Kościół

Synod młodych –czy w październiku odbędzie się kolejny etap rewolucji w Kościele?

Na Synodzie o małżeństwie i rodzinie, który obradował w latach 2014-2015, przyjęto niejasne zapisy, które stały się następnie podstawą do wprowadzenia w wielu krajach komunii świętej dla osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach.

Było to jedno z najbardziej przerażających wydarzeń w dziejach Kościoła. Nagle możliwe stało się to, z czym walczył i za co oddał życie św. Jan Chrzciciel czy św. Tomasz Morus.

Praktyka ta nie ma nic wspólnego z miłosierdziem. Wręcz przeciwnie jest jego negacją. Utwierdza bowiem grzesznika w przekonaniu, że nie musi porzucać grzechu. Co gorsza: podważa nierozerwalność małżeństwa, przyjmuje wyjątki podważające zasadę, osłabia rodziny, promuje niesprawiedliwość (bo pokrzywdzony współmałżonek traci szansę na odbudowę małżeństwa).

Na synodzie tym próbowano przeforsować zapisy zmieniające podejście do homoseksualizmu. To się nie udało dzięki sprzeciwie części hierarchów, ale jednocześnie nie powtórzono tradycyjnego nauczania, że homoseksualizm jest przeciwko naturze, a jedynie zamieszczono ogólnikowe uwagi, że osoby homoseksualne trzeba szanować (co to ma do rzeczy? Narkomanów też trzeba szanować, ale najważniejsze jest żeby im pomóc, uświadomić im nałóg i pomóc z niego wyciągnąć).

Teraz, na naszych oczach, jest podejmowana kolejna próba wprowadzenia homoseksualizmu na salony Kościoła. W dokumencie roboczym przed synodem o młodzieży, który ma odbyć się w październiku w Watykanie, pierwszy raz pojawia się słowo „LGBT” i to w pozytywnym kontekście (mowa jest o tym, że trzeba objąć takie osoby troską). W ten sposób ideologia wchodzi do dokumentów Kościoła.

Niestety papież Franciszek zgodził się na to, jak również na wszelkie manipulacje przy synodzie o małżeństwie i rodzinie. Wynika z tego, że popiera daleko idące zmiany, ale nie wyraża tego wprost, żeby nie być posądzonym o herezję.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. WiN

  6 lipca 2018 at 07:37

  Franciszek komunista wychodzi na przeciw Sorosowi,a ilu nieświadomych ludzi przy tym zwiedzie,jedna wielka Sodoma i Gomora na kościelnych salonach,chciwość,fałsz i rozpusta a szatan zaciera tłuste,brudne łapy.Jedyna pociecha w tym,że Pan Jezus wypleni to plemię żmijowe,oby jak najszybciej.Amen.

 2. Piotrx

  6 lipca 2018 at 21:27

  Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy !

 3. klioes vel pislamista

  6 lipca 2018 at 22:44

  Rozmowa z milleniersem

  Widzę, że klika i klika wciąż.
  A rozkład jazdy mi przesłania.
  Z głowy mu włosów się snuje wąż.
  Nie lubię węży!… Trącam drania:
  „I beg your pardon!” I godzinę
  Odjazdu sprawdzam. Gość ma minę…

  Zrozumiał, że nie tylko net,
  Kiedy odjeżdża bus? mu powie…
  „Where are you from?” rzucając pet,
  Zapytał. – „Poland” – „Oh, na zdrowie!”
  Smartfon mu zagrał Eine kleine:
  „Mozart… melodie pisze fajne!” –

  „Tak, pisze… W Polsce on mieszka też.” –
  „Oh, it`s interesting.” – Zaskoczony
  Młodzian wydaje się. – „Może wiesz,
  Gdzie leży Polska?” – „Wschodnie strony…
  Rosja… Syberia niedaleko!” –
  „Yes. I wiesz, Sybir-Land is eco.” –

  „Nie ma przemysłu?” – „Nie ma ni ciut!
  Więc ja co weekend na rowerze
  Z Polski przez Rosję jadę na skrót.
  I wracam. Masz to w komputerze.” –
  „Znajdę!” Chciał kliknąć, lecz zaniechał.
  Bo właśnie busik mu przyjechał.

 4. Pingback: cmt875nttbchdjwx4wctve4656

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra