Z kraju

WAŻNE: List prof. dr hab. Jacka Bartyzela do uczestników Kongresu Ruchu Narodowego

Prof. Jacek Bartyzel skierował list do uczestników Kongresu Ruchu Narodowego. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

“Do uczestników i gości Kongresu Ruchu Narodowego,

W roku, w którym świętujemy stulecie chwalebnego odzyskania przez Polskę niepodległości, nad tą naszą niepodległością znowu zbierają się czarne chmury. Tzw. dobra zmiana, której głosiciele obiecywali obronę i wzmocnienie naszej suwerenności państwowej, nie tylko że nie uczyniła nic, aby to urzeczywistnić, ale stworzyła swoją chaotyczną i resentymentalną polityką zagraniczną nowe czynniki zagrożenie.

Zmniejszył się wprawdzie stopień serwilizmu wobec Berlina, uprawianego przez poprzednią ekipę rządową, ale w to miejsce służalczość wobec amerykańskiego hegemona osiągnęła niebotyczne rozmiary. Ceną płaconą za ten protektorat, będący iluzoryczną gwarancją naszego bezpieczeństwa, jest także znoszenie coraz bardziej dotkliwych upokorzeń ze strony Izraela i całego żydowskiego “anonimowego mocarstwa”. Kierownicy naszej polityki państwowej nie potrafią zdobyć się na bardziej realistyczną politykę wobec Rosji, za to w równie irracjonalnym stopniu gotowi są poświecić każdy polski interes dla podtrzymania państwa będącego w stanie rozkładu (tj. Ukrainy) i którego najbardziej uświadomiona narodowo część ludności nie kryje swojej nienawiści do Polski, ani nawet roszczeń terytorialnych. Nasz kraj zalewają rosnące błyskawicznie fale imigrantów ukraińskich.

Rząd PiS-u nie potrafi także, albo nie chce, bronić skutecznie naszej suwerenności duchowej, cywilizacyjnej i kulturowej w życiu wewnętrznym wciąż jeszcze chrześcijańskiego narodu, ale pozbawionego skutecznej obrony ze strony państwa przed moralnymi dewiacjami postliberalnej “cywilizacji śmierci”.

W tej trudnej sytuacji potrzebna jest rzeczywiście powszechna, narodowa mobilizacja wszystkich sił autentycznie patriotycznych i niepodległościowych. Oby Kongres Ruchu Narodowego stał się jej zaczynem i ośrodkiem krystalizacji”.

prof. Jacek Bartyzel

 

Źródło: ruchnarodowy.net

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. Konrad

  17 czerwca 2018 at 13:18

  Bardzo ważne i mocne słowa Pana Profesora.Wobec ciapowatego działania całego PIS Ruch Narodowy ma wielką szansę pod warunkiem pozbycia się kretów,oraz stworzenia kontroli na najbliższymi wyborami.Partie,które zdradziły kraj i naród przy o.stole nie dadzą za wygraną. PIS zawodzi prawie we wszystkich sprawach,lub nie chce działać dla dobra ogółu. Potrzebna jest mobilizacja mądrych i patriotycznych przedstawicieli narodu.

  • GG.

   17 czerwca 2018 at 13:57

   Samochody macie coraz lepsze, ale jako Polacy i po prostu ludzie – jesteście coraz gorsi.
   .
   To skąd weźmiecie aż tylu „mądrych i patriotycznych przedstawicieli narodu”, żeby zapewnić w Polsce przestrzeganie ZASAD PERSONALIZMU?
   .
   Godne płace dla WSZYSTKICH Polaków (a nie tylko dla pracowniczej „wierchuszki”) – DLACZEGO TEGO NIE MA przez 30 już prawie lat po zastąpieniu socjalizmu komunistycznego socjalizmem liberalnym (prokapitalistycznym)?
   .
   BO KAŻDY SOCJALIZM JEST ANTYLUDZKI ! Socjalizm prokapitalistyczny też.
   .
   Celem ustroju gospodarczego nie może być dobro KAPITALISTÓW i ich „przydupasów”, tylko DOBRO KAŻDEGO POLAKA ŻYJĄCEGO W POLSCE !
   .
   .

   • Vxyx

    17 czerwca 2018 at 16:10

    To skad te porady oswiecone do „,was” od GG i co to za ustroj?

    • prawo

     17 czerwca 2018 at 16:44

     Jego syn, Jacek Władysław Bartyzel, jest liberalnym publicystą i założycielem klubów liberalnych, działał także politycznie w PO, partiach Janusza Palikota i Nowoczesnej.

     Jak ktoś nie umiał wychować dziecka to może pouczać innych?

     • Janusz I

      17 czerwca 2018 at 17:07

      Bardzo daleko padło jabłko od jabłoni.

     • Adomis

      17 czerwca 2018 at 19:55

      Mamuśka z domu Feja była..
      coś dodać ?

  • Anna K

   17 czerwca 2018 at 19:46

   Jacuś to niech sobie pisze do synusia. Był jakimś autorytetem póki nie poznałam prywatnie…BAGNO !

  • lendzian

   23 czerwca 2018 at 15:52

 2. Irma

  17 czerwca 2018 at 13:35

  A jakie sojusze Pan Profesor proponuje? Bo z kimś silnym trzymać przecież trzeba?Może konkretnie? Bo wokół sami „przyjaciele” i dawni zaborcy. Jak nie Niemce, to Ruskie. Trump też nas dradził na rzecz Żydów.Politykę względem Ukrainy narzuciły nie tylko USA, ale przede wszystkim UE. A z UE wyszystkie fronty walki mamy otwarte.Walą w nas na jak w bęben. Urąbali ws. pracowników delegoanych żeby wykosić kokurencje,obcięli fundusze strukturalne. Co Waść proponuesz? W końcu tytuł profesora zobowiązuje.

 3. GG.

  17 czerwca 2018 at 13:44

  Jeśli chodzi o Polaków-Słowian, to my już nie pokładamy w tzw. Ruchu Narodowym p. Winnickiego ŻADNYCH NADZIEI.
  .
  Zob.: Winnicki prostuje „info” USOPAŁ-u https://www.ekspedyt.org/2013/11/23/winnicki-prostuje-info-usopal-u/ (23.11.2013).
  .
  A jeśli chodzi o „naród” w sensie ogólnym/współczesnym (zbiór ludzi różnych ras, narodowości, kultur i wyznań) – to, jak pisał de Maistre – „Każdy naród ma taki rząd, na jaki zasłużył.”
  .
  Co też z prawdziwym ubolewaniem obserwujemy (i nie-cierpimy) w epoce po 1989 roku, GDY JUŻ NARÓD MIAŁ MIEĆ LEPIEJ I MIAŁ STAĆ SIĘ PRZEZ TO LEPSZY niż „za komuny”).
  .
  .

  • Ucz się, Jasiu

   17 czerwca 2018 at 17:18

   Wy, towarzyszu GG, pokładacie nadzieję już tylko w Zandbergu.

   • GG.

    17 czerwca 2018 at 19:21

    „Towarzyszy” poszukaj pan w swojej rodzinie, albo wśród swoich kolegów z amerykańskimi doktoratami za 250.000 USD.
    .
    .

 4. Vxyx

  17 czerwca 2018 at 15:36

  PiS pod rzadami JK brnie w slepy zaulek tam ,gdzie juz byl w ,2007 i wczesniej, niszczac jako PC szanse na rzady Olszewskiego, mimo obalenia jego gabinetu,tworzac chaos i niezgode /tzw.Konwent sw.Katarzyny/.Wladze przejeli komunisci, by zdewastowac reszte po UW odsunietej przez wyborcow od wlsdzy za tzw reformy Sorosa/Balcerowicza z wynikiem miazdzacym, bi cosok.3%.To jest wola Suwerena i znowu JK upchal ex-UWoli na eksponowane stanowiska z prezydentem wlacznie.JK twierdzi, ze buduje Polske swoich marzen.Nie wyciaga wnioskow z wyborow Suwerena, tylko ze strachu wciska Polakom to, czegi nie chca, czyli modelu panstwa i zycia kreslinego przez ideologow z Unii Wolnosci?! Polacy nie chca tej gry pozorow, a w sumie gry do jednej bramki i ogladania sztucznych wojenek, bo zieje to nuda i odsuwa na bok praedziwe problemy do rozwiazania.Jasne, ze widac roznice do do nierzadu PO/PSL, ale za malo Polski w Polsce,wbrew propagsndzie sukcesu i sluchania glosu narodu.Vox populi-Vox Dei.

 5. finka

  17 czerwca 2018 at 15:50

  P.Profesor wyraził to co większość Polaków myśli o dobrej zmianie, zwłaszcza w wydaniu rządu MM. Słupki poparcia wg CBOS to fikcja tak samo prawdziwe jak Komorowskiego przed wyborami. Ruch narodowy, wolnościowcy to ostatnia szansa dla narodu, PiS pokazuje w polityce zagranicznej jeszcze gorszą twarz niż PO. Takiego plucia i oczerniania Polski nigdy nie było i to przy aprobacie polskiego rzekomo rządu. Do wyborów jeszcze trochę czasu powstaną nowe ruchy, posłuchajcie p.J.Zięby http://nczas.com/2018/06/17/jerzy-zieba-ostry-jak-nigdy-ludzie-zobaczcie-co-z-nami-robia-zydzi-gdzie-jestes-pisie-siedzieliscie-jak-banda-tumanow-video/

 6. Vxyx

  17 czerwca 2018 at 16:03

  https://wpolityce.pl/m/polityka/122315-jaroslaw-kaczynski-list-do-czlonkow-prawa-i-sprawiedliwosci-calosc-dokumentu
  Caly Jaroslaw Kaczynski.Wczytajcie sie w ten tekst.Realizacja w AWS nadal programu zmiazdzonej przez wyborcow Unii Wolnosci ,o czym on mowi tak sobie.Odrzuca prawo roznych srodowisk do zglaszania kandydatow na prezydenta RP, bo partie te nie maja struktur w powiatach.Co z tego, a moze mialyby kandydata, ktorego chcialby Suweren? Itp.

 7. Vxyx

  17 czerwca 2018 at 16:24

 8. Senator

  17 czerwca 2018 at 20:35

  Mocne!

 9. prof. Jacek Bartyzel ma 200% RACJI, a jego Orędzie do RN jest w interesie Panstwa Polskiego, które jest NISZCZONE pod każdym wzgledem od 1989r do DZISIAJ !

  17 czerwca 2018 at 20:55

  Obecne USA absolutnie NIE jest tym państwem do którego przyjechałem prawie 40 lat temu.
  Tak to 100% fakt i PRAWDA o czym OSTRZEGA prof. Jacek Bartyzel, że to USA autentycznie po zamordowaniu przez dalej bezkarnych nie rozliczonych ŻYDO-masonów w 1963 roku prezydenta Johna Kennedygo PRZEISTACZAŁO się żydowskie “anonimowe mocarstwo” w którym zakamuflowana KASTA żydo-masońska CAŁKOWICIE przejęła centralna władzą przekupiona przez właścicieli wielkich korporacji, a ta tzw. „amerykańska demokracja” jest autentyczną FIKCJĄ.

  Dwu partyjny system polityczny jest całkowicie zdegenerowany, a dwie rządzące „partie” nie rozliczane ze swoich oczywistych przestępstw kryminalnych czyli tzw. anty-amerykańskie gangi „demokratyczny” i „republikański” w kulisach oficjalnej polityki szkodzą instytucji państwa USA i przeciętnym szarym obywatelom USA nakładając to coraz nowe podatki.

  Ludzie na świecie nie wiedzą, że TOTALITARNY system polityczny w USA absolutnie niczym się nie różni od TOTALITARNEGO systemu politycznego jaki był w żydo-komunistycznym ZSRR.

  Jest tylko JEDNA różnica, która polega na tym, że w USA jest ustanowiony-zafiksowany przemocą “system dwu-partyjny” gdzie moralnie zdegenerowani ciągle ci sami politykierzy-aktorzy żydowscy klakierzy z tych dwóch złodzejskich organizacyjek już dawno się DOGADALI między sobą i kradną pieniądze podatnika lub je trwonią w zależnosci od tego KTO im da łapówkę(ostanio dają im bank-sterzy i właściciele miedzynardowych korporacji), a politykę zewnętrzną i wewnętrzną w USA ustalają rządzace frakcje żydowskie w obydwu zafiksowanych „partiach” do rządzenia w USA oraz ponad nimi prosperująca żydowska mafia o nazwie „American Israel Public Affairs Committee”(AIPAC).

  Partia Republikańka w USA jest SKORUMPOWANĄ przestępczą organizacją, nie wydolna politycznie oraz statutowo NIE dba o interesy instytucji państwa USA lecz TYLKO o PRYWATNE interesy krętaczy bank-sterów finansowych, WŁAŚCICIELI i ich rodzin monopolistycznych międzynarodowych korporacji. Praktycznie TYLKO dba o interesy bardzo agresywnej diaspory żydowskiej w Ameryce, międzynarodówki żydoskiej oraz Izraela.

  Partia Republikańska jest totalnie ZDOMINOWANA przez oficjalną żydoską szowinistyczną wewnętrzną FRAKCJE w „partii republikańskiej” o nazwie “Republican Jewish Coalition”(RJC), która trzema w ŻELAZNYM uścisku tą „żydoską partyjkę” za kołnierze i za łby wszystkich kongresmanów i senatorów z tej partii.

  IDENTYCZNA sytucja jest w tzw. “Partii Demokratecznej” w USA w której wnętrzu też jest zainstalowana agresywna FRAKCJA żydowska o nazwie „National Jewish Democratic Council”(NJDC), która ZDOMINOWAŁA całkowicie wnętrze fasadowej partii Demokrtycznej w USA.

  Zatem w „partii Demokratycznej” rzadzi ZALEGALIZOWNA utworzona też wewnetrzna frakcja żydoska pod nazwą „National Jewish Democratic Council”(NJDC), która IDENTYCZNIE trzęsie jak snopkiem siana tą skorumpowaną przestepczą organizacyjką o nazwie “patii demokratycznej”.
  Przedstawiciele tych obydwu żydoskich FRAKCJI tzn. “Republican Jewish Coalition” i „National Jewish Democratic Council” spełniają identyczną funkcję ale w formie ZALEGALIZOWANEJ tak jak kiedyś frakcja żydoska tzw. „PUŁAWIAN” w komunistycznym PZPR działała tak aby w PRL-u Żydzi z polskim obywatelstwem zamieszkali w PRL-u, którzy zostali wyłonieni przez Stalina do rządzenia etnicznymi Polakami w PRL-u.
  Członków żydowskiego estabłyszmentu we wntętrzu PZPR mianowanowali SWOICH pobratyńców na centralne stanowiska w PRL-wskiej administracji państwowej tamtejszej „warszawki”, aby żydzi mogli się bezkarnie obławiać na garbie etnicznych Polaków, odepchniętych od władzy, tak aby żydzi z PRL-wskim obywatelstwem mogli stać się polityczną/finansową ARYSTOKRACJĄ w PRL-u.

  Tą nie formalną FRAKCJE „Puławian” w PZPR siłą ROZGONIŁ Władysław Gomułka w marcu 1968 roku, co Żydzi z polskim obywatelstwem z PRL-u opłakują jako swoją „klęskę” krokodylimi łzami do dzisiaj i zemścili się za to na etnicznych Polakach organizując „Okragły Stół” w 1989 roku odganiając SIŁA polskich narodowców, konstrując fizyczny SZLABAN od koryta centralnej władzy w Warszawie oraz stolicach wojewódzkich.

  Nie jest to też w USA tajemnicą dla tych co interesują się mechanizmami US-polityki, że czołowi aktywiści FRAKCJI żydoskich “Republican Jewish Coalition” i „National Jewish Democratic Council” utworzyli oraz zalegalizowali polityczną PONAD partyjne żydoskie forum, czyli naczelną organizacje OŚMIORNICĘ o nazwie „American Israel Public Affairs Committee”(AIPAC).

  Przedstawiciele tych żydowskich FRAKCJI z partii republikańskiej i demokratycznej na forum NACZELNEJ platformy utworzonej politycznej organizacji AIPAC, gdzie się oni systematycznie spotykają ale już ZA PLECAMI tych partii i tam w „AIPAC” DOGADUJĄ się miedzy sobą w tajemnicy przed amerykańskim społeczeństwem CO i JAK ma być w USA wprowadzene w życie tak, aby dosłownie WSZYSTKO kręciło wokół osi INTERESU Izraela w USA oraz interesów diaspory żydoskiej zamieszkałej w USA z POMINIECIEM interesów instytucji państwa USA oraz tam pozostałego społeczeństwa.

  Na tym właśnie polega ten „PLURALIZM” … w USA . . działania mechanizmu tzw. „medio-kracji amerykańskiej czyli żydo-kracji” trzymanej w szponach żydoskiej OŚMORNICY bankrutującej USA.

  Dlatego też US Military (US Army) w takich warunkach automatycznie stało się faktycznie zbrojnym RAMIENIEM właśnie tej skorumpowanej przestępczej władzy żydo-masońskiej kupionej przez właścicieli korporacji i ŻYDOWSKIEGO zafałszowanego systemu finansowego złodziei oraz bezczelnych bezkarnych spekulantów finansowych ŻYDO-banksterów.
  Polska i polski podatnik są od 30 lat zajadle ATAKOWANI przez finansowe kluby żydowskie z USA i Izraela, które usiłują BEZPODSTAWNIE nawet wbrew prawu amerykańskiemu WYŁUDZIĆ od Polaków niebotyczne sumy pieniędzy.

  W całej tej sytuacji USA absolutnie NIE jest gwarantem bezpieczeństwa Polski i wy tam w III RP absolutnie nie liczcie na jakieś „amerykańskie parasole” ochronne bo to jest kompletna BZDURĄ, lecz musicie KONIECZNIE układać się pokojowo ze wszyskimi bezpośradnimi sąsiadmi i Polski, a w tym i z Rosją.

  Tak naprawdę to NIE wiadomo co to jest ta „ukraina” gdyż ona NIGDY w historii nie istniała formalnie i żaden z jej sąsiadów nie parafował jakich kolwiek układów „dwustronnych” o PRAWDZIWEJ granicy miedzy tymi państwami.
  Ukraina od samego początku powstania w 1991 była tworem NIE legalnym w myśl prawa międzynarodowego w której zamieszkiwało 80% obywateli FAKTYCZNIE deklarujących narodowość Rosyjską, dlatego w lutym 2014r ZDEZERTEROWAŁO 70% tzw. „żołnierzy ukraińskich” z tzw. „armi ukraińskiej” i nie chciało uczestniczyć w jakich kolwiek działaniach zbrojnych NIE identyfikując się z tym SZTUCZNYM państwem „ukraina” wspieranym przez Prusy, a potem przez Niemcy i Anglę przeciw ZSRR, a potem Rosji.

 10. Paron

  18 czerwca 2018 at 01:34

  Zgadzam się z treścią listu profesora, bo miernoty z Pisu nie są w stanie prowadzić żadnej polskiej polityki zagranicznej. Jestem przekonany, że gdyby Niemcy chcieli mieć dobre kontakty z partią rządzącą w Polsce to Pisowcy nie zastanawiali by się długo i też by im wiernie służyli. Po powołaniu nowego rządu w Berlinie, gdy ich minister SZ przyjechał do Warszawy to Moravetzky z Ciaputowyczem bardzo długo trzymali jego rękę i chyba ten drugi dodatkowo ją poruszał wyraźnie się ciesząc i licząc na nowe otwarcie z Niemcami. Niestety dla nich nic z tego nie wyszło i wróciło do wcześniejszych relacji. Pachołkowatość i poddaństwo to wyznaczniki pisowskiej dyplomacji

 11. Vxyx

  18 czerwca 2018 at 10:04

  Jaki zamiast z pisowskini eparlamenarzystami robic szum na cala UE ze KE chce odmrozic dotacje jesli wygra PO w stolicy,to cos popiskuje na Twitterze.Przeciez to bezprawna ingerencja w sprawy polskie , to jak korupcja.Powinna byc zlozona natychmiast skarga do TS i na forum EP to powinno byc omawiane!

 12. hansje

  19 czerwca 2018 at 07:42

  …blablabla-blabla-blabla ??…
  Wszystko, tylko nie użycie w domu wisielca słowa „SZNUREK”, czyli ŻYD ? 🙂

 13. Pingback: 3n9ct5mwn9cwntctvbyb3vebce

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra