Z kraju

Etatowi zadymiarze

Od kilku miesięcy rząd i inni wysoko postawieni działacze PIS-u jeżdżą po kraju i spotykają się z ludźmi. Chcą rozmawiać o potrzebach mieszkańców, przedstawiają dokonania władz i najbliższe zamierzenia. Na spotkania przychodzi zwykle wiele mieszkańców miasta, gdzie się odbywa spotkanie, jak i okolicznych wiosek.
Totalna opozycja nie byłaby sobą, gdyby nie wykorzystała takich okazji dla swoich działań.

Do tej pory wiele ze spotkań zostało zakłóconych przez Lotne Brygady Opozycji. Nazwę tę wypromowała „Gazeta Polska”, a działacze KOD-u, Obywatele RP przyjęli ją ochoczo. Do incydentów wywołanych chuligańskimi zachowaniami tych ludzi doszło w wielu miastach: w Gdańsku, Pruszkowie, Otwocku, Radomiu, Warszawie, Białymstoku, Sandomierzu, Garwolinie.

Scenariusz jest prosty. Do sali przed spotkaniem wchodzi grupka osób, składająca się z kilku lub kilkunastu osobników. Rozprasza się po sali. Zwykle zajmuje miejsca w pierwszych rzędach. Podczas spotkania swoim zachowaniem zakłóca przemówienie gościa, albo robi rozróbę, gdy zadawane są pytania. Swoim zachowaniem chce stworzyć wrażenie, ze oni to autentyczni, niezadowoleni z rządów PIS-u obywatele. Na spotkania skrzykują się przez bliski KOD internetowy portal i utworzone niedawno profile na Twitterze i Facebooku.

Mają na FB specjalne „nakładki” z napisem Lotna Brygada Opozycji, umieszczają je na swoich zdjęciach profilowych. Konto FB obserwuje 41 osób, a twitterowe – 116. To miedzy innymi tam zwołują się na akcje, zawiadamiają, gdzie się odbędą i o której godzinie.

Większą rolę w tej działalności spełnia kodowski portal: Skwer Wolności. To tam użytkownicy oprócz powiadomiania o akcjach, dzielę się późniejszymi relacjami, wymieniają zdjęciami. Portal prowadzi Katarzyna Wyszomierska z Ożarowa Mazowieckiego. Kiedyś była dziennikarką Radia Solidarność, później związała się z Radiem Eska i „Expressem Wieczornym”.

Znana jest z protestów w obronie sądownictwa i niedzielnego handlu. A najbardziej rozpoznawalna stała się po akcji sejmowego puczu, gdy strajkującym posłom przysłała w prezencie na Wigilię pasztet.

W zakłócaniu spotkań nie widzi niczego nagannego. Cynicznie stwierdza, że użytkownicy portalu postępują w myśl zachęt Beaty Szydło, która twierdziła, „że rząd będzie słuchał ludzi”. I właśnie jest okazja, aby zadawać rządowi niewygodne dla niego pytania o zagrożenie demokracji w Polsce.

Prawda, ale zadawanie pytań na spotkaniach to nie to samo, co wszczynanie awantur, rozwijanie transparentów o wrogich hasłach, wszystko po to, aby uniemożliwić dalsze prowadzenie imprezy. Tak się skończyło spotkanie Mateusza Morawieckiego pod koniec maja z mieszkańcami Gdańska w słynnej stołówce BHP. Lotna Brygada Opozycji swoim chuligańskim zachowaniem zmusiła premiera do przerwania spotkania. Tam znów o sobie dała znać aktywistka KOD w Szczecinie Magdalenia Filiks.

Inny działacz szczecińskiego KOD-u uaktywnił się podczas spotkania z posłem Stanisławem Piotrowiczem w Myśliborzu. Doszło tam do awantury i przepychanek. Na kartkach, które uczestnicy trzymali w dłoniach, można było przeczytać hasła: „Precz z komuną”, „Towarzysz Piotrowicz”, „Pycha i szmal”.

Niektórzy działacze Lotnej Brygady Opozycji mają na swoim koncie wiele podobnych akcji. Jeżdżą za PIS-em po całej Polsce i wszczynają niepokoje. Na zdjęciach można zobaczyć te same twarze zadymiarzy politycznych, którzy swoją działalność rozpoczęli dużo wcześniej niż zakłócanie teraźniejszych spotkań politycznych.

Można ich było zobaczyć na demonstracjach pod Sejmem w rzekomej obronie demokracji, sądownictwa, na rocznicach smoleńskich i innych spotkaniach z przedstawicielami rządu i różnego typu uroczystości takich jak Marsz Niepodległości, pielgrzymka kibiców na Jasną Górę.

Przed nami gorący czas kampanii wyborczych. Już teraz trwają spotkania z mieszkańcami kandydatów na prezydenta Warszawy. Na jednym z nich grupa działaczy KOD próbowała zakłócić imprezę z udziałem wiceministra sprawiedliwości Patrykiem Jakim. Agresywnie zachowująca się grupa osób próbowała bezskutecznie doprowadzić do zerwania spotkania.

Zasłużył się w tej akcji Piotr Łopaciuk właściciel baru Mak Kargul w Zanęcinie pod Sokołowem Podlaskim. Jest on znaną postacią w KOD-zie i specjalizuje się właśnie w takich akcjach, jak spotkania z działaczami PIS-u. Widziano go już na spotkaniach w Radomiu z Ryszardem Terleckim, w Garwolinie z Mateuszem Morawieckim. To ten osobnik, który kilka miesięcy temu zakłócił spotkanie z senator Anną Marią Anders w Suwałkach

Chuliganeria polityczna znalazła doskonały grunt dla swojej działalności. I stara się jak może, aby przywrócić dawny porządek polityczny w Polsce.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  4 lipca 2018 at 20:49

  Jeszcze słówko o Dorocie Wellman i jej podobnych:


  Mastodont

  Piękne i mądrzejsze wypycha do konta.
  Ma siłę przebicia!… siłę mastodonta.

  • klioes vel pislamista

   5 lipca 2018 at 00:25

   Pasztet z ulicy Wiązów
   (wersja pełna)

   Skąd jest ta „gwiazda”, gwiazda Dawida?
   Ta „osobowość telewizyjna”?
   Poznać skąd „sukces” jej, nam się przyda.
   Odniosła „sukces”, bo jest …bezszyjna?!

   A może wszędzie jest promowana
   Za swą kulturę, inteligencję,
   Za głosik?… Doris Wellman kochana!
   Wszystko ma takie, jak swą …prezencję.

   Seks się dla Wellman „zaczyna w głowie” –
   Tak opowiada… Mastodont, potwór!!!
   Niech ten, kto żyje z nią w związku, powie:
   Czy oraz jaki paszteci otwór?!

   • swann

    5 lipca 2018 at 09:51

    Wyśmiewanie się z kobiety pod kątem jej wyglądu, w dodatku w dość ordynarny sposób (Mastodont, otwór, potwór) to raczej twórczość niskich lotów i zarazem broń obosieczna – każdy podobnie może się chamsko pośmiać z każdej innej osoby. A kolego kiloes to, jak rozumiem, młody Adonis, klasyczny męski wzór urody pewnie…

    • klioes vel pislamista

     5 lipca 2018 at 16:20

     Zgadza się. Pikny jezdem i mogiem mieć wszystkie. Ale małzonkiem kocham! 🙂

     A poważniej: ten kaszalot sam swoimi publicznymi, telewizyjnymi wypowiedziami wywołał dyskusję na swój temat. Bo skrytykował cytuję dosłownie: „białą, rasistowską dupę Michalkiewicza”. Kto krytykuje, sam podlega krytyce, zwłaszcza w epoce równouprawnienia, o które ten kulfon walczy. Ja, krytykując, krytykę Pańską przyjmuję.

     A teraz, w nagrodę za komentarz, wierszyk:


     Hałaśliwy rasizm
     dedykuję koali_k z ndie.pl

     Miejscowość Vetlanda. Rasistowska banda
     Zestresowała Kurda hałasem.
     Wrażliwy uchodźca mocą tego bodźca
     Wziął nóż do ręki. (Bierze go czasem.)

     Dwie siostry – dwie Szwedki – chciały pewnie kredki
     Użyć i sprzeciw ustnie wyrazić.
     Za późno! bo hałas zbyt do głowy nalazł
     Uchodźcy… Zdążył nóż siostrom wrazić!

     Sto trzydzieści razy kłuł – lecz bez urazy! –
     Hałasu główną winowajczynię.
     Byłby nie kłuł tyle, lecz „ona niemile
     Mówiła… Rasizm tutaj więc winię!”

     Rasistka umarła. Rasistka – bo tarła
     Z biednym uchodźcą wcale nie chciała!
     A sąd (rasistowski!), miast te wysnuć wnioski,
     Skazał uchodźcę! (Może pedała?…)

     Nie traćmy nadziei, sąd wyższy z kolei
     Go uniewinni!… Przeklęty hałas!
     Rasizm przeklety! Praca do renty!
     Śni się uchodźcy wojna i szałas…

     https://ndie.pl/szwecja-kurd-zadal-130-ciosow-nozem-swojej-sasiadce-bo-podobno-byla-rasistka/


     Pozdrawiam!

 2. Ateista

  4 lipca 2018 at 21:34

  Śmieci rozrabiają? Pałą przyłożyć i patrzyć czy równo puchnie czerwona, komusza du*a opłacana z zagranicznych fundacji Georga S. A potem do paki na miesiąc.

 3. Paweł Paleczny

  4 lipca 2018 at 22:52

  Polecam artykuł pt Faszyzm po polsku.
  Fragment:
  Od dzisiaj 4 lipca 2018 roku III Rzeczpospolita Polska stała się państwem faszystowskim w którym aparat sprawiedliwości jest całkowicie uzależniony od władzy wykonawczej. Zwolennicy PiS są takimi porównaniami oburzeni i się im nie dziwię, ale niech nie zapominają, że Mussolini rozpoczął budowę Faszystowskich Włoch nie od wprowadzenia dyktatury tylko przebudowy aparatu sprawiedliwości. „Sprawiedliwa sprawiedliwość” tak można podsumować jego program przebudowy Włoch, który wzbudził entuzjazm jego rodaków. Kiedy w ideologii PiS –u pojawiły się elementy współgrające z doktryną Mussoliniego?
  Całość: http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/121-faszyzm-po-polsku

  • klioes vel pislamista

   5 lipca 2018 at 09:34

   Czy Polsce grozi faszyzm?
   motto: „Przeciwników politycznych należy nazywać faszystami.” (Józef Stalin)

   Trwa wciąż dyskusja panelowa,
   Od której Kwacha boli głowa;
   Bolek ma sraczkę umysłową,
   A nadredaktor słowo w słowo
   Powtarza zdanie, co krew mrozi:
   „Faszyzm… czy Polsce faszyzm grozi?”

   Zastęp obrońców demokracji
   Szuka schronienia w UB-kacji…
   Pada Diduszko! Wierna żona
   Biegnie do męża, który kona.
   Zaraz zmartwychwstał!… (Jej to troska. –
   Cud!!!… Matka Boska marksistowska…)

   Naczelny cadyk duby smoli,
   Na ile Soros mu pozwoli…
   Schetino, Swetru, cała banda
   Z Brukseli w Polsce chce dyktanda.
   Czy IM coś grozi? Faszyzm pewnie!
   (Ludzie są nastawieni gniewnie…)

   Straszliwy faszyzm nastać może:
   Będzie …jak chcą Polacy! (GORZE!!!)
   Nie będzie gender, spedalenia,
   Ni globalnego ociplenia,
   Aborcji, obrażania Bozi…
   Faszyzm…? – Tak, faszyzm Polsce grozi!!!

   Zamiast nachodźców – polskie dzieci.
   I nikt w powiietrze nie wyleci!…
   Nudno! nie-multi-kulturalnie…
   Chrześcijańsko, polsko… wprost banalnie!
   CO DLA NICH???!!!… Cóż… Na grobie kwiaty,
   Gdy w pętle zmienią się krawaty.

 4. lendzian

  5 lipca 2018 at 12:17

  „Poznaniak74 @Poznaniak74:

  Teraz dopiero widać jakimi IDIOTAMI sa PISowscy propagandziści pokroju Lisiewicza z ‚Gazety Polskiej”…”
  http://niezalezna.pl/229132-lisiewicz-brawo-polska-brawo-izrael-wygrala-prawda-historyczna-agentura-moskwy-bedzie-wyc

  Od dawna! Od dawna!

 5. Iwona

  5 lipca 2018 at 13:07

  Ci ludzie zachowują się jak margines społeczny.PIS udaje,że nie wie co zrobić.Może im to na rękę?.Za d. i do pudła.

 6. Tomasz

  6 lipca 2018 at 21:30

  Gazaeta Polska to gadzinówka jak GW,Od XVIII W Rządzą Partia Rosyjska Patia Pruska oraz wywiad Brytyjski a w 2015 dostała się do władzy Patia Źydoesko-Amerykańska .W Makareszu Rząd warszawski poparł” politykę ” imigracyjną Europejskiego Związku Republik Socjalistycznych Przyjęli Azjatów pśrzyjmą 3000 islamskich terrorystów z Uzbekistanu ,W Polsce są islamiści sprowadzeni nielegalnie przez agencje ???Rząd warszawski planuje Kartę pobytu na Pięć lat ??Co zapewnieniem Pani Premier Beaty Szydło ŹE P I S nie przyjmie islamskich nachodżcow ????Rząd warszawski powołał zespół do walki z”faszyzmem”czytaj z Ruchem Narodowym O N R innymi organizacjami narodowymi i nacjonalistycznymi Ciekawe czy nie delegalizują Marszu Niepodległości?WIELKA KATOLICKA POLSKA BÓG HONOR OJCZYZNA

 7. Pingback: cwnt54mxwct7nvencwv4ebycf

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra