Z zagranicy

IV Rzesza Europejska

Nie ma odwrotu od euro – powiedział niemiecki wicekanclerz i minister finansów Olaf Scholz w wywiadzie dla dziennika „Rheinische Post” 23 czerwca 2018 r. Oczywiście przed nami wielka przestrzeń. Tysiącletnia Rzesza Europejska rozpoczyna swój marsz do grobu. O przepraszam, marsz w świetlaną przyszłość. Jawohl, panie wicekanclerzu, Jawohl.Jak już Niemcy mówią, że nie ma odwrotu, to znaczy, że są na równi pochyłej. Niemcy lubią tak, to wiemy. Współczuję narodom, które oddały się w ramiona waluty Euro-kajdan, dla niepoznaki nazywanych walutą europejską. Niemcy nie są głupi, już dawno zrozumieli, że „niemieckie” kojarzy się źle, więc teraz wszystko jest „europejskie”. A zanim ludzie się zorientują, to Niemcy ich wydrenują ze wszystkiego, co się rusza i nie rusza. Scholz wyraził przy tym opinię, że uzgodniony przez kanclerz Niemiec A. Merkel i prezydenta Francji E. Macrona projekt wzmocnienia strefy euro uchroni wspólną walutę przed przyszłymi kryzysami. No jasne.

„Uzgodnienia z Mesebergu umożliwią nam dalszą budowę europejskiego domu. Ma on zamknięty dach, który oprze się przyszłym burzom i deszczowym dniom”. Niemcy zarobli na czysto co najmniej 2,9 mld euro na oprocentowaniu Grecji za udzieloną jej „pomoc finansową” – poinformowała agencja DPA. Chodzi tu o odsetki od greckich obligacji państwowych, kupowanych od 2010 r. w ramach „Securities Market Programme”.

Odsetki otrzymywał niemiecki Bundesbank, który przekazywał je następnie budżetowi federalnemu. Wpływy z oprocentowania odprowadzano początkowo do Grecji, ale w 2014 r. tego zaprzestano. Jak głosi odpowiedź ministerstwa finansów: „Odsetki od walorów SMP zapewniły Bundesbankowi do końca 2017 wpływy w łącznej wysokości ok. 3,4 mld euro”. I jak tu się nie cieszyć, że Niemcy i Francuzi budują nowy dom. Europejski dom, sehr europejski, oczywiście.

Wcześniejsze uzgodnienia przewidywały, że w razie zrealizowania przez Grecję wszystkich wymogów dotyczących oszczędności i reform, zostaną jej zwrócone zyski, osiągnięte przez inne państwa dzięki nabyciu greckich obligacji. I co z tego, że tak planowano. Niemcy, to Niemcy.

W trakcie zakończonego spotkania ministrów finansów państw strefy euro w Luksemburgu uchwalono m.in., że w latach 2018-22 Grecja otrzyma w równych półrocznych ratach całość zysków z SMP – o ile będzie kontynuować reformy, do których się zobowiązała. Czyli wiadomo, Niemcy nie stracą, a Grecy mogą sobie pomarzyć.

Żeby złagodzić ból, grecki premier Aleksis Tsipras, mówi, że w tym roku Grecja osiągnie „kamień milowy na drodze wychodzenia z kryzysu”. Zawsze lubiłem poetów, ale w polityce, to dobrze się nie skończy, bo przecież jest „jeszcze wiele do zrobienia. Chodzi zwłaszcza o prywatyzację, nowe regulacje prawa do strajków, a także rozwiązanie problemu niespłacalnych kredytów”.

Wędzidło jest już gotowe, tylko Grecy muszą jeszcze „dobrowolnie” wsadzić głowę w niemieckie, o przepraszam, europejskie, dobroczynne, demokratyczne rozwiązania.
Bezrobocie w Grecji przekracza 20 proc., skala ubóstwa gwałtownie wzrosła od czasu, gdy w 2010 r. Niemcy podali „pomocną dłoń”. Grecy już od dawna są na kolanach. W grudniu zgodzili się na redukcję wydatków, zmniejszenie emerytur, dokończenie przeglądu kwalifikacji pracowników sektora publicznego i sprzedaż elektrowni węglowych. Leżą na łopatkach. Ponadto podobno prywatyzacja konieczna jest dla pobudzenia wzrostu i zdobycia zaufania inwestorów.

Jakbym słyszał Balcerowicza i Lewandowskiego, ojców zniszczenia polskiego przemysłu. Współczuję Grekom. W ramionach Niemców czeka ich tylko świetlana przyszłość w „europejskim domu”. Kto będzie w nim mieszkał, a kto będzie cieciem? To chyba jasne.

Felieton ukazał się w „Tygodniku Solidarność”

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Łukasz

  27 czerwca 2018 at 13:01

  Bardzo dobry tekst.Niestety Polacy pod wodzą dobrej zmiany i jej poprzedników również wchodzą unii,a w zasadzie Niemcom bardzo miękko.Nie tylko wykończy nas unia,ale również” mocarstwowe plany” Morawieckiego.Polakom nie są potrzebne lotnisko,samochód itd.Polakom jest potrzebny Polski rząd dbający o nasze sprawy i potrzeby.Już mieliśmy plan magika Balcerowicza i g.z tego jest.
  Obecny rząd dba o kwestie żydowskie.

  • klioes vel pislamista

   28 czerwca 2018 at 08:47

   Polska i wujek Sam

   Nieco sobie, całkiem nam
   Ściągnął gacie wujek Sam.
   Starczy już darmowej laski!
   Będzie nas posuwał z łaski…

 2. Maria

  27 czerwca 2018 at 13:07

  Wejście Polski do UE to największy błąd rządu w powojennej Polsce.
  Ostrzegał nas przed tym Pan Filip Adwent w książce Dlaczego unia europejska jest zgubą dla Polski.Niemcy przed podpisaniem traktatu zastrzegli wyższość prawa niemieckiego nad unijnym.Polacy tego nie zrobili.
  Czy to była zdrada narodowa?.

  • Masław

   27 czerwca 2018 at 13:19

   Polacy masowo poparli akcesję do UE. Czyli faktycznie, ponad połowa Polaków odrzuciła niepodległość i suwerenność. Polacy stali się sqrwiałym narodem, bo Unia została poparta głównie przez domniemane korzyści finansowe. Większość Polaków sprzedała Polskę za srebrniki. I to jest główny „sukces” III RP. Zrobienie z Polaków prostytutek.

   • prawo

    27 czerwca 2018 at 13:58

    Po co się tak ekscytować, proszę 13 514 872 matołów głosujących za wstąpieniem do UE. Trzeba o tym było myśleć w 2003 podczas referendum, proszę 13 514 872 matołów. No i jeszcze ten błysk geniuszu w A.D. 2009 – Traktat Lizboński panów Kaczyńskich. Aż im pióro pokazało gest Kozakiewicza, ale też nie pomogło, proszę 13 514 872 matołów.
    W sumie wszyscy siedzą w gównie po szyję a więc cicho sza umysłowe niemoty.
    „Unia” mówiła, że „da” tylko nie dosłyszeliście, że „w dupę”. 14 mln matołów dedykuję wierszyk:
    ”Koci, koci, łapci,
    pojedziem do babci,
    ale ani słówka,
    bo babcia Żydówka”

    Chciał naród polski Unii to ją ma. Koniec kropka.
    Referendum w Polsce w 2003 roku – referendum ogólnokrajowe w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej: „Czy wyraża Pani / Pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej?”
    TAK 13 514 872 / 77,45%
    NIE 3 935 655 / 22,55%
    Głosy ważne 17 450 527 / 99,28%
    Głosy nieważne 126 187 / 0,72%
    Razem 17 576 714 / 100,00%
    Frekwencja 58,85%
    Frekwencja wymagana 50,00%

    Stanisław Michalkiewicz: „Warto zwrócić uwagę, że subwencje, jakie przez ostatnie 14 lat Polska uzyskała z Unii Europejskiej (146 mld euro), po odjęciu od nich wpłaconych w tym czasie przez Polskę składek (47 mld euro), a następnie podzielone przez 14, wynoszą 7 mld euro rocznie. Jest to, według aktualnego kursu, równowartość 28 mld złotych. Tymczasem w rekordowo korzystnym dla rządu i finansów państwowych roku 2017, koszty obsługi długu publicznego wyniosły 28,6 mld złotych, co oznacza, że subwencje netto z UE przeznaczamy w całości na obsługę długu publicznego, czyli przekazujemy lichwiarskiej międzynarodówce.”

 3. klioes vel pislamista

  27 czerwca 2018 at 21:08

  Granica śmierci, granica głupoty.

  Niemiecki episkopat wcale reparacji
  Dla Polski nie popiera. (Polska nie ma racji?…)
  Całkiem inne problemy ma ten episkopat:
  Chronić „uciekinierów!” (Polacy do łopat!…)

  „Niech granica Europy śmierci nie oznacza.
  Kto blokuje doń drogi, palce w zbrodni macza!”
  Australa – czy biskupi o tym nie słyszeli!? –
  Odkąd morze blokuje, ludzie nie zginęli…

  Ale co tam te fakty!… Episkopatowi
  Przewodzi Marx… Kardynał ten już dusz nie łowi.
  On wyławia „uchodźców” ze „śmierci granicy”!
  Więc granicę głupoty znają katolicy.

  • klioes vel pislamista

   28 czerwca 2018 at 00:38

   Ksiądz Sedlmeier et consortes

   Ksiądz Sedlmeier wdział hidżab na głowę.
   Nie jest wdzianko to wciąż rutynowe,
   Ale będzie… Na razie w Kościele
   Jest sensacją. Sensacji jest wiele!…

   Dla przykładu belgijscy biskupi
   Wcale nie są od niego mniej głupi.
   „Zamiast krzyża niech świety Mikołaj
   Na infule ma kółko!” (…Podołaj!

   Czytaj dalej, drogi Czytelniku!
   Mam dla Ciebie sensacji bez liku…)
   Co niemiecki na to episkopat?
   Wobec Belgów czy w postępie opadł?

   Nie nie opadł. Uznał za potworów
   Tych, co nie chcą w domu …inwazorów!
   Dla inwazji „morza blokowanie
   Niemoralne jest wprost niesłychanie”.

   Zanim w wierszach innych inne brednie
   Wspomnę różne po nocach i we dnie,
   O consortes księdza Seldmeiera
   Pisać teraz wena mnie rozpiera.

   Zatem, zdaniem niemieckich biskupów,
   Gdy włamywacz z drabiną dla łupów
   Stanął, wspina się już do mieszkania;
   Ty masz zadbać, by nie spadł! Chroń drania!!!

   Gdy drabina się chwieje, bandycie
   Wejść przez okno pomóż należycie!
   Niech nie tonie… to znaczy nie spadnie!
   Niech Cię zgwałci, zabije, okradnie!!!

   https://ndie.pl/biskupi-z-niemiec-granica-europy-nie-moze-sie-stac-granica-smierci/

 4. zbyszek

  28 czerwca 2018 at 08:22

  Zapomina sie, ze pozyczane sa pieniadze, ktorych nie ma, ktore nie istnieja!!!

  Np. Napisze wam teraz, ze pozyczam wam po milion zl a wy bedziecie mi je oddawac aby zachecic dodam, ze pozyczam wam we Frankach.

  Kupcie mieszkanie, ktore kosztuje tyle ile warta jest robocizna przecietniaka a wiec prawie zero.

  Napisze wam, ze mieszkanie kosztuje 1 mln (bo w duzym miescie) i wy podpiszecie, ze bedziecie splacac.

  Jak mi podpiszecie, to dostane na wasz podpis kredyt na budowe mrowkowcow – tysiac mieszkan (zeby latwiej bylo liczyc, jak ja zostaje miliarderem).

  Oczywiscie, ze znajde teren, ktory wy bedziecie musieli odemnie kupic wplacajac pierwsza rate – nie ma juz dzierzawy wieczystej – sam teren bede splacal z waszych wplat – szczesliwcow z perspektywa nowych mieszkan (polowa Narodu nie ma nic do mieszkania w Polsce, bo nie kupuja u mnie).

  Banki na tym dobrze zarobia, gdyz bedziecie u nich brac kredyty Hipoteczne pod zastaw swojego zycia i dzieci (zaden bank nie uwierzy, ze 1 pokoj 20 m2 w mrowkowcu kosztuje prawie 200 tys zl)

  Bank nie musi dawac mi pieniedzy ze swoich, gdyz mozemy czekac az bedziecie splacac kredyt i budowa moze trwac srednio 4 lata (nie 3 miesiace), gdyz za malo wplacacie i za wolno.

  Ja zostane miliarderem a wy milionerami, gdyz bedzieci mieli mieszkania o wartosci kosmicznej – dorobic mozecie na emigracji – jakos musicie mnie i bankowi sie splacic.

  Wlasnie ci glupcy, co kupuja te mieszkania tworza wladze w Polsce, utrzymuja ja – nie dopuszcza do glosu zadnej opozycji.

  Wlasnie oni rzadza w Polsce – przez nich rzadzi GLUPOTA i nikt naprzeciw 40 miliardow rocznie „wartosci” sprzedazy niczego a wlasciwie pisemka i wlasnych podpisow nie ma szans aby sie oprzec.

  To jest wartosc rowna utrzymani armii!!

  Wy nie walczcie z rzadem wyniklym z tej glupoty, ale z prztyczynami, gdyz te rzady sa rownie przerazajace, jak rodzina splacajaca stan surowy mieszkania, ktorych 1000 – tysiac odlewa 1 bragada w ciagu 3 miesiecy.

  Tak przerazajaca jest glupota i wlasnie takie mamy rzady w Polsce.

  /Okazalo sie, ze Euro nawet nie drukowano, bo po co jak i tak nie potrzeba papierow.

  Grecy to jest prowincja Europy, jakis tam zabytek cywilizacji, ale naruszenie Polski – budowa supermocartstwa UE – Rosja, zagraza nawet Chinom a swiatowy pokoj jest juz tylko jak bialy golabek, taki symbol.

  Mozemy sobie spokojnie myslec: – nas rozbijecie w interesie supermocarstwa zginiecie zaraz po nas, nie macie szans.

  Sama perspektywa polaczenia mozliwosci zbrojeniowych Rosji i wydajnosci przemyslu Europy powoduje, ze USA ma jeszcze tylko drgawki agonalne, nic wiecej.

  Nic nie potrafia zrobic, juz sa rozbici.

  Nawet nie pomoga nam budowac mieszkan po kosztach naszej robocizny – nawet nie pomoga teoretycznie ustawic wybory i rzad dla nas a nie dla spekulantow.

  Takie USA i ich sodowiska bankowe nawet nie potrafia wspomoc spoldzielczosci a pozwalaja wlasnie na rabunek – na rzady glupcow totalnych zastawiajacych swoja rodzine na kilka pokolen za kawalek betonu z oknami.

  Koszty robocizny, to jest przeciez tez zarobek kupujacego mieszkanie w sytemie budowy po kosztach wlasnych.

  Co moze jakis posel, nawet najuczciwszy i najmadrzejszy, jak USA nawet juz nie dychnie, juz pada na ryj??

  Przeciez nie byloby 700 tys glupcow ani spekulacji na 40 miliardow rocznie, gdyby USA nie popieraly tej spekulacji a to juz jest stan agonalny USA.

  Obywatele Zach UE musza sie z tym liczyc, ze juz jest tak zle, iz spelniaja sie marzeni chorych umyslowo i psychicznie menedzerow wielkiego przymyslu.

  Jak wskazuje np Handelsblatt (u nas ocenzurowane) te rury NS prowadza menedzerowie tracacy swoje posady – chorzy na ambicje i bankructwo.

  Prawy.pl moglby sie troche przyjrzec tym strasznym postaciom wg slow dr Rath.

  To oni stworzyli hitlera i stalina a wiec reszte – wie ktos po co?

 5. Dick

  28 czerwca 2018 at 09:23

  4 lipca w europarlamencie głosowanie nad ACTA 2, cenzurą internetu.
  Chcą władcy eurokołchozu zamknąć nam usta w internecie, to nie są żarty!
  Proszę poczytać i jeśli jest możliwość, uczestniczyć w proteście. I informować znajomych.
  Protesty w całej Polsce 29 i 30 czerwca.

  https://inspro.org.pl/acta-2-powiedz-stop-cenzurze-internetu/?utm_source=freshmail&utm_medium=newsletter&utm_campaign=acta_2

 6. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra