Polskość

III RP czyli katastrofa demograficzna

Jak to się stało, ze w kraju rodzinnym (podobno) nie chce mieć się dzieci, które są podstawą tworzenia i reprodukowania się rodziny? Jak narodzie polski chcesz spędzić wigilię Bożego Narodzenia: w klubie dla singli? Jak to się stało, że w katolickim ponoć kraju sprzedaż prezerwatywach nie spada (rynek w 2015 wyniósł wynosi około 180 mln zł rocznie)?Jak to się dzieje, że „kraju tradycyjnych wartości” regularnie kursują autobusy z Warszawy na Słowację pełnej „słoików z problemem” płci żeńskiej? Czyżby panny, singielki i mężatki nie znały ceny jaką kobiety zwykle płacą za rozpustę? Kasa średnia jeździ do Wiednia, reszta udaje się do niemieckim Prenzlau, gdzie dr Janusza Rudzińskiego (pewnie bardzo bogaty), pozbawi je „kłopotu”.

Po polski Holokauście II Wojny Światowej, rok 1946 r. zaczynaliśmy z około 23,930 milionami, by zatrzymać się w roku 1990 na ponad 38,183 mln i ta cyfra z wahaniami trwa przez całą III RP. Przyjmuje się, że faktycznie w Polsce mieszka łącznie ponad 36 milionów ludzi, polskich obywateli (z tego 96% etniczni Polacy) jak i rezydentów. Czyli w opresyjnej, komunistycznej PRL ludność Polski podniosła się o ok. 15 milionów i to mimo wielomilionowych aborcji oraz świadomego ograniczanie dzietności przez małżeństwa. W tej sprawie był pewien paradygmat zgodności między państwem socjalistycznym, a narodem.

III RP trzeba oddać sprawiedliwość, że w pewnym stopniu przywróciła równowagę moralną „Ustawą z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.” Ustawa ta przesunęła wahadło opinii publicznej z mentalności aborcyjnej, na za życiem. Ale nie wpłynęła na dzietność, co widzimy właśnie po statystykach.

Największą winą III RP jest coś czego nie doświadczył przaśny i biedny PRL. Plaga jedynactwa. To nie żołnierze wyklęci ocalili Polskę, ale wielodzietne rodziny lat 40-i 50-tych. Później, poza latami 60-tymi, przeważał model 2+2, a nawet 2+3 w latach siedemdziesiątych po zmianie polityki dzietności za sek. Edwarda Gierka.

Od 2001 roku liczba Polaków, którzy uważają, że jedno dziecko w domu to stan idealny, poszybowała w górę: kiedyś było to 7 proc., dziś już 17 proc. Wśród pracujących matek z jednym potomkiem aż 37 proc. nie planuje powiększać rodziny. Mamy w Polsce około 1,7 miliona dzieci jedynaków (poniżej 15. roku życia). Statystyczna dzietność na jedną kobietę spadła do 1,26 w 2013 r i była jedną z najniższych wśród białych chrześcijańskich narodów! (w 1960 r. wynosił on jeszcze 2,98, a w 2017 podniósł się do 1,45).

W jednym z reportaży robionych przez naszych wrogów na prowincji, mającej odpowiedzieć na pytanie, jak ocenia się program 500+ pada fundamentalne zdanie jednej z ankietowanych: „Program ten przyszedł za późno”. Masoneria pilnowała, aby w liberalnej III RP nigdy program pomocy rodzinie nie powstał.

Trudności życia, świadomość, ze dzietność wiąże się z biedą nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Za tymi argumentami ukrywa się wygoda i egoizm, zwłaszcza kobiet. A dziś ci biedni-wielodzietni, którzy wybrali jak Chrystus ofiarne życie są wygranymi. Małą swoje małe miłości, są zabezpieczeni przed samotną starością i zostali finansowo dowartościowani.

Kościół, który zawsze wymagał wielodzietności  jako Boży plan zapełniania Nieba nowymi wyznawcami, zajmującymi miejsca opadłych aniołów, skapitulował i milczy. Ale Bóg – choć milczy  – ukaże egoistycznych rodziców. Najgorsza kara to samotność i opuszczenie na starość. Albo inaczej – sami się ukarzcie.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. marju73

  17 czerwca 2018 at 20:12

  Klub rzymski zapisał liczby. Pachołki NWO realizują.

  • Senator

   17 czerwca 2018 at 20:20

   Dokładnie, dlatego nie było polityki demograficznej przez 27 lat.

  • prawo

   18 czerwca 2018 at 01:48

   Klub Rzymski nie ma tu nic do gadania.
   To Polacy tak postępują a nie Klub Rzymski. Zamiast rodzić dzieci, chodzić do Kościoła i wybierać mądrych, ochrzczonych Polaków do sejmu to … każdy widzi.

   • prawo

    18 czerwca 2018 at 01:50

    Zapomniałem dodać, że jest to bardzo dobry tekst p. Piotra Błaszkowskiego.

 2. zi

  17 czerwca 2018 at 21:34

  A teraz obecne władze od 2015 sprowadziły 2700 „przybyszów”obcych kulturowo i sprowadzą jeszcze 3000 islamistów z Uzbekistanu to oni biorą udział w zamachach terrorystycznych w Europie Zachodniej a ludność z Wietnamu Filipin Afryki są obcy kulturowo.Zamiast tworzyć miejsca pracy dla młodych Polaków i Polaków z byłych Kresów Wschodnich to sprowadza się obcych kulturowo czyli organizuje się neo-marksistowski :”program „multi-kulti czyli wielokulturowość która doprowadziła do zniszczenia Europy Zachodniej ???STOP ISLAMIZACJI POLSKI

 3. michu

  17 czerwca 2018 at 22:59

  Najlepsza polityka demograficzna to nie wtrącanie się państwa. Zlikwidować ZUS, a wtedy jak ktoś będzie miał dużo dzieci i je dobrze wychowa to na starość będzie spokojny. Tylko, że na takie rozwiązania nie pozwolą nam faktyczni włodarze z tego tylko powodu, że byłyby skuteczne.

 4. Podpis

  18 czerwca 2018 at 07:37

  Winne są władze Państwa które okradają rodziny w różnego rodzaju podatkach akcyzach daninach. Następnie jak rzucą ochłap w postaci 500+ to się robi wielkie ura bura. Dzieli się społeczeństwo na tych co „biorą” 500+ i na tych co niby muszą do tego 500+ dokładać. Dekalog mówi jasno „Nie kradnij”. Skoro władza kradnie a społeczeństwo się na to godzi to popełniany jest grzech jak jest grzech to jest jego konsekwencja, w tym przypadku zapaść demograficzna. A w przyszłości może nawet eksterminacja narodu.

 5. zbyszek

  18 czerwca 2018 at 07:51

  Dlaczylismy do UE, ktora we wszystkich dziedzinach ma braki na poziomie Kryzysowym i prowadza polityke latania dziur naszym kosztem – dokladnie tak samo jak ZSRR.

  Dolaczamy do USA a ich prezydent mowi jeden wielki Kryzys we wszystkim.

  Tworzymy jakies Trojmorze z krajami, gdzie brak wszystkiego oprocz gangsterow i Zachodnich korporacji.

  Warunkiem utrzymania pokoju jest samowystarczalnosc Polski, wiec przynalezymy tylko do siebie a inni sie doczepiaja jak rzep do psiego ogona np prezydencja Bulgarii……… .

  W dzisiejszych procesach produkcji jestesmy samowystarczalni w kazdej dziedzinie a to szukanie jakis kumpli, jak pijak bez pieniedzy, otaczanie sie tymi kolesiami, ktoryz nie potrafia w swoich krajach byc samowystarczalni jest jakims pijackim zachowaniem, jak w jakiejs melinie.

 6. 12

  18 czerwca 2018 at 07:54

  Tysiące bezdomnych wylazło z piwnic, altanek. Snują sie po miastach, zielone gile wycierają o rekawy.Smarują łapami barierki, klamki na dworcach, w przejściach. Ale nikt nie robi badań przesiewowych tego środowiska na nosicielstwo grużlicy, żółtaczki, B, C, chorób pasożytniczych. Natomiast dorwanie małego człowieczka, który jest na świecie 3 GODZINY !!! i władowanie w niego tzw szczepionek to z miłą checią. Potem całe dzieciństwo nacisk państwa, kontrola, dozór, tresura, wymagania, DZIECI W SYSTEMIE TZN PAŃSTWOWE. Ewentualne problemy to już ból rodziców. Przybyszy zaś nie bada sie na nosicielstwo czegokolwiek, bo sie jeszcze obrażą i poskarżą komu trzeba. Wiadomo co jest grane

  • zbyszek

   18 czerwca 2018 at 08:32

   Pomyliles numery – 13 sie nazywasz.

   Ale masz racje – to srodowisko wyzutych ze wszystkiego gandsterow pochodzi wlasnie z tych 11 osobowych rodzin wychowanych w 1 izbie za Gomolki i takich sie sprowadza.

   Pan Piotr nalezy do pokolenia emigracji za mieszkaniami i nie widzial prawdziwej walki o jakis kat dla dzieci.

   Dlaczego nie moze zrozumiec, ze jest 11 mln mieszkan i tyle pracownikow a wiec zwiekszona ilosc urodzen to wlasnie opisales – czego chce pan Piotr?

   Dlaczego nie moze mlody zrozumiec, ze nie moze byc wieksze zageszczenie w mieszkaniach niz 4 osoby w M3, bo zbliza nas to do tej afrykanskiej emigracji we wszystkim.

 7. zbyszek

  18 czerwca 2018 at 08:21

  Przewrot Dudy, to byla likwidacja zalazkow samowystarczalnosci – dowodem ta lista niby pytan.

  Jak mozna uzyskac samorzadnosc bez samowystarczalnosci z wykorzystaniem:
  – wlasnych zasobow – pracownikow – konsumpcji-?

  Obce media sa po to, aby oglupic ludzi pozorami luksusu ukrywajacego prosty rabunek a efekty w rodzinie sa takie jak pisze pan Piotr.

  Jednak „egoizm Polek” ja widze inaczej, jako pozytywne zjawisko.

  – Nie wolno nam wykorzystywac naszych zasobow energetycznych.
  – Nie wolno budowac mieszkan po kosztach naszej pracy wg zasad wspolpracy w Kooperatywach
  – Nie wolno nam produkowac wlasnego samochodu pomimo, ze produkujemy wszystkie czesci i podzespoly a musimy importowac po cenach ustalonych wg najwyzszych zarobkow i zyskow w przemysle.

  No wiec, jezeli Polki sa egoistkami, to powinny walczyc o siebie a nie o pozory luksusu? My sie podporzadkujemy – oczywiste.

  Moze jednak Polki nie sa „egoistkami” a wrecz odwrotnie i jak staja do urny wyborczej to oddaja wszystko – dlaczego?

  Widze co z dziewczynami i rodzinami robi TVN.
  Napewno nie egoistki – chyba, ze ja egoizm rozumiem inaczej i to jest moj problem braku zrozumienia.

 8. zbyszek

  18 czerwca 2018 at 08:41

  Czy to jest ciezko zrozumiec, ze jak nic nie wolno, bo szuka sie kolesi po melinach, to nic nie bedzie, zadnych wysokich technologii i wyksztalconej mlodziezy, tym bardziej?

  Po 30 latach wyjscia z tej ruskiej biedy samochod, mieszkanie, praca z jakims wystarczajacym zarobkiem nadal jest luksusem nazywanym przez mlodych intelektualistow luksusem, egoizmem.

  W sejmie doslownie sa tylko ludzie szukajacych jakis kumpli – totalna melina z barlogami i obsmarkanymi rekawami.

  Melina pod numerem 13 …. sie nazywa.

  • zbyszek

   18 czerwca 2018 at 08:47

   Jezeli cos nam wolno i przeoczylem, to prosze mi pomoc poprawic sobie humor – moze sie myle?

   • zbyszek

    18 czerwca 2018 at 09:20

    Sam sobie odpowiem, co nam wolno (jeszcze) – czytać i jakby mieć ten portal.

    Zauważyłem, ze nawet na tym portalu nie ma zasadniczej wiedzy, jakby prowadzącej resztę.

    Narody imigrantów ojczyzny maja tam, gdzie jest im lepiej i sprzedażą nas krajom bogatszym – (przepraszam za generalizowanie)

    Dawanie im jakiejś władzy jest jak pozostawianie dobytku do pilnowania cygankom z dziećmi – taka postawę wyborcza prezentują nasz Polki – im więcej w sklepie towaru, tym chętniej oddaja je w opiekę jakimś narodom, bez ojczyzny np. Tusk.

    Jeżeli ktoś wyrzeka się Polski to natychmiast sklepik należy zamknąć mu przed nosem.
    Właśnie tak tworzą się getta w bogatych krajach – to mamy na codzien – zamykają im swoje sprawy przed nosem a oni się gromadzą wyizolowani.

    To jest wręcz zabawne: ci ludzie sa izolowani od „sklepiku” trzymani na zewnątrz a właściciel opowiada wszystkim, ze nie chcą się integrować – nie mówi tego, ze boi się o towar, ale mówi ogólnie o jakiejś integracji – Cyganka w sklepie z łańcuszkami ze złota wśród gromady dzieciaków otaczających sklepikarza nie chce się integrować.

    Jeżeli Polki chcą się integrować z imigranckimi narodami w sejmie to złote łańcuszki będą miały ich dzieci a Polkom zostanie obrazek w TVN – tak się zintegrują a Śmieja się z Zach UE.

    Egoizm nakazywałby odwrotne zachowanie.

 9. Soroka

  18 czerwca 2018 at 09:00

  A po co mają się rodzić dzieci w świecie coraz bardziej oddanemu diabłu? Diabłu na uciechę? Przecież obecne dzieci nie mają żadnych szans na normalne życie!
  Obecny stan wymuszają warunki materialne i oddanie ludzi konsumpcjonizmowi. Gdyby młodzi ludzie mieli świadomość obecnego stanu świata, to świadomie przestaliby mieć dzieci, bo nie mieliby sumienia skazywać je na piekło na ziemi i po śmierci.

  • zbyszek

   18 czerwca 2018 at 09:34

   To juz bylo – to jest ta „Cywilizacja Zachodnia” ludzi majacych wieksze potrzeby niz moga sami je zaspokoic.

   Podam przyklad.

   – Hybrydowe samochody sa znacznie tansze niz srednio luksusowe – tak o polowe.Jednak hybrydom niczego nie brakuje z luksusu oprocz dziwactw.

   – Hybryda w okresie splaty zwraca sie sama w oszczedzonym paliwie: rata kredytu jest srednio rowna oszczednosciom paliwa.
   Luksusowe zwykle sumuja koszty zbednego paliwa i koszty zbednego luksusu sa wiec te koszty miara „prestizu” powszechnej glupoty, bo jeszcze sa koszty zdrowotne i podatki od tych wydatkow.

   Ta „Zach cywilizacja” ciagnie rury z paliwem z Rosji i znowu beda mieli wyzszy poziom kosztow.

   To samo jest w budynkach.

   A do odbiorcy paliw dochodzi mniej niz 40 % zawartej w nim energii i wykorzystanie to zaledwie 16 %

   Przeciez to jest obled.

   Co do tego ma diabel?

   • Soroka

    18 czerwca 2018 at 13:01

    Diabeł, to jest zły duch, czyli nośnik treści skierowanych ku niesprawiedliwości, a więc to, że dzieci nie mają możliwości normalnego życia, jest sprawą diabła. Każdy człowiek ma ducha wolnego, który może przyjąć ducha złego (program zła), lub ducha dobrego.
    A co mają do demografii samochody?

 10. Julia

  18 czerwca 2018 at 13:30

  Niestety Soroka ma rację.
  Tej sytuacji winne są rządy po okrągłostołowe. PIS ,który miał być nadzieją,kompletnie rozczarowuje.Ochłap w postaci 500+ nie wszystkie małżeństwa zmobilizuje.Rząd nie dba o dobro polskich rodzin. PIS kłamał w kwestii tzw. imigrantów.Ściąga murzynów,arabów ,ukraińców,skośnookich.
  Spowoduje to kolejną falę emigracji głównie wykształconych ,młodych Polek i Polaków.Im nie przeszkadza nawet to ,że mają głównie byle jaką i podrzędną pracę.Godne zarobki pozwalają im o tym nie pamiętać.
  Zapominają,że Polska jest jedna. Jesteś Polakiem ,masz obowiązki Polskie jak mówił wielki Polak Roman Dmowski.

  • Soroka

   18 czerwca 2018 at 13:39

   Julio! Polska nie ma przyciągać bo jest Polską, ale dlatego że wszystkich swoich obywateli traktuje sprawiedliwie, ja dobra matka swoje dzieci, do której one zawsze tęsknią i chcą przy niej być.

 11. 12

  18 czerwca 2018 at 15:48

  Zbychu czemu ty tyle bełkoczesz bez związku

 12. The Big E

  18 czerwca 2018 at 18:08

  Ukaże, ukaże… Pana polonistka powinna Pana ukarać za ośmieszanie poważnej sprawy bykami ortograficznymi. A sposób na zapaść demograficzną jest prosty. Potrzebny jest właściwy czas, miejsce, no i żeby dwoje chciało naraz. Ale w tym głowa faceta. Zresztą wystarczy wziąć przykład z naszych braci mocniej opalonych – oni jakoś problemu demgraficznego nie mają.

 13. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra