Z kraju

Wspólna deklaracja premierów Izraela i Polski. Polskie władze przyznają, że Polacy brali udział w nazistowskich zbrodniach, Ani słowa o tym, że Polacy byli ofiarami

Po tym jak PiS, zgodnie z oczekiwaniami środowisk żydowskich i lewicy, zlikwidował nowelizacje ustawy o IPN (zakazującej szkalowania Polski kłamliwymi oskarżeniami o odpowiedzialność za holocaust), czym na arenie międzynarodowej potwierdził (pewnie wbrew swoim intencjom) żydowskie oskarżenia wobec Polaków o współudział w holocauście, na stronie premiera ukazała się „Wspólna deklaracja premierów Państwa Izrael i Rzeczypospolitej Polskiej”.

Według pierwszego punktu deklaracji „w okresie ostatnich trzydziestu lat relacje między naszymi państwami i społeczeństwami opierają się na głębokim zaufaniu i zrozumieniu. Polska i Izrael to oddani, wieloletni przyjaciele i partnerzy, którzy blisko współpracują na arenie międzynarodowej, jak również w kwestiach związanych z zachowaniem pamięci i nauczaniem o Holokauście. Współpraca ta prowadzona jest w duchu wzajemnego szacunku dla tożsamości i historycznej wrażliwości, również w odniesieniu do najbardziej tragicznych okresów naszej historii”.

Komentując punkt pierwszy oświadczenia należy przypomnieć premierowi władzom naszego kraju, że stwierdzenia deklaracji o „zaufaniu i zrozumieniu”, „partnerstwie”, „przyjaźni”, „współpracy”, są nieprawdziwe, bo zakładają obopólna korzyść relacji Polski z Izraelem, a takiej sytuacji nie było. Strona izraelska była zadowolona z relacji z Polską bo władze polskie przez ostanie dekady zgodnie z żydowskimi oczekiwaniami prowadziły antypolską politykę. Wystarczy wspomnieć o bezzasadnym przekazaniu mienia nowo powstałym organizacjom żydowskim, wspieraniu rasistowskiej polityki Izraela na forum międzynarodowym, łamaniu przepisów przy przyznawaniu Izraelczykom polskiego obywatelstwa, ochronie jaką Izrael zapewniał przestępcom kryminalnym i zbrodniarzom komunistycznym poszukiwanym przez Polskę, wsparciu Izraela dla imperialistycznej polityki Rosji. W pierwszym punkcie oświadczenia jest też mowa o współpracy w dziele „duchu wzajemnego szacunku dla tożsamości i historycznej wrażliwości” historii. Jest to ponura kpina z Polski i Polaków, zważywszy, że Izrael i środowiska żydowskie od dekad szkalują Polskę i Polaków oskarżeniami o odpowiedzialność za holocaust, wspierają rosyjską imperialistyczną narracje historyczną (uznająca Armie Czerwoną za wyzwolicieli) i przeciwdziałały ustaleniu prawdy w sprawie Jedwabnego, by można było Polaków obwiniać za ten dokonany przez Niemców mord.

W drugim punkcie oświadczenia premierów, znalazło się stwierdzenie, że „po rozmowie Premierów Netanjahu i Morawieckiego, Izrael z zadowoleniem przyjmuje decyzję rządu polskiego o powołaniu oficjalnego polskiego zespołu do spraw dialogu z izraelskimi partnerami na tematy historyczne związane z Holokaustem. Oczywistym jest, że Holokaust był bezprecedensową zbrodnią, popełnioną przez nazistowskie Niemcy przeciwko narodowi żydowskiemu i wszystkim Polakom żydowskiego pochodzenia. Polska zawsze wykazywała pełne zrozumienie dla znaczenia Holokaustu jako najbardziej tragicznej karty w historii narodu żydowskiego”.

Warto zwrócić uwagę, że w oświadczaniu jest mowa o „Holokaust był bezprecedensową zbrodnią, popełnioną przez nazistowskie Niemcy przeciwko narodowi żydowskiemu i wszystkim Polakom żydowskiego pochodzenia”. Nie ma ani słowa, że ofiarami niemieckiego ludobójstwa byli Polacy polskiego pochodzenia, jest to zgodne z żydowską narracją historyczną, która zakłada, że Żydzi mają monopol na bycie ofiarami, a Polacy nie mają prawa ubiegać się o status ofiar.

W trzecim akapicie premierzy Polski i Izraela stwierdzili, że uważają, „że istnieje wspólna odpowiedzialność za wolność prowadzenia badań, krzewienie zrozumienia i zachowanie pamięci o historii Holokaustu. Zawsze byliśmy zgodni, że sformułowania „polskie obozy koncentracyjne / polskie obozy śmierci” są rażąco błędne i pomniejszają odpowiedzialność Niemców za tworzenie tych obozów”.

Komentując to twierdzenie trzeba przypomnieć, że jest teza o tym, że Żydzi popierają wolność prowadzenia badań jest nieprawdziwa. Najlepszym tego przykładem jest to co się stało, z nowelizacją ustawy o IPN. Na żądanie strony żydowskiej, PiS zlikwidował przepisy mówiące o zakazie szkalowania Polaków kłamliwymi oskarżeniami o odpowiedzialność za holocaust, ale pozostawił istniejące od lat przepisy zakazujące podważania oficjalnej wersji holocaust i niezależnych badań nad tym tematem. Zgodnie z oczekiwaniami Żydów można szkalować Polaków ale nie wolno podważać dogmatów holocaustu.

W oświadczeniu premierów Izraela i Polski obok informacji o tym, że „działający w trakcie wojny Rząd RP na uchodźstwie starał się powstrzymać te nazistowskie działania, podejmując próby upowszechnienia wśród zachodnich sojuszników wiedzy na temat systematycznego mordu dokonywanego na polskich Żydach”, pochwal heroicznych czynów „licznych Polaków, w szczególności Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów”, znalazło się też potępienie każdego indywidualnego przypadku „okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy podczas II wojny światowej”.

W takich oświadczeniach ważne jest nie tylko to co jest ale też to czego nie ma. Jest więc informacja o zbrodniach Polaków na Żydach, i brakuje informacji o tym, że Polacy byli ofiarami zbrodni dokonywanych przez Niemców, ale i zbrodni dokonywanych przez Żydów, informacji o masowej kolaboracji Żydów z sowieckim okupantem i współodpowiedzialności Żydów za eksterminacje Żydów dokonaną przez Niemców.

W oświadczeniu premierzy Izraela i Polski stwierdzili „nie zgadzamy się na działania polegające na przypisywaniu Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa popełnione przez nazistów i ich kolaborantów z różnych krajów. Smutna prawda jest niestety taka, że w tamtym czasie niektórzy ludzie – niezależnie od pochodzenia, wyznania czy światopoglądu – ujawnili swe najciemniejsze oblicze. Doceniamy fakt, że struktury Polskiego Państwa Podziemnego nadzorowane przez Rząd RP na uchodźstwie stworzyły mechanizm systemowej pomocy i wsparcia dla osób pochodzenia żydowskiego, a podziemne sądy wydawały wyroki skazujące Polaków za współpracę z niemieckimi władzami okupacyjnymi, w tym także za denuncjowanie Żydów”

W oświadczeniu po raz drugi padły stwierdzenia o Polakach kolaborujących z Niemcami i współuczestniczących w zagładzie Żydów. Nie ma znaczenia formułka o nie „przypisywaniu Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy”, równie zasadna była formułka o nie przypisywaniu całemu narodowi niemieckiemu odpowiedzialności za nazistowskie zbrodnie bo nie wszyscy Niemcy popierali nazistów (kilku na pewno było przeciwnikami nazistów), bo pewnie nawet nie wszyscy SS mani brali udział w nazistowskich zbrodniach (np. zajmując się dbaniem o dostawy mundurów czy kwestiami zaopatrzenia kantyn w alkohole). Najważniejsze jest to, że premier z PiS, oficjalnie uznał, że Polacy byli współodpowiedzialni za holocaust.

Premierzy Polski i Izraela w swoim oświadczeniu stwierdzili, że opowiadają „się za swobodą wypowiedzi na temat historii oraz wolnością badań nad wszystkimi aspektami Holokaustu, tak aby mogły być one prowadzone bez żadnych obaw o przeszkody prawne, między innymi przez studentów, nauczycieli, badaczy, dziennikarzy, jak również z całą pewnością przez Ocalonych i ich rodziny — nie będą oni podlegali odpowiedzialności prawnej z tytułu korzystania z prawa do wolności słowa i wolności akademickiej w odniesieniu do Holokaustu. Żadne prawo nie może tego zmienić i tego nie zmieni”.

Stwierdzenie to mija się z prawdą. Na żądanie Żydów PiS zlikwidował nowelizacje ustawy o IPN przewidującą kary za szkalowanie Polaków, ale pozostawił istniejące od lat przepisy zakazujące podważania oficjalnej wersji holocaustu. Wolność dotyczy tylko szkalowania Polaków, a nie np. ustalenia czy dogmaty religii holocaustu są prawdziwe czy nie.

W oświadczeniu „oba rządy z całą mocą potępiają wszelkie formy antysemityzmu oraz dają wyraz swemu zaangażowaniu w zwalczanie jakichkolwiek jego przejawów. Oba rządy odrzucają również antypolonizm oraz inne negatywne stereotypy narodowe. Rządy Polski i Izraela nawołują do powrotu do spokojnego dialogu opartego na wzajemnym szacunku w dyskursie publicznym”.

W wspólnym oświadczeniu premierów Izraela i Polski powtórzono wszystkie tezy antypolskiej żydowskiej narracji historycznej. Polskie władze przyznały, że Polacy brali udział w holocauście i kolaborowali z nazistami (i nie ma znaczenia, że nie byli to wszyscy Polacy, bo trudno zarzucać dzieciom czy kalekom kolaboracje). Polskie władze nie wspomniały ani słowem o tym, że Polacy byli ofiarami nazistowskich zbrodni, przemilczały kolaboracje Żydów z nazistami, oraz udział Żydów w zbrodniach na Polakach. Można więc uznać wspólną deklaracje za kontynuacje antypolskiej polityki pedagogiki wstydu i padania na kolana.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

66 komentarzy

66 Komentarzy

 1. /**/

  30 czerwca 2018 at 11:00

  Do 27 czerwca PiS prezentował jedynie rozpasany filosemityzm obchodząc np. wspólnie z PO żydowskie święto Chanuka w Sejmie zwanym polskim i Pałacu Prezydenckim. Nota bene obchody Chanuka wprowadził będący przedmiotem kultu PiS Lech Kaczyński. Teraz okazuje się, że filosemityzm PiS ma charakter antypolskich działań i że partia ta jest obok PO i Nowoczesnej po prostu żydowską partią wpływu.

  • GG.

   30 czerwca 2018 at 13:34

   Polacy ofiarami:
   .
   Amstaff pogryzł dzieci. Była właścicielka: reagował agresywnie na niemowlęta https://warszawa.onet.pl/amstaff-pogryzl-dzieci-byla-wlascicielka-reagowal-agresywnie-na-niemowleta/jv0kx7s (30.06.2018).
   .
   DLACZEGO POLACY-KATOLICY NIE ZROBIĄ PORZĄDKU Z GŁUPKAMI HODUJĄCYMI NIEBEZPIECZNE RASY PSÓW i WYPROWADZAJĄCYMI PSY BEZ KAGAŃCÓW ?
   .
   .
   Chojnice: Strzały na osiedlu. 12-latka trafiona w oko trojmiasto.onet.pl/chojnice-strzaly-na-osiedlu-12-latka-trafiona-w-oko/lt363mm (30.06.2018).
   .
   DLACZEGO POLACY-KATOLICY NIE ZROBIĄ PORZĄDKU Z GŁUPKAMI SPRZEDAJĄCYMI BROŃ PNEUMATYCZNĄ NA KULKI ?
   .
   .
   Jeśli te wszystkie organizacje katolickie i „ruchy narodowe” (plus księża i biskupi) NIE CHCĄ ZROBIĆ PORZĄDKU w tak oczywistych sprawach – to ich (WASZ) autorytet leży pogrzebany pod grubą warstwą socliberalnego GNOJU, a ich żałośni aktywiści nie mają po co się tu wymądrzać i „przysrywać” Żydom, muzułmanom czy komukolwiek.
   .
   NAJWAŻNIEJSZA JEST OBRONA ŻYCIA NARODZONYCH !!!
   .
   .

   • prawo

    30 czerwca 2018 at 14:17

    Dla zaspokojenia roszczeń żydowskich potrzebna jest solidna pała pomnożona w miliony pał.

    • GG.

     30 czerwca 2018 at 16:02

     Z pałami i dzidami, to Zulusi atakowali sto lat temu Brytyjczyków w Afryce.
     .
     Niestety, nie wyszło im.
     .
     .

     • Marian

      30 czerwca 2018 at 17:08

     • klioes vel pislamista

      30 czerwca 2018 at 17:32

      Izrael tak zwanych uchodżców nie chce.
      „Jest złem ksenofobia!” – niech gojów łechce…
      Jak tylko imigrant idzie do płota,
      To kulkę dostaje. Nie jest ze złota…

     • klioes vel pislamista

      6 lipca 2018 at 20:42

      Szabesgoje

      W szabas od pracy należy precz
      Trzymać się z dala! Nie chodzić też!
      Guzików w windzie nie wciskać, lecz
      Leżeć spokojnie! – Spokojnie leż
      Wybrańcu Boga!… A w klopie, oj? –
      Tyłek podetrze Ci szabes-goj!

      Dziś szabesgoje z pomocą są
      Poza szabasem także. Twych sług
      Zastępy w Polsce „zdrajcami” zwą.
      To nic! Bo gdyby któryś z nich mógł,
      To lizał tyłek by Ci co dzień…
      Nie pozwól na to, swój tyłek ceń!

   • Edwin Wąsowski

    1 lipca 2018 at 10:06

    Z tymi psami masz rację ale z bronią juz nie. Potrzeba liberalizacji prawa dostępu do broni i jej użycia i to jak najszybciej.

   • /**/

    1 lipca 2018 at 12:12

    Po pierwsze, gdzie w komentarzu jest jakiekolwiek „przysrywanie” Żydom? To właśnie Żydzi, gdziekolwiek by nie mieszkali ,,przysrywają” gospodarzom, żeby wyrobić w nich kompleks winy. Jest to strategia etniczna Żydów świetnie opisana w monografii Kevina MacDonalda, Kultura krytyki. Po drugie twoją wypowiedź cechuje faryzejska obłuda. Przejmujesz się groźną dla dzieci bronią pneumatyczną na kulki, a nie zauważasz broni na ostre naboje, z której twoi rodacy strzelają np. do nieletnich Palestyńczyków rzucających kamieniami. Poza tym wszystkim, twoja wypowiedź jest nie na temat. Mogę ci podsunąć wątek: kiedy żydowski Kneset zacznie obchodzić polskie jasełka? W grudniu, a więc o tej porze, kiedy w polskim Sejmie świętuje się żydowskie Chanuka. Byłby to piękny przykład przyjaźni polsko-żydowskiej. Może z tego skorzystacie?

    • GG.

     1 lipca 2018 at 14:04

     Może to pańscy „rodacy strzelają” – moi nie.
     .
     Nie zmieniaj pan „faryzejsko i obłudnie” tematu: mowa jest o sytuacji nad Wisłą.
     .
     „Przysrywacie” Żydom i muzułmanom gdzie się tylko da i jak się tylko da, pp. działacze i sympatycy organizacji katolickich i „ruchów narodowych” (generalizuję, są wyjątki), zamiast zająć się rzeczami najpilniejszymi, które od początku tzw. transformacji NIE ZOSTAŁY ZAŁATWIONE.
     .
     Jak pan może „faryzejsko” przejmować się Palestyńczykami, skoro nie przejmuje się pan (i panu podobni) ROZSZARPYWANYMI ŻYWCEM PRZEZ PSY DZIEĆMI POLSKIMI ??!
     .
     Pytanie retoryczne.
     .
     .

     • /**/

      1 lipca 2018 at 14:32

      Oczywiście, że *twoi* rodacy. Nawet jeżeli nie jesteś genetycznie Żydem, to jesteś nim psychicznie. Jako nie-Żyd, masz mentalność zwykłego szabes goja. I to podłego, który jest gotów każdą tragedię przypisać polskim, jak to podkreślasz, katolikom, których jako Żyd albo szabes goj szczerze nienawidzisz.

     • GG.

      1 lipca 2018 at 20:42

      Kłamstwa i bzdury.
      .
      Dwie gwiazdki, Polacy tak nie umieją kłamać jak ty.
      .
      .

     • klioes vel pislamista

      6 lipca 2018 at 00:09

      Benjamin Franklin (1706 – 1790), jeden z “Ojców Założycieli” Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, współautor amerykańskiej Deklaracji Niepodległości oraz konstytucji. Benjamin Franklin pozostawił również po sobie bardzo ważny dokument, A oto jego treść: Istnieje poważne zagrożenie dla USA. Tym zagrożeniem jest Żyd, gdyż w każdym kraju, gdzie Żydzi się osiedlili, doprowadzili do obniżenia poziomu moralności i handlowej uczciwości. Trzymają się na uboczu, nieprzystosowani. Próbują zniszczyć inne narody od strony finansowej, jak to było w przypadku Hiszpanii i Portugalii. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych wampirów. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych ludzi, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeżeli nie zostaną wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych na mocy konstytucji na okres co najmniej stu lat, to jeszcze napłyną do naszego kraju w takiej liczbie, ze zaczną tu rządzie i zniszczą nas przez zmianę formy naszego rządu za którą my Amerykanie przelewaliśmy krew i poświęcaliśmy nasze życie, dobytek i wolność osobistą. Jeżeli Żydzi nie zostaną wykluczeni z USA, to w ciągu dwustu lat nasze dzieci będą pracować w polu, aby ich wyżywić, podczas gdy oni będą z zadowoleniem zacierać ręce w swoich bankach. Ostrzegam was ponownie, jeśli nie wykluczycie [stąd] Żydów na zawsze, wasze dzieci i dzieci waszych dzieci będą was przeklinać w swoich pacierzach. Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję. Benjamin Franklin, Stany Zjednoczone Ameryki, 1789 r.

 2. jan

  30 czerwca 2018 at 11:18

  W pierwszej kolejności niech Żydzi przeproszą za zbrodnie popełnione na Polakach, tego powinien się domagać każdy rząd RP .
  Czy Israel lub Żydzi z USA przyznają na cały świat, że niektórzy Żydzi mordowali Żydów i uczestniczyli w niemieckim holokauście i rabowali Żydów i prowadzili ich do sauny z trującym gazem czy do pieca krematoryjnego jak też odmawiali pomocy Żydom w obozach zagłady czy emigrantom z III Rzeszy prawa pobytu w USA, czy też, że niektórzy Żydzi mordowali Polaków na Kresach, donosili i uczestniczyli w wywózkach Polków w głąb Rosji i przejmowaniu ich majątków, wymordowaniu Polaków we wsi Naliboki i Koniuchy i mordowaniu w sowieckich stalinowskich kaźniach, mordowaniu Polaków w polskich komunistycznych kaźniach po II WŚ.

  • Polak historyczny.

   30 czerwca 2018 at 15:05

   Polski rząd który dopiero nastąpi po tym obecnym polskojęzycznym żydowskim podpisze wspólne oświadczenie z Izraelczykami że: „Nie wszyscy Żydzi mordowali Żydów” i „Nie wszyscy Żydzi mordowali Polaków” oraz „Nie wszyscy Żydzi są bandytami i złodziekjami”
   Pod takim porozumieniem nawet ja się podpiszę!

   • klioes vel pislamista

    30 czerwca 2018 at 23:39

    Na nową ustawę o IPN

    Nie pada słowo w niej „antypolonizm”,
    „Antysemityzm” – owszem! Cały komizm
    Ten na stulecie jest niepodległości
    Wręcz ekspresowo – pan Daniels tu gości…

    Jeśli się komuś kiedyś wydawało,
    Że „tylko Rosja gwałci”, znał za mało.
    Wujek Sam właśnie zsunął nieco gacie,
    A „polski” rząd mu ssie… Już prawdę znacie!

    „Kompromis” mamy zatem z Izraelem.
    Można powtarzać za Bibim z weselem:
    „Holokaust winą Polaków NIECAŁĄ.”
    Wstać z kolan trudno… Oj, będzie się ssało!…

 3. Soroka

  30 czerwca 2018 at 11:34

  Nie warto tego nawet komentować! Po prostu żydowskie pacholstwo!

  • prawo

   30 czerwca 2018 at 14:20

   Wojciech Cejrowski to jest fałszywy człowiek. Nawet słowem się nie zająknie, do czego wczoraj zmusił PiSiorów Tramp, ta pała w rękach Nienatachaniu.

   Prof. Chodakiewicz postępuje dokładnie tak samo.
   Dedykuję mu wierszyk:
   ”Koci, koci, łapci,
   pojedziem do babci,
   ale ani słówka,
   bo babcia Żydówka”

   • Bajki i opowiastki

    30 czerwca 2018 at 16:26

    ja juz do Chodakiewicza zrziłem sie kilka lat temu jak w jednym artykule po angielsku nazwał Snowdena „zdrajcą”. czyli inwigilacja przez NSA mu jako hamerykanowi nie przeszkadza. Poza tym to arogancki kłamczuch. w jednym ze swoich wykładów po angielsku powiedzial, ze jego ksiązke After the Holocaust mozna za darmo sciagnąc z neta. Kiedy mu napisałem malia, że ksiązki nie da się sciągnąc, to odpowiedział mi, ze się da. teraz taki protrumpowy się zrobił, choć trump chodzi na pasku Izraela.

    • jok

     1 lipca 2018 at 06:45

     16.26
     Chodakiewicz jakoś próbował bronić nieśmiało Polaków, ale tak, by nie podpaść w USA i nie dostać tam wilczego biletu, co czasem – moim skromnym zdaniem – skutkowało wypowiedziami/tekstami prawie komicznymi czy tragikomicznymi, nawet jak Ch. miał dobre intencje.
     Do takich wypowiedzi/fragmentów artykułów zaliczyłbym stwierdzenie/tezę, którą pamiętam mniej więcej tak: „w USA toczy się walka między prawicą a lewicą, Polska jest postrzegana jako kraj katolicki, co jest utożsamiane z prawicą, książka Grossa atakująca Polaków, to prostu element rozgrywki między lewicą a prawicą w USA:), no może nie wyłącznie, ale w dużym stopniu to taki fragment amerykańskiej wojny światopoglądowej”. Teza – moim zdaniem – raczej kuriozalno-absurdalna:)
     Nie zapomnę też jak w tv był chyba na jakimś spotkaniu, gdzie była też córka gen. Nila Fieldorfa. Ośmielono się tam powiedzieć, że wszyscy lub prawie wszyscy zaangażowani w śmierć Nila byli Żydami, pan Chod. nie zapomniał od razu powiedzieć: „ale nie możemy uogólniać”.
     Te szybkie, wręcz gorliwe – rzekłbym – dodanie tej uwagi, w kontekście tego co mówiono, nie sprawiło na mnie dobrego wrażenia…

   • Tomek

    30 czerwca 2018 at 22:53

    Profesor Chodakiewicz z pomówieniami przeciwko Polsce dokonywanymi przez środowiska żydowskie czy amerykańskie walczył i antysemitą był przez wielu nazywany kiedy ty jeszcze kupę w pieluchę robiłeś i nawet tak durnych wierszyków nie umiałeś deklamować. Więcej więc szacunku.

 4. Ateista

  30 czerwca 2018 at 13:01

  „o nie „przypisywaniu Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy”. Uzyskali odwrotny wynik, nie tyle nie czuję się winny, ale teraz czuję jeszcze większą dumę.

 5. gieptil

  30 czerwca 2018 at 13:09

  Ja jednak bym docenił wysiłki PiS w tej sprawie. Wcale źle nie kombinowali, nawet całkiem dobrze. To było dobrze pomyślane, ale jest kilka ale. I je wymienię po kolei.

  1. USA tak naprawdę nie są realnym, szczerym sojusznikiem Polski w rozgrywce z Rosją, cwaniakują i Polskę wykorzystują. Chętnie wyślą na śmierć Polskę aby zrobić kłopot Rosji. Stosunek elit USA do Polaków jest jednoznacznie, ideologicznie wrogi – traktują nas jak obcą, wrogą im kulturę, czy nam się to podoba czy nie. Gdyby było inaczej już dawno zostałyby zniesione wizy dla Polaków. I nie byłoby w USA tej masowej antypolskiej propagandy. No i za uzbrojenie z USA nie przepłacalibyśmy kilkakrotnie, tylko dostawalibyśmy go za pół ceny. Więc nam ci z USA okazyjnie dali kolejnego kopa. Swoją drogą ich współudział w tzw. katastrofie smoleńskiej to ciekawy temat.
  2. Stosunek Izraela do Polski podobny, jak nie gorszy, to jakaś obłąkana nazi bolszewia jest, nienawidząca wszystkiego co polskie. A my pokładamy w nich nadzieję, no ciężka naiwność.

  3. Skład tej tzw. totalnej opozycji ( PO, NO, KOD, i różne michnikoidy ). Jest to absolutnie antypolska formacja, jawna, bezczelna. Bez złudzeń w co oni grają, oni widzą siebie jako kapo esesmani obozowi goniący polskie bydło na do niewolniczej pracy i na śmierć w interesie zagranicznych mocodawców. Ostatni okres dopiero to w pełni ujawnił, trochę się zdziwiłem że idą tak jawnie, bo idą. Tam jest prosty plan – zniszczyć Polskę ( w końcu my to nie Polacy tylko Europa ), zlikwidować jak najwięcej Polaków, zlikwidować jak najwięcej tego co Polskie, resztę Polaków zostawić w postaci karnej niewolniczej siły roboczej ku pomyślności naszych zagranicznych mocodawców.
  Rzecz w tym że oni jawnie starają się Polsce zaszkodzić podczas tych ostatnich kryzysów, jawnie i bezczelnie, tak w kraju jak i za granicą. To nie jest krytyka pod hasłem – my zrobimy to lepiej, mamy lepsze pomysły. Tam jest plucie na Polskę, szczekanie, kłamstwa, fake neswy, jawne szkodzenie i zero sensownych propozycji. Jak oni radośnie wciąż rechoczą – ho, ho, miało być wstawanie Polski z kolan, hue, hue, ha, ha, nie wyszło. No, k… boki zrywać że z nas robią wała od lat na całym świecie wypisując jakieś koszmarne wymysły o polskiej antysemickiej, nazistowskiej dziczy. Nic tylko rechotać z tego powodu że po raz kolejny nie udało się Polakom wstać z kolan. Ale czy kapo obozowy walących codziennie pałką Polaków może mieć tego typu problem. Ktoś zwrócił uwagę że tylko w polskim przypadku opozycja uprawia tak nachalne donosy zagraniczne na Polskę i wręcz intryguje przeciw Polsce, gdzie indziej jakoś tego nie praktykują. Tyle że jakby we Francji czy w Niemczech takie wrzody się pojawiły to oni szybko by porzucili konstytucję i tzw. prawa człowieka, w takiej Francji stanęłyby gilotyny i łby zdrajców potoczyłyby się ulicami Paryża.

  Swoją drogą, taki mały komunikat, PiS odtwarza lokalne komisariaty policji. Też chce się zająć odbudową linii kolejowych i dróg lokalnych. A co ro bili poprzednicy? system dokładnie skopiowany z czasów saskich ( Sasi przypadkiem byli Niemcami ), kilka dużych miast dobrze żyło, na prowincji szła ostra realna likwidacja Polski, tak materialna jak ludnościowa. Właśnie, demografia, jeszcze kilka lat temu przy wskaźniku rodności 1,2 ( Polka rodziła tylko 1,2 dziecka ) słyszało się nieraz pogardliwe „dziecioroby”. Dopiero PiS coś z tym próbuje robić w tej jakże dramatycznej sytuacji demograficznej. A pamiętacie reakcję tej tzw. totalnej opozycji? Wściekły ryk, pianę z pysków to podłe bydło puszczało, że można zachęcać w Polsce Polki do rodzenia dzieci. Toż oni by je wysterylizowali najchętniej, a jeszcze prościej wysłali do gazu. Tacy oni są. Nie dziwot że tzw. plan Balcerowicza oznaczał tak radykalną destrukcję Polski i trwał tak długo, to oni za nim stali, te wpływowe zbrodnicze antypolskie formacje obecnie zwące się totalną opozycją. Choć w przeszłości mające różne inne nazwy.

  • gieptil

   30 czerwca 2018 at 13:20

   Podsumowując mój przydługi tekst, ten kryzys ( nawet przyjmując że momentami PiS pogrywa głupio ) uświadomił mi do końca że mamy w Polsce absolutnie wrogi, nazistowski czy rasistowski element/formację w postaci tej tzw. totalnej opozycji i różnych innych michnikoidów. Albo my się pozbędziemy ich albo nie będzie nas. Oni nas zabiją, oni robią to świadomie, to są zbrodnicze formacje wmontowane w środek państwa Polskiego. Nie istnieje na świecie państwo ani naród z takim wrzodem w środku, bo z czymś takim się szybko umiera.

   • Marian

    30 czerwca 2018 at 14:46

    Trudno oprzeć się wrażeniu, że USA jest państwem antypolskim. Polska ze swoją katolicką historią jest solą w oku dla WASP-ów. – Szczerze nas nienawidzą.
    Pisał o tym już Anglik, Gilbert Keith Chesterton: „Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie (…) Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i – rzec mogę – wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów – i metoda okazała się niezawodną.” (Pamiętniki)

 6. Matwiej Płatow

  30 czerwca 2018 at 14:05

  Wiem jedno ,i mogę to ZADEKLAROWAĆ. Nigdy nie zagłosuję na PiS. Ja Narodowiec który wybierał PiS jako mniejsze zło.Nigdy Wybory Samorządowe Śląska Partia Regionalna,Wybory Parlamentarne ,unieważnię głos.Czyli Wszystkich Skreślę. Wybory do Parlamentu Euro-NIE WIEM.Ale na pewno na nikogo związanego z PiS.

 7. marju73

  30 czerwca 2018 at 14:11

  To partnerstwo to pasożyt i jego żywiciel.Pisożydowska morda udająca patriotów.Na szczęście maski opadły.

  • prawo

   30 czerwca 2018 at 14:25

   Prezydent to może oddać Żydom wierszyki swego teścia a nie Polskę. Człowiek może oddać tylko swoje.
   Dla zaspokojenia roszczeń żydowskich potrzebna jest solidna pała pomnożona w miliony pał.
   Gotujcie się do tego.

  • lendzian

   1 lipca 2018 at 10:13

   KAŻDY kto potępia (z wyrachowania)Shoah a przemilcza Genocidum Atrox, JEST antypolskim, antymoralnym ŚCIERWEM.

   Ścierwem jest przecież to, co do prawie identycznego (a nawet wyjątkowo bestialskiego wśród ludobójstw GA) zjawiska, przykłada różne pamięci i daje temu publiczny wyraz.

   • ziemianka

    6 lipca 2018 at 18:47

    Też zwracam zawsze uwagę na przemilczanie ludobójstwa na Polakach przy jednoczesnym
    epatowaniu Shoah i boli mnie to bardzo. Ludzie to robią często bezmyślnie, za „mainstreamem” albo z niewiedzy. bo wiedza o genocidum atrox nie jest niestety powszechna.

 8. SS-20

  30 czerwca 2018 at 14:21

  wolna-polska.pl / gazetawarszawska.com / wPrawo.pl / nacjonalista.pl/ prawo.pl/ ludzi ostrzegali przed PO-PiS-em i innymi żydofilami.

 9. Marian

  30 czerwca 2018 at 14:35

  Przede wszystkim należy urealnić kwotę wolną od podatku do wysokości min. 50 tys. rocznie. Kto zarabia mniej, nie płaci ŻADNYCH podatków.
  Problem Polski polega na tym, że jest to państwo zbyt bogate w stosunku do jego siły obronnej. Mówiąc krótko, zbyt często Polska w historii była jak zamożny staruszek mieszkający samotnie w bandyckiej okolicy.
  Zamiast nabijać PKB i przechwalać się na wszystkie strony jacy to jesteśmy pracowici i bogaci, budować Centralne Porty Lotnicze i podawać na tacy bandytom gotowe pieniądze z podatków, trzeba oddać pieniądze Polakom, niech kupią sobie broń, lekarstwa i zdrową żywność.

 10. Hendopolski

  30 czerwca 2018 at 15:05

  Jest alternatywa, to Partia II Rzeczpospolita Polska. Powstała dopiero w tym roku, ale ma na czele wspaniałego patriotę i zarazem bojownika o prawdziwą wolną Polskę, pana Jana Zbigniewa hrabiego Potockiego. Na razie walka idzie o wielkie odszkodowanie od Niemców za zniszczenie Warszawy i zabicie tysięcy warszawiaków już po podpisaniu kapitulacji Powstania Warszawskiego. To fakt nie podlegający dyskusji i podlegający osadzeniu na podstawie Konwencji haskiej z 1907 roku, udokumentowany i Niemcy zapłacić muszą,wyrok sadowy już istnieje i sprawa jest na etapie wymuszenia egzekucji.Znajdziecie lekko wiadomości w internecie na stronie partii. A zdrajcom Polski dziękujemy za ukazanie prawdziwego oblicza.

  • Marian

   30 czerwca 2018 at 15:41

   Już mieliśmy prezydenta „hrabiego” z Ruskiej Budy – i wystarczy wrażeń. Niech chłopcy ze WSI wymyślą coś innego.

   • Jacek

    3 lipca 2018 at 13:52

    Kwachu to nie hrabia.
    Potocki dobrze gada(czasami).
    Że Żydzi obsmarowują pokoje hotelowe w Oświęcimiu swoimi odchodami? Dobrze gada.
    Że II Rzeczpospolita napadnięta przez Niemców w 1939r. nigdy nie podpisała niemieckiego aktu kapitulacji, dobrze gada. IIRP wciąż prawnie, jest z Niemcami w stanie wojny.
    I w końcu dobrze gada, że twór zwany Polską po 1945r. jest nowym państwem, który wcześniej nie istniał zatem nie należą się „nam”, żadne niemieckie odszkodowania.

 11. michu

  30 czerwca 2018 at 15:24

  Inne ludobójstwa też były. Ciekawe czemu tak mało mówi się o ludobójstwie jakiego dokonali Szwedzi na Pomorzanach w czasie „Potopu”? Może dlatego, że o Polaków nie ma się kto upominać?

 12. Termojądrowa Potęga Izraela

  30 czerwca 2018 at 15:53

  Przecież to jest dla wszystkich oczywiste, że Polacy to ofiary i nieudacznicy.

  • Gniewko

   2 lipca 2018 at 21:43

   niepotęga usraela, sam jesteś ofiarą i nieudacznikiem, zresztą tak jak całe żydowskie plemię, tym się chwalicie na cały świat, jak to was wszędzie biją itp.

 13. Halina

  30 czerwca 2018 at 16:20

  To wyjątkowy skandal.Morawiecki szkodzi Polsce i Polakom.Nigdy więcej PIS.

 14. Kamil

  30 czerwca 2018 at 16:22

  Rzygać się chce.Kiedy Polacy się obudzą i przepędzą tych szkodników.

 15. m

  30 czerwca 2018 at 16:23

  Aleksander Ścios
  ‏@SciosBezdekretu
  Obserwuj Obserwuj @SciosBezdekretu
  Więcej
  Gdy partia oportunistów próbuje nas przekonywać,że rezygnacja z zapisów ustawy o IPN,to”kompromis”-nikt nie zada pytania:a z czego,w ramach tego”kompromisu”zrezygnowali Żydzi?
  W ten sposób,kłamstwo podniesione do rangi”racji politycznej”,staje się formą semantycznego terroryzmu.
  07:37 – 29 cze 2018

 16. Lidia

  30 czerwca 2018 at 16:23

  Morawiecki zachował się jak pachołek.

 17. m

  30 czerwca 2018 at 16:27

  Aleksander Ścios
  ‏@SciosBezdekretu
  Obserwuj Obserwuj @SciosBezdekretu
  Więcej
  Jeśli dla potwierdzenia prawdy, że nie byliśmy bandytami i sprawcami holocaustu, ta władza potrzebuje zaświadczenia Netanjahu,czemu nie poprosić Putina o wydanie Polakom licencji ofiar komunizmu?

 18. m

  30 czerwca 2018 at 16:28

  Aleksander Ścios
  ‏@SciosBezdekretu
  Obserwuj Obserwuj @SciosBezdekretu
  Więcej
  Gdy służby Izraela zaczną rozgrywać drugą odsłonę obecnej kombinacji i „polski holokaust” posłuży wymuszeniu ustawy reprywatyzacyjnej, trzeba pokazać @pisorgpl gest, który oni pokazali dziś Polakom.

  10:46 – 27 cze 2018

 19. m

  30 czerwca 2018 at 16:29

  Aleksander Ścios
  ‏@SciosBezdekretu
  Obserwuj Obserwuj @SciosBezdekretu
  Więcej
  „PRZEPAŚĆ” -luty 2018
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/02/przepasc.html
  „Przedstawiciele obcych interesów, żerujący lub aspirujący do żerowania na majątku Polaków, szybko zrozumieli, że ten rzad można zmusić do każdej kapitulacji. To tylko kwestia środków i „punktu przyłożenia”.

  05:30 – 27 cze 2018

 20. m

  30 czerwca 2018 at 16:39

  Marcin Ís30 czerwca 2018 08:50

  Antoni Macierewicz nie popełnił błędu, popełnił coś więcej. On jest autorytetem i byłym ministrem obrony. Jaki sygnał wysłał do żołnierzy?

  Pal licho honor, brońcie kamienic, pól i lasów gdyż muszą pozostać w dobrym stanie albowiem nimi zapłacimy naszym sojusznikom?

  Widziałem tytuł w Gazecie Wyborczej mówiący, że ustawa IPN to cena za amerykańską dywizję.
  Pewna krytyka ze strony targowicy tego głosowania znaczyłaby, że się trochę obawiają. Obawiają się bliższych stosunków z USA. To niby dobrze? Otóż stosunki z USA, które miałyby być oparte na TAKICH warunkach są dla mnie nie do przyjęcia, nawet jeśli obawiają się ich zausznicy Putina w Polsce.

  Wyprzedać kamienice i lasy ale przede wszystkich wyprzedać honor?!? W imię czego?

  Czy można sobie wyobrazić jakikolwiek symetryczny (czyli podobny ruch) ze strony innego państwa? Był ruch ale z ustawą 447.

  Taki sojusz jest nic nie warty a korzyści mogą być tylko krótkotrwałe i iluzoryczne. To tych krótkotrwałych zawirowań obawia się targowica. Bo ewentualne „dowody” w/s Smoleńska czy to z USA czy Izraela nie będą więcej warte niż… ich interesy z Rosją! I tylko w takich kategoriach można oceniać relacje z tymi państwami. Poza tym nikogo już żadne dowody na nic nie interesują. Sfabrykować można wszystko.

  Chińscy i rosyjscy gimnazjaliści shakowali amerykański wiekopomny system demokratyczny, Azjaci zalewają ich uczelnie. Jedyną wartością, która jest not negotiable dla Amerykanów jest ich styl życia oparty na marnotrawstwie, rabunkowej eksploatacji środowiska i wytępieniu bizonów. Alternatywa jaką mieli przy wyborze prezydenta mówi wiele o kondycji tego społeczeństwa.

  Jeśli byłoby ziarno prawdy w tym, że obecna, nazwijmy to, zmiana jest wynikiem jakiejś interwencji ze strony służb USA (i Izraela?) to ileż faktycznie ta zmiana jest warta? Widzę tylko większy fałsz, zakłamanie i… sprawowaną pieczę ze strony starszych braci.

  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/06/prezydentura-gwarant-iii-rp.html#comment-form

 21. Eryk

  30 czerwca 2018 at 18:40

  Morawiecki to zdrajca Polski i Polaków.

 22. Jagoda

  30 czerwca 2018 at 18:41

  Precz z pis.

 23. Piotr

  30 czerwca 2018 at 18:43

  PIS nie jest dobrą zmianą,to szkodnicy.

 24. Synaj

  30 czerwca 2018 at 19:27

  27 czerwca z inicjatywy Morawieckiego i Netanjahu został ustanowiony dzień przyjaźni polsko- żydowskiej. Dla Polaków jest to dzień zdrady narodowej i ostatni punkt w drodze do wymuszenia na Polsce 300 mld dolarów

 25. finka

  30 czerwca 2018 at 21:45

  Dzień hańby MM oglasza dniem sukcesu,a stary Morawiecki przyklaskuje. Może przy tym sukcesie MM przewidział jakieś nagrody dla zasłużonych w dialogu” polsko-żydowskim np. jakis żydowski bank dostanie miliony z naszych podatków. Tak jawnego fymarczenia interesami Polski nie było od wieków. Już lepiej było jeździć po wskazówki do Moskwy niz do Tel Awivu i Waszyngtonu. Czekamy na wynik rozmów Trump-Putin, będzie ciekawie.

 26. Dick

  30 czerwca 2018 at 22:13

  Panie Bodakowski.
  Zgadzam się z panem co do relacji z Żydami.
  Ale pańska rusofobia to już jest na takim poziomie, że wymaga leczenia.
  W każdym tekście, nawet nie mającym związku z Rosją, musi pan koniecznie coś antyrosyjskiego napisać.
  To już jest coś więcej niż natręctwo.

  • tomek

   1 lipca 2018 at 06:57

   kacapy i kalmuki panie dick

  • lendzian

   1 lipca 2018 at 09:24

   W miłości do ukronazistów i ich metod.
   Kliniczny wręcz przykład, prawdziwości twierdzenia Dmowskiego o takich osobnikach.

   • lendzian

    1 lipca 2018 at 09:33

    To są tylko takie kurduplowate netowe popłuczyny po Olszewskim, ukronazistów jako sojuszników Polakom wciskającego.

 27. jok

  1 lipca 2018 at 07:11

  JB, lepiej niż kiedyś w tematyce „stosunków z Żydami”.
  Cóż, ja polityki historycznej rosyjskiej nie nazwałbym w tym kontekście „imperialistyczną narracją historyczną” (tu JB gra jakby w ramach narracji GP), lecz raczej narracją: że byli „dobrzy”, po słusznej moralnie stronie i/więc nie należy patrzeć na ich ataki na inne kraje do 1941 i montowanie komunizmu wraz z NKWD od 1944 r. ( to do tych z Centralno-Wschodniej Europy jak my, bo inni w ogóle tego nie wiedzą), liczy się „wyzwolenie od faszystów”.

  „Potępiają wszelkie formy antysem-zmu oraz odrzucają antypolonizm i negatywne stereotypy narodowe”. Ciekawy brak symetrii, to zrozumiałe jak jedni wymagają a inni się słuchają i taka to „współpraca”, ale tu jest absolutna wręcz asymetria.
  Czyli nie wolno zauważyć np. niczego negatywnego w „postępowaniu Izraela”, nawet jak strzelają do nieuzbrojonych dzieci lub „środowisk ż-skich”?
  A w drugą stronę co? Niespecjalnie wypada, ale nie – nie wolno, twierdzić że np. Polacy lubią wódkę?:))

 28. jok

  1 lipca 2018 at 07:40

  Zastanawia mnie czy wszystko już rozdzielone/podzielone czy wciąż trwa „walka o Polskę”, a może „walka o obszar bużańsko wiślańsko-odrzański”?

  Czy ruchy unii/Niemców ze wsparciem/uczestnictwem Ż. „lewicowych” (o tych – niżej), mające dyscyplinować polityków i politykę nadwiślańską, nie wynikają trochę ze świadomości, że powstaje/rodzi się nad Wisłą protektorat US-Izrelski, który już nie będzie tak uległy wobec Niemiec jak dzisiejsi politycy i „elity”? [oczywiście Polacy prawdziwi czy nominalni, raczej już nie będą mieli nawet minimalnej szansy na udział w zarządzaniu/rządach, ewentualnie na niższych stołkach, no na wyższych (b. niewielu) to w celach przykrycia desantu, na zasadzie ze słynnego wywiadu: „jeden Polak musi być”. Czyli będzie gorzej niż dziś, choć teoretyczna możliwość pozostanie – kolory narodowe raczej pozostaną biało-czerwone, atrapa niepodległości pozostanie].
  Niemco-Unia oczywiście dużo robi by zabrać Polsce resztki suwerenności, no ale chyba nie na rzecz Izrela, no chyba że to dogadane, na co wskazywałyby działania przed 2015, by jednak PO nie wygrało.
  Z „lewicowi” w „Europie”, w PL, chcą jakby -jak mi się zdaje – i „przejmowania mienia”, (ale chyba nie są zachwyceni „perspektywą desantu z Iz”, bo lepiej zarządzać wasalnie niż być tylko podpomagierem) i władztwa Niemiec, nie wiem czy tak próbują kilka srok łapać za ogon, czy wszystko dogadane…
  Tak to jakoś postrzegam…

 29. Chiński Górol

  1 lipca 2018 at 09:48

  Zdrajcy ! Czego można spodziewać się po rządzie i PiS gdzie czołowe stanowiska są okupowane przez żydów, przez spolszczonych żydów i soligaconych z żydami!

 30. st

  1 lipca 2018 at 10:12

  Każdy rząd RP stara się przypodobać Żydom, zapomina o ich zbrodniach na Polakom, przeciw Polsce, i uchyla drzwi Żydom do Polski, tak niby po troszeczkę i w konspiracji przed Polakami aby polski naród nie zauważył, nie dostrzegł wszędobylstwa, a oni włażą w każdą dziurę, w każdą szparę i krzyczą gwałt i mało, antysemityzm, holokaust, gwałt i mało, i ciągle to samo, gwałt i mało, zjeżają się do Polski kolejni żydowscy „przyjaciele” Polski dostrzegają antysemityzm, holokaust i wespół krzyczą na cały świat gwałt i mało
  Należy powiedzieć jasno, dość tego!
  To nie jest nieupośledzony i niezaradny naród.
  Nie jestem antysemitą, ale Żydzi mają swój kraj, swój Israel, przyszedł ten czas aby przeciąć pępowinę.
  Jesteśmy Polakami i mamy polski obowiązek.
  Żydzi mają swój obowiązek, i jest to Israel.

 31. Dick

  1 lipca 2018 at 14:14

  A w „Cudzie wśród narodów” (wg Kaczyńskiego), faszyzm rozkwita coraz lepiej:

  https://strajk.eu/izrael-nie-przestaniemy-filmowac-nie-przestaniemy-pisac/

 32. Art

  1 lipca 2018 at 15:55

  Kaczyński powiedział,że nie ujawni kto z kim prowadził tajne negocjacje.To ciekawe,że w najważniejszych dla Polski i Polaków „negocjacjach” biorą udział tajniacy,a Polakom wara od tych sekretów.Ja jednak,znany jestem z dociekliwości i swoimi kanałamy (tajnymi)doszedłem prawdy.Nie pytajcie od kogo to wiem bo nie powiem.Otóż,ze strony izraelskiej negocjatorami byli: Wildsztein (stary oczywiście,bo młody zagłupi) i Magierowski.A ze strony polskiej?! Daniels.A więc z przewagą Izraelczyków o 50%, czyli dwa do jednego.

 33. stevan

  4 lipca 2018 at 20:39

  Wiedziałem, że jest miękki i się boi. Szydło by to rozegrała po męsku! Teraz to coś podpisze zgodę na zapłacenie 900 miliardów żydom.

 34. etnik

  5 lipca 2018 at 10:24

  Nie należysz do polskiej partii narodowej, no to obca partia szowinistyczna organizuje ci życie i marną przyszłość. Drzem dalej!

 35. marq

  6 lipca 2018 at 09:31

  Polskie władze/rząd,parlament,prezydent/właśnie stracili moralny mandat do rządzenia Polską;

 36. Pingback: ecm5ynmcw354yvecthvtcgs

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra