Z kraju

Marek Jurek: Morawiecki wtórował kierownictwu UE

Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek krytycznie odniósł się do przemówienia premiera Mateusza Morawieckiego, które wygłosił w tym tygodniu w Brukseli. – Zamiast przedstawienia klarownej wizji zmian w Europie, premier wtórował kierownictwu Unii Europejskiej w najbardziej skrajnych pomysłach, jak podatki bezpośrednio nakładane przez Unię czy utworzenie armii europejskiej – stwierdził. – O budowie militarnego wymiaru Unii Mateusz Morawiecki mówił zresztą nawet bardziej otwarcie od unijnych liderów – dodał.

– Tak daleko odchodzących od suwerenności pomysłów nie uwiarygodnią więc największe nawet połajanki ze strony liderów Parlamentu Europejskiego – ocenił były marszałek Sejmu. Jak dodał, „i na nie premier reagował tylko o tyle, o ile dotyczyły władzy”. – Gdy zawzięcie atakowano projekt „Zatrzymaj aborcję” – uparcie milczał. A powinien przecież powiedzieć, że wprawdzie nie jest to projekt rządowy, ale tym bardziej musi zareagować na ataki na samo polskie społeczeństwo, które z tą inicjatywą wystąpiło. Zresztą wszyscy – mógł powiedzieć przywódcom Parlamentu polski premier – powinni być świadomi, że inicjatywa ta nawiązuje do fundamentalnej zasady polskiego porządku prawnego, szacunku dla życia od poczęcia potwierdzonego przez orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 28 maja 1997 roku – podkreślił polityk.

– Nie oczekiwaliśmy od premiera, że będzie jak w Radio Maryja mówił o konieczności rechrystianizacji Europy, ale mógł i powinien bronić naturalnych fundamentów jej chrześcijańskiej cywilizacji. Zamiast tego zapewnił przywódców Unii Europejskiej, że „w sprawie wartości jesteśmy po jednej stronie”. Może to trochę lepiej niż „chcemy Polski takiej, jak Unia Europejska”. Ale jeśli w ogóle – to jedynie trochę – stwierdził Marek Jurek.

Źródło: materiały nadesłane

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. Masław

  6 lipca 2018 at 15:51

  A czego można bylo się spodziewać po bankserze i PiSiorze? Zresztą, Jurek też poparł akcesje do Unii. A w traktacie akcesyjnym była zgoda na przyjęcie przez Polskę EURO. Żaden z tych pseudokonserwatystów nawet nie przeczytał traktatu. Po lewsuach niczego dobrego się nie spodziewałem, ale tacy jak Jurek to wykonali wyjątkowo obrzydliwą robotę. Zresztą, przypomnę że Jurek kiedyś przyczynił się do wyboru Jaruzela na prezydenta (tchórzliwie unikając głosowanie-umycie rą, a poem zaczął pozować na konserwatywny autorytet.

 2. Czesław

  6 lipca 2018 at 16:17

  Na temat Kresów, Polaków na Litwie, Ukrainie też M.Jurek głosu nie zabiera. Z całym szacunkiem ale w sprawie życia poczętego to jest sprawa KK, niech M.Jurek chleba biskupom nie odbiera, niech tak wychowają swoje owieczki żeby bez przymusu ich słuchali a nie takie wygodnictwo – paragrafem.

  • ziemianka

   6 lipca 2018 at 18:11

   Czesławie, sprawa życia poczętego jest uregulowana w konstytucji, a więc jest sprawą narodową i państwową.
   „Życie poczęte” to po prostu człowiek, obywatel polski, a więc bynajmniej nie jest to tylko sprawa KK. Przyrost naturalny jest jak najbardziej naszą wspolną sprawą i odpowiedzialnością, jest sprawą państwowej wagi.

   • Tomek

    7 lipca 2018 at 00:34

    Obawiam się, że w Konstytucji nic o życiu poczętym nie ma. Jak również, nie ma nic przeciwnego – jakoby życie ludzkie zaczynało się od narodzin. W Konstytucji jest pewna luka, zapis, że RP chroni życie po prostu, choć mamy w tym temacie np wyroki tak bezrozumnie wyśmiewanego tu TK, że aborcja na życzenie naszą Konstytucję narusza.

   • agganus

    7 lipca 2018 at 10:59

    A przekonaj do tego,że „zygota” to jest człowiek kilka/ kilkanście milionów kobiet w Polsce.Skro Kościołowi się nie udaje.Czeslaw słusznie zauważył,że paragraf to wygodnictwo.

 3. wb

  6 lipca 2018 at 16:52

  Jurek to taka polityczna pi*da, ani to zimne, ani ciepłe.

  • olo

   6 lipca 2018 at 17:39

   Jurek, członek masońskiej grupy Vinsor, jako marszałek pierwszy raz w sejmie zaczął propagować święto chanuki.

  • Kwal

   6 lipca 2018 at 18:39

   Nie mogłeś tego lepiej ująć. Jest dokładnie tak jak piszesz…

  • Marian

   7 lipca 2018 at 06:00

   hmmm

 4. Julia

  7 lipca 2018 at 14:27

  Jeśli to co mówi p.M.Jurek jest prawdą,to Morawiecki jest zdrajcą.

 5. klioes vel pislamista

  8 lipca 2018 at 16:24

  Idiot(k)a z wykształceniem

  „Więcej z małżeństw jednopłciowych
  Dzieci jest niż jest z hetero.”
  Kto autorem „odkryć” nowych?
  Profesorka… To dopiero!…

  Profesorka zwie się Płatek,
  Kryminolog z wykształcenia.
  Ile wśród pedałów matek
  Policzyła?… Nie wymienia.

  Sprawą jest wiadomą przecież,
  Że idiota wykształcony
  Większym jest idiotą. (Pleciesz,
  Profesorko nam androny!

  Gdybyś szkoły nie skończyła,
  To byś się nie wymądrzała.
  Za to dzieci byś rodziła.
  A więc byś nie zlewaczała!

  Mózg Ci wiara ogłupiła,
  Żeś już pełna jest mądrości.
  Bo masz dyplom. Coś bredziła,
  Dzieci z homo?… Chyba coś Ci!…

  Długo można o głupocie
  Twojej prawić bez przesady.
  Choć masz publikacji krocie…
  Oba samce – nie da rady!)

  Mądrość jest w prawdziwej cenie,
  A nie wymądrzanie takie.
  Nie idiotów „wykształcenie”!
  „Wykształcenie” – pytam – jakie!?

  Gdy idiot(k)a jest z dyplomem,
  Jest idiotą niebezpiecznym.
  Jakby w głowę pychy łomem
  On oberwał… Nie jest grzecznym!

  Gdy rzekomo wykształceni
  Jeszcze swych studentów kształcą,
  To – gdy tego się nie zmieni –
  Naród umysłowo zgwałcą.

 6. Sara

  8 lipca 2018 at 22:30

  Marek Jurek człowiek bez twarzy . Salamandra .

 7. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra