenie powszechnego dostępu do broni palnej?

  3. Czy jesteś za zlikwidowaniem bezkarności polityków, poprzez zniesienie tzw. odpowiedzialności politycznej i zastąpienia jej zwykłą odpowiedzialnością karną?

  4. Czy jesteś za wprowadzeniem instytucji impiczmentu prezydenta poprzez referendum, w którym do usunięcia lokatora z Pałacu Namiestnikowskiego wystarczy tyle samo głosów, ile na niego oddano w 2 turze wyborów?

  Jeśli takie pytania mąż pani Kornhauser w referendum umieści, to ja na to terefererendum pobiegnę choćby zaraz, tej butelki macedońskiego wina nawet nie zdążywszy utworzyć. A wszystkie inne pytania, włącznie z tymi przez męża pani Kornhauser podrzuconymi, to ja najzwyczajniej czniam, bo ja na bzdety czasu nie mam i wtedy na terefererendum to tylko mąż pani Kornhauser z połowicą + urzędnicy kancelaryjni i jacyś etatowi spacerowicze pójdą i będzie – jak to młodzież mówi – kicha.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra