Z kraju

Szkodliwość serków homogenizowanych, czyli co wynika z poprawiania Pana Boga

Nasze dzieci bardzo chętnie jedzą serki homogenizowane. Nie ma się co dziwić, bo są puszyste, delikatne i smaczne. Trzeba jednak pamiętać, że są równocześnie niezdrowe.

 

 

 

 

 

Naukowcom nie podobało się, że cząsteczki tłuszczu zawarte w mleku są duże i zbierają się na powierzchni. Stwierdzili, że gdyby udało się je rozbić na mniejsze części to takiego efektu by nie było i można by uzyskać delikatniejszy smak.

To się udało poprzez przepuszczanie mleka przez wąskie szczeliny pod wysokim ciśnieniem. Naukowcy nie wzięli jednak pod uwagę tego, że w naturze wszystko ma swoje uzasadnienie i nie można bezkarnie jej poprawiać.

Badania pokazują, że serki homogenizowane powodują miażdżycę, bo rozdrobnione cząsteczki tłuszczu odkładają się na ściankach naczyń krwionośnych. Dzieje się tak, bo często nie zostają strawione w układzie pokarmowym, ponieważ szybciej są wchłaniane (w niezmienionej postaci) bezpośrednio do krwi, pomijając transport przez limfę. Efektem są także zawały serca, udary i inne poważne następstwa.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Rossman

  2 lipca 2018 at 12:53

  Szkodliwość serków homogenizowanych, czyli co wynika z poprawiania Pana Boga

  Bardzo demagogiczny tytuł słabego tesktu.
  Idąc tokiem myślenia autora artykułu, kiedy człowiek zaczął krzesać ogień, czyli pozyskiwać go w sposób sztuczny, czego efektem było zapewne wiele niekontrolowanych pożarów, również „poprawił Boga”. Przez następne kilkaset tysięcy lat lista takich „ulepszeń” stała się bardzo długa.
  Po wtóre, jeśli gdzieś ktoś opublikował wyniki badań z których wynika, że serek homogeniozowany jest szkodliwy, to wypadałoby przytoczyć źródło. Badania mają to do siebie, że z czasem ich wyniki i/lub interpretacja tych wyników, się zmienia. Margaryna, jajka, szpinak to tylko pierwsze z brzegu znane wszytskim przykłady produktów spożywczych, które przechodza w minionych dekadach swoistą ewolucję.

 2. Tomek

  2 lipca 2018 at 16:09

  „Szkodliwość serków homogenizowanych, czyli co wynika z poprawiania Pana Boga”

  Hahaha, panie Krajski, ja to teraz naprawdę z utęsknieniem czekam na kolejny pana artykuł, bo wiem, że pan to zawsze albo przekomiczny tytuł da, albo coś zabawnie pomiesza i już mam dawkę rozrywki na jakiś czas:).

  Czyli, jak rozumiem, tylko dieta paleo! I to najlepiej mięso (zdrowe, a jak!) na surowo, co by Pana Boga nie poprawiać obróbką termiczną! Żadne tam chleby, sery (wszystkie, bo to też przetwarzanie mleka), wszelkie przetwory, napoje inne niż woda.

  Zresztą, „homogenizowany” to też taka nazwa jakaś nie bardzo, prawda?:)

 3. Polak

  2 lipca 2018 at 16:32

  Nieźle jak idiota w dwóch postaciach wypowiada się jak wyżej na tematy na których się kompletnie nie zna albo zna a sam nie je tylko nam Polakom podsuwa te serki homogenizowane!
  Na zachodzie od dziesiątków lat jest znane źródło osadzania się tłuszczy w naczyniach krwionośnych. Jest tego przyczyną właśnie homogenizacja. Cząsteczki rozdrobnione w ten sposób przechodzą bezpośrednio do układu krwionośnego i dlatego taka epidemia miażdżycy i zawałów serca.
  A tutaj jeden idiota Tomek z drugim idiotą Rossmanem się dobrali abyprześmiewczo poniżać człowieka który publikuje wyniki badań naukowych.
  A poszła hucpiarska zarazo do swoich a nie tutaj mącić nam Polakom na forum.

  • Termojądrowa Potęga Izraela

   2 lipca 2018 at 16:37

   Problem w tym, że nie publikuje żadnych badań.
   A poza tym masz rację – zdepopulujemy was polaków-robaków serkami homo.
   Niech żyje Wielki Sanhedryn!

   • Malkoltent

    5 lipca 2018 at 10:01

    Termojądrowa potęga izraela – hm… jądra wam się potężnie gotują, że chcecie spiep…ć z Palestyny do Polin?

  • Tomek

   2 lipca 2018 at 17:12

   „Nam Polakom”. Czy tobie to się przypadkiem ego nie za bardzo rozrosło, że o sobie w liczbie mnogiej piszesz?:)

   Zresztą, z ciebie to chyba taki „Polak”, jak z koziej dupy trąba, bo nawet po polsku czytać nie umiesz i wypowiedzi mojej nie zrozumiałeś. W podstawówkach już uczą dzieci czytania tekstu ze zrozumieniem, więc spróbujmy jeszcze raz, może dasz radę tym razem. Wskaż mi, gdzie to ja niby ciebie czy kogokolwiek do serków homogenizowanych zachęcam, twierdzę, że są zdrowe, albo polemizuję z wynikami jakichś badań (pan Krajski, nota bene, żadnych akurat nieopublikował w artykule)? Nigdzie. Jedz sobie, co chcesz (choć, szczerze, to czytając twoją wypowiedz, powiem ci, że więcej tłuszczu to ci się w żyłach od innych produktów odłoży, tym bardziej, jak będziesz siedział na tyłku i pisał głupie komentarze zamiast się np. poruszać).

   Co więc autor posta miał na myśli, że tak zapytam jak pani w podstawówce na lekcji polskiego? Ano śmiałem się z tego, że panu Krajskiemu wydaje się, że serek homogenizowany jest be, bo jest „poprawianiem Pana Boga”, nie rozumiejąc, że tak jak homogenizacja jest „poprawianiem Pana Boga”, tak jest nim zwykłe gotowanie (i to i to jest przetworzeniem naturalnego pokarmu w wyniku procesu chemicznego). Ja to rozumiem, więc mnie ten tytuł bawi. Rossman, jak widzę z jego komentarza, też. Ty, jak widzę, tego nie rozumiesz, więc nie łapiesz, czemu ten tytuł jest taki śmieszny. Ale od idiotów to innych wyzywasz.

   A że forma prześmiewcza? Cóż, pan Krajski ma bardzo szerokie spectrum twórczości – od ekonomii, przez historię, naukę, po masonerię i, niestety, jak to się zdarza nieraz współczesnym „ludziom renesansu”, przy tej okazji nieraz wali naprawdę przykre i oczywiste dla laika nawet błędy. To jest ignorancja, więc to wyśmiewam. A że to może nieładnie…

 4. wp

  2 lipca 2018 at 22:30

  Gdyby autor dodał, że przy nadmiernym spożyciu to by była prawda.

 5. klioes vel pislamista

  3 lipca 2018 at 01:17

  Dotychczas chwaliłem, Panie Krajski, Pańskie artykuły.
  Bo dotychczas pisał Pan o rzeczach, na których się Pan zna…

  • Tomek

   3 lipca 2018 at 16:12

   Dopiero ten artykuł wydaje Ci się pisany na temat, na którym autor się nie zna? Ja widziałem wiele wcześniejszych przykładów, np. w zakresie prawa i ekonomii (komiczne pomyłki co do emisji pieniądza, NBP, niezrozumienie tego co to bank krajowy a co to zagraniczny), historii (twierdzenie, że w momencie narodzin Jezusa Palestyna była już rzymską prowincją) – to tylko ostatnie kilka. Generalnie, rozstrzał merytoryczny potężny, niestety bardzo amatorskich błędów przez to wiele.

   • klioes vel pislamista

    4 lipca 2018 at 19:53

    Palestyna była, choć tylko częściowo, w momencie narodzin Jezusa rzymską prowincją.
    Dokładniej prokuratorią podległą pod namiestnika prowicji Syria.
    Jako SAMODZIELNA prowincja zaistniała rzeczywiście dużo później.

    • Tomek

     5 lipca 2018 at 20:56

     No, Syria to nie Palestyna, drogi kiloesie:). Nawet jeśli drobne pozostałości prowincji Syria znajdują się obecnie w Izraelu (Akka, dawne ziemie Fenicjan) to z ojczyzną Jezusa wówczas one wspólnego nic nie miały.

     • klioes vel pislamista

      7 lipca 2018 at 20:40

      Dla Rzymian to był początkowo jeden pies…
      🙂

     • Tomek

      8 lipca 2018 at 20:47

      Do @kiloes

      Dla Rzymian akurat ta różnica była bardzo widoczna, bo Heroda ewidentne traktowali jako władcę państwa, zaś w Syrii, jako rzymskiej prowincji, mieli typowy zestaw rzymskich urzędów, a nie jakiegoś króla z którym dyplomację prowadzili:)

 6. klioes vel pislamista

  4 lipca 2018 at 19:54

  Ubogacenie pełną gębą
  dedykuję kici kici z ndie.pl

  Inżynierowie, informatycy
  No i lekarze… ach, nie są dzicy!
  Pracują tylko wciąż na ulicy.

  Inżynierowie ubogacają,
  Gdy stare wozy tam podpalają,
  Lub białych pieszych gdy rozjeżdżają.

  Informatycy też nie próżnują,
  Kiedy komórki nowe przejmują
  (Od białych, którym gęby lutują).

  Lekarze, gyny i stomatoły,
  Czynią zakątek każdy wesoły.
  Bo z afrykańskiej, wyższej są szkoły!

  Ubogacanie spermą trwa co dnia…
  Zespół w Saint-Denis dopadł przechodnia
  Dentystów. Złoto nie udorodnia

  W sposób niemodny już zębów zręby.
  Bo bez narzędzi wyrwali zęby!
  Za darmo prawie, dla białej gęby.

  https://ndie.pl/niecodzienny-napad-w-paryzu-w-imigranckim-getcie-wyrwali-mezczyznie-zlote-zeby/

  • klioes vel pislamista

   4 lipca 2018 at 23:33

   Ubogacenie pełną gębą
   (wersja poprawiona)
   dedykuję koali_k i kici kici z ndie.pl

   Inżynierowie, informatycy
   No i lekarze… ach, nie są dzicy!
   Pracują tylko wciąż na ulicy.

   Inżynierowie ubogacają,
   Gdy stare wozy tam podpalają,
   Lub białych pieszych gdy rozjeżdżają.

   Informatycy też nie próżnują,
   Kiedy komórki nowe przejmują
   (Od białych, którym gęby lutują).

   Lekarze, gyny i stomatoły,
   Czynią zakątek każdy wesoły.
   Bo z afrykańskiej, wyższej są szkoły!

   Ubogacanie spermą trwa co dnia…
   Zespół dentystów dopadł przechodnia
   W Saint-Denis. Złoto nie udorodnia

   W sposób niemodny już zębów zręby.
   Zdolni bez cęgów wyrwali zęby!
   Za darmo prawie, dla białej gęby.

 7. Sławek

  5 lipca 2018 at 12:22

  Szanowni Państwo nauczmy się rozróżniać różne sfery rzeczywistości, otóż inne zasady obowiązują linoskoczka chodzącego po linie a inne pływaka płynącego w basenie, otóż w tzw. przemyśle spożywczym im mniej tzw. postępu, zwykle zresztą dyktowanego zasadą zysku właścicieli dużych organizacji gospodarczych, korporacji, tym lepie dla ludzkiego zdrowia w przeciwieństwie do innej dziedziny jaką jest dziedzina przemysłu związanego z rozwojem techniki gdzie ulepszanie racjonalizacja, wynalazczość w tej dziedzinie, czyli postęp jest potrzebny. Zasadnicze pytanie, to pytanie jakie kategorie wprowadzimy do naszej analizy. Uważam, że właściwa kategoria, to rozwój duchowy, intelektualny i materialny człowieka, a pewną podkategorią jest też zdrowie biologiczne człowieka, z tego punktu widzenia Szanowny Pan Michał Krajski ma rację. Zachęcam wszystkich do bardziej merytorycznych wypowiedzi, co niemożliwe jest bez uwzględnienia szerszej perspektywy, że człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże choć nie jest Bogiem a celem życia człowieka jest wpisanie się człowieka w Jego Boży Plan co zapewnia życie w łączności z Bogiem w Trójcy Jedynym już tu na ziemi tzw. łaska uświęcająca, minimum braku grzechu ciężkiego czyli wypełnianie minimum dekalogu, a także miłość nieprzyjaciół, to wszystko po to aby po śmierci połączyć się z Bogiem i być doskonale szczęśliwym. Bo ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało, co Bóg zgotował dla tych co go miłują. Zachęcam do rzetelnego zapoznania się z nauką Świętego Kościoła Katolickiego, którego nauka jest precyzyjana,logiczna, prawdziwa. Jednak do tego niezbędna jest znajomość Teologii, Filozofii choćby św. Tomasza, który czerpał z filozofów greckich, także nie bez znaczenia jest znajomość Logiki i Retoryki, choć i jezyk łaciński choć dziś szeroko nie używany wyrabia precyzję myślenia. Nie przypadkiem człowiek o imieniu Stalin wydał rozkaz ograniczenia nauczania tych przedmiotów także w Polsce. Obecny rząd nic nie robi aby tę sutuacje odwrócić, dlaczego?

 8. elpiwo

  6 lipca 2018 at 21:03

  Rozczaruję – miażdżyca to nie odkładanie tłuszczu a wapna…

 9. Bogd max

  24 kwietnia 2019 at 13:34

  Moja mama lubi jeść te serki. I mam nadzieję że ten artykuł jej pomoże w przestaniu jedzenia ich.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra