Z zagranicy

Z OSTATNIEJ CHWILI: Art. 7 wobec Węgier to niszczenie Europy

Komisja Swobód Obywatelskich Parlamentu Europejskiego (LIBE) przegłosowała w poniedziałek wniosek o uruchomienie sankcji z art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej przeciwko Węgrom. Za wnioskiem głosowało 37 posłów, przeciwko 19. Marek Jurek złożył do protokołu stanowisko mniejszości.

„Wniosek o uruchomienie art. 7 Traktatu przeciw Węgrom to działanie wprost zmierzające do dzielenia Unii Europejskiej i pogłębiania jej kryzysu. Różnice polityczne powinny być przedmiotem dialogu, a nie sankcji. Negowanie tej zasady jest działaniem przeciw współpracy naszych państw.

Przede wszystkim jednak wniosek ten nie ma uzasadnienia faktycznego. W wielu wypadkach atakuje wprost procedury demokratyczne, na przykład zmianę Konstytucji i konsultacje społeczne. Czyni Węgrom zarzut z powodu rozwiązywania problemów społecznych – takich jak integracja mniejszości romskiej – które występują w wielu krajach Europy, i z którymi Węgry radzą sobie lepiej niż inni.

Rezolucja zupełnie abstrahuje od zasadniczej przesłanki polityki władz węgierskich: konieczności przebudowy społecznej, usuwającej skutki prawie półwiekowej dominacji sowieckiej i totalitarnych rządów kolaboracyjnych. Rezolucja nie twierdzi, że zadanie to jest realizowane niewłaściwie lub przesadnie, ale w ogóle ignoruje konieczność jego realizacji. W tym sensie jest aktem lekceważenia wobec społeczeństwa węgierskiego i motywów jego demokratycznych decyzji.

U podstaw raportu jest bowiem założenie, że Węgry nie mają prawa do decyzji podejmowanych przez inne państwa Unii Europejskiej. To założenie wprost formułowano w trakcie prac nad raportem («nie będziemy porównywać ustaw węgierskich z ustawami w innych krajach europejskich»). Z tych wszystkich względów uważamy projekt Rezolucji, a szczególnie jego główny wniosek, za wybitnie szkodliwy”.

Pod stanowiskiem mniejszości podpisali się również posłowie: Beata Gosiewska (Polska), Mylène Troszczynski (Francja), Barbara Kappel (Austria), Auke Zijlstra (Holandia).

Źródło: materiały nadesłane

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. JARO

  27 czerwca 2018 at 14:16

  z ostatniej chwili, to jest wiadomość, której na prawy.pl nie mogę znaleźć, że bez wymaganej dyskusji, zadawania pytań, sejm (mała litera ze względu na działalność) zmienił pod dyktando obcych, wrogich Polsce i Polakom, sił Ustawę o IPN – teraz już można pluć na nas bezkarnie; brawo „zdradziecka zmiano”; uwaga: przy każdych kolejnych wyborach musimy koniecznie pilnować głosowań, bo mam pewność, że wynik tych przyszłych głosowań jest już ustalony, ale trzeba koniecznie przeszkodzić, żeby stał się „prawdziwy”; RN, WOLNOŚĆ, KPN, ONR itp. patriotyczne i wolnościowe ugrupowania – kiedy się, kurna, w końcu połączycie, w celu wyeliminowania „zdradzieckiej bandy okrągłostołowej”, która handluje Polską i Polakami jak, nie przymierzając, bydłem na targu? kiedy wystąpicie z jedną silną listą przeciw tym zdrajcom, złodziejom i bandytom? kiedy?

 2. klioes vel pislamista

  27 czerwca 2018 at 21:14

  Granica śmierci, granica głupoty.

  Niemiecki episkopat wcale reparacji
  Dla Polski nie popiera. (Polska nie ma racji?…)
  Całkiem inne problemy ma ten episkopat:
  Chronić „uciekinierów!” (Polacy do łopat!…)

  „Niech granica Europy śmierci nie oznacza.
  Kto blokuje doń drogi, palce w zbrodni macza!”
  Australa – czy biskupi o tym nie słyszeli!? –
  Odkąd morze blokuje, ludzie nie zginęli…

  Ale co tam te fakty!… Episkopatowi
  Przewodzi Marx… Kardynał ten już dusz nie łowi.
  On wyławia „uchodźców” ze „śmierci granicy”!
  Więc granicę głupoty znają katolicy.

 3. Pingback: tx38nqcx5ct2qmx5ct254qwcxesd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra