Polskość

„Prezydent” Potocki obraża swoją hucpą Polaków. Przypominamy zbrodnie sanacji z której swoje roszczenia wywodzi

Różni ludzie, podszywając się pod narodowców, swoimi głupimi pseudonarodowymi filmikami robionymi dla zysku (i skutkującymi kreacją negatywnego wizerunku Polaków) co jakiś czas delegują do reprezentowania polskich patriotów coraz to nowe osoby głoszące dziwaczne poglądy. Ekscytacja wobec takich osób wynikać może z braku formacji intelektualnej i ograniczania percepcji do sloganów.

Najnowszym bohaterem internetu jest pseudoprezydent Potocki. Co mnie w tej osobie szokuje to jego antynarodowe i całkowicie absurdalne roszczenia do tytułu prezydenta Polski.

Po pierwsze prezydentem Polski jest dziś Andrzej Duda wybrany przez Polaków w demokratycznych wyborach. Ja osobiście na pana Dudę nie głosowałem, ale z szacunku dla Polaków uznaję jak niosący skutki prawne wybór jaki dokonali. Kto nie szanuje tego wyboru, nie szanuje Polaków. Bezpodstawne roszczenia jakieś osoby, której inna osoba bezpodstawnie przyznała tytuł prezydenta, wobec majestatu decyzji Polaków wydanej w wyborach, są po prostu absurdalne.

Po drugie: brednie o konstytucji kwietniowej jako źródle roszczeń do tytułu prezydenta przez Potockiego to plugawa obraza dla polskich narodowców.

W 1926 roku wywodzący się z ruchu marksistowskiego Józef Piłsudski, poparty przez sowiecką agenturę z Komunistycznej Partii Polski, dokonał wojskowego puczu, obalił demokratycznie wybrane prawicowe katolickie władze Polski (pochodzące z ruchu narodowego i ludowego) i oddał władzę nad Polską swoim kumplom z masonerii by pogrążyli nasz kraj w socjalistycznej nędzy oraz terrorze.

Sanacja nie cieszyła się poparciem Polaków, więc nie mogła liczyć na przejęcie władzy poprzez demokratyczne wybory i zdobycie demokratycznego mandatu do władzy w II RP. Jedyną drogą do władzy Piłsudskiego była droga wbrew woli Polaków, droga siłowego przejęcia władzy i likwidacji demokracji. W czasie zamachu majowego zginęło 379 osób, a 920 zostało rannych. Po zamachu dowódcy, którzy bronili legalnej demokratycznej władzy byli przez sanacyjną dyktaturę prześladowani – najwybitniejszych z nich siepacze Piłsudskiego zamordowali.

W 1927 roku sanacja nakazała władzom lokalnym wpływanie na wyborców. Kredyty odbierano tym przedsiębiorcom, którzy wspierali opozycje, ci co wspierali BBWR dostawali koncesje i zamówienia od państwa.

Wbrew przepisom prawa głównym komisarzem wyborczym zrobiono masona Stanisława Cara. W 1928 sanacja, na polecenie Józefa Piłsudskiego, zdefraudowała z budżetu państwa 8 milionów złotych na kampanie wyborczą sanacyjnego BBWR (sanacyjny rząd bezprawnie i bezkarnie, bez zgody sejmu dokonał wydatków w sumie na 560 milionów złotych).

.Celem napadów były też redakcje opozycyjnych gazet, studenci związani z ruchem narodowym. Terror sanacji był tak duży, że pobitym w centrum miasta ludziom, przechodnie bali się pomagać. Bojówki sanacyjne składały się z watach kilkudziesięciu ludzi, pijanych, uzbrojonych, bezkarnych, niszczących mienie i dokonujących ordynarnych kradzieży mienia prywatnego. Władze dokonywały aresztowań opozycyjnych dziennikarzy, zamykały lokale opozycyjnych gazet, rewizji i konfiskat.

Dokonane przez banderowców zabójstwo zafascynowanego faszyzmem, masona, ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego, stało się dla sanacji pretekstem do delegalizacji Obozu Narodowo Radykalnego oraz powołania do życia w 1934 roku obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej.

W 1938 roku wprowadzono ustawę o obronie czci Józefa Piłsudskiego, która zakazywała wszelkiej krytyki pod adresem „Wskrzesiciela Niepodległej Ojczyzny i Wychowawca Narodu”. Wcześniej opozycyjni dziennikarze i politycy byli skazywani za krytykę sanacji na podstawie przepisów państw zaborczych i często na podstawie sfałszowanych dowodów i zeznań. Sanacja karała nawet za satyrę. Media opozycyjne karane były wyrokami sądowymi, konfiskatą nakładu, cenzurą.

I właśnie ta sanacyjna dyktatura, głosami swoich posłów pochodzących z niedemokratycznych i sfałszowanych ”wyborów”, wprowadziła konstytucje kwietniową, na podstawie, której „prezydent” Potocki rości sobie prawa do miana prezydenta Polski.

Nie można więc być polskim narodowcem i uznawać roszczeń Potockiego bo po pierwsze są one niedorzeczne, a po drugie: gloryfikują one zbrodnie sanacji na Polakach, w tym głównie na polskich patriotach z Ruchu Narodowego. Pseudoprezydent Potocki powinien być niedopuszczany do udziału w jakichkolwiek imprezach środowisk narodowych i nikt z narodowców nie może z nim utrzymywać jakichkolwiek kontaktów.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. stan

  8 lipca 2018 at 13:03

  Jeżeli sfałszowało się wybory w 1947, to prezydentem rzeczywiście może być nawet i Duda, jak również wszyscy pozostali przed nim.

 2. Niklot

  8 lipca 2018 at 13:13

  AKurat konstytucja kwietniowa okazała się całkiem sensowna. A Bodakowski powinien popracować nad swoją formacją intelektualną.
  Pozuje na narodowca, a swoją rusofobią u ukrainofilstwem, ideowo jest bliski tradycji sanacyjnej.
  Ja nawet nie wiem, kim ten Potocki jest, bo w dobie internetu, łatwo różnym wariatom i prowokatorom się lansować. A Bodakowski nie wyjaśnił konkretnie, dlaczego ten Potocki uważa się za spadkobiercę konstytucji kwietniowej. Wszak ostatnim prezydentem wywodzącym się z sanacyjnej tradycji (w tym konstytucji kwietniowej) był chyba śp. pamięci Ryszard Kaczorowski, który przekazał swoją formalną władzę Lechowi Wałęsie (formalną wg sanatorów). Czyli można uznać, że Andrzej Duda też jest w pewnym sensie spadkobiercą konstytucji kwietniowej (obok obecnej konstytucji).
  Bodakowski jest zbyt słaby intelektualnie, by wyciągnąć ze swoich poglądów logiczne konsekwencje. Popiera on formalną delegalizację tradycji PRL, będąc nawet zwolennikiem naruszania praw nabytych (co pokazuje Bodakowskiego jako lewicowca a nie konserwatystę jakiegokolwiek). Teraz chce delegalizować tradycję konstytucji kwietniowej. To mamy wrócić do marcowej? Oj, do tego wrócił już PPR, odrzucając kwietniową (o czym Bodakowski pewnie nie wie). Czyli robi się koło niemożności.

  • ika

   22 lipca 2018 at 17:03

   Proszę obejrzeć Film ,Nikt’
   .Kępińskiego.Tam jest wszystko szczegółowo wyjaśnione.

 3. Marian

  8 lipca 2018 at 13:59

  Następny „Bolek” stręczony tubylcom z prywiślańskiego kraju?

 4. Leszek1

  8 lipca 2018 at 14:14

  Pismak Bodakowski konsekwentnie plugawi obraz przedwojennej Polski, a szczegolnie tworce i obronce naszej ojczyzny. To wlasnie takich jak on Zeromski okreslal „Scierwem dziennikarskim” w swoim „Snie o szpadzie” i mial sto procent racji.
  Obecnie w Polsce rozne niedouczone a wredne „scierwa” w sluzbie obcej propagandy usiluja przeksztalcic niezmierne trudny lecz wspanialy czas olbrzymich osiagniec dwudziestolecia WOLNEJ Polski w jakis koszmar.
  Poniewaz nagonka na najlepszych Polakow i ich osiagniecia z okresu 1918 – 1939 trwa od poczatku sowieckiej okupacji do chwili obecnej, to nic dziwnego ze osobnicy wychowani na tej propagandzie staja sie chorzy z nienawisci do przedwojennej Polski i jej obroncow.
  Tak jak Niemcy i Komuna nazywali najlepszych z najlepszych „bandytami”, tak dzisiaj potomkowie zydokomuny usiluja utopic pamiec o Nich w kloace. Wymyslaja najwieksze brednie na temat Ognia, Burego, Lupaszki, a nawet Inki.
  Podobnie o najwiekszym polskim polityku, zolnierzu i dyplomacie, rozne scierwa mowia, ze to byl „bandyta z Bezdan”, pomijajac juz, doslownie dziesiatki chorych bredni przypisywanych temu szlachetnemu kresowemu szlachcicowi.
  Stanowczo odradzam czytanie antypolskiej propagandy Pana Bodakowskiego.
  Powinien on swoje chore fobie wylewac na lamach Gazety Wyborczej a nie tutaj.

 5. klioes vel pislamista

  8 lipca 2018 at 15:09

  Państwo prawa Macarosława
  czyli
  Ideał wolności, równości i braterstwa
  dedykuję Suwerenowi z ndie.pl

  Dzikie obozowiska – ideałowi bliska
  Wolności jest już Francja! Przybyszów elegancja
  To ideał równości. A pożary przez „gości”
  Wzniecone, doktrynerstwo niech uzna za braterstwo!

 6. Hendopolski

  8 lipca 2018 at 16:16

  Popieram Leszka1 i częściowo Niklota. Zupełnie jest niezrozumiałe, dlaczego takiego gościa jak Bodakowski dopuszcza się do publikacji na tym portalu. Co do komentarza Niklota to radziłbym mu poszukać informacji o wyczynach generała Andersa, które skutkowały między innymi usiłowaniem przejęcia prezydentury na obczyźnie przez Radę Trzech wraz z pochodzącymi wprost od niej dalszymi „przyszywanymi” prezydentami II Rzeczpospolitej wraz z ostatnim z nich ś.p. Ryszardem Kaczorowskim.Kaczorowski nie mógł przekazać żadnej formalnej władzy Wałęsie, bo prawdziwym prezydentem nigdy nie był.Po śmierci w kwietniu 1972 roku Prezydenta RP na Uchodźstwie Augusta Zaleskiego legalnym i wyznaczonym wcześniej przez Zaleskiego (22 IX 1971 roku) następcą został ś.p.Juliusz Nowina- Sokolnicki. Władze PRL ze względu na deklarowany przez Nowinę-Sokolnickiego antykomunizm ukrywały wiedzę o nim przed społeczeństwem polskim w kraju.Warto wiedzieć,że Nowina-Sokolnicki sprzeciwiał się spłacie przez III RP długów zaciągniętych przez PRL, także dzikiej prywatyzacji w latach od 1989 do swojej śmierci w 2009 oraz opowiedział się za odzyskaniem olbrzymich aktywów II RP zgromadzonych w kilkusetmiliardowych środkach pieniężnych i w złocie głównie w Anglii, odsetki od których tylko w minimalnym stopniu zasilają polski budżet.Taka pro-polska polityka Nowiny-Sokolnickiego nie była na rękę również m.in.Lechowi Wałęsie, który wolał przyjąć rzekome insygnia władzy od niekłopotliwego Kaczorowskiego,zaś prawdziwego Prezydenta Wolnej Polski na Wychodźstwie zlekceważył.Nowina-Sokolnicki wyznaczył swoim następcą Jana Zbigniewa hrabiego Potockiego, który stanął na czele niedawno utworzonej partii II Rzeczpospolita Polska mającej za cel przywrócenie Polski jej suwerenowi, polskiemu narodowi.

 7. Tomek

  8 lipca 2018 at 16:39

  A czy tego pajaca Potockiego to aby ostatnio poseł Winnicki nie uwiarygadniał uznając go za „prezydenta RP na uchodźstwie”? Brawo Ruch Narodowy, dotychczas poparcie mieliście bliskie 0%, ale ambicje macie, jak widać, zejść jeszcze niżej chyba…

 8. Sara

  8 lipca 2018 at 21:34

  Ten pan Potocki to jakiś wysłannik mąciciel , blisko mu do Rosji jak widać. Pan Albin Siwak jest jego druh.Gdyby hrabi był hrabią to by z kimś takim nie dyskutował .To byłby dyshonor.Potocki naczytał się o hrabiach , ale nie ma nawet pojęcia o czym plecie.
  RN strzela sobie w stopę. A może też ma podszewkę czerwoną?

  • Marian

   9 lipca 2018 at 06:04

   „Potocki naczytał się o hrabiach” 100/100
   anie, „hrabio” Potocki, dobre wychowanie to coś więcej, niż wiedza, z której strony talerza położyć nóż, a z której widelec 😉
   A propos tytułów, żyją jeszcze ludzie z rodzin książęcych i nie obnoszą się ze swoim tytułami, więc daj se pan spokój

  • ika

   22 lipca 2018 at 17:18

   Piszesz bzdury.Ty pewnie nie rozmawiasz z takimi.A co masz kobieto do Albina Siwaka.Nie oceniaj ksiązki po okładce.Trochę wiedzy o Potockim i Siwaku by ci się przydało.

 9. Amerykańscy żołnierze ZATRZYMUJĄ i rewidyją polskich kierowców – w Polsce na bazie ustawy 1066

  10 lipca 2018 at 10:26

  Stacjonujace wojska czyli żołnierze US Military PRZEJELI kontrolę oraz zwierzchnictwo nad polskim Ministerstwem Spraw Wewnetrznych i Administracji oraz nad całą polską policją.
  Żołnierze US Army w myśl polskiej ustawy nr 1066 rozpoczeli ZATRZYMYWANIE polskich kierowców na drogach w Polsce i rozpoczeli KONTROLĘ osobistą polskich kierowców bez podawania powodu – polskich obywateli w III RP zarzadzanej przez syjonistów PiS, PO i PSL.
  Jak informuje portal Moje Gniezno, na terenie powiatu gnieźnieńskiego pojawiły się wspólne patrole, w skład których wchodzą policjant drogówki, żandarm wojskowy US Army i żołnierz amerykański – US Military Police.
  Dodano, iż żandarmi USA uprawnieni są m.in. do legitymowania i ZATRZYMYWANIA, dokonywania kontroli osobistej oraz używania w stosunku do tych osób wszystkich prawem dopuszczonych środków przymusu bezpośredniego.
  PRZEKUPIONE łapówkami z CIA władze „żydowskiej warszawki” prowadzą szkolenie żołdaków US Army, aby ich przygotować na sytucje PRZEJĘCIA w 100% władzy nad polskimi obywatelami w III RP przez utajnione gangi ŻYDOWSKIE oraz bojówki, których głównymi mafiosami mają być żydzi J.Daniels, Duda i Gliński.
  https://www.magnapolonia.org/amerykanscy-zolnierze-kontroluja-polskich-kierowcow-w-polsce/

  • t

   10 lipca 2018 at 22:40

   A czy kosmici tez już cie porwali i wsadzali w odbyt swoje sondy? Na podstawie ustawy 1066, oczywiście?

 10. Adam..93

  4 października 2018 at 21:39

  Do pana autora tej publikacji…

  Skoro Pan Potocki to oszust samozwaniec to proszę w takim razie pokazać akty nominacji prezydenckich dla prezydentów IIRP po 1972r tzn dla ( E.Raczyńskiego K.Sabbata R.Kaczorowskiego ) oraz proszę pokazać akt przekazania suwerennej władzy dla pana Wałęsy od pana Kaczorowskiego w 1990r pierwsza uwaga

  IIIRP to kontynuacja PRL dlaczego ? Ponieważ Pan Wałęsa przysięgał na Konstytucję z lipca 1952r PRL !!! druga uwaga

  Lech Wałęsa w 1990 roku powinien przejąć władzę od prawdziwego prezydenta Polski, Juliusza Sokolnickiego.
  W wyniku przeprowadzonego zamachu stanu, władzę objęła zdradziecka ekipa generała Władysława Andersa.
  Ale po kolei…

  To, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania oddały nas w ręce Stalina, wie chyba większość obudzonych Polaków.
  Jednak do dzisiaj hołubi się pewne osoby, które należy zrzucić z piedestału.
  Jedną z nich jest generał Władysław Anders. Jego córka Anna Maria Anders w 2016 roku została kandydatką PiS w wyborach uzupełniających do Senatu. W wyniku głosowania z 6 marca 2016 uzyskała mandat senatora IX kadencji, uzyskując 30 661 głosów (47,26%).
  Z tego wynika, jak mało znana jest historia Polski, skoro w PiS znajduje się córka zdrajcy Polski.

  Jakie zarzuty stawiane są Andersenowi?
  Zachowania, które kwalifikują się do zdrady Polski i służenie obcym państwom.
  Latem 1942 roku wbrew nakazom swojego szefa naczelnego wodza i szefa rządu, generała Władysława Sikorskiego wyprowadził do Iranu ze Związku Radzieckiego armię do pilnowania pól naftowych. Zrobił to na polecenie Stalina i Churchilla, wbrew generałowi Sikorskiemu. Sikorski jednak nie postawił Andersa przed plutonem egzekucyjnym, zabrakło mu odwagi.
  Generał Anders brał udział w zamachu na szefa rządu Sikorskiego.
  Atak na Monte Casino był niepotrzebną ofiarą życia wielu żołnierzy. Anders podjął decyzję o zaatakowaniu klasztoru. Niemcy byli otoczeni, poddaliby się w ciągu 2-3 tygodni. Brakowało im żywności. Atak na Monte Casino był niepotrzebną ofiarą.

  26 maja 1946 roku Anders rozwiązał Armię Polską. Decyzja była podjęta przeciwko prezydentowi Polski Władysławowi Raczkiewiczowi. Anders działał na polecenie Churchilla. Poza krajem było 250 tysięcy żołnierzy, którzy po decyzji Andersa zostali za granicą. Było to jawne rozbrojenie, zdrada Polski.

  25 tysięcy polskich oficerów zginęło z rąk Sowieckich, Anders przeżył… więzienie na Łupiance.

  W sierpniu 1954 roku Anders wypowiedział posłuszeństwo prezydentowi Augustowi Zaleskiemu. Była to kolejna zdrada Polski, był to zamach stanu. W wyniku którego powstał trójgłowy prezydent: rada trzech. Składała się z: gen. Andersa, ambasadora Raczyńskiego i Tomasza Arciszewskiego, a później ich kontynuatorów: Stanisława Ostrowskiego, Kazimierza Sabbat, Ryszarda Kaczorowskiego. Wsparli oni po jałtańską okupację II Rzeczpospolitej.

  Po zamachu rządu ekipa Andersa ukradła pieniądze ze Skarbu Państwa… ( 10 mln $ USA z czego 5 mln przygarnął dla siebie )
  W wyniku bandyckiej działalności Andersa, jego następca Ryszard Kaczorowski jako nielegalny prezydent przekazał insygnia władzy, prezydentowi Lechowi Wałęsie. Wałęsa nawet nie sprawdził kto jest prawdziwym prezydentem.
  Prawdziwym prezydentem Polski, który dostał prawdziwą władzę od prezydenta Augusta Zaleskiego był prezydent Juliusz Sokolnicki. Dowodem są oryginalne pisma.
  W wyniku przekrętu, nie nastąpiło przekazanie ciągłości władzy.
  Czy zatem można unieważnić prezydenturę Wałęsy?
  Wałęsa zamiast przysięgać na legalną Konstytucje Polski z 23 kwietnia 1935 roku, przysięgał na Konstytucję PRL-u z lipca 1952r

  Ciekawy wniosek wysunął prezydent Juliusz Sokolnicki.
  Gdyby władza nowemu prezydentowi Lechowi Wałęsie została przekazana w legalny sposób od prawdziwego prezydenta Polski na uchodźstwie, Juliusza Sokolnickiego, to Państwo byłoby ciągłością państwa istniejącego na obczyźnie, a nie państwa, które wynikło po II wojnie światowej w wyniku układu jałtańskiego.
  Obecna Polska jest kontynuacją prawną komunistycznego PRL-u, a nie kontynuacją Polski przedwojennej – II Rzeczpospolitej.

  POLSKA JEST NIEPEŁNOPRAWNYM CZŁONKIEM ONZ OD 1945R
  ONZ NADAL OCZEKUJE NA UREGULOWANIE STATUSU PRAWNEGO POLSKI I PODPISANIE TRAKTATU POKOJOWEGO PRZED MIĘDZYNARODOWYM TRYBUNAŁEM SPRAWIEDLIWOŚCI W ONZ !!!
  DOPIERO WTEDY POLSKA MOŻE PODPISAĆ DEKLARACJĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ I STAĆ SIĘ PEŁNOPRAWNYM SUWERENNYM PAŃSTWEM LICZĄCYM SIĘ W POŚRÓD PONAD 190 PAŃSTW NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ W ONZ !!!

  ZATEM WSZYSTKIE UMOWY W TYM O EU I NATO SĄ Z KLUCZA NIE W A Ż N E !!!
  CZY TO OGARNIASZ ??? CZY JEST TO ZBYT TRUDNE DLA CIEBIE ???
  TAK STANOWI PRAWO MIĘDZYNARODOWE !!! CZY TO SIĘ KOMUŚ PODOBA CZY NIE !!!

  ROSJA BIAŁORUŚ LITWA ŁOTWA ESTONIA …. ZARAZ PO PIERESTROJCE NA POCZĄTKU LAT 90TYCH PODPISAŁY SWOJE DEKLARACJE NIEPODLEGŁOŚCIOWE HONOROWANE PRZEZ ONZ !!!
  W POLSCE NIKT TEGO NIE UCZYNIŁ ! BO NIE MÓGŁ ! TZW 3 rp NIE MA ŻADNYCH PRAW BY INGEROWAĆ W PRAWO MIĘDZYNARODOWE PONIEWAŻ NADAL OBOWIĄZUJE KONSTYTUCJA II RP OD 1935 R DO CHWILI OBECNEJ !!!
  MTS ONZ HONORUJE TYLKO PIERWSZORZĄDNOŚĆ !!! ZATEM UZNAJE TYLKO KONSTYTUCJE 2 RP !!! TA TZW UZURPATORSKA 3 rp TO ZWYKŁY ŚMIEĆ !!! NIC NIE WARTY !!! TAK SAMO JAK TE WSZYSTKIE RZĄDY PO 89 R !!!
  IM PASOWAŁ TAKI STAN RZECZY BO MOGLI ROZKRADAĆ POLSKĘ A WSZYSTKIM WCISKAĆ KIT O TZW DEMON KREACJI !

  W.Anders oraz cała świta popełnili przestępstwo wypowiadając posłuszeństwo legalnemu prezydentowi A.Zaleskiemu… Złamali prawo oraz Konstytucję art 13 oraz art 24…
  S.Ostrowski dostał nominację w lutym 1971r natomiast A.Zaleski dowiedziawszy się że współpracuje z Andersem ( przestępcami ) nominował J.N.Sokolnickiego we wrześniu 1971 zgodnie z Konstytucją art 13 i art 24 !!! Wszyscy rzekomi prezydenci ( E.Raczyński K.Sabbat R.Kaczorowski wybierani byli niezgodnie z prawem !!! oszuści i przestępcy !!! ) Z dokumentów jasno wynika że legalną linią jest Sokolnicki i obecnie Potocki

  To tak na zakończenie…
  Proszę dokładnie przeczytać i się do tego ustosunkować.. pozdrawiam wszystkich Polaków Narodowców
  Jeśli popełniłem błędy ortograficzne i stylistyczne proszę wybaczyć nie jestem polonistą…

  Czołem Wielkiej Polsce !!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra