Z kraju

Ojciec Rydzyk na rozdrożu

Siłą Radia Maryja była zawsze niezależność tego medium – niezależność od polityków i wszelkiego rodzaju wpływów.

To sprawiało, że Radio Maryja było zawsze solą w oczu lewaków i liberałów, którzy przejęli wszystkie znaczące media w Polsce. Udało się ją wybronić pomimo nacisków na biskupów, żeby coś zrobić z tym medium. Było to możliwe dzięki oparciu na słuchaczach i ich ofiarach.

O. Rydzyk był zawsze tak przeczulony na punkcie niezależności, że nie chciał przyjmować datków, jeśli był stawiany warunek, że oficjalnie pokwituje odbiór i podziękuje za darowiznę. Nie chciał bowiem nawet stwarzać wrażenia, że ma u kogoś długi i wynikające stąd zobowiązania.

W wywiadach Ojciec Dyrektor wspominał o tym, że całkowicie zawierzył Opatrzności i obserwuje ze zdumieniem, jak nagle wpływają na konto pieniądze, często w ostatniej chwili, potrzebne na opłacenie koncesji czy miejsca na satelicie. Wierzył, że jest to bezpośrednie działanie Maryi, która chroni swoje dzieło.

W pewnym momencie coś się jednak zmieniło. Możliwe, że skala działania sprawiała, że ofiary wiernych zaczęły być niewystarczające. O. Rydzyk zaczął szukać innych źródeł finansowania – zaczął myśleć o geotermii, założył telefonię komórkową „W mojej rodzinie” i podejmował inne aktywności pomyślane, jako sposób pozyskania stałego źródła dochodów.

Następnie odszedł od swojej zasady i związał się z politykami PiS-u, których wspierał, kiedy byli w opozycji. W momencie gdy PiS w 2005 r. wygrał wybory, o. Rydzyk otrzymał dofinansowanie na geotermię cofnięte, wbrew prawu, za rządów PO.

Teraz kiedy PiS powrócił o. Rydzyk otrzymał to dofinansowanie wraz z odsetkami, jak również wiele innych form wsparcia, jak reklamy z państwowych firm w Naszym Dzienniku, dofinansowania konferencji naukowych, zamówienia szkoleń w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

Politycy PO twierdzą, że w sumie o. Rydzyk w ten lub inny sposób uzyskał 160 milionów złotych. Oczywiście jest w tym duże nadużycie, bo nie on otrzymał, tylko np. szkoła wyższa, którą założył. Dlaczego rzekomo szkoła ta nie mogłaby starać się o dofinansowania konferencji, skoro robią to inne akademickie ośrodki? Dlaczego telewizja TRWAM nie może emitować państwowych reklam, skoro robił to TVN za rządów PO?

Pewien problem jednak istnieje. O. Rydzyk związał się z partią, która traktuje nie tylko Radio Maryja, ale cały Kościół, instrumentalnie. O. Rydzyk zdaje sobie z tego sprawę, krytykując podejście PiS-u do ustawy antyaborcyjnej, Jednocześnie Ojciec Dyrektor otrzymując dotacje od rządu, chcąc nie chcąc, związał się z nim ściśle i jego niezależność została bardzo mocno ograniczona.

W ten sposób Radio Maryja straciła to, co miała najcenniejszego. Za sojusz z władzą zapłaciła wysoką cenę – można zauważyć, że na antenie Radia Maryja i w Naszym Dzienniku wyciszono głosy antypisowskie, a nawet usunięto tych, którzy nie mieli po drodze z tą władzą.

W perspektywie krótkoterminowej o. Rydzyk i Radio Maryja zyskuje, ale w dalszej może mieć to dla niego negatywne konsekwencje.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

70 komentarzy

70 Komentarzy

 1. zbyszek

  11 lipca 2018 at 09:17

  Uwzgledniajac, ze zamiast ogrzewac Torun z ekologicznej geotermi oddano te zyski firmie zagranicznej spalajacej gaz a wiec majacej wsparcie ze wszystkich stron a Torun ponosi koszty spalania.

  Rownolegle jest wielka akcja protestanckiej (zydowskiej, syjonistycznej np Sorosa) aby zakazac w Polsce pozyskiwania energii ze spalania, z naszych zasobow.

  Rownoczesnie likwiduje sie nasze zasoby energii z wegla i geotermii a wiec faktycznie Polska samowystarczalnosc na rzecz gaspromu i Zach UE – to ta wladza odwrocila na rzecz ochrony nas za pomoca wykorzystania gazu z USA, a wiec to jest walka o dziesiatki miliardow rocznie samego kosztu importu, walka o zyski z energii i pozycji Polski mogacej UE zapewnic samowystarczalnosc energetyczna, takze uslugami budowy domow pasywnych energetycznie.

  Szkola i dzialalnosc ksiedza Rydzyka staly sie podstawa podobnego programu Trumpa – eksportu oszczedzonych weglowodorow dla glupüich gospodarek – glupich, gdyz nie majacych szkol ojca Rydzyka.

  W sumie my wszyscy, takze PiS i wyborcy UE jestesmy zalezni od Szkoly ojca Rydzyka – pod tym wzgledem wyzsza szkola stala sie takze praktycznym zapleczem nauki i jezeli przelamuje problemy np programy niemieckie (rocznie w dziesiatkach miliardow strat) – pasywnosci gospodarki i ma wyplyw na rzady, w tym PiS to stala sie czolowka uniwersytecka swiata.

  Od tego juz wszyscy jestesmy zalezni a nawet powodzenie amerykanskiego hubu gazowego w Polsce.

  Jest mnostwo uczelni o wyjatkowych wynikach dostarczania narzedzi pracy, ale uczelnia ojca Rydzyka w tej dziedzinie, podstawy cywilizacji spowodowala, ze Polacy odczuwaja straty energii bardzo emocjonalnie, ze z tego wzgledu jestesmy czolowka w upowszechnianiu ….

  Reszta spraw jest podrzedna………- przeciwna jest rozwoj technologii wytwarzania, gdyz rachunek za energie jest rowny ratom 4 letniego kredytu na piekny samochod a w 10 latach porownywalny do kosztow budowy ieknego domu.

  Problem wartosci o ktore wrecz walczy Uczelnia o. Rydzyka proporcjonalnie narasta a wiec koszty energii cofaja nas w przeszlosc.

  Inne uczelnie nawet nie rozumieja problemu a wiec walcza tak jak slynny juz pseudoekolog od puszczy – jest taka roznica!!

  Gdzies zjechawszy z autostrady aby napoic autko nagle stanalem przed pieknym pozlacanym posagiem Matki Boskiej – az mnie zatkalo, „toz przecie nasza Krolowa”.

  • wiesscar

   12 lipca 2018 at 04:07

   Nie rozumiem tego tekstu. Prosze pisac tak zeby sens wypowiedzi dalo sie zrozumiec.

 2. Hania

  11 lipca 2018 at 09:47

  Panie Michale myslę, że koniec RM staje się faktem
  Widać to już po ilości pielgrzymów, o donatorach nic nie wiadomo, ale sądząc po częstotliwości napomnień o Rydzyka widać, że też krucho?
  Wiadomo, że od razu to się nie stanie, ewolucja w myśleniu trochę potrwa.
  Ale, że RM traci poparcie to fakt.
  Mogę tylko napisać, że spośród moich znajomych ok 50% zaprzestało finansowania RM.
  O czymś to świadczy. Nie można stać okrakiem, bo albo prawda albo dotacje.

  Szkoda, że o Rydzyk w swojej pyszce uwierzył we własną wyjątkowość….
  I na tej ” wyjątkowości” zagrali nasi nieprzyjaciele, dokonując włamu do radia.

  Mateusz Morawiecki na jasnogórskich błoniach, śmiechu mieliśmy co niemiara!

  Teraz ojcu dyrektorowi pozostało pozostawić te biznesy geotermię telefonię i inne, bo to nie jest biznes Matki Bożej, ktoś musi mu to wytłumaczyć!
  I podjąć zwykłe, kapłańskie wyzwania
  – konfesjonał, Msza, udzielanie innych Sakramentów.
  Może choć uratuje swoje kapłaństwo?
  Bo radia już chyba nie….

  • prawo

   11 lipca 2018 at 13:08

   Znowu nie skorzystałaś z okazji żeby siedzieć cicho.

  • gieptil

   11 lipca 2018 at 16:43

   A ja czasem słuchając RM też wydedukowałem że idzie na dno. Ano z czego? Jakieś lat temu 20 czy 15 często słuchałem RM, głównie publicystyki. I jak to wyglądało. Często ciekawi goście i wiele ciekawych telefonów od słuchaczy. Tyle że często słuchacze prosili aby „rozmowy niedokończone” przenieść na wcześniejsze godziny bo oni rano muszą do pracy. Oczywiście godzin nie zmieniono. Teraz jak słucham RM to takich co chcą do pracy już nie słyszę, nie ma już ich. Za to wiele emerytek, często nieco pomylonych czy zwyczajnie rozhisteryzowanych, sklerotycznych czy zidiociałych ( niestety to starość, też już mnie łapie to powoli ), no i zazwyczaj mocno oderwanych od rzeczywistości. Przypomina to jakiś zoopark, nie wiem jak to nazwać. Goście w studio też coraz mniej ciekawi. Więc domyśliłem się że mało kto ma ochotę to słuchać, a i też płacić.
   Warto rozważyć specyficzną politykę Ojca Rydzyka. On od początku stawiał świadomie na emerytki, zapewne wiedząc od fachowców że to grupa społeczna najłatwiejsza do manipulowania ( poza małymi dziećmi). Niech ktoś zauważy że „aktualności dnia” są nadawane w godzinach 13.10 – 14, a rozmowy niedokończone 21.30 – 23.35. Więc proszę się zastanowić, zrobić grafik, jak mógłby ktoś pracujący na dowolnej zmianie ( I, II czy III ) to słuchać bez zarywania zdrowia. Spróbujcie zrobić zestawienie, nie da się po prostu. Jakoś nie wierzę w przypadki, to jest celowa gra Ojca Rydzyka prowadzona od dawna, powinien kiedyś się z tego wytłumaczyć. On celowo odciął od swoich informacji pracujących i uczących się Polaków. Inna sprawa że nie ma to już obecnie znaczenia, mamy internet i po prostu przez te lata namnożyło się tyle portali i serwisów mniej i bardziej patriotycznych, mniej i bardziej katolickich, że już o RM pamiętają tylko sfiksowane emerytki. Życie jest już gdzie indziej.

  • Bolek

   14 lipca 2018 at 12:03

   Arcybiskup Metropolita Warszawski, Prymas Polski Kardynał Józef Glemp pochodzenie żydowskie,
   jego brat nazywa się Glemb, komunista, partyjny pułkownik LWP (w 1989 r. kandydował z listy PZPR);
   Arcybiskup Warszawski Bronisław Dąbrowski pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Tadeusz Gocłowski pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Józef Kowalczyk pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Kardynał Franciszek Macharski Finkelstein pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Józef Michalik pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Henryk Muszyński Jaks pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Edmund Piszcz pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Marian Przykucki pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Bolesław Pylak pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Jerzy Stroba pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Ignacy Tokarczuk pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Wojciech Zięba pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Damian Zimon pochodzenie żydowskie;
   Arcybiskup Władysław Ziółek pochodzenie żydowskie;
   Biskup Roman Andrzejewski pochodzenie żydowskie;
   Biskup Bohdan Bejze pochodzenie żydowskie;
   Biskup Jan Chrapek Kohn pochodzenie żydowskie;
   Biskup Bronisław Dembowski Winkiel pochodzenie żydowskie;
   Biskup Czesław Domin pochodzenie żydowskie;
   Biskup Edward Frankowski narodowość polska;
   Biskup Stanisław Gądecki Hartmann pochodzenie żydowskie;
   Biskup Sławoj Leszek Głódź Izaak Nowin pochodzenie żydowskie;
   Biskup Kazimierz Górny pochodzenie żydowskie;
   Biskup Władysław Jędruszów pochodzenie ukraińskie;
   Biskup Zygmunt Kamiński narodowość polska;
   Biskup Piotr Libera pochodzenie żydowskie;
   Biskup Edward Malerski pochodzenie żydowskie;
   Biskup Jan Mazur narodowość polska;
   Biskup Wiesław Mering pochodzenie żydowskie, Tajny Współpracownik SB Lucjan;
   Biskup Stanisław Napierała narodowość polska;
   Biskup Alfon Nossol pochodzenie niemieckie;
   Biskup Stanisław Nowak pochodzenie żydowskie;
   Biskup Alojzy Orszulik pochodzenie żydowskie;
   Biskup Juliusz Paetz pochodzenie żydowskie;
   Biskup Tadeusz Pieronek Mosze Michlis pochodzenie żydowskie (członek antypolskiej,
   powiązany z masonerią i światową finansjerą żydowską Fundacji Stefana Batorego);
   Biskup Tadeusz Rakoczy pochodzenie żydowskie;
   Biskup Kazimierz Rakoczy pochodzenie żydowskie;
   Biskup – Kazimierz Romaniuk pochodzenie żydowskie;
   Biskup Tadeusz Rybak pochodzenie żydowskie;
   Biskup Edward Samsel pochodzenie żydowskie;
   Biskup Andrzej Suski pochodzenie żydowskie;
   Biskup Jan Szlaga pochodzenie niemieckie;
   Biskup Stanisław Szymecki narodowość polska;
   Biskup Andrzej Śliwiński pochodzenie żydowskie;
   Biskup Adam Śmigielski narodowość polska;
   Biskup Jan Drutwa pochodzenie ukraińskie;
   Biskup Marian Świerzawski narodowość polska;
   Biskup Szczepan Wesoły pochodzenie żydowskie;
   Biskup Jan Wieczorek pochodzenie żydowskie;
   Biskup Wojciech Zięba pochodzenie żydowskie;
   Biskup Józef Życiński Reitfstein pochodzenie żydowskie;
   ks. Franciszek Cybula pochodzenie żydowskie (ks. kapelan i spowiednik w Kancelarii
   byłego Prezydenta (Wałęsy), agent SB, TW pseudonim Franko;
   ks. prof. Romuald Weksler-Waszkinel Jakub Weksler pochodzenie żydowskie;
   ks. prof. Józef Tischner Blumstein pochodzenie żydowskie
   ks. Adam Bijak Klotzer pochodzenie żydowskie (polonofob);
   ks. Adam Boniecki Aaron Ajngold pochodzenie żydowskie (polonofob);
   ks. Michał Czajkowski pochodzenie żydowskie (, wieloletni agent UB/SB Tajny Współpracownik pseudonim Jankowski
   o. Jan Góra (ten od Lednicy) Griemschpann pochodzenie żydowskie;
   ks. Roman Indrzejczyk pochodzenie żydowskie;
   ks. Zbigniew Kamiński pochodzenie żydowskie (członek KOR);
   ks. Leon Kantorski pochodzenie żydowskie (proboszcz z Podkowy Leśnej,
   ks. Wiesław Lauer pochodzenie żydowskie, wikariusz generalny kurii gdańskiej, Tajny Współpracownik pseudonim Szwejk:
   ks. Stanisław Musiał pochodzenie żydowskie, (członek rady Fundacji Judaica, członek redakcji „żydokomunistycznego”(oryginalna pisownia) Tygodnika Powszechnego,

   Re: OTO HIERARCHOWIE ŻYDOWSCY POLSKIEGO EPISKOPATU

   • Janus

    17 lipca 2018 at 13:53

    Tokarczuk to typowo ukraińskie nazwisko, chyba, że zmienił nazwisko.

   • czy ja Polak?

    6 sierpnia 2018 at 18:18

    Obśmiałem się jak norka!
    Czy w Polsce mieszkają jeszcze jacyś Polacy?

 3. Hania

  11 lipca 2018 at 10:01

  Gdyby toruńska uczelnia faktycznie zechciał stać się czołówką uniwersytecką świata
  to współpracowałaby z pionierami polskiej geotermii, chociażby.
  Gdzie pan widzi profesorów Kozłowskiego czy Zimnego, uczniów śp. prof Sokołowskiego?
  W Toruniu dawno ich nie widziałam.

  Ten amerykański gaz okazał się dwukrotnie droższy od rosyjskiego.
  ( a i może okazać się, że jest skroplonym rosyjskim gazem, dostarczonym przez angielską firmę)

  Cofa nas nie tyle brak mądrych ludzi w Polsce
  Ale kompleksy , zawiść, powiązania gospodarczo-szpiegowskie, suto opłacane.

 4. Tomek

  11 lipca 2018 at 10:06

  „Siłą Radia Maryja była zawsze niezależność tego medium – niezależność od polityków i wszelkiego rodzaju wpływów.”

  Ta, niezależność… Od samego początku to radio uwikłane było ostro w politykę, tylko czasem mecenasów sobie zmieniało. Jeszcze w 1995 bardzo aktywnie popierali Wałęsę. Potem zaczęli kreować swoich własnych polityków, wymuszając ich wrzucanie na listy wyborcze (do dziś mówi się o grupach Radia Maryja) czy wręcz partie. Później uwikłali się w PiS, kreując koalicję z LPR i Samoobroną i zyskując życzliwość prezesa oraz wielomilionowe, potężne dotacje z budżetu. Od wielu lat najwyżsi politycy PiS pojawiają się na imprezach RM i ładnie klaszczą w ręce i śpiewają wraz z Ojcem Dyrektorem. To już chyba Michnik jest bardziej niezależny od polityków…

 5. Soroka

  11 lipca 2018 at 10:16

  Ruskie trolle i wszelka inna swołocz chciałaby tak samo jak masońska swołocz pogrzebu Radia Maryja, co jest wielce zrozumiałe, bo to wszystko jest diabelski pomiot.
  Radio Maryja działa już 27 lat i ciągle trwa jego pogrzeb urządzany przez diabelski pomiot.
  Ten, co wyciągał łapska po fundusze zgodnie z prawem przyznane fundacji Lux Veritatis, sam okazał się godnym oglądania świata przez kratki aresztu.

  • Dziunia

   6 sierpnia 2018 at 14:57

   Facet lecz się. Do psychiatry można na NFZ.

 6. Soroka

  11 lipca 2018 at 10:26

  Poza tym Radio Maryja, przy wszystkich swoich mankamentach, jednoczy Polaków i wyciąga ich z wszelkiego zniewolenia wrogiego Polsce i Polakom, co ruskie i wszelkie inne trollstwo ogromnie uwiera.
  Radio Maryja zdziera też wszelkie maski dobrodziejstwa z mord diabelskiego pomiotu, bo przy okazji atakowania Radia Maryja odkrywają prawdę o sobie przed ludźmi rozumnymi, których daj Boże jak najwięcej w Polsce.
  Precz z ruską i wszelką inną swołoczą z Polski!

  • prawo

   11 lipca 2018 at 13:15

   Zgadza się a jako bonus przesyłam, co oznacza zaszyfrowany skrót RMF FM?
   Ponoć niemicka Enigma deszyfruje to na:
   R(abin)M(mówi)F(uck) F(uck)M(mówi)

   • Tomek

    11 lipca 2018 at 18:40

    To miał być dowcip? Powinniśmy się zaśmiać z kurtuazji?:)

 7. msn wiadomosci

  11 lipca 2018 at 10:42

  Tadeusz Rydzyk wystawi własną listę do europarlamentu?

 8. Hania

  11 lipca 2018 at 10:56

  „Poza tym Radio Maryja, przy wszystkich swoich mankamentach, jednoczy Polaków i wyciąga ich z wszelkiego zniewolenia wrogiego Polsce i Polakom, co ruskie …”

  Pan wybaczy ale ja jedności z panem Soroką nie czuję.
  Proszę więc nie opowiadać bajek z mchu i paproci.
  Polskę uratuje mądry i świadomy naród.
  A świadomości i mądrości nie buduje się na kłamstwie, prymitywizmie i nienawiści typu

  „Precz z ruską i wszelką inną swołoczą z Polski!”

  czym rózni się pański wpis od komunistycznego hasełka
  ” syjoniści do syjonu” 🙂

  • tomek

   11 lipca 2018 at 12:36

   Hania zabolało co ?„Precz z ruską i wszelką inną swołoczą z Polski!”a co mamy ich kochac?

   • Hania

    11 lipca 2018 at 14:45

    A co ma napisać?
    Syjoniści do syjonu?
    Przecież oni są na zaproszenie takich @Tomków 🙂

  • Soroka

   11 lipca 2018 at 12:58

   Ja też z @Hania nie czuję jedności, wręcz skrajne przeciwieństwo!
   Poza tym nie do syjonu, tylko do syjamu!

 9. tomek

  11 lipca 2018 at 10:58

  Soroka dobrze im napiałes

 10. Soplica

  11 lipca 2018 at 12:47

  @Soroka! Dobrze prawisz ale jedno zapomniałeś: R.M to nie Kościół Katolicki którego należy bronić bezwzględnie! Realna ocena jest ponad wszystko. Coraz więcej jest poprawności a coraz mniej patriotyzmu i wiary. I żeby nie było!, jestem stałym i długoletnim słuchaczem tej rozgłośni. Szabasowe kolacje i goście zapraszani tez wiele mówi.

  • Soroka

   11 lipca 2018 at 13:11

   Obecnie wszystko co nazywane jest Kościołem, jest zakalone herezją, zakłamaniem i przemilczaniem.
   Ludzie tworzący RM i identyfikujący się z nim, są najbliżej Kościoła. Sam dzięki RM, też zbliżyłem się do Boga. Gdyby nie Radio Maryja, to Polska byłaby już całkowicie opanowana przez zboczeńców i wrogów Polski.
   Pamiętać też trzeba, że w instytucji Kościoła są różne wpływy i trzeba się z nimi liczyć, bo inaczej instytucja Kościoła rozpadłaby się w drobny mak i wtedy byłby to koniec instytucji Kościoła.
   Z wpływami złego w Kościele należy walczyć tak, jak uczy nas Chrystus, a szczególnie wtedy, gdy broni jawnogrzesznicę przed żydami i na końcu mówi jej: I Ja cię nie potępiam. Idź i nie grzesz więcej. Należy walczyć prawdą tak jak Chrystus.

 11. Maks

  11 lipca 2018 at 13:22

  Soroka ma rację.Radio Maryja jednoczy ludzi wierzących w kraju i za granicą.Ludziom na usługach diabła to się nie podoba.Martwi mnie fakt,że z anteny praktycznie zniknęli
  wybitni Polacy,którzy mają krytyczny stosunek do PIS.

 12. The Big E

  11 lipca 2018 at 14:22

  No wiadomo, wszyscy wierzący jednoczą się wokół Jonny’ego Danielsa. Przecież to nasz starszy brat, a starszych i mądrzejszych trzeba słuchać.
  Dmowski napisał, że są Polacy, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę.Kto wie, czy to tylko uczucie? Może za wyzywanie od ruskich trolli jest jakaś gratyfikacja? W każdym razie na widok słów ruski i swołocz lepiej od razu użyć rolki w myszce, a zostaną jakieś argumenty do dyskutowania.

  • Soroka

   11 lipca 2018 at 14:44

   Nie masz żadnego argumentu, więc tylko ble ble ble!
   Słowo „swołocz”, znaczy czyniący zło.

 13. klioes vel pislamista

  11 lipca 2018 at 16:01

  Szaleniec

  Farid Hafez, redaktor „Raportu
  Corocznego o islamofobii”,
  Niby słodka wisienka u tortu,
  „Kawał dobrej roboty” dziś robi!

  Wnet Komisja koordynatora
  Do zwalczania paskudnej niechęci
  Do islamu wyznaczy… Już pora!
  Działać będzie on… (Ach pensja nęci!)

  A w tym czasie, co pięć minut w świecie
  Gdzieś zabity chrześcijanin zostaje.
  Ale Unia – wiecie-rozumiecie –
  O tym nie wie. A raczej udaje!…

  Po czym poznać najłatwiej szaleńca? –
  Nie rozumie, co pojmują inni.
  I lansuje, bez wstydu rumieńca,
  Że „normalni są wszystkiemu winni!”

  Nie inaczej w Polsce. Bo w Czeladzi,
  W „Elektrowni” nowa jest wystawa.
  Tam „artystki”, co się komu wsadzi,
  Prezentują. (Feministki… brawa!)

  Srom na noszach robi za kapliczkę…
  To „Łechtaczka Wiielkiej jest Bogini”.
  Chętnie chciałbym spytać „ekscentryczkę”,
  Która z wiary pośmiewisko czyni:

  Czemu nie jest tematem szyderstwa
  Jej – Mahomet?… Wesprzyj słuszną sprawę!
  Lękać musi Pani się morderstwa
  Nie od chrześcijan! …dotują wystawę!!!

  Z chrześcijan danin muzeum utworzono.
  Kto rozdaje w nim kasę, jak wieniec?
  Kto burmistrza czeladzkiego żoną? –
  Nomen-omen: Iwona Szaleniec!

 14. Hania

  11 lipca 2018 at 16:05

  Pan @Soroka napisał:

  Obecnie wszystko co nazywane jest Kościołem, jest zakalone herezją, zakłamaniem i przemilczaniem.
  Ludzie tworzący RM i identyfikujący się z nim, są najbliżej Kościoła”

  Czyli najbliżej którego Kościoła?
  Tego zakalonego herezją i zakłamaniem?
  Pan się określi, bo z tego co ja wiem i wyznaję w Credo
  ” wierzę w jeden swięty i apostolski kościół..”

  • Soroka

   11 lipca 2018 at 17:02

   Ruscy funkowie Biblii nie czytają, bo gdyby czytali, to by wiedzieli co to jest Kościół!
   Nie będę cytował, bo to i tak nie byłoby zrozumiane, ale powiem tak:
   Kościołem są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je w swoim życiu. Aby jakieś słowo wypełnić, to najpierw trzeba wiedzieć co ono znaczy, a potem mieć wolę wypełnienia go.
   Jeżeli ktoś nie zna znaczenia jakiegoś słowa, to choćby tak pragnął je wypełnić aż by mu dupę rozrywało, to i tak go nie wypełni. Większość zakaleń w Kościele wynika właśnie z tego.
   Ludzie, którzy świadomie szkodzą innym (wszelka swołocz), albo nie dbają po poznanie prawdy o swych poczynaniach, nie należą do Kościoła!

 15. Hania

  11 lipca 2018 at 17:17

  „Kościołem są ci, którzy słuchają słowa Bożego”
  O!
  Nie wiedziałam, że pan Soroka jest protestantem?!
  Zwracam honor, aczkolwiek pan chyba wie, że protestantyzm jest herezją…

  • Soroka

   11 lipca 2018 at 21:02

   A @Hania jest mamoniarą!

 16. Soplica

  11 lipca 2018 at 18:46

  Nie sądzę aby Pan Soroka był protestantem bo tym nie po drodze z Matką Bożą – patrz nazwa Radio Maryja 🙂
  A co Państwo myślą o zażydzeniu Katolickiego głosu jakim jest RM?

 17. Tomasz

  11 lipca 2018 at 21:25

  Soroka to swołocz wycierająca sobie twarz Matką Bożą ,To nie Radio Maryja walczy z wrogami a wierni Tradycji Katolickiej,RM od czasu uwikłania w politykę chyli się ku upadkowi z anteny znikł Prof. Jerzy Robert Nowak bo mówi prawdę m i n o Żydach,O Rydzyk gościł JONNY DANIELSA lobbysty żydowskiego sierżanta armii izraelskiej.Odwiedził Abmbasd ę Izraela ??To już koniec RM ,

  • Adam

   11 lipca 2018 at 23:48

   Ano gościł https://www.youtube.com/watch?v=_EhaNvbDAzg Ale też i gości jeszcze S.Michalkiewicz znanego z bezkompromisowości w wypowiedziach wobec niektórych działań obecnej władzy. Może to taki ostatni bezpiecznik w razie czego ??

  • Adam

   12 lipca 2018 at 06:50

   Zmieniła się opcja ku judeopolonii zwanej Polin więc zamienili się prelegenci. To nie powinno dziwić . Stronnictwo amerykańsko-żydowskie jak definiuje obecną władzę S.Michalkiewicz oprócz siły materialnej potrzebuje wsparcia duchowego które zaowocuje w kolejnych wyborach (kto ma media ten ma władzę ) w odróżnieniu od zapomnianego przez rodzinę radiową i wykluczonego z debaty przez kierownictwo radiowe nad zbyt pro polskiego https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=tHTSTpwaZp8

 18. Magda

  11 lipca 2018 at 21:30

  Artykuł mający celu pobudzenie i zwiększenie nienawiści wobec o Rydzyka. Szkoda gadać więcej.

  • try

   16 lipca 2018 at 23:18

   Jesteś klasycznym betonem pisowskim i fakty do Ciebie nie przemawiają!!!!

 19. Mieszkaniec

  11 lipca 2018 at 23:33

  Środowisko toruńskie było, jest i będzie niezależne. Rydzyk nigdy do PiS-u nie należał ani nigdy go nie wspierał. Wręcz przeciwnie zawsze był w chłodnych stosunkach z PiS-em. Współpracuje z nimi bo akurat rządzą, ale tak samo współpracował z PO jak rządzili i z innymi rządami.

 20. Tomasz

  12 lipca 2018 at 02:23

  Tak niezależność D Daniels na antenie wizyta w ambasadzie Izraela ??/U największych wrogów Polski Polek i Polaków i Świętej Matki Kościoła ??wyrzucenie Prof. Jerzego Roberta Nowaka??

  • Tomek

   12 lipca 2018 at 13:50

   Tomasz, druga w nocy, poszedłbyś spać, bo już nawet imię Danielsa ci się myli (i to w paru postach o tej porze pisanych).

 21. Soroka

  12 lipca 2018 at 10:45

  Wg. ruskiej swołoczy niezależność, to lizanie pyrdela ruskiemu zbirowi i zamykanie się na wszelkie informacje nie płynące z ruskiego syfu!

 22. Waldek.Kecki

  12 lipca 2018 at 10:46

  Dotacje są rozliczane z każdej złotówki bo to reguluje prawo polskie i unijne. Gdyby było coś nie tak to UE zaraz by wszczynała kontrolę. Nie ma możliwości wydania dotacji na inny cel niż została przyznana. A co do współpracy to Rydzyk współpracował ze wszystkimi rządami jakie były tak samo i od wszystkich Fundacja Lux Veritatis dostawała dotacje. Gdyby było coś nie tak to kolejne rządy by tych dotacji nie dawały.

 23. Tomasz

  12 lipca 2018 at 12:00

  Soroka liżesz tyłek J,Danielsowi twojemu mentorowi z Radia Maryja Czy jarmułka na głowie szabes-goju pomyliłeś Prawy PL Z Do Rzeczy i portalem Fronda ,Liżesz też tyłek banderowcom oraz amerykańskim „przyjaciołom”.Z Soroki Patriota jak z koziej d…py trąba

 24. Waldek.Kecki

  12 lipca 2018 at 13:26

  Rydzyk był i jest niezależny. Informacje jakoby trzymał sztamę z PiS są nieprawdziwe. Dla tych co twierdzą inaczej wystarczy poszukać informacji iw internecie jak to Rydzyk krytykował PiS a szczególnie Kaczyńskich m.in. Lecha Kaczyńskiego i jego żonę.

 25. Zbigniew

  12 lipca 2018 at 14:06

  Za każdym razem każdy mówi że to ojciec rydzyk dostaje pieniądze. Każdy myśli że idą one na jego prywatne konto, a tak nie jest. Pieniądze dostaje tylko i wyłącznie fundacja, z których zostaje rozliczana.

 26. Mirek

  12 lipca 2018 at 14:12

  Radio Maryja jest jedynym ogólnokrajowym p o l s k i m medium. Nic innego nie mamy i miec nie będziemy. Zastanówmy sie , w jakiej bylibyśmy sytuacji bez mediów ojca Tadeusza Rydzyka . Z istnienia mediów „toruńskich” korzysta równiez portal Prawy.pl . Gdyby nie RM i telewizja Trwam internet dawno byłby zakneblowany. Osoby , które wspierały RM i teraz tego nie robią , powinny zastanowic sie nad tym, co robią . Sa pewne rzeczy , które mi sie nie podobają , ale ostatnia rzeczą jaką życzyłbym sobie to zmniejszenie siły oddziaływania mediów kierowanych przez ojca Tadeusza Rydzyka. Jest duże prawdopodobieństwo , że Polska zwyczajnie zostanie zlikwidowana zaraz po zamknięciu RM i telewizji Trwam

  • Hania

   12 lipca 2018 at 18:07

   Głosi pan niebezpieczne herezje, stawiając jakieś ludzkie dzieło wyżej Pana Boga
   W porządku miłości jest Bóg, ojczyzna, rodzina
   Nie ma w niej rozgłośni radiowej….
   Pan się rozejrzy dookoła i zobaczy jaki RM ma wpływ na Polaków.
   A ten, który jeszcze ma, marnuje w sposób doskonały…
   Pójście ne rękę politykom sprzeciwiającym się nowelizacji ustawy antyaborcyjnej
   Gdyby nie wrzask partyjniaków mielibyśmy wszystko za sobą , a czarownice mogłyby sobie łazić w czarcich marszach
   z wieszakami pod pachą!
   A tak, to się nigdy nie skończy!
   Bo dobro PISu jest ponad wszystko
   A dobro PISu = granty dla radia….

   • Mirek

    12 lipca 2018 at 20:45

    Proszę czytać z większym zrozumieniem . Ojciec Tadeusz Rydzyk jest prawdopodobnie najbardziej autonomiczną osobą w polskim życiu publicznym i jest wiernym sługą Pana Boga.

    • Hania

     13 lipca 2018 at 00:30

     Jeżeli jest najbardziej autonomiczną osobą w naszym życiu publicznym, to miej nas Panie Boże w Swojej Opiece…
     Uważa pan, że autonomia przejawia się w zapraszaniu tzw kłamcy jedwabieńskiego, który publicznie na falach radia oznajmia, że
     – żadnych ekshumacji nie będzie i koniec!
     I kapłan katolicki, redaktor milczy wobec oczerniania własnego narodu
     I to on ma być tym Reytanem?!

     Poza tym, kiepscy katolicy z nas/was
     Skoro w audycjach religijnych słyszymy
     – musimy stać się jak Maryja, podążać Jej śladem itp…
     By godzinę po niej, podczas audycji ze znanym politykiem, guru ” prawicy” słyszymy, że
     – państwo musi wpierw zapewnić kobietom to i owo, a potem zaczynać rozmowy o aborcji
     To zastanawiam się kto jeszcze pamięta Boży Nakaz
     – nie morduj

     Powszechnie wiadomo, że państwo Heroda zapewniło Świętej Rodzinie bezpieczeństwo i pełen socjal….
     Panie @Mirku, litości!

    • Soroka

     13 lipca 2018 at 11:31

     Ruscy agenci mają rozumienie zaprogramowane i nie mogą sobie pozwalać na samowolkę.

 27. Mieszkaniec

  12 lipca 2018 at 15:48

  Rydzyk z Kaczyńskim nienawidzą się od dawna. Można o tym poczytać w internecie, więc nie dziwi mnie że chce np. wystawić swoje listy. Dziwi mnie natomiast zdziwienie ludzi tu komentujących. Macie taka krótką pamięć ? Jeśli tak to poszukajcie informacji w internecie jak Rydzyk krytykuje PiS. Jak już sobie te informacje znajdziecie to nie będzie już Was dziwiło że nie chce z PiS-em współpracować.

 28. Tomasz

  12 lipca 2018 at 17:14

  Tomek napił się koszernej wódki na koszernym śniadaniu i plecie bzdury,RM nie jedynym radiem katolickim od kiedy O Tadeusz Rydzyk nie lubi P I S Kaczyńskiego ???RM wspierało długo partię władzy ??Jakoś to mu przeszkadzało ??

 29. Marlenaa

  12 lipca 2018 at 19:18

  to dobry człowiek, to media robią wokół niego kupę szumu niepotrzebnie

 30. Mieszkaniec

  12 lipca 2018 at 20:05

  Tych pieniędzy nikt nie dał przecież za piękne oczy tylko w konkretnym celu. Nie zostały one przejedzone, przepite czy wydane na luksusy na prywatne cele. Wystarczy poczytać ze zrozumieniem, co jest w różnych tekstach w internecie o dotacjach napisane. Większość tych pieniędzy poszło na różnego typu np. konferencje, szkolenia itp.

 31. Waldek.Kecki

  12 lipca 2018 at 22:52

  Dotacje szły na to na co były przyznane. Każdy kto dostał choć raz dotacje, to wie, że jeśli się nie udokumentuje wszystkiego i nie rozliczy z każdej złotówki to dotacje trzeba oddać. Pieniądze po prostu nie mogą iść na co innego niz zostały przyznane. A przyznane były np. na szkolenia, konferencje, programy naukowo-informacyjne itp.

 32. Tomasz

  13 lipca 2018 at 05:02

  To dlaczego został wyrzucony Prof. J R Nowak Dr Krajski ze swoim synem Michałem ??Dlaczego zaprosili Jojnie Danielsa żydowskiego agenta wpływu z Izraela sierżanta sił zbrojnych syjonistycznego tworu Izraela dlaczego O Tadeusz był w Ambasadzie Izraela ???I to ma być niezależność ,???Polecam Radio Chrystusa Króla

 33. Mieszkaniec

  13 lipca 2018 at 10:23

  Do Tomasz – Rydzyk z Kaczyńskim nie lubi PiS i Kaczyńskiego praktycznie od zawsze. Współpracuje z nimi bo akurat rządzą. Na tej samej zasadzie współpracował też z rządem PO-PSL, SLD czy innymi rządami. W internecie można znaleźć informacje jak to dotacje dla Fundacji powiązanych z Rydzykiem dawał np. wicepremier, minister gospodarki z PSL – Janusz Piechociński.

 34. Tomasz

  14 lipca 2018 at 21:37

  Dcclaczego wyrzucił Z anteny Prof.R Nowaka Dr Krajskiego i jego syna Michała ??Dlaczego był O Tadeusz w Ambasadzie Izraela ??Dlaczego na antenie gościł wroga Polski i Polaków D,Danielsa sierżanta sił zbrojnych Izraela ??Na początku RM było niezależne ??Biorąc kasę od Polityków każde Radio traci niezależność ??

  • Tomek

   14 lipca 2018 at 23:12

   Tomasz, powtarzasz się, już to wyżej napisałeś, zapomniałeś? I znów widzę, że literki się przestawiają, imię Danielsa znów się miesza… 21-sza – wchodzimy w pomroczność jasną?:)

 35. Tomasz

  15 lipca 2018 at 02:46

  Tomek Za dużo napił się koszernej wódki na koszernym śniadaniu i koszernej kolacji u rabina J Danielsa bo bredzi coś O Syjamie którego nie ma na mapie za to jest syjonistyczny twór Izrael utworzony w 1948 r przez WLK Brytanię gdzie rządzą rosyjscy Żydzi ,Nie wycieraj sobie gęby Polskimi Katolikami do których nie należysz ,

  • Tomek

   15 lipca 2018 at 12:21

   Tomasz, nie pamiętasz już Syjamu? Jak w 1968, z towarzyszem Mieciem….? Naprawdę, już nie pamiętasz:)?

   Ech, dawnym zasłużonym towarzyszom na starość się we łbie przestawia. Takie wzruszające chwile z młodości zapominają, za to, o dziwo, zaczynają o religii, papieżu, Żołnierzach Wyklętych wypisywać…

 36. Tomasz

  15 lipca 2018 at 15:32

  Tomek nie wycieraj sobie gęby Polskim Papieżem Polkami i Polakami i Świętą Matką Kościołem,

  • Tomek

   21 lipca 2018 at 02:31

   Tomasz, ale ty jesteś napuszony, żebyś nie pękł aby. Już z papieżem, Polkami i Polakami i Świętą Matką Kościołem się utożsamiasz? Tobą tylko, sobie wycieram, Tomaszu, jak coś, boś wyjątkowy nieuk. I nie wiem, czy akurat gębę…

 37. Dzinia

  6 sierpnia 2018 at 15:03

  Trafiłam na ten portal przez przypadek, ale jeszcze nigdzie nie spotkałam tak pop……onego towarzystwa!

 38. komu służysz

  6 sierpnia 2018 at 18:20

  Nie będziesz służył dwom panom: Bogu i mamonie!
  Ewangelia tak prosto uczy nas JAK ZYĆ W ZGODZIE Z PRZYKAZANIAMI!

 39. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra