Z kraju

Czy PiS zlikwiduje zakaz aborcji?

Z braku reakcji elektoratu oraz działaczy PiS na decyzję rządu oraz posłów PiS o likwidacji nowelizacji ustawy o IPN  i wspólną deklarację premierów Izraela oraz Polski (w której nie ma ani słowa o tym, że Polacy byli ofiarami nazizmu, ale jest wzmianka, że część Polaków kolaborowała z nazistami i mordowała Żydów) pojawia się podejrzenie, że nie ma kwestii, której by zwolennicy i działacze PiS nie zaakceptowali.

Zapewne Moskwę zainteresowaną tym, by Polacy stracili swoją sympatię do USA, bardzo cieszą tłumaczenia sympatyków PiS, że musieliśmy zgodzić się na żądania Żydów, bo nam to nakazał nasz sojusznik USA. Nie wiemy, czy takie tłumaczenia sympatyków PiS to prawda, czy wmówili im to Żydzi uznający Rosję za swojego sojusznika. Niemniej takie tłumaczenie, w które nie chcę wierzyć, podważa sens sojuszu Polski z USA.

W kwestii postulatów gejowskich stanowisko USA wobec Polski jest jasne. Kolejny ambasadorzy USA w naszym kraju – w tym i ten reprezentujący administracje Trumpa, co roku publicznie deklarują poparcie dla warszawskiej parady gejów. Więc gdyby było prawdą, że PiS realizuje to co nakazuje mu USA  nie ma powodów dla których, zgodnie z oficjalną polityką USA w Polsce, PiS nie miał by zrealizować postulatów gejowskich.

Z dyskusji o kulisach likwidacji nowelizacji ustawy o IPN wynika, że swoją decyzję rząd PiS konsultował z środowiskami żydowskimi. Nie ma więc powodu, by PiS –  jeżeli tak wsłuchuje się w opinie środowisk żydowskich na inne tematy, w tym i aborcję (mesjanizm żydowski nakazuje Żydom nieść oświecenie gojom).

Jeszcze przed wyborami 2015 roku politycy PiS jasno deklarowali, że są przeciwni ograniczeniu kompromisu aborcyjnego (stanowisko to skrzętnie ukrywały media katolickie). W numerze 50 tygodnika tygodnika „Gość Niedzielny” z 11 grudnia 2014 znalazł się wywiad z Andrzejem Dudą. W wywiadzie tym pojawiły się się dwa ważne pytania o stosunek kandydata do spraw poruszanych w bioetycznym nauczaniu Kościoła katolickiego. Pierwsze pytanie dotyczyło małżeństw gejowskich a drugie –  aborcji.

W kwestii małżeństw gejowskich kandydat PIS stwierdził, że nie podpisałby ustawy nadającej konkubinatom – w tym i tym gejowskim praw małżeństw. Swoją decyzję Andrzej Duda uzasadnił: konstytucja RP definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

Na pytanie  w jaki sposób  kandydat PiS będąc prezydentem zachował wobec ustawy zakazującej całkowicie aborcję, Andrzej Duda odpowiedział w bardzo ciekawy sposób. Kandydat PiS zadeklarował, że obecnie jest przeciw aborcji oraz głosował w sejmie przeciw aborcji i na forum ciał UE występował z krytyką aborcji, ale jako prezydent musiałby być mniej radykalny:

-„A co zrobiłby Pan z ustawą całkowicie zakazującą aborcji?

Nie mam tu żadnych wątpliwości natury moralnej czy etycznej. Jestem sygnatariuszem Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas”, która ma na celu zwiększenie ochrony życia ludzkiego w ramach prawa i polityki budżetowej UE. Głosowałem w Sejmie za projektem ustawy rozszerzającej ochronę życia nienarodzonych, a swego czasu występowałem także w obronie ich prawa do życia na forum Rady Ministrów Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych UE. Mój osobisty pogląd w tej sprawie jest więc jednoznaczny.

Roztropny i przewidujący polityk musi jednak brać pod uwagę również niebezpieczeństwo, że zmiana obowiązującej ustawy zaostrzy walkę o całkowitą liberalizację, a w przyszłości, w przypadku wyborczego zwycięstwa liberalnej lewicy, czego przecież wykluczyć nie można, doprowadzi do przyjęcia nowych regulacji przez zwolenników tzw. aborcji z przyczyn społecznych.

Środowiska skrajnie lewicowe wciąż tego typu postulaty podnoszą i są przy tym niezwykle agresywne i ekspansywne. Dla nas, ludzi wierzących, to poważny problem, a dla katolickiego polityka to wielkie i trudne wyzwanie„.

Takie stanowisko, niezwykle popularne wśród zwolenników kompromisu aborcyjnego, może oznaczać, że jako prezydent Andrzej Duda, aspirujący zapewne do miana roztropnego i przewidującego polityka, nie poparł by całkowitego zakazu aborcji ze strachu przed naruszeniem kompromisu.

W numerze 15 tygodnika „Gość Niedzielny” z 12 kwietnia 2015 z w kwestii dopuszczalności aborcji Andrzej Duda pochlebnie wypowiadał się o kompromisie aborcyjnym, który został złamany przez PO. Zdaniem kandydata PiS wszelkie projekty ograniczające aborcję można zgłaszać tylko wtedy gdy „jest do tego odpowiednia większość w parlamencie, jeśli jej nie ma, łatwo można doprowadzić do sytuacji odwrotnej, do wprowadzenia takich przepisów, które osłabią ochronę życia„.

Postawa PiS w sprawie likwidacji nowelizacji ustawy o IPN,deklaracji premierów Polski i Izraela, czy zakazu aborcji pokazuje, że dla PiS nie są ważne oczekiwania elektoratu patriotycznego i katolickiego. Może to oznaczać, że my, polscy patrioci i katolicy jesteśmy nieliczną i słabą grupą społeczną, która w rozrachunkach wyborczych nie ma takiego znaczenia jak środowiska filosemickie, lewicowe, feministyczne i proaborcyjne.

Może  to oznaczać, że procesy laicyzacji i wykorzenienia nastąpiły w Polsce tak szybko, że nawet tego nie zauważyliśmy, że jesteśmy marginesem i folklorem. Taki katastrofalny scenariusz potwierdzałby fakt, że nie możemy się od dekad zorganizować.

Jedyne co możemy zrobić  to walczyć do końca. Do końca stać na barykadzie, choć już nikogo wkoło nasza walka nie obchodzi. To lepsze nić poddać się i zgodzić się na rolę śmiecia, którą nam współczesność wyznaczyła. Tym bardziej, że  za trwanie przy pryncypiach może nas czekać nagroda w niebie oraz to, że nic nie jest wieczne  – nawet nasza klęska może okazać się czasowa.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Masław

  2 lipca 2018 at 17:50

  Banderowski to PiSdzielec. taka sama obrona pseudosojuszu z usraelem, co gamonie od Tomka Sakiewki (agenta ukraińskiej bezpieki), czyli chyba to samo szkolenie ten pajacyk przeszedł. Chyba że jest tak głupi, co możliwym jest. Sam tytuł świadczy o debilizmie. jak PiS ma zlikwidować zakaz aborcji, skoro takiego zakazu nie ma? Kiedyś spotkam na jakiejś manifestacji ten ulany pysk Banderowskiego i go pogonię. Bił nie będę, bo gówna nie tykam. Poza tym, to nie honor lać upośledzonych.

  • GG.

   2 lipca 2018 at 22:50

   Jednakże niezwykle cenna i dająca do myślenia jest obserwacja p. Bodakowskiego, że istnieją w Polsce „Żydzi uznający Rosję za swojego sojusznika” i otumaniający „sympatyków PiS”.
   .
   Widzimy przecież mnóstwo obiektywnych dowodów na poparcie tej tezy, z propagandowym wsparciem sympatyków PiS dla chybionego i szkodliwego dla Polaków-Słowian planu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów na czele.
   .
   To otumanienie „sympatyków PiS-u” jest tak wielkie, że nawet na prawy.pl występują oni jawnie przeciwko interesowi Polaków-Słowian z Mazowsza, przeciwko mieszkańcom słowiańskiego powiatu Grodzisk Mazowiecki i gminy Baranów, pomagając tym samym owym „otumaniaczom” KOMPROMITOWAĆ SOCJALISTYCZNĄ PiS-OWSKĄ POLITYKĘ WYSIEDLEŃ ROLNIKÓW POLSKICH I BETONOWANIA URODZAJNYCH POLSKICH ZIEM.
   .
   Jest przecież rzeczą oczywistą, że sympatycy J. Kaczyńskiego i o. Rydzyka powinni ostro PROTESTOWAĆ PRZECIWKO PLANOWI BUDOWY CPK i namawiać rząd Morawieckiego do zawrócenia ze ślepego zaułka NOWYCH SOCJALISTYCZNYCH „BŁĘDÓW i WYPACZEŃ”.
   .
   Niestety, robią oni na odwrót.
   .
   Kto im to wmówił?
   .
   .

 2. trasz

  2 lipca 2018 at 18:27

  A stójcie sobie na barykadzie, bylebyście nie przeszkadzali.

 3. Soroka

  2 lipca 2018 at 18:27

  Oto przykład jak święci walczą z bramami piekielnymi!
  Te Malutkie Niewiniątka mordowane przez ludzi najbardziej upadłych, bo takich zbrodni zdolni są dopuścić się tylko najbardziej upadli ludzie, odsłaniają prawdę o nich, choć oni starają się ją ukryć za kłamstwem i udawaniem sprawiedliwych.
  Ludzie upadli nie są w stanie zrobić niczego dobrego. Wszystko się im obróci w niwecz.

 4. Hania

  2 lipca 2018 at 20:11

  Ciekawe dlaczego pan Bodakowski uzywa liczby mnogiej?
  ” nie możemy się zorganizować, jesteśmy słabi” itp
  To pan był/ jest
  – ZA PISem.
  Mówił to pan publicznie w rozmowie z panem Korczarowskim
  Coś typu
  – Piotrze, jak nie PIS, to co proponujesz?
  Nie pamięta pan czy gra ( nieudolnie) głupa?

  Pisanina, że Moskwa cieszy się z poróżnień pomiędzy Polin a USA
  Co pan za głupoty pisze, jaKIE poróznienia?!
  Nie zauwazył pan lokajskiego oddania wobec naszych umiłowanych sojuszników?
  To na ich rozkaz sejm i jego pachoły uwinęły się w 3 godziny 🙁

  • Soroka

   2 lipca 2018 at 20:52

   Co Hania proponuje? Kto by mógł nas poprowadzić?
   Domyślam się, ale niech to będzie czarno na białym.

   • Hania

    3 lipca 2018 at 00:28

    Zalezy dokąd pan Soroka chce być poDprowadzony?
    Jak do Telavivu to owszem, PIS jest najlepszy!

    I niech pan się pospieszy a nuż trafi na jakąś zabawę sponsorowana przez PLL Lot

    „Czy LOT naprawdę ma jakiś interes w sponsorowaniu parady Żydów w Nowym Jorku? A może słynny Jonny Daniels, ponoć „doradca LOTU” załatwiłby jakąś dotację od izraelskich linii lotniczych dla Marszu Niepodległości? Jeśli takie działanie ma jakiś sens…”

    https://twitter.com/1972tomek/status/1006892920132259840

    • Soroka

     3 lipca 2018 at 09:10

     To nie jest odpowiedź na zadane pytanie! Hania wykręca się sianem!

 5. frate

  2 lipca 2018 at 20:16

  Nie trzeba stać na barykadzie i czekać aż nas rozjadą żydowskie tanki, bo to głupota co proponujesz Bodakowski!!! Trzeba przejść do partyzantki, czyli w tym czym Polacy są dobrzy i tam demaskować ukrytych wrogów, a już w szczególności takich judaszy na prawicy jak juda, kaczyński szydło morawiecki i pis, a nie wycierać im dupę, w każdym artykule!!!

 6. Ateista

  2 lipca 2018 at 23:15

  „Oto przykład jak święci walczą z bramami piekielnymi!” A gdzież ten przykład? Jakoś tych „walk” nie widać.
  Ludzie to ssaki, które codziennie mordują inne ssaki na mięso, zdzierają z nich futra dla kasy, wycinają w pień przyrodę, nawołują do niekontrolowanego rozmnażania się w imię wydumanych uzasadnień. Piekło jest na ziemi, każdego dnia i nie tworzy go zmyślony diabełek czy inna bajkowa postać, tylko człowiek. Smutne, ale prawdziwe.

 7. klioes vel pislamista

  3 lipca 2018 at 01:01

  Przeciwko rasistowskim wstrętom

  Sędzia Nigel Stringer to z Norwich bandyta,
  Co będzie sądzony za „napaść rasową”.
  Każdy światły białas rad Murzynów wita,
  Widząc ich w ogródku… A on użył słowo:
  „Czarnuchy!” I wstrzymał w noże, pręty, kuszę
  Uzbrojonych „gości”… Miał pistolet, tuszę.

  Policja na szczęście co robić, wiedziała:
  Areszt dla rasisty oraz jego syna!
  Żona wraz córkami w domu pozostała.
  Nie sama… Bo z „gośćmi” została rodzina.
  „Goście” chociaż mieli kuszę, noże, pręty,
  „Byli grzeczni”…. Po co rasistowskie wstręty???!!!

  https://ndie.pl/anglia-sedzia-zostal-napadniety-we-wlasnym-domu-odpowie-karnie-za-rasizm/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra