Z kraju

Protesty w całej Polsce przeciwko unijnej cenzurze Internetu

Unia przyjęła dyrektywę, która w drastyczny sposób może ograniczyć swobody internautów.

 

 

 

 

 

 

 

Użytkownicy Internetu zwołują się na protesty w całej Polsce i już nazwali ten dokument ACTA 2. ACTA był także próbą ocenzurowania Internetu, ale w mniejszym stopniu. Rząd Donalda Tuska chciał podpisać ten dokument, ale wycofał się po zmasowanych protestach.

Jak możemy przeczytać na specjalnie utworzonej stronie, która jest reklamowana w popularnych serwisach internetowych:

Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego zaakceptowała projekt dyrektywy o prawie autorskim na rynku cyfrowym. Kolejne głosowanie może się odbyć już nawet 3-5 lipca. Komisja Europejska zamierza wprowadzić nowe narzędzie, rzekomo do ochrony praw autorskich, a w rzeczywistości do podporządkowania rynku informacji największym korporacjom medialnym.


Najbardziej kontrowersyjne są dwa artykuły:

 • Art. 11 – wprowadza obowiązkową opłatę za dzielenie się materiałami w sieci, oznacza to zahamowanie przepływu informacji, pozbycie się małych wydawców oraz ograniczenie nawet linkowania do stron (tzw. „podatek od linków”).
 • Art. 13 – dotyczy właścicieli platform internetowych, którzy będą musieli zapewnić o legalności zamieszczonych treści. Oznacza to, że treści użytkowników platform takich jak np. Facebook, Twitter, Google czy Onet, Wirtualna Polska, będą obowiązkowo monitorowane. Bezpośrednio uderza to w swobodę wymiany informacji, prawo do prywatność czy wolność wypowiedzi.

Źródło i rozpiska protestów: https://www.art13.eu/

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. GG.

  30 czerwca 2018 at 13:40

  Trzeba także polecić najnowszą „Opokę w Kraju” nr 97 (lipiec 2018) http://opoka.giertych.pl/owk_97.htm , a w niej m.in. tekst:
  .
  „GEOPOLITYKA
  .
  Zamieszało się na świecie. W czasach „zimnej wojny” były na świecie dwa mocarstwa: USA i ZSRR. Po transformacji lat 1989-1991 wyglądało na to, że świat stał się jednobiegunowy, pod panowaniem USA. Były nadzieje, że Rosja dołączy do świata zachodniego jako normalne państwo. Tak się nie stało. W Rosji zapanował autorytaryzm i jedynowładztwo, czyli turańszczyzna. (Potwierdza się nauka Konecznego). Rosja odbudowała swoją potęgę i zagarnia utracone tereny. Ponadto wyrosły Chiny jako militarny gracz na arenie światowej.
  .
  Budżet wojskowy USA jest ciągle największy, ale USA zużywają go na wojny toczone na świecie i na rozproszone po świecie bazy. Bazy te mają powstrzymywać Rosję i Chiny. Są ustawione półkolem od Japonii, przez Koreę Południową, Tajwan, Filipiny, Indonezję, Malezję, by kontrolować Chiny od południa oraz od Norwegii przez kraje bałtyckie, Polskę, Rumunię, Grecję i Turcję, by kontrolować Rosję od zachodu. Rosja koncentruje swoje wydatki zbrojeniowe na rozwoju technologicznym broni przeciwrakietowej (S-500 i S-600 – lecą z szybkością przeszło 20 000 km/godz. na odległość 3 000 km, czyli w parę minut mają wyłapać nadlatujące rakiety z USA) i budowie schronów przeciwatomowych. Ponadto utrzymuje liczną armię konwencjonalną [1]. Polityka MAD (Mutual Assured Destruction – wzajemne zapewnione zniszczenie) już nie funkcjonuje. ROSJA MA PRZEWAGĘ W BRONI PRZECIWRAKIETOWEj. Posiada też łodzie podwodne zdolne atomowo zaatakować przybrzeżne miasta USA w każdej chwili, a AMERYKANIE NIE SĄ W STANIE TEGO POWSTRZYMAĆ. Rosję obezwładnić trudniej, ma się gdzie wycofać, a rakiety do niej będą dłużej leciały. Chiny są nastawione na obronę swego terytorium i starają się rozszerzyć swoje władztwo na Morzu Południowochińskim. Na morzach ciągle jeszcze panuje USA, a to oznacza kontrolę nad transportem ropy bliskowschodniej do odbiorców w Chinach i wszędzie indziej na świecie. Na razie Chiny biorą 50 % potrzebnej ropy z Bliskiego Wschodu, a tylko 14 % z Rosji, ale to się może zmienić.
  .
  Dzięki złożom łupkowym USA stały się nie tylko samowystarczalne energetycznie, ale i stały się eksporterem ropy i gazu. Rosja żyje z eksportu surowców energetycznych i może ten eksport przemieścić głównie do Chin, CO ZAGRAŻA EUROPIE BRAKIEM TYCH SUROWCÓW.
  .
  Gdy Korea Północna zademonstrowała swój potencjał rakietowy i atomowy, prezydent Trump powiedział, że USA zareagują „ogniem i furią”. Na to Korea Południowa oświadczyła, że nie życzy sobie wojny USA z Koreą Północną, bo to ona będzie zbierać guzy, zaatakowana atomowo z północy. USA musiały zniżyć ton. Obie Koree się porozumiały, oczywiście za zgodą USA i TRUMP OSTATECZNIE TEŻ SIĘ DOGADAŁ Z KIMEM W SINGAPURZE.
  .
  Podobna sytuacja jest w Europie. Rosja w wojskach konwencjonalnych ma zdecydowaną przewagę nad NATO. BAZY USA W POLSCE I NA LITWIE NIEWIELE TU POMOGĄ. Cała obrona Europy oparta jest na gwarancjach USA, że w razie ataku Rosji na Europę zachodnią, USA odpowiedzą atomowo (ogień i furia). Ale w takiej sytuacji to USA, obawiając się odwetu rosyjskiego z łodzi podwodnych, MOŻE NIE UŻYĆ BRONI ATOMOWEj. Pozostaje amerykański odzew konwencjonalny, który może się okazać za słaby. Amerykanie lubią bombardować, ale niechętnie używają wojsk w terenie. Europa zaniedbała rozwój broni konwencjonalnej. USA krytykują Niemcy, że tak mało wydają na obronę (nas chwalą, ale MY SIĘ W SKALI GLOBALNEJ NIE LICZYMY). Bez opieki USA, Rosja mogłaby konwencjonalnie bez problemów zająć kraje bałtyckie i Polskę, a nawet podejść aż do Atlantyku. Oczywiście my tego nie chcemy, ale także tego nie chcą Niemcy. W OBLICZU NIEPEWNOŚCI, CZY USA POMOGĄ ATOMOWO, TRZEBA SIĘ Z ROSJĄ DOGADAĆ. STĄD ROZMOWY NIEMCÓW Z ROSJĄ w sprawie North Stream II wbrew życzeniom USA i naszym. Potrzebujemy nadal importu rosyjskiego gazu i ropy, my, Niemcy i cała Europa zachodnia. To jeszcze potrwa zanim USA dostarczą tyle surowców energetycznych Europie, by uniezależnić nas od Rosji. Gazociąg Baltic Pipe to dopiero projekt. Pozostaje nadzieja na atomową obronę Europy przez USA. Czy jednak rzeczywiście można liczyć na obronę ze strony USA?
  .
  Jak podsłuchano kiedyś Radosława Sikorskiego, TE GWARANCJE USA DLA POLSKI TO BULLSHIT [2], CZYLI [SĄ] NIC NIE WARTE. Nie zaryzykują wojny atomowej, by nas bronić, ale czy będą bronić konwencjonalnie? Dostaliśmy od USA po nosie za zadzieranie z Izraelem (sprawa ustawy o IPN) – tego USA sobie nie życzą. Dali zakaz wstępu do Białego Domu dla polskich polityków. Ustawa 447 kongresu USA bije w nas niemiłosiernie (chodzi o wymuszenie odszkodowania za mienie pożydowskie bez spadkobierców – co według naszego prawa należy się państwu polskiemu). Trump ją podpisał. Próba usunięcie pomnika katyńskiego w Jersey City, to inny element antypolskiej polityki. Zniesienia wiz nadal nie ma. Pamiętajmy, że JESTEŚMY TYLKO PIONKIEM NA ŚWIATOWEJ SZACHOWNICY. Mimo wszystko sojusz z USA jest dla nas ważny.
  .
  WYGLĄDA NA TO, ŻE EUROPA (A WIĘC I MY) BĘDZIEMY MUSIELI SIĘ Z ROSJĄ DOGADAĆ (jak obie Koree), ale musimy to robić razem z USA (jak Koree). NIE MA CO LICZYĆ NA SOLIDARNOŚĆ EUROPEJSKĄ W RAZIE ROSYJSKIEGO ATAKU (pamiętamy rok 1939). USA potrafi bronić swoich sojuszników nawet na drugim końcu świata. Ważne więc jest, byśmy byli sojusznikiem USA. Zadzieranie z USA służy naszej izolacji. ZADZIERANIE Z ROSJĄ TEŻ NAM NIE [JEST] POTRZEBNE.
  .
  Świat ciągle bazuje na ropie arabskiej, a jej rozprowadzanie po świecie zapewnia nam dominacja USA na morzach. Tyle tylko, że INSTALACJE WYDOBYWCZE NA BLISKIM WSCHODZIE MOGĄ BYĆ ŁATWO ZBOMBARDOWANE PRZEZ ROSJĘ. Rosja takimi atakami grozi, co by skrzywdziło cały świat (to trochę jak groźby Korei Północnej wobec Południowej). Teraz popierani przez Iran szyiccy Houti z Jemenu bombardują rakietowo instalacje naftowe w sunnickiej Arabii Saudyjskiej (mało skutecznie, bo Arabia Saudyjska ma amerykańską broń przeciwrakietową). Nie widać końca wojen na tym obszarze. Nie bardzo wiadomo po co one są kontynuowane. USA wyraźnie pragnie się z nich wycofać, ale nie potrafi. Raczej pozostanie na Bliskim Wschodzie, A WYCOFYWAĆ SIĘ BĘDZIE Z AZJI I EUROPY ŚRODKOWEJ.
  .
  Turcja jest już w sojuszu z Rosją i właściwie wycofała się z NATO. Na szczęście oddala się też perspektywa jej wejścia do Unii Europejskiej. Jest dyktatorska, islamska – z Europą nic ją nie łączy (potwierdza się naukę Konecznego). Turcja marzy o zapanowaniu nad krajami arabskimi, czyli nad produkowaną na tym obszarze ropą. Już teraz ropociągi z Bliskiego Wschodu do Europy muszą przechodzić przez Turcję. Marzy o odbudowaniu imperium osmańskiego. W tym celu zbliża się do Rosji i Iranu. Usilnie zwalcza perspektywę usamodzielnienia się Kurdów w Syrii i Iraku, bo sama ma duże obszary z ludnością kurdyjską i boi się, że oni przyłączą się do tych z Syrii i Iraku. W tej sprawie mają wspólny interes z Iranem, który też ma ludność kurdyjską. Nie widać końca walk między sunnitami i szyitami. USA chce koniecznie obalić Assada w Syrii – nie bardzo wiadomo dlaczego. Teraz USA wycofały się z porozumienia antynuklearnego z Iranem grożąc przywróceniem sankcji a może i wojną. Ciągle słyszymy o zwycięstwach nad państwem islamskim, ale ono ciągle walczy i prześladuje chrześcijan.
  .
  Co jakiś czas USA bombarduje Syrię (ponoć za używanie broni chemicznej), ale mimo groźnych pohukiwań są to ataki „higieniczne”, precyzyjnie w określone instalacje. Ostatnio Syria twierdziła, że zestrzeliła 13 rakiet amerykańskich, przy pomocy rosyjskiej broni przeciwrakietowej. Rosja twierdzi, że zestrzeliła 70 % tych rakiet. USA twierdzą, że ani jednej z 105 wysłanych, że wszystkie dotarły do celu. Cele rzeczywiście były zniszczone, ale iloma rakietami nie wiemy. Wiedzą jednak w USA i w Rosji. Wygląda na to, że atak ten miał przetestować rosyjską broń przeciwrakietową. Z jakim skutkiem, nie wiemy, ALE WYGLĄDA TO NA PRZYMIARKĘ DO WIĘKSZEJ WOJNY. Syria stała się poligonem dla mocarstw atomowych. Jedno jest pewne – zmasowany atak wielu rakiet jest nie do powstrzymania – jakieś dotrą do celu.
  .
  OBY TEN WYNIK ODSTRASZAŁ OBIE STRONY OD KONFRONTACJI NA SKALĘ ŚWIATOWĄ.
  .
  Maciej Giertych
  .
  [1] – Pat Buchanan, The Wanderer 11.I.18
  [2] – time.com/2909289/poland-foreign-minister-worthless
  .
  .

 2. Marian

  30 czerwca 2018 at 14:23

  Kituś bajduś.
  1) „Były nadzieje, że Rosja dołączy do świata zachodniego jako normalne państwo” – jakie państwo na zachodzie jest normalne?
  2) „Ponadto wyrosły Chiny jako militarny gracz na arenie światowej.” – absolutne głupstwo – Chiny wyrosły przede wszystkim jako ekonomiczne mocarstwo i realizuje swoje cele imperialne na drodze ekonomicznej. Ilu żołnierzy chińskich stacjonuje w bazach poza Chinami? – Chyba zero. Ilu chińskich emigrantów mieszka na Syberii, w Azji Płd.Wsch, w Australii, w Afryce, w Kalifornii? – Miliony.
  3) „USA chce koniecznie obalić Assada w Syrii – nie bardzo wiadomo dlaczego. ” – Każde dziecko w Damaszku wie dlaczego, a p. Giertych nie wie. Co za pech.
  4) nie ma w tekście właściwie ani słowa o interesach Izraela – wiadomo, żydzi i masoni nie istnieją
  Podsumowując: polecam panu GG poszukanie bardziej wartościowych lektur.

  • GG.

   30 czerwca 2018 at 15:33

   Jednak, moim zdaniem, to p. Maciej Giertych ma rację, a nie pan.
   .
   Szczególnie miał i ma rację, mówiąc kiedyś: „Rosji nie zmienimy”.
   .
   Władze Rosji, USA i Izraela to wierzchołki TEGO SAMEGO TRÓJKĄTA.
   .
   Co może oznaczać koniec naszych nadziei na suwerenność i współpracę Słowian Polski, Białorusi i Rosji.
   .
   Porozumieją się ze sobą (nad naszymi głowami i naszym kosztem) NIE-SŁOWIANIE, co widzi już nawet prof. Giertych.
   .
   .

   • jasiek

    30 czerwca 2018 at 23:39

    USA są przyjacielem Israel.
    Israel jest przyjacielem Rosji.
    Rosja, jak skruszeje, będzie przyjacielem USA i Israel.
    Gdzie tu jest miejsce na przyjaźń pomiędzy Polską a Israel? Polską a USA?

  • Miszcz Yoda

   30 czerwca 2018 at 15:52

   ad 1.) Bo już Rosja jest normalna?
   ad 2.) ,,Chyba zero?” czyli jak zwykle, nie wiem, ale się wypowiem. O dżibuti pewnie nawet nie słyszałeś?
   ad 3.) Giertych jest kolejnym pokoleniem idiotów w ten zasłużonej dla dupodajców Rosji, rodzinie.
   1d 4.) Bo stary idiota ma syna, też idiotę. A ten robi dziś za endeka z ludzką twarzą. Kto wie, może nawet z funkcjonującym mózgiem?

   • Miszcz Yoda to pojeb genetyczny

    30 czerwca 2018 at 16:21

    Miszcz Yoda to pojeb genetyczny

    • Miszcz Yoda

     30 czerwca 2018 at 17:41

     Pisz chamie, coś takiego jak Ty nie jest w stanie mnie obrazić. A pojeba szukaj w rodzinie…Najbliższej. Na 100% znajdziesz, śmieciu!

  • Tomek

   30 czerwca 2018 at 22:09

   „1) „Były nadzieje, że Rosja dołączy do świata zachodniego jako normalne państwo” – jakie państwo na zachodzie jest normalne?”

   Nie wiem, co rozumiesz przez „normalne”, ale z całą pewnością każde z państw zachodnich jest bardziej normalne niż Rosja

   „2) „Ponadto wyrosły Chiny jako militarny gracz na arenie światowej.” – absolutne głupstwo – Chiny wyrosły przede wszystkim jako ekonomiczne mocarstwo i realizuje swoje cele imperialne na drodze ekonomicznej.”

   O kilku wojnach interwencyjnych Chin w XX wieku nie słyszałeś? O budżecie i nowoczesności chińskiej armii (drugiej po USA i mocno ich goniącej) też nie? O broni jądrowej albo o militarnym szantażu na Morzu Południowochińskim też? O żołnierzach chińskich stacjonujących w Afryce zatem morze (a propos baz zagranicą).

   A migranci chińscy nic do potęgi ekonomicznej Chin nie mają. My też mamy miliony Polaków na emigracji.

   „4) nie ma w tekście właściwie ani słowa o interesach Izraela – wiadomo, żydzi i masoni nie istnieją”

   Wiadomo, ty za to widzisz ich wszędzie. Niektórzy są zdrowi i nie muszą w każdym artykule pisać o Żydach i masonach, a niektórzy powinni udać się do pewnego specjalisty. I odstawić lekturę tak durnych artykułów jak np. te pisane tu na portalu przez panów Krajskich.

 3. Tomek

  30 czerwca 2018 at 22:36

  Jest jeden, jedyny plus tej ogólnie głupiej dyrektywy. Portale mają w pełni odpowiadać za treści publikowane w komentarzach do ich artykułów. Oj, skończy się pisanie na prawy.pl o „parchach”, żydowskich k…ach, cieszenie się na „nowy Holokaust”, wyzywanie różnego rodzaju osób od ch.., k…, s…, dz… itp. Tych paru jakże tu aktywnych komentatorów, których tego typu rzeczy robią w co drugim poście zostanie chyba pozbawionych jedynej rozrywki w ich smutnym (patrząc na wysoki poziom wylewanego jadu i niski poziom intelektu oraz kultury) życiu. Będą musieli porzucić Internet, skoro nie potrafią z niego korzystać. Albo zejść do Dark Webu, jak pedofile, oszuści czy inni wykolejeńcy.

  • ad vocem

   1 lipca 2018 at 04:06

   Ojejku nie można będzie stosować słówek wymyślonych przez Żydów „parchy”. Czy to nie będzie aby antysemityzm mały faszystowski śmierdzielu?

   • Tomek

    1 lipca 2018 at 12:25

    No tacy jak ty to tylko używają słówek wymyślonych przez Żydów – nic tylko piszą o gojach, szabesgojach itp. – jidisz znacie lepiej nieraz niż reguły pisowni języka polskiego:)

    Co, zabolał komentarz? I dobrze, prymitywów których w nim miałem na myśli miał boleć. Poczułeś, że do ciebie też się odnosi:)?

    • ad vocem

     2 lipca 2018 at 00:17

     Poczułem małego faszystowskiego śmierdziela mały faszystowski śmierdzielu.

     • Tomek

      2 lipca 2018 at 21:14

      To się myć trzeba, ad vocem, częściej lub staranniej. Wtedy tego akurat czuć nie będziesz…

  • obserwator

   1 lipca 2018 at 11:02

   Ciekaw jestem czy antypolskie słowa bedą także cenzurowane, czy poprawność polityczna będzie chroniła tylko „wybranych”.

   • Tomek

    1 lipca 2018 at 12:21

    Jeśli jakiś np. Niemiec napisze o „polskich świniach”, to będzie to traktowane dokładnie tak samo jak tu czy w Niemczech ktoś napisze o „żydowskich k…ch”.

   • Miszcz Yoda

    1 lipca 2018 at 13:51

    Nie będą!

 4. jasiek

  30 czerwca 2018 at 23:54

  Przeciwko cenzurze w Internecie jest pospolite ruszenie ale aby zaprotestować przeciwko żydowskim roszczeniom w niebagatelnej kwocie 300 mld USD w nieruchomościach jak i przeciwko amerykańskiej ustawie 447 to cisza, nieliczni Polacy w drugim obiegu jedynie publikując próbują coś osiągnąć i zasygnalizować realne zagrożenie Polski.
  Rząd śpiewa w mediach publicznego ścieku „Polacy nic się nie stało”, Żydzi zacierają ręce, a naród uśpiony rządowym „Polacy nic się nie stało” olewa sprawę przyszłości Polski, przyszłość polskich dzieci.
  Pozdrowienia dla Pana Michalkiewicza bowiem to on pierwszy grzmiał na ten temat w Internecie.

  • obserwator

   1 lipca 2018 at 11:00

   Niestety dla niektórych sensem życia jest wklejanie memów na tablicę fb, tak żeby się z kogoś pośmiać. Tu jest przyczyna takiej wysokiej frekwencji. Może cenzura internetu skłoniłaby ludzi do spotykania się w realu zamiast marnowania życia w sieci.

 5. klioes vel pislamista

  6 lipca 2018 at 22:45

  Rozmowa z milleniersem

  Widzę, że klika i klika wciąż.
  A rozkład jazdy mi przesłania.
  Z głowy mu włosów się snuje wąż.
  Nie lubię węży!… Trącam drania:
  „I beg your pardon!” I godzinę
  Odjazdu sprawdzam. Gość ma minę…

  Zrozumiał, że nie tylko net,
  Kiedy odjeżdża bus? mu powie…
  „Where are you from?” rzucając pet,
  Zapytał. – „Poland” – „Oh, na zdrowie!”
  Smartfon mu zagrał Eine kleine:
  „Mozart… melodie pisze fajne!” –

  „Tak, pisze… W Polsce on mieszka też.” –
  „Oh, it`s interesting.” – Zaskoczony
  Młodzian wydaje się. – „Może wiesz,
  Gdzie leży Polska?” – „Wschodnie strony…
  Rosja… Syberia niedaleko!” –
  „Yes. I wiesz, Sybir-Land is eco.” –

  „Nie ma przemysłu?” – „Nie ma ni ciut!
  Więc ja co weekend na rowerze
  Z Polski przez Rosję jadę na skrót.
  I wracam. Masz to w komputerze.” –
  „Znajdę!” Chciał kliknąć, lecz zaniechał.
  Bo właśnie busik mu przyjechał.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra