Z kraju

Wstyd! PiS znowu jest za a nawet przeciw przy ustawie antyaborcyjnej

By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2247495

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, która debatowała nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, skierowała go do dalszych prac w specjalnej podkomisji.

 

 

 

 

 

 

Jest to o tyle niebywałe, że projekt nie jest skomplikowany. W zasadzie można ująć go w jednym zdaniu: „zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu”.

Już wielokrotnie temat ten był dyskutowany. Skierowanie do dalszych prac jest sposobem na to, by w praktyce odrzucić projekt, który się w teorii popiera.

Powiedziała o tym nawet posłanka PiS-u Anna Siarkowska, której wstyd było za własną partię. Kaja Godek natomiast określiła całe spotkanie Komisji, jako „ustawkę”. Jej celem miało być bowiem jedynie tworzenie wrażenia, że rząd pochyla się nad zabijanymi dziećmi, choć w rzeczywistości nie zamierza zajmować się czymś, przez co może stracić poparcie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

25 Komentarzy

 1. GG.

  3 lipca 2018 at 11:13

  NAJWAŻNIEJSZA JEST OBRONA ŻYCIA NARODZONYCH
  .
  Dużo się mówi – i słusznie – o dzieciach nienarodzonych, ala za mało – o narodzonych.
  .
  – Odbierają te narodzone dzieci rodzicom, bo rodzice nie mają właściwego lokalu i/lub ciągłości dopływu gotówki na ich wychowanie (bezrobocie, okradanie pracujących przez pracodawców, choroby itp.).
  .
  – Niszczą tysiące, dziesiątki i setki tysięcy tych dzieci w wojnach na całym świecie (śmierć, ciężkie i lżejsze zranienia, okaleczenia, zarażenie różnymi chorobami, niedorozwój z powodu niedożywienia i stresu frontowego, osamotnienie po stracie najbliższych, obrócenie w różnego typu niewolę itp.).
  .
  – Ogłupiają te dzieci w przedszkolach i szkołach, które są prawdziwymi WIELOLETNIMI WIĘZIENIAMI dla młodych Polaków-Słowian i nie dają żadnej gwarancji zatrudnienia w Polsce i otrzymywania GODNEJ ZAPŁATY za pracę nad Wisłą.
  .
  Kto się tym przejmuje?
  .
  Nawet głos Papieża Franciszka w tym temacie jest tak naprawdę ignorowany przez większość katolików.
  .
  Dlaczego zgadzają się oni na militaryzację społeczeństw, na płacenie podatków na agresywne cele wojenne (tylko „wojna obronna jest zawsze prawem” – JPII), na propagandę podżegaczy wojennych w swoich krajach?
  .
  Tu jest jakaś dziwna NIEKONSEKWENCJA: ratować dzieci w łonach matek i przyzwalać je niszczyć, zabijać, ogłupiać i pozbawiać GODNEGO ŻYCIA po urodzeniu !?
  .
  Coś tu jest nie w porządku.
  .
  .

 2. michu

  3 lipca 2018 at 11:41

  Widać PiSowi bardziej zależy na wyborcach niekatolickich, bo jak chce to potrafi ustawę przez sejm i senat łącznie z podpisem prezydenta w ciągu 9 godz. przeprowadzić. Prawdą jest też w dużej mierze co pisze GG. To jest skandal, że dzieci zabiera się rodzicom z powodu biedy, bo z powodu chuligaństwa jak nie potrafią wychować to jest zrozumiałe. Rodzice są faktycznie okradani przez nadmierne i niepotrzebne podatki, stąd bieda w Polsce.

  • GG.

   3 lipca 2018 at 12:47

   Podatki są nadmierne nie tylko dlatego, że rząd (każdy) chce nakładać zbyt wysokie podatki i ROBI TO z powodu wielu ciągle nowych niepotrzebnych wydatków (np. CPK, członkostwo w UE, kupowania tarczy antyrakietowej „dla połowy Warszawy” itp.),
   .
   ALE TAKŻE DLATEGO, że połowa przedsiębiorców „robi państwo i Polaków w konia”, czyli nie płaci podatków od firm, podatków od wynagrodzeń i składek w należnej wysokości – jak przyznał to prezes związku pracodawców p. Kaźmierczak, nagrodzony przez Lecha KAczyńskiego wysokim orderem.
   .
   Ilu mamy w Polsce uczciwych pracodawców-przedsiębiorców ?
   .
   Zapewne niewielu, gdyż można w Polsce „robić w konia” nie tylko pracowników i skarb państwa, ale także KLIENTÓW (w bardzo różny, często bardzo bezczelny sposób) i całe społeczeństwo (np. niszcząc bezkarnie środowisko naturalne czy KRADNĄC ROLNIKOM ZIEMIĘ W MAJESTACIE PRAWA, żeby ją potem zabetonować pasami startowymi czy jezdniami autostrad).
   .
   GDYBY przedsiębiorcy byli UCZCIWI, to koszty ich radosnej socjalistycznej działalności (KAPITALIZM/LIBERALIZM = SOCJALIZM) nie byłyby aż tak wielkie dla nich samych i dla ogółu, więc i podatki oraz składki mogły by być ZMNIEJSZONE przez dobry polski (a więc: słowiański) rząd.
   .
   Którego jeszcze po 1989 roku nad Wisłą NIE BYŁO.
   .
   .

   • GG.

    3 lipca 2018 at 12:51

    .
    Zasadniczą kwestią pozostaje zmuszenie pracodawców do UCZCIWEGO płacenia składek i podatków od wynagrodzeń. Wymaga to pensji USTALANYCH PRZEZ PAŃSTWO dla wszystkich TYPÓW STANOWISK PRACY w Polsce, zawierania i rejestrowania umów o pracę w PUP, przelewania wynagrodzeń na subkonto pracownika w PUP, kontroli rozliczeń umów o pracę i terminowości przelewów przez PUP, ostrego ścigania rozliczania się z pracownikami „pod stołem” (z pominięciem opodatkowania i oskładkowania).
    .
    DOMEK Z OGRÓDKIEM i status funkcjonariusza państwowego (nietykalność) dla każdego pracownika, który DOSTARCZY DOWODY zmuszania go przez pracodawcę do pobierania wynagrodzenia bez odprowadzenia podatków i składek.
    .
    .

   • Tomek

    3 lipca 2018 at 14:23

    GG, skończyłbyś już z tą antyimperialistyczną propagandą:). Podatki rosną bo w planach budowa CPK i bo tarcza antyrakietowa… Ta…. Podatki rosną, bo rosną wydatki socjalne. Pięknie to zresztą wyliczone zostało dla ostatniego, 2017 roku, do czego najwięcej dopłaciłeś (średnio) jako podatnik:

    – 619 złotych każdy podatnik dopłacił więcej w wyniku programu 500+
    – 409 złotych każdy podatnik dopłacił do emerytur (a w 2018 zobaczysz
    pierwsze efekty obniżenia wieku emerytalnego).

    Te dwie pozycje odpowiadają za ok. 80% wzrostu podatków w 2017.

    Średnio obecnie płacisz jako podatnik państwu 21 400 zł, w 2017 o 1338 złotych więcej niż w 2016. Najwięcej idzie na emerytury i renty, potem edukację, potem służbę zdrowia – te trzy pozycje to razem połowa z tych 21 tys. Na wojsko (czy, wg ciebie, imperialistyczną politykę:) płacisz 770 zł z tej kwoty tylko. CPK w podatkach za bardzo nie odczujesz, bo ma być finansowany środkami unijnymi, prywatnymi i w jakiejś części kredytami.

    Ot, cała tajemnica na co idą twoje podatki.

    • GG.

     3 lipca 2018 at 15:22

     .
     Trolliku, nie trollikuj.
     .
     .
     .

     • Tomek

      3 lipca 2018 at 15:26

      Ja cię tylko uświadamiam, na co podatki płacisz. Warto, żebyś czytał, bo tak to w nieświadomości żyć będziesz i głupoty znowu będziesz wypisywał, że na tarcze rakietowe i CPK.

     • GG.

      3 lipca 2018 at 17:23

      To ty, troliczku, głupoty piszesz.
      .
      Wydatki socjalne są konieczne, skoro pensyjki połowy pracujących są chusteczkowe i nie ma za co żyć i dzieci chować.
      .
      Niech pp. przedsiębiorcy płacą godziwe pensje WSZYSTKIM pracownikom i odprowadzają WSZYSTKIE należne składki i podatki, a rząd niech nie wydaje na niepotrzebne socjalistyczne „Misie” typu CPK, UE, NATO – i wszyscy będą zadowoleni (oprócz cwaniaków, złodziei i zredukowanych biurokratów).
      .
      Wystarczy na dzieci, na państwo, na emerytury i pomoc społeczną.
      .
      .

     • Tomek

      4 lipca 2018 at 12:37

      Do @GG

      „To ty, troliczku, głupoty piszesz.Wydatki socjalne są konieczne, skoro pensyjki połowy pracujących są chusteczkowe i nie ma za co żyć i dzieci chować.”

      A gdzie ja piszę, że jakieś wydatki są konieczne, czy nie? Ja cię uświadamiałem tylko na co idą podatki, a nie pisałem czy z sensem czy nie. Oj, czytać po polsku ze zrozumieniem warto nie tylko, jak się jest Polakiem, ale też jak się jest Polakiem-Słowianinem:).

      Ale jak już teraz ten wątek poruszyłeś, to odpowiem, że oczywiście, do pewnego pułapu są konieczne, ale nie do takiego, żeby ktoś sobie mógł wygodnie żyć za pieniądze pracujących ludzi. Zasiłki muszą być minimalne bo mają stymulować do szukania pracy, wszelkie 500+ natomiast nie mogą do porzucenia pracy zachęcać. Niskie pensje, mówisz? A ilu pracodawców pracowników nie może znaleźć i Ukraińców sprowadza?

      „Niech pp. przedsiębiorcy płacą godziwe pensje WSZYSTKIM pracownikom i odprowadzają WSZYSTKIE należne składki i podatki, a rząd niech nie wydaje na niepotrzebne socjalistyczne „Misie” typu CPK, UE, NATO – i wszyscy będą zadowoleni (oprócz cwaniaków, złodziei i zredukowanych biurokratów).”

      Tak, tak, znam te twoje utopijne bzdety o godnych pensjach ustalanych odgórnie. Pensje regulować ma rynek, a więc one mają być wypadkową tego, ile pracodawca jest gotów płacić i tego, za ile pracownik jest gotów podjąć pracę. Bo jakby mi np rząd nakazał zatrudniać każdego pracownika, nawet takiego GG który wiele nie rozumie wiec i w pracy pewnie (umysłowej przynajmniej) pożytek z niego mały, za jakąś kwotę, to bym go po prostu nie zatrudnił. Zwinąłbym biznes i żył za cudze, z socjalu, jak proponujesz. I tak by wielu zrobiło, a wtedy faktycznie nie byłoby na nic, w tym na NATO czy CPK. Nie wiem tylko, czy wszyscy byliby zadowoleni. Twoja ukochana Rassija na pewno:)

     • GG.

      4 lipca 2018 at 13:56

      .
      Jest pan albo NIEMĄDRY, albo CELOWO pisze pan NIEPRAWDĘ, albo jedno i drugie.
      .
      Zasada jest taka: KAŻDY człowiek ma prawo do ŻYCIA i SZCZĘŚCIA. Zatem – w warunkach współczesnych – KAŻDY CZŁOWIEK MA PRAWO DO GODNEGO DOCHODU (zarobek, renta/emerytura, zasiłek, dywidenda – wszystko jedno).
      .
      Jeśli pan zdoła zapewnić GODNY dochód z pracy WSZYSTKIM ZDOLNYM DO PRACY Polakom – to będą oni mieli materialną podstawę do szczęśliwego życia dzięki własnej pracy.
      .
      Jeśli nie ma takiej możliwości – to ci, którzy mają PRZYWILEJ DOBRZE PŁATNEJ PRACY (DOCHODOWEGO BIZNESU) będą mieli ZAWSZE OBOWIĄZEK podzielenia się z pozostałymi i zapewnienia WSZYSTKIM POLAKOM GODNEGO DOCHODU czyli materialnych podstaw życia i szczęścia.
      .
      Nie ma w tym nic dziwnego, że WSZYSCY chcą żyć godnie i szczęśliwie, dziwne jest raczej to, że dzisiaj MNIEJSZOŚĆ (kapitaliści, średni i wyżsi urzędnicy, zarządcy i kadra firm, specjaliści od „Misiów” i różnego typu „koryciarze”) CHCE WYGODNIE SOBIE ŻYĆ ZA PIENIĄDZE NALEŻĄCE SIĘ (!) ŹLE OPŁACANYM LUDZIOM PRACY I LUDZIOM POZBAWIONYM PRACY PRZEZ SYSTEM.
      .
      Trzeba koniecznie to zmienić.
      .
      .

     • Tomek

      4 lipca 2018 at 14:53

      Do @GG

      „Jest pan albo NIEMĄDRY, albo CELOWO pisze pan NIEPRAWDĘ, albo jedno i drugie.”

      A ty kolego albo nic nie rozumiesz z tego, jak działa gospodarka, albo jesteś absolwentem jakichś kursów ekonomii socjalistycznej i to w jakiejś wersji maoistowskiej. Albo jedno i drugie.

      „Zasada jest taka: KAŻDY człowiek ma prawo do ŻYCIA i SZCZĘŚCIA. Zatem – w warunkach współczesnych – KAŻDY CZŁOWIEK MA PRAWO DO GODNEGO DOCHODU (zarobek, renta/emerytura, zasiłek, dywidenda – wszystko jedno).”

      Skąd ci to niby wynika? Równie dobrze, mógłbym powiedzieć, że ponieważ każdy człowiek ma prawo do szczęścia, to we współczesnym świecie masz mu zapewnić dom, Internet, żonę i jeszcze za niego dzieci zrobić i naczynia pozmywać. A on będzie leżał do góry brzuchem, szczęśliwy. Nie masz nigdzie w żadnym prawie, w żadnym kraju (no może w jakimś ZSRR czy Korei Północnej) zapisywanego jakiegoś prawa do szczęścia! Na to, na jakim poziomie będziesz żył, musisz sobie zapracować.

      ” Jeśli pan zdoła zapewnić GODNY dochód z pracy WSZYSTKIM ZDOLNYM DO PRACY Polakom – to będą oni mieli materialną podstawę do szczęśliwego życia dzięki własnej pracy.”

      No to jest piękna, zupełna utopia i zwykłe też złodziejstwo – każdy, nieważne czy uczciwie i ciężko pracuje, ma dostać tę samą pensję i to jeszcze taką, żeby był szczęściwy. Dziecko jest sobie w stanie wyobrazić, co powiedzą na to ludzie, którzy rzeczywiście uczciciwe chcieliby pracować – a w dupie to mam, nie będę pracował na nierobów. I cały twój maoistowski system wiecznej szczęśliwości się sypnie w minutę jak domek z kart.

      „Jeśli nie ma takiej możliwości – to ci, którzy mają PRZYWILEJ DOBRZE PŁATNEJ PRACY (DOCHODOWEGO BIZNESU) będą mieli ZAWSZE OBOWIĄZEK podzielenia się z pozostałymi i zapewnienia WSZYSTKIM POLAKOM GODNEGO DOCHODU czyli materialnych podstaw życia i szczęścia.”

      Wyłączając przypadki skrajne typu jacyś polityczni nominaci, to nie jest „przywilej” tylko efekt ciężkiej pracy, wykształcenia, umiejętności czy przedsiębiorczości. I wara ci od moich pieniędzy, nierobie – sam na siebie zarób, jak masz w życiu jakieś ambicje i chcesz być szczęśliwy.

      „Nie ma w tym nic dziwnego, że WSZYSCY chcą żyć godnie i szczęśliwie, dziwne jest raczej to, że dzisiaj MNIEJSZOŚĆ”

      To niech pracują, uczą się, myślą, jak z sensem pokierować swoim życiem zawodowym, a nie do innych ręce po kasę wyciągają.

   • Tomek

    3 lipca 2018 at 15:58

    Odsyłam cię do mojej odpowiedzi na wcześniejszego twojego identycznego posta, gdzie te same bzdury o tym, na co idą podatki i czemu rosną, pisałeś.

    P.S. Zanim mi odpiszesz, żebym nie trollował, zastanów się dwa razy nad definicją trollingu. Czy aby nie podpada pod nią przeklejanie 10 razy tego samego dokładnie tekstu w różne miejsca? W dodatku, tekstu z nieprawdą?

 3. finka

  3 lipca 2018 at 12:29

  Przeież PiS jak każda partia wyciaga temat aborcji, gdy trzeba odwrócic uwagę plebsu od ważnych spraw, tym razem od podkładania się zydostwu, nowych podatków i przepisów wykończających małe, polskie firmy.

 4. frate

  3 lipca 2018 at 13:50

  żydowski faryzejski nierząd pisu po raz kolejny pokazuje swoje zakłamane oblicze!!! Więcej na nich nie głosujmy, niech zdychają tak samo jak te nienarodzone dzieci które skazują na zagładę w potwornych męczarniach!!! KAŻDA ABORCJA JEST MORDERSTWEM I GRZECHEM ŚMIERTELNYM PRZECIWKO PIĄTEMU PRZYKAZANIU!!! DLACZEGO O TYM NIE WIECIE PANIE I PANOWIE POSŁOWIE?!

 5. Grażyna

  3 lipca 2018 at 14:24

  PIS to partia tchórzy.Boją się co by powiedzieli urzędasy z unii.
  Jedynie odważnie realizują cele żydowskie w naszym kraju.
  Nigdy więcej PIS.

  • cinek

   3 lipca 2018 at 15:19

   Nie chodzi tu o tchórzostwo. To po prostu nie są katolicy. Nie ma dla nich znaczenia życie nienarodzonych dzieci. To zlepek masonów i karierowiczów. Polityka wciągnęła tych ludzi jak bagno. Zasłanianie się strachem przed zagranicą to wymówka.

 6. klioes vel pislamista

  3 lipca 2018 at 17:07

  Durniokracja

  Dureń z durni robi durni… Wszyscy durnie!
  Demokracja kwitnie, „mądrzy” są przy urnie…

 7. Ateista

  3 lipca 2018 at 18:16

  Zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu – to chory i zwyrodniały pomysł, podyktowany fanatyzmem religijnym.

 8. And

  3 lipca 2018 at 18:42

  Jak zwykle, mruga tu i tam, ale coraz bardziej lepia mu sie oczka.Stary kot z zaropialymi slepiami, ktory nawet juz nie wie, czy to mysz, czy nie mysz, nie budzi entuzjazmu i zaufania. Po co sie ludzic jakas nadzieja? Nie widac?
  Ps. W mobile net mozna wejsc w tematy krajowe itp. po zalogowaniu sie na Facebooku lub Twitterze. Prawy .pl chce robic publike Zucvkerbergowi? Jak to sie ma do narracji wiodacej? Wyciszanie nieudaczne patriotycznej czesci internautow I wpychanie ich w Facebooka? Masa ludzi przeszla na http://www.mains.com , ale to tez zablokowane przez Androidalnych slugusow totalniactwa.Cenzura na prawy .pl kwitnie , nie pomogaja stare tematy na str glownej, widac daty.ze uzbieralo sie troche wpisow. Dla zainteresowanych publicystyka W. Gadowskiego, ktory w serii pogadanek robi za buntownika I sumienie narodu uciskanego, a tak naprawde robi to samo ,co red. Michalkiewicz i ojcowie Redemptorysci od kilku lat: konczac pogadanki pacyfikowac chce nastroje I sieje defetyzm. PIS jest najlepsza opcja-oto konkluzja chyba jeszcze ostatniej pogadanki, bo rozwija sie tempo lotem lawiny, narod szuka .czego, kogo by tu sie chwycic, kiedy tylu oszustow dokola, zdrajcow, oslow skonczonych. W Radiu Maryja nie podaja z gory szczegolow imprez patriotycznych, godzina, dokladnie gdzie itp.,post factum bija w wielkie dzwony,a o szczegolach pogrzebu IRENY KIRSZENSTEIN-SZEWINSKIEJ POINFORMOWALI NA SWOJEJ STR CO DO MINUTY. CENZORKI Z PRAWY.PL CHINSZCZYZNA NIE JEST NAJLEPSZEJ JAKOSCI-ZMIENCIE TE GOW…..NE OBRAZKI I LICENCJE .MOZE UE WAM POMOZE.

 9. Kazimierz S

  3 lipca 2018 at 21:13

  GG. pomylił chyba strony. Ten portal się mieni prawicowy, komunistyczne i socjalistyczne dyrdymały pisz Pan na niezaleznej.pl czy gazeta.pl

  • GG.

   4 lipca 2018 at 01:43

   Nie, to pan się pomylił w ocenie.
   .
   Ja nie jestem „prawicowcem”, ani „lewicowcem”, bo nie jestem socjalistą, tylko zwolennikiem ODBUDOWANIA cywilizacji łacińskiej-personalistycznej. Każdy PRAWY człowiek powinien do tego dążyć.
   .
   „Lewica” i „prawica” to pojęcia i podział WEWNĄTRZSOCJALISTYCZNY !
   .
   Kapitalizm/liberalizm – to SOCJALIZM.
   .
   Kapitalizm KŁÓCI SIĘ z zasadami i etyką społeczeństwa stanowego, czyli zupełnie nie przystaje do cywilizacji łacińskiej-personalistycznej.
   .
   Wszelkiego typu socjalizmy trzeba odrzucić.
   .
   Nie wie pan o tym ?
   .
   .
   Lewica i prawica – spektakl dla mas (1/3) prof. Henryk Kiereś https://youtu.be/wXYCwIKHnU4
   .
   Lewica i prawica – spektakl dla mas (2/3) prof. Henryk Kiereś youtu.be/mkUlYiIk8a0
   .
   Lewica i prawica – spektakl dla mas (3/3) prof. Henryk Kiereś youtu.be/_uHDrW-AX0c
   .
   .

 10. agganus

  4 lipca 2018 at 10:06

  Niestety ale pewne środowiska usiłują zideologizować problem aborcji a przecież większość ludzi nie chciałaby być urodzona pod przymusem prawa, jako niechciani przez własne matki, czyż nie?

  „W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus po wyraźnej deklaracji: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić (Mt 5,17) i stwierdzeniu, że ani jedna jota nie zmieni się w Prawie, rozpoczął omawiać poszczególne przykazania odnoszące się do drugiego człowieka, czyli przykazania z drugiej tablicy. Rozpoczął od przykazania piątego: „nie zabijaj”, przykazania, które jest uważane w pewnym sensie za najważniejsze przykazanie z tej tablicy. Rozumienie tego przykazania w historii się zmieniało. Także i dzisiaj istnieje spór odnoszący się do zakresu jego obowiązywania: czy może istnieć kara śmierci? Czy możliwa jest aborcja? Czy możliwa jest eutanazja? … Zatem problem związany z tym przykazaniem istnieje do dzisiaj. Warto zatem spojrzeć, jak Pan Jezus podchodzi do tego zakazu.

  O ile dyskusja toczy się na temat zakresu obowiązywania tego przykazania ewentualnie na temat, co jest w ogóle zabiciem człowieka (tak np. jest w sprawie aborcji, która odbiera płodowi godność osoby ludzkiej), o tyle Pan Jezus nie mówi o zakresie obowiązywania, lecz wskazuje na to, co wychodzi z serca człowieka:

  Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego (Mt 5,22).

  Zabójstwo dokonuje się w sercu. Samo zabicie drugiego jest jego owocem. Niemniej na długo przed dokonaniem czynu człowiek już jest martwy. Martwy dla nienawidzącego jest nienawidzony, ale ważniejsze jest to, że sam nienawidzący jest martwy, bo nie ma w nim Bożego życia. Dlatego też taki człowiek nie może składać Bogu miłej ofiary. Jeżeli ma to być ofiara żywa, to składający ją musi sam być żywy, co znaczy, że musi być w żywej relacji z innymi, tj. musi się z nimi pojednać. Msza święta rozpoczyna się od aktu pojednania właśnie dlatego, żeby nasza ofiara była przyjemna Bogu. Warto ten akt poważnie potraktować ze względu na słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii:

  Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! (Mt 5,23n).

  Dopiero z oczyszczonym sercem możemy w pełni uczestniczyć w ofierze i otrzymać błogosławieństwo od Boga.”

  o. Włodzimierz Zatorski OSB

  • GG.

   4 lipca 2018 at 14:16

   Mówi pan niezwykle GŁUPIO.
   .
   Po pierwsze, nie ma problemu „rodzenia się większości ludzi pod przymusem prawa” – jest natomiast problem, że prawo musi być SKUTECZNE W OBRONIE mniejszości ludzi, których – w przeciwnym razie – mogłyby pozabijać niektóre głupie / egoistyczne / wyrodne / zdesperowane matki.
   .
   A ZWŁASZCZA W OBRONIE KAŻDEGO TAKIEGO POJEDYNCZEGO CZŁOWIEKA, gdyż – zgodnie z podstawową zasadą PERSONALIZMU – każdy człowiek MA PRAWO ŻYĆ, skoro już został poczęty !
   .
   .
   Po drugie, skąd pan wie, że „większość ludzi nie chciałaby być urodzona pod przymusem prawa, jako niechciani przez własne matki”?
   .
   Prowadził pan jakieś badania opinii publicznej w tej sprawie?
   .
   I co to ma do rzeczy, że większość chciałaby czegoś złego, nieetycznego i szkodliwego? – Na przykład zabijania ludzi w łonach matek, albo stacjonowania w Polsce wojsk okupacyjnych (rosyjskich czy NATO-wskich)?
   .
   Po to jest mądra i oświecona ELITA, żeby kierować masy ku prawdzie, dobru i pięknu, a nie ku akceptacji zła, zabijania i obcej okupacji.
   .
   .

 11. Tomasz

  11 lipca 2018 at 21:42

  3O czerwca w Rzeszowie Policja urzyła pałek i gazu łzawiącego manifestacji Młodzieży Wszechpolskiej i organizacji Katolickich protestujących przeciw dewiantom P I S nieby partia”prawicowa”???,Nic dziwnego że ustawę zakazującą zabijania dzieci poczętych

 12. Pingback: cgw4ym5cx754c7tn75twct5wg

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra