Z kraju

Gersdorf bredzi o „czystce” w sądownictwie

Małgorzata Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego, która nie może pogodzić się z tym, że została odwołana ze stanowiska, mówi, że „odbywa się polityczny sąd nad Sądem Najwyższym”, a rząd planuje czystki.

Odniosła się w ten sposób do wprowadzanej reformy, na mocy której sędziowie, którzy skończyli 65 rok życia przejdą w stan spoczynku. Dotyczy to 27 sędziów z 74.

Sędzia nie powinien podważać szacunku dla własnego państwa i przedstawiać umiarkowane zmiany jako zamach na demokrację. W ten sposób kompromituje się i wikła w polityczny spór.

Sędziom nie dzieje się krzywda, a jedynie część z nich przejdzie na emeryturę. Zmiany te nie dotyczą tylko sędziów, ale całego społeczeństwa. Sędziowie ci nie trafią do więzień, ale dostaną sute emerytury, o których przeciętny Kowalki może tylko pomarzyć.

W dodatku zmiany dotkną nieco ponad 1/3 sędziów. Dalej więc większość będzie posiadała sitwa, która od 1989 r. robi w Polsce, co chce.

Czystka powinna zostać dokonana, ale to co się na razie dzieje, jest na razie kosmetyczną zmianą.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. zbyszek

  4 lipca 2018 at 09:33

  To ja niewiele obchodzi, gdyz to jest developer i jak poszkodowani wywlaszczeniami dzialek zaczna sie zglaszac do sadow o sprawiedliwosc, jak zaczna wychodzic sprawy ich wejscia w posiadanie takich ilosci dzialek budowlanych, to chyba swiat jeje sie skonczy – ma o co walczyc.

  • prawo

   4 lipca 2018 at 11:51

   Przykład 1:
   Sędzia pracował do 65 roku życia i zgromadził na koncie ZUS 600 000 zł.
   ZUS dzieli te pieniądze na spodziewany aktualnie czas życia równy 9 lat po 12 miesięcy i wychodzi 5 556 zł/mies.
   Przykład 2:
   Sędzia pracował do 70 roku życia i zgromadził na koncie ZUS 680 000 zł.
   ZUS dzieli te pieniądze na spodziewany czas życia 4 lata po 12 miesięcy i wychodzi 14 167 zł/mies.
   Przykład 3:
   Sędzia pracował do 73 roku życia i zgromadził na koncie ZUS 740 000 zł.
   ZUS dzieli te pieniądze na spodziewany czas życia 1 rok czyli 12 miesięcy i wychodzi 61 667 zł/mies.
   Konkluzja:
   Jebany sędzia żyje na komunistycznym Wilanowie w Warszawie do 98 roku życia (w Wilanowie średnia życia mężczyzn jest o 16 lat dłuższa niż na Pradze Północ!) i kosztuje młodych pracowników (z których to składek ma emeryturę) 18 500 000 zł.
   Przez 25 lat 100 młodych ludzi z najniższą krajową składa się swoimi składkami co miesiąc na to ścierwo.
   Rozumiecie już coś z tego szanowni matołkowie?
   To dobrze.
   P.S. Zarobki przykładowego sędziego zostały zaniżone dwukrotnie cobyście się nie posrali z wrażenia.
   To tak dla waszego dobra.

   • prawo

    4 lipca 2018 at 11:57

    Zamiast sędziego podstaw sobie np. prezesa zarządu państwowej spółki.
    Pokazano metodę stosowaną przez ZUS wobec biednych.

   • gieptil

    4 lipca 2018 at 13:04

    Cóż, tak nikt nie mówi o przeciętnych dalszych trwania życia przy kwestii emerytur. Bo jest szereg zawodów gdzie są one makabrycznie krótkie ( praca fizyczna na czas wyścigowy jak w Polsce ) oraz szereg zawodów gdzie są bardzo długie ( zdaje się że profesura ma się świetnie, i zapewne sędziowie też, i wiele innych szacownych zawodów pełnych autorytetów ). Efekt jest taki że miliony Polaków ciężko pracują i cienko przędą a jakaś zwykła nazi bolszewicka hołota ( gdzie roi się od mętów, cwaniaków, oszustów i przygłupów czyli jak to nazywam zbieranina alfonsów, złodziei i prostytutek ) żyje sobie aż miło i ryja na resztę Polaków wydziera co chwila. Miliony ciężko pracujących Polaków nawet nie dożywają emerytury, gdy zbieranina udająca osoby wybitne żyje na emeryturze po 20-30 lat. Pewnie że nas okradają cwaniaki i dobrze o tym wiedzą. Oczywiście te żuliki lubią mówić że są wybitnymi fachowcami, więc zasługują. Jak na razie mamy w Polsce stan permanentnego chaosu prawnego, ktoś to robi, ci fachowcy. Niemal nic nie działa jak należy, niby są jakieś instytucje od czegoś a jakby ich nie było, bajzel total. Mamy niemal zero patentowanie, taki zwyczaj wśród tych fachowców. Kiedyś Kołodko mówił coś o rozwoju w oparciu o wiedzę, jego kolejne wypowiedzi pokryło całkowite milczenie. Teraz do tematu wrócił Morawiecki, mówi o innowacjach i elektromobilności. Tym razem zauważyli, żartują, dla nich to temat typu boki zrywać ze śmiechu. Dobrze wiedzą że branie udziału w światowym wyścigu technologicznym wymagałoby autentycznych kwalifikacji ( od nich ) i pracy, ciężkiej pracy ( ich pracy ). A przecież oni mają jedną sprawdzoną innowację – gonić polskie bydło robocze batem do roboty a płacić mikro, stara, sprawdzona i niezawodna. Tak bydło gonić aby umierało jeszcze przed emeryturą, aby nie obciążali ZUS. I tak to działa. Pamiętacie jak ryknęli gdy weszło 500+ że teraz lepiej nie jeździć nad Bałtyk bo chamstwo jak dostało po 500 zł. to teraz pojedzie na wakacje nad morze i zrobi chlew. Oni uważają się za takich panów kapo, wielkich esesmanów , a nas traktują jak więźniów, ciemną dzicz, bydło. I nie przypadkiem popierają ich różne nazi bolszewickie gady z UE, typu ten Timmermans. Chyba nie myślicie że oni nie wiedzieli od dawna że nasz tzw. system sprawiedliwości bardzo często niszczy brutalnie zwykłych Polaków, a takie różne gady udające polską elitę są ponad prawem, że się robi tutaj kpiny jawne ze sprawiedliwości i stoją nad tym sądy i prokuratury. Dobrze wiedzą, to system zniszczenia Polski znany już od setek lat. Bo I RP zanim upadła popadła właśnie w państwowe bezprawie, i późniejsi zaborcy bardzo pilnowali aby to tak trwało.

    • Marian

     4 lipca 2018 at 20:41

     @gieptil, jest tak, jak napisałeś.

   • Tomek

    4 lipca 2018 at 14:28

    Olaboga… Prawo, te bzdury to ci same z łepetyny wyszły, czy znowu bezrefleksyjnie od innego gamonia co to w Internecie popełnił zerżnąłeś?:)

    Po pierwsze, sędziowie w ogóle nie podlegają pod ZUS i nie dostają emerytur! Oni dostają wynagrodzenie za tzw. stan spoczynku – 75% ostatniego wynagrodzenia (art. 100 ustawy o ustroju sądów powszechnych). Choćby dlatego te wypociny to totalna bzdura. Ale niżej piszesz, żeby sobie np. prezesa spółki zamiast sędziego podstawić. No dobrze, więc, po drugie, masz coś takiego jak limit poboru składki ZUS. Od pewnego momentu wynagrodzenie rośnie, ale już nie masz pobieranych składek. Tym samym, nie masz też wyższej emerytury. Choćbyś i milion złotych zarabiał miesięcznie, to w życiu 60 tys. emerytury chłopie nie będziesz miał.

    I na koniec, piszesz: ” P.S. Zarobki przykładowego sędziego zostały zaniżone dwukrotnie cobyście się nie posrali z wrażenia.”

    Emerytury przykładowego sędziego zawyżyłeś kilkukrotnie co najmniej. Nie wiem tylko, czy jak zobaczyłeś wynik, to posrałeś się z wrażenia. Przy ostatnim przykładzie, myślę, że tak:).

 2. Stanley

  4 lipca 2018 at 10:27

  maja kaszkę w maleczku, pozatem większość z nich to ludzie starego systemy, więc komuna pachnie z daleka. Na pewno tanio nie sprzedadzą skóry i PIS powinien to przewidzieć, chyba, że będzie jak z ustawą o IPN.

 3. klioes vel pislamista

  4 lipca 2018 at 11:31

  Pasztet z ulicy Wiązów

  Skąd jest ta „gwiazda”, gwiazda Dawida?
  Ta „osobowość telewizyjna”?
  Poznać skąd „sukces” jej nam się przyda.
  Odniosła „sukces”, bo jest …bezszyjna?

  A może wszędzie jest promowana
  Za swą kulturę, inteligencję,
  Za głosik?… Doris Wellman kochana!
  Wszystko ma takie, jak swą …prezencję.

  • klioes vel pislamista

   5 lipca 2018 at 00:27

   Pasztet z ulicy Wiązów
   (wersja pełna)

   Skąd jest ta „gwiazda”, gwiazda Dawida?
   Ta „osobowość telewizyjna”?
   Poznać skąd „sukces” jej, nam się przyda.
   Odniosła „sukces”, bo jest …bezszyjna?!

   A może wszędzie jest promowana
   Za swą kulturę, inteligencję,
   Za głosik?… Doris Wellman kochana!
   Wszystko ma takie, jak swą …prezencję.

   Seks się dla Wellman „zaczyna w głowie” –
   Tak opowiada… Mastodont, potwór!!!
   Niech ten, kto żyje z nią w związku, powie:
   Czy oraz jaki paszteci otwór?!

 4. JARO

  4 lipca 2018 at 11:37

  tylko opcja ZEROWA może ten zgniły lewacki system zakończyć i rozpocząć nowy zdrowy; sędziowie muszą być wybierani przez Suwerena (że tak ładnie napiszę) bezpośrednio, a nie przez Jego „przedstawicieli”, o których, przez grzeczność nie napiszę to com bym chciał napisać; i do tego max. ma 5-cio letnie kadencje, po których ocena i kolejne wybory; wtedy będzie dobrze; inaczej nie ma na to szans; to już lepiej zdać się na zdanie jakiegoś starszego we wsi, jak to podobno jeszcze do lat 70-tych było w pewnej wiosce, na bodajże Podlasiu – wiekowy dziad rozsądzał spory i w tym czasie co żył i działał jako „sędzia” nie było nigdy sprawy w sądzie, wszyscy stosowali się do Jego wyroków; da się? da; i po prawdzie tak należałoby działać; ale wicie, rozumicie, nie te czasy; a to akurat widać, słychać i czuć;

 5. tomek

  4 lipca 2018 at 12:24

  gonic zydow i chamow czerwonych

 6. michu

  4 lipca 2018 at 15:20

  Obojętnie jak by nie było wszyscy (chyba, że ktoś jest np urzędnikiem państwowym) musimy pracować na ich utrzymanie czy nam się to podoba czy nie :). A oni i tak będą robić co im się podoba i przynosi osobistą korzyść, czy nam się to podoba czy nie :).

 7. Pingback: wctcc3554n5tccw35trg

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra