Polskość

Mane tekel fares

Coraz więcej wiemy, a jeśli nawet nie wiemy na pewno, to każdego dnia pojawia się coraz więcej poszlak, z których można wydedukować przyczyny, dla których w naszym nieszczęśliwym kraju toczy się polityczna wojna, dlaczego na pierwszą linię frontu zostali rzuceni sędziowie, no a przede wszystkim – czemu ta cała zabawa ma służyć. Zabawa – bo właśnie nasi Umiłowani Przywódcy urządzili nam przedstawienie w związku z obchodami 550-lecia parlamentaryzmu w Polsce.

Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie ustawiony został namiot, w którym Umiłowani Przywódcy, prawodawcy, wybrańcy narodu, mieli tę rocznicę celebrować, nasładzając się zaletami parlamentaryzmu, który stanowi wszak najtwardsze jądro demokracji.

Aliści okazało się, że ci sami parlamentarzyści, co to niedawno, na polecenie izraelskiego premiera Beniamina Netanjahu w podskokach i bez gadania znowelizowali nowelizację ustawy o IPN, przywracając w ten sposób żydowski monopol na ustalanie prawdy historycznej, uznali, że pod tym namiotem nie mogą oddychać tym samym powietrzem, co PiS. Podobnie odgrażał się potomek porządnej, ubeckiej rodziny Włodzimierz Cimoszewicz, odmawiając oddychania na sali plenarnej Sejmu tym samym powietrzem, co Leszek Miller.

Ale kiedy – jak przypuszczam – oficer prowadzący zbeształ go za taką samowolkę (Co wy sobie myślicie, „Carex”? Jak będzie trzeba, to będziecie oddychali własnym gazem!), rychło się opamiętał, przypomniał sobie, skąd wyrastają mu nogi i w rządzie tego samego Leszka Millera został ministrem spraw zagranicznych.

Na tym stanowisku przeprowadził Anschluss Polski do Unii Europejskiej, poparty zarówno przez obóz zdrady i zaprzaństwa, jak i obóz płomiennych dzierżawców monopoli na patriotyzm. Podobne poparcie obydwu obozów uzyskała w kwietniu 2008 roku ratyfikacja traktatu lizbońskiego, amputującego Polsce potężny kawał suwerenności w zamian za rozmaite finansowe makagigi, niektóre przyznane, a inne – tylko obiecane.

Nasza Złota Pani postąpiła podobnie jak Jacek Soplica, który Zosi „wyznaczył mała pensyjkę roczną, więcej przyrzec raczył”. Jestem tedy pewien, że gdyby pod tym namiotem po zakończeniu oficjalnej części uroczystości rozdzielano między parlamentarzystów jakieś subwencje, jakieś posady w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa, czy inne konfitury, to Polskie Stronnictwo Ludowe wytrwałoby tam do końca, a i potem pewnie wzięłoby udział w bankiecie – bo któż nie lubi wypić i zakąsić na koszt Rzeczypospolitej?

Ale kiedy Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński, ku powszechnemu i zgorszonemu zdumieniu ogłosił, że „do polityki nie idzie się dla pieniędzy”, to jasne się stało, że żadnych prezentów nie będzie, wobec czego politycy nieprzejednanej opozycji już wiedzieli, co mają robić, to znaczy – jaką rolę odegrać w tym przedstawieniu.

Bo z roku na rok nabierają coraz większej eksperiencji w rzemiośle aktorskim, tresowani zarówno przez starych kiejkutów, co to ręcznie tymi dygnitarzami sterują, mówiąc im, kiedy w lewo, kiedy w prawo, a kiedy „nastąp się!” – jak i przez Naszą Złotą Panią, że o panu Danielu Fredzie już nawet nie wspomnę, bo on tresuje qua dygnitarz Departamentu Stanu Naszego Najważniejszego Sojusznika i qua „starszy i mądrzejszy”.

To właśnie jest przyczyną politycznej wojny w naszym nieszczęśliwym kraju, która nasiliła się zwłaszcza po objęciu stanowiska prezydenta USA przez Donalda Trumpa, któremu niemiecka hegemonia w Europie wyraźnie się nie podoba. Toteż kiedy USA uruchamiają swoją trupę aktorską, pilnując wszakże, by przedstawiała w ścisłej zgodności ze scenariuszem i tępiąc wszelkie przejawy samowoli, jak w przypadku nowelizacji ustawy o IPN, to Nasza Złota Pani uruchamia swoją, na pierwszą linię frontu rzucając niezawisłych sędziów.

Trupa amerykańsko-żydowska rzeczywiście próbuje przejść na ręczne sterowanie sądami, co w normalnych warunkach byłoby karygodne, ale w Polsce żadnych normalnych warunków nie ma. Sędziowie wprawdzie nie zależą od żadnego konstytucyjnego organu państwa i nawet z całą ostentacją i bezwstydem to pokazują – ale to nie znaczy, że nie zależą od nikogo. Na podstawie rozmaitych poszlak przypuszczam, że co najmniej 10 procent środowiska, to konfidenci, zwerbowani przez WSI i inne bezpieczniackie watahy już w „wolnej Polsce” i za ich pośrednictwem całym sądownictwem ręcznie steruje bezpieka, która z kolei wysługuje się jak nie temu, to innemu Naszemu Sojusznikowi, nie mówiąc już o Sojuszniku Naszych Sojuszników.

Z dwojga złego ręczne sterowanie sądami przez rząd jest lepsze, bo zarówno nazwisko, jak i tryb powoływania ministra sprawiedliwości są przynajmniej znane, podczas gdy nazwisk oficerów prowadzących niezawisłych sędziów nie znamy, a tym bardziej nie wiemy, komu oni naprawdę służą.

Wiemy tylko z całą pewnością, że nie służą Polsce, bo – jak zauważyli starożytni Rzymianie – „wilk zmienia skórę lecz nie obyczaje”, a ubeckie dynastie zawsze wysługiwały się naszym okupantom w zamian za obietnicę możliwości pasożytowania na historycznym narodzie polskim. Transformacja ustrojowa niczego tu nie zmieniła, jeśli oczywiście nie brać pod uwagę tak zwanego „pluralizmu”, w ramach którego mamy trzy Stronnictwa: Ruskie, Pruskie i Amerykańsko-Żydowskie.

No dobrze – ale po co to przedstawienie, mające przekonać ludność naszego bantustanu albo do racji obozu zdrady i zaprzaństwa, albo do racji obozu płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm? A po to, żeby się tymi racjami rajcowali aż do białej gorączki – a wtedy nawet nie zauważą, jak nasz nieszczęśliwy kraj zostanie wzięty w arendę przez Żydów w ramach realizowania „roszczeń” – co na postawie ustawy nr 447 JUST zobowiązał się dopilnować Nasz Najważniejszy Sojusznik.

Tej białej gorączce sprzyja mobilizowanie przez Naszą Złotą Panią folksdojczów, zgrupowanych przez starych kiejkutów aż w 120 „organizacjach pozarządowych”. Nietrudno się domyślić, że tym folksdojczom trzeba pokazać jakąś marchewkę, no i właśnie została pokazana.

Donald Tusk oświadczył, że gdyby do wyborów prezydenckich w 2020 roku stanął Jarosław Kaczyński, to on „bez wahania” też by do nich stanął. A dlaczego dopiero wtedy? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba przypomnieć, że prezydent Andrzej Duda zbuntował się przeciwko swemu wynalazcy otwarcie, a nawet ostentacyjnie dopiero po 45-minutowej rozmowie telefonicznej z Naszą Złotą Panią.

O czym Nasza Złota z panem prezydentem naszego bantustanu rozmawiała, tego oczywiście nie wiem, chociaż rzecznik rządu niemieckiego puścił farbę, że o „praworządności”, o którą właśnie wojujemy. Ale czyż można wykluczyć, że Nasza Złota Pani rozdarła przed panem prezydentem zasłonę przyszłości, że własną mocną ręką wprowadzi go na tę posadę zajmowaną obecnie przez Donalda Tuska, który w roku 2019 wróci do Polski na białym koniu żeby objąć stanowisko prezydenta naszego bantustanu?

Stare kiejkuty, nie mówiąc już o folksdojczach, czy niezawisłych sędziach, dostałyby orgazmu – i pewnie dlatego Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński, jako wirtuoz intrygi, co to potyka się o własne nogi, ku powszechnemu zdumieniu właśnie ogłosił, że jego faworytem na te wybory jest Andrzej Duda.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. finka

  15 lipca 2018 at 10:20

  To nie jest nasz rząd, tylko rząd wrogi Polakom, wypycha się rodakow na imigrację przez ściaganie tanich, obcych kulturowo setek tysięcy z Azji i Ukrainy, posluchajcie co mówi na ten temat specjalistka od migracji, Polka ze Szwecji, zginiemy jako naród przy tej wrogiej polityce MM https://www.youtube.com/watch?v=Fk_4UE3wKZM

  • lendzian

   15 lipca 2018 at 13:47

   Tam też wszystkie opcje, przez swojaków obstawione.
   Warszawa bardzo przydatna dla takich celów jest.
   „Богдан Кузьмич dodał nowe zdjęcia (3).
   Wczoraj o 01:37 ·
   Вчора один товариш з Волинських країв повернувся з Польщі.
   Там він часто буває по своїм справам.
   Та й в Київ заїхав транзитом. Поспілкувалися.
   Він розповів, що перебуваючи у Варшаві, бачив Юлію Тимошенко. Зайшов жарт про бігборди з новим курсом.

   Але суть в іншому. За його словами він бачив її на днях, 12 липня, у готелі в якому зупинявся переночувати. Готель хороший біля аеропорту.
   І тут АЛЯРМ! Спочатку у готелі з’явився Ігор Коломойський разом з головою Волинської облради Ігорем Палицею. А хвилин через 15 у холі готелю з’явилася і Юлія Тимошенко.
   Не помітити її усю в білому було неможливо.

   Ви вірите, що Юлія Тимошенко та Ігор Коломойський зовсім випаково опинилися в одному місці?
   Юлія Тимошенко часто прогулює засілання Ради саме у Варшаві(!!!!!!!).

   Але, якщо не помиляюся, саме в цей день Рада голосувала за вжливий проект щодо зміни закону про Аниткорупційний суд. Тобто саме в цей день лідер парламенсткьої фракції прогуляла важливе голосування у парламенті заради зустрічі з потенційним клієнтом Антикорупційного суду, якого звинувачують в обкраданні держави на мільярди доларів?
   Скільки тривала ця зустріч – мій знайомий юзернейм не знає. Каже, що допив каву і пішов.”

   • prawo

    17 lipca 2018 at 12:23

    Drodzy Rodacy, plan co do Polski – na dziś – wygląda mniej więcej tak:
    1. Bank Morgana jest powoływany w Polsce do rozliczenia i nadzorowania na miejscu tych 3 bilionów zł wyciągniętych po bandycku – pod lufami amerykańskiej brygady pancernej – poprzez Akt 447.
    2. Do tego, komplementarnie, to gigantyczne lotnisko które posłuży zapewne do ewakuacji milionów żydów w pewnym krytycznym momencie (patrz operaja „Most” z lat 1990-92).
    3. Centrala Mossadu „na całą Europę” ma być pod tym lotniskiem (o czym mówił wielokrotnie p. Grzegorz Braun jak też inni i co by się pokrywało z zydowskim zamiłowaniem do piwnic).
    4. US Army zostaje ściągnięta odpowiednio wcześniej (żeby nie budzić podejrzeń) do zabezpieczenia całej operacji na miejscu, tak aby nie było żadnych przeszkód od Polaków, jak już się już zorientują „w cziom dzieło”.
    Zdaje się, że sytuacja jest bardziej zaawansowana niż mówi pan Stanisław Michalkiewicz. Pan Grzegorz Braun naświetla to bardziej wnikliwie i dalekosiężnie a Tuwim to przewidział 100 lat temu (jak mawia p. Michalkiewicz). Miłośnik Związku Radzieckiego Julian Tuwim to przewidział.

    BANK – Julian Tuwim

    Jak czarne włochate kulki
    Po banku toczą się srulki.
    Skaczą, skaczą nad biurkiem,
    targuje się srulek ze srulkiem.
    Srulek srulkowi uległ
    i biegnie do kasy srulek.
    Liczy drżącymi palcami
    i zmyka przed srulkami.
    W klubzeslach z dala od kasy
    siedzą srule-grubasy.
    Srulki z uśmiechem lubym
    kłaniają się srulom grubym.
    A w głębi – w ciszy – wielki jak król
    Duma
    sam
    główny
    Srul.

    ANONIMOWE MOCARSTWO – Julian Tuwim

    Już w podziemiach synagog wszystko złoto leży.
    Amunicje przenoszą czarni przemytnicy.
    Naradzają się szeptem berlińscy bankierzy,
    Dzwoni tajny telefon z warszawskiej bożnicy.

    W Londynie, w wielkiej loży, już postanowiono…
    Siedem pieczęci kładą masoni pod dekret.
    Nad skrwawionym Talmudem żółte świece płoną,
    W płachtę zwinęli szczątki i przysięgli sekret.

    I zaraz Żydzi w Kremlu dostali depesze!
    I skoczyła iskrówka! Zawrzały redakcje!
    Paryski Rotszyld ręce zaciera w uciesze:
    W Amsterdamie i Rzymie wykupiono akcje.

    Smok olbrzymi od morza do morza się wije,
    nocą go widza w ogniu najśmielsi lotnicy,
    Ciemny łopocze w miastach i na trwogę bije,
    Sygnał strzelił rakietę znad pruskiej granicy.

    A po naszych miasteczkach, w straszne skwarne święto,
    Wieje z sieni ziejących pomruk głuchych nowin:
    „Do kościoła się zakradł pejsaty żydowin
    I dzieweczkę w cegielni na mącę zarżnięto”.

    • Tomek

     21 lipca 2018 at 01:21

     Bzdurzenie o CWP jako przyszłej centrali Mossadu i niezrozumiałe dla ciebie, Marku, „Anonimowe mocarstwo” w jednym wpisie przeklejone znowu. Czyli, ośmieszenie się do potęgi drugiej… A później piszesz tu, że się boisz czegoś napisać, bo ja tu jestem…

 2. zbyszek

  15 lipca 2018 at 11:18

  To bedziemy glosowac na pana Michalkiewicza – przynajmnie majac dostep do zrodel, bedzie nam opisywal elekowentnie w jakim jestesmy beznadziejnym polozeniu.

  Wyszko mnie, ze dlatego wlasnie pan Michalkiewicz odpada, gdyz sami wiemy w jak nedznym polozeniu sie znalezlisma.

  Ale my wiemy, ze przez wyborcow bedacych w depresji wyborczej: „Tak to juz musi byc” „tak to juz jest” „My tego nie zmienimy”… znowu slychac wszedzie u mlodych takze.

  Pozostalo nam jeno usiasc i kiwac sie jak muzlmanin na pogrzebie.

  Po prostu jestesmy skonczeni i mamy tylko rosyjska melancholie – jeszcze przed wyjazdem mozemy usiasc na godzinke i sluchac pana M. na zmiane z Braunem i Ziemkiewiczem.

  No to na zdrowie i jedziemy…

  Jakas masakra

  • zbyszek

   15 lipca 2018 at 11:30

   Ja przepraszam, bo kazdy ma jakies tam prawa, ale na wschodzie drzewa sie nie wycina, bo ma jeszcze owoce troche wieksze niz pestka – dlaczego ciac??

   Czy portal moze sobie pozwolic, ze 120 mln narod bedzie importowal milion ton jablek od malutkiego narodu i w dodatku podleglego??

   1 Mln na 120 mln ludzi to powszechna smierc na zawaly i tak jest 53 i koniec, zadnych +

   Portal chce dostac wczesniejsza rente??

 3. Sara

  15 lipca 2018 at 11:55

  Jak zwykle trafnie ujęte . Panie Stachu 100 lat życzę .

 4. ER

  15 lipca 2018 at 12:27

  Panie Stanisławie, co z panem” „Na tym stanowisku przeprowadził Anschluss Polski do Unii Europejskiej, poparty zarówno przez obóz zdrady i zaprzaństwa, jak i obóz płomiennych dzierżawców monopoli na patriotyzm.” Zapomniał pan o referendum w sprawie przystąpienia Poski do UE.NARÓD tego chciał!!!!Nawet Polski Kościół mataczył i zamieszali w to Jana Pawła II. Nie pamięta pan z telewizji tych rozdygotanych z radości babć, które płakały ze szczęścia, że teraz ich wnuki będą studiować na Oxfordach?

 5. Zub

  15 lipca 2018 at 12:45

  @Finka- to również pan Michalkiewicz wypycha młodych Polaków na emigrację, bo po co mają żyć w skończonym kraju bez żadnych perspektyw, w którym nie ma żadnych szans na zmianę.Więc po co walczyć aby Polska była Polską i zmieniać ją.Przecież to pan Michalkiewicz odbiera młodym wszelką nadzieję, umniejszając Polaków, sugerując czytelnikowi, że nie warto nawet kiwnąć palcem w bucie, bo jakakolwiek niepodległość nie ma szans.Jest jak ten car, który powiedział Polakom po klęsce Powstania Styczniowego „Żadnych marzeń , panowie”.
  @Zbyszek: „jakaś masakra”- 100/100

  • zbyszek

   15 lipca 2018 at 13:42

   @ Zub – dzieki za wsparcie.

   Dodatkowa strata jest, ze elokwencja i popularnosc wsrod wschodnich ludzi, bylaby wlasnie przydatna mlodziezy.

   Pomyslalem teraz, ze ci panowie tak rozni od pana Gadowskiego zaprzeczaja sami sobie: Jezeli 100 % jest juz tylko do opisania koniec Polski i Polakow, nic juz nie mozna zdielac, to jaki sens ma opisywanie tego wkolko macieju??

   Bohaterem przeciez bedzie ten skromny kwiatek Przebisnieg – pierwszy da jakis punkt zaczepienia, ze bedzie wiosna.

   (Pan Gadowski tez mial takie samobojcze mysli po zetknieciu sie ze srodowiskiem samorzadowym, ale go z tego szybko wyleczono – ci panowie sa wyjatkowo jacys tacy glusi i odporni a to juz rodzi podejrzenia)

   • lendzian

    15 lipca 2018 at 14:14

    Z banderofilstwa też wyleczono?

   • Da

    15 lipca 2018 at 15:24

    Posluchajcie dokladnie tego, co zalinkowala Finka.
    Ustawa o prawie pracy rodz.9 to totalne oszustwo PIS, JK ,ktory niech odda mandat poselski, bo dosc juz tych klamstw w zywe oczy wyborcow.Otwierac chca na polecenie BCentre Club -miedzynarodowka z lzani w tle i Banku Swiatowego dostep do pracy w Polsce wszystkim chetnym, bez ogladania sie na interes Polakow.A Gadowski to wentyl PISowski, zakladal w Krakowie PC partie LiJ.K. Agituje za PISem i ,ze nie ma innej opcji.To kolejny klawisz w tym samym pianinie co inni wymienieni przez Ciebie.

    • tomek

     16 lipca 2018 at 19:59

     von na neon

 6. fdsfdsgfdsg

  15 lipca 2018 at 13:40

  https://www.youtube.com/watch?v=I8o-rxDZpn8
  wciąż jakże aktualny
  Panie Stasiek można niedyskretne pytanie
  zalecając zapis do jakiejś fokslisty
  można poczynić zapytanie do jakiej i kiedy zapisali autora
  cytując „niektóre przyznane, a inne – tylko obiecane.”
  opłacalne chociaż? Czy lepiej idąc za innymi pozwolić się obrzezać, czytaj wykastrować?
  Kronikarz upadku RP popatrzmy jak zdycha, jak kona?
  Zrobił tyle ile mógł czy tyle na ile mu pozwolono?
  To nic, że długi jest marsz,
  Słońce osuszy twarz,
  Idziesz i liczysz, naboje ostatnie trzy,
  I nie chybisz już,
  To wiesz.

  Róża czerwono, biało kwitnie bez,
  Nikt z nas nie pęka, chociaż krucho jest.
  Wzgórza przejdziemy wodą popijemy,
  kuchnie polowe diabli wiedzą gdzie,
  kto by się martwił, że na drodze kurz
  i śnieg i deszcz to znamy już,
  wzgórza przejdziemy wodą popijemy, 
  woda po walce ma jak wino smak
  Róża czerwono biało kwitnie bez
  dojdziesz bracie choć krucho jest.

  Stary karabin twój brat jeszcze zadziwi świat
  będą znów piękne dziewczyny za wojskiem szły
  a że w oczy deszcz to nic.
  Aktualne tematy
  dowcip podsłuchałam jak nauczyciele mówią o sobie, że są inteligencją …
  a matura na 30%
  tu nie ma o czym dyskutować czy co reformować to wszystko do spodu rozwalić i budować od zera
  albo żydokomunistyczna bezpieka albo los 40 milionowego, do niedawna, narodu
  oczyścimy place i ulice, posprzątamy również na Wawelu?
  Taki sobie komentarz:
  Mówiąc za panią Szczepkowską
  – proszę państwa, dzisiaj skończył się PIS!
  Bo chyba tylko idiota zagłosuje na tę partię?!
  Albo człeczyna przywiązany do ojca derektora, zaganiacza ” bo jak nie pis, to co” 
  Szczepkowska w błąd raczyła wprowadzić maluczkich, domniemana nieboszczka ma się całkiem dobrze a nawet prosperuje
  aktywiści z nieboszczki UW całkiem intratne posady obejmują El Presidente najlepszym przykładem
  bo jak nie pis, to co właśnie nie mamy Orbana nikt nam 1200 klubów obywatelskich nie zorganizuje – jedyne co słyszymy to zapiszcie się do nas potrzebujemy waszych głosów poparcia, a jak tradycyjnie nastąpi kompromitacja ludzie w rozbiciu
  myślę o czymś niezależnym od struktur jakichkolwiek partii

  czytanie Bibli a zrycie bereta czy co nasz, a właściwie to Eskimosów czeka:
   „w ostateczne dni będzie góra domu Pańskiego przygotowana na wierzchu gór i wyniosła nad pagórki, a popłyną do niej ludy” (Mich 4, 1)
   „Rozprzestrzeń miejsce namiotu twego i skóry przybytków twych rozciągnij, nie oszczędzaj; uczyń długie powrózki twoje, a kołki twoje umocnij!” (Izaj 54, 2-3)

   „I ramiona od niego stać będą, i zgwałcą świątynię mocy, i odejmą ustawiczną ofiarę, a dadzą obrzydłość na spustoszenie” (Dan 11, 31); „I będzie: dnia onego uczynię Jeruzalem kamieniem ciężaru dla wszystkich narodów; wszyscy, którzy go będą podnosić, ciężko zranieni będą; i zbiorą się przeciw niemu wszystkie królestwa ziemi” (Zach 12, 3)
  „I ramiona od niego stać będą, i zgwałcą świątynię mocy, i odejmą ustawiczną ofiarę, a dadzą obrzydłość na spustoszenie” (Dan 11, 31); „I będzie: dnia onego uczynię Jeruzalem kamieniem ciężaru dla wszystkich narodów; wszyscy, którzy go będą podnosić, ciężko zranieni będą; i zbiorą się przeciw niemu wszystkie królestwa ziemi” (Zach 12, 3) „I polegną od ostrza miecza, i zapędzą ich w niewolę między wszystkie narody, a Jeruzalem deptane będzie przez pogan, aż się wypełnią czasy narodów” (Łk 21, 24).
  Świątynne Wzgórze, gdzie za pieniądze Rockefellera ma stanąć żydowska świątynia, jest własnością Palestyńczyków. Po Mekkce i Medynie jest to trzecie co do ważności święte miejsce dla muzułmanów. To stamtąd Mahomet miał rozpocząć swoją podróż do nieba. Stoją tam dwa meczety: Qubbat al-Sakhra (zwany Kopułą Skały) oraz Al-Aksa.
  do tego trzeba zburzyć istniejący meczet,
  a to oznacza konieczność wykurzenia lub wybicia przynajmniej miejscowych wyznawców islamu i zakończenia czasu narodów
  Nie znasz dnia ani godziny…
  O ponownym przyjściu Chrystusa zaświadcza wprost Pismo Święte. W Dziejach Apostolskich możemy odnaleźć fragment, w którym aniołowie, pocieszając apostołów po Wniebowstąpieniu, zapewniają o Jego powrocie: „Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzicie Go wstępującego do nieba” (Dz 1,11). Z kolei według 1 Listu do Tesaloniczan: „Dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy” (1 Tes 5,2). Także sam Jezus napomina i nawołuje do czuwania i oczekiwania, gdyż Jego ponowne przyjście będzie nader nagłe i niespodziewane. W Ewangelii według św. Marka możemy natrafić na słowa Zbawiciela, który poucza, że: „o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec” (Mk 13,32).

  ale amerykańscy protestanci znają – prowokują lub kuszą los
  Chyba jest, a przynajmniej powinna być różnica pomiędzy „Przyjdź królestwo Twoje” a „Spadnij łopato Twoja”.
  Dziś żydom nie wolno modlić się na wzgórzu, chociaż na miejscu meczetów stały wcześniej pierwsza i druga Świątynia Jerozolimska. Jedynym miejscem kultu, do którego mają dostęp w tym rejonie jest Ściana Płaczu, pozostałość po świątyni. Pierwszą świątynie zbudował Salomon, a została zburzona przez Babilończyków. Po powrocie z niewoli została odbudowana. Drugą świątynię zniszczyli Rzymianie.
  Skąd aż takie wielkie zainteresowanie i zaniepokojenie tą wiadomością wśród milionów amerykańskich protestantów? Podobnie jak ortodoksyjni żydzi, wierzą, że odbudowa świątyni Salomona przyspieszy przyjście Mesjasza i przyniesie erę panowania pokoju na Ziemi.
  Stąd też brało się poparcie radykalnych amerykańskich protestantów dla „wojny z terroryzmem” prezydenta George’a W. Bush’a i stąd ich bezwarunkowe poparcie dla Izraela. Ci Amerykanie wierzą, że odbudowę świątyni Salomona i nadejście Mesjasza poprzedzi ostateczne starcie Dobra ze Złem, czyli pobożnych chrześcijan i żydów z muzułmanami i resztą „złych ludzi”. Komentujący sprawę na amerykańskich portalach ewangelikanie nie ukrywali oburzenia i niepokoju, sugerując że masoni i islamiści chcą przejąć Wzgórze Świątynne i zbudować tak naprawdę świątynię ku czci Szatana, by oddalić nadejście Mesjasza.
  Daniel 9:27 jasno określa, że Świątynia zostanie odbudowana w czasach końca. Naszych czasach.
   
  Trzecia Świątynia zostanie przejęta przez Człowieka Bezprawia, znanego jako Antychryst, dokładnie 3,5 lat od rozpoczęcia czasu Utrapienia Jakuba. Ta świątynia nie będzie świątynią Pana, Chwała Boga w niej nie zamieszka. 
  Módlmy się, więc za Żydami, którzy ulegną zwiedzeniu, że ta Świątynia będzie Świątynią Pana, ponieważ tak na pewno nie będzie. To będzie Świątynia samego Szatana jak Daniel trafnie wskazał tysiące lat temu. 
  W Nowym Testamencie Jezus mówiąc o odbudowaniu Świątyni ostrzegał Żydów by „uciekali w góry”, kiedy Antychryst zasiądzie w Świątyni. I kogo Sam Jezus zacytował, kiedy wydawał to ostrzeżenie? Nikogo innego jak Proroka Daniela! 
  „Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel – kto czyta, niech uważa – wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry; kto jest na dachu, niech nie schodzi, aby co wziąć z domu swego; a kto jest na roli, niech nie wraca, by zabrać swój płaszcz. Biada też kobietom brzemiennym i karmiącym w owych dniach. Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat. Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.” Ew. wg św. Mateusza 24:15-21

  „Apokalipsa Św. Jana, 2” 
  „9.Znam twój ucisk i ubóstwo – ale ty jesteś bogaty – i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana.” 

  Jer. 16:14-15
  Dlatego oto idą dni, mówi Pan, że już nie będzie się mówić: Jako żyje Pan, który wyprowadził synów izraelskich z ziemi egipskiej!. Lecz: Jako żyje Pan, który wyprowadził synów izraelskich z ziemi północnej, ze wszystkich ziem, do których ich wygnał, i sprowadzę ich z powrotem do ich ziemi, którą dałem ich ojcom!
  (Por. Iz 11:10:12; Ez 36:16-38; Joela 3:6-7; Jer. 32:37-40)

  Jer. 32:43-44 czytamy:
  „I nabywać się będzie pole w tej ziemi, o której mówicie: To pustkowie bez ludzi i zwierząt, wydane w ręce Chaldejczyków. Będą nabywać pola za pieniądze, będą spisywać akta, pieczętować i potwierdzać przez świadków w ziemi Beniamina i w okolicach Jeruzalemu, i w miastach judzkich, i w miastach pogórza, i w miastach Szefeli, i w miastach Negebu, gdyż odmienię ich los – mówi Pan.”

  Ezech. 37:21-22
  Potem powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja zbiorę synów izraelskich spośród narodów, do których przybyli, i zgromadzę ich zewsząd, i przyprowadzę ich do ich ziemi.
  I uczynię z nich jeden naród w tej ziemi na górach izraelskich, i jeden król będzie panował nad nimi wszystkimi, i już nie będą dwoma narodami, i już się nie rozdzielą na dwa królestwa.

  Ezech. 36:33-35
  Tak mówi Wszechmocny Pan: Gdy oczyszczę was ze wszystkich waszych win, zaludnię miasta i ruiny będą odbudowane,
  A spustoszony kraj będzie uprawiany zamiast być pustkowiem na oczach wszystkich przechodniów,
  I będą mówić: Ten kraj, niegdyś spustoszony, stał się podobny do ogrodu Eden; a miasta, które legły w gruzach i były spustoszone i zburzone, są teraz obwarowane i zamieszkane.
  Izaj. 61:4
  I odbudują starodawne ruiny, podźwigną opustoszałe osiedla przodków, odnowią zburzone miasta, osiedla opustoszałe od wielu pokoleń.
  Łuk. 21:24
  I padną od ostrza miecza, i zostaną uprowadzeni do niewoli u wszystkich narodów, a Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan.

  Ezech. 35:3-15
  I powiedz jej: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja jestem przeciwko tobie, góro Seir, wyciągnę rękę przeciwko tobie i obrócę cię w straszliwe pustkowie.(…) Ponieważ żywiłaś wieczną nienawiść i wydałaś synów izraelskich pod miecz w czasie ich niedoli, w czasie ostatecznej kary za ich winę, Dlatego – jakom żyw – mówi Wszechmocny Pan – sprawię, że będziesz krwawić i krew będzie cię ścigać; (…) W pustkowie wieczne obrócę cię, a twoje miasta nie będą zamieszkane; i poznacie, że Ja jestem Pan. Ponieważ powiedziałaś: Obydwa te narody i obydwa te kraje będą moje, weźmiemy je w posiadanie, chociaż Pan tam jest. Dlatego – jakom żyw – mówi Wszechmocny Pan – postąpię z tobą według twojego gniewu i twojej gorliwości, z jaką ty z nimi postąpiłaś z nienawiści do nich, i dam się poznać pośród ciebie, gdy cię będę sądził.(…) Jak się radowałaś, że dziedzictwo domu Izraela stało się pustkowiem, tak Ja uczynię tobie: Góro Seir i cały Edomie, staniesz się pustkowiem. I poznają, że Ja jestem Pan.

  Zachariasz prorokował, że kiedy Żydzi znów zasiedlą swą ziemię ich militarna potęga będzie tak przytłaczająca jak „żagiew płonąca w słomie” i że „pożerać będą wszystkie ludy wokoło” Zach 12:6. Jak dotąd armia młodego państwa Izrael jest tak potężna że nawet kilkakrotnie silniejsi przeciwnicy nie są w stanie pokonać Izraela w wojnie.

  Biblia zapowiada, że Izrael będzie skupiał na sobie politykę światową czasów ostatecznych (co dzieje się już od dłuższego czasu). Będzie jednak w głównej mierze budził negatywne reakcje, czego późniejszą konsekwencją będzie to, że narody świata wyruszą, by walczyć z Izraelem…i wtedy czeka je sąd z ręki Boga… (Zach 12:3;14:1-9.)

  2 Tes. 2:2-4
  Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.

  Dan. 9:27
  I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia. (Por. Dan. 8:11-14)

  Bóg ześle na Żydów ogromny ucisk, większy niż doświadczyli podczas Holokaustu, podczas którego dwie trzecie Żydów zginie. (Zach 13:8-9). Będzie to służyć zmiękczeniu serc resztki Żydów, aby uznali Jezusa za swego Mesjasza. Ucisk, jaki przyjdzie na Izrael będzie bezpośrednim wynikiem wystąpienia przeciw niemu Antychrysta na czele podległych mu narodów. (Por. Zach 14:2-5)

  Izrael nie przyjął Mesjasza podczas jego pierwszego przyjścia. Dlatego też spotkał go sąd, a Ewangelia została skierowana do pogan. Biblia zapowiada jednak, że Izrael ostatecznie uzna Jezusa za swego Mesjasza. Już dziś widzimy, jak coraz większa liczba Żydów nawraca się do Jezusa, co jest ewenementem, biorąc pod uwagę te 2000 lat historii chrześcijaństwa. Przed nami jednak jeszcze masowe nawrócenie Izraela jako narodu, poprzedzające powrót Jezusa.
  Rzym. 11:25-26
  A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
  Zach. 12:9-10
  W owym dniu będę dążył do tego, aby zniszczyć wszystkie narody, które wyruszyły przeciwko Jeruzalemowi.
  Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym.

  W tym czasie Bóg zbierze w Izraelu wszystkich nawróconych Żydów i da im prymat wśród narodów na czas tysiącletniego panowania Jezusa. Jerozolima zaś stanie się stolicą świata, z której władać będzie prawdziwy Mesjasz, Król królów i Pan Panów – Jezus z Nazaretu. Oczywiście wierzący w Jezusa (również wywodzący się z pogan), mają przyobiecane władanie razem z nim:))) (Pwt. 28:1.13; Iż 11; 60-62; Mich 4:1-7; Zach. 14)
  Apokalipsa 19-22

  Czy wydarzenia rozgrywające się obecnie w Izraelu są spełnieniem proroctw biblijnych?

  wol.jw.org/…/37 (BT): „Tak mówi Jahwe Pan: Oto wybieram Izraelitów spośród ludów, do których pociągnęli, i zbieram ich ze wszystkich stron, i prowadzę ich do ich kraju. I uczynię ich jednym ludem w kraju, na górach Izraela, i jeden król będzie nimi wszystkimi rządził”. (W Izraelu nie panuje dziś król z dynastii Dawida. Jest to republika).

  wol.jw.org/…/2 (Bw): „I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a tłumnie będą do niej zdążać wszystkie narody. I pójdzie wiele ludów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył dróg swoich, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami (…). I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej”. (W Jerozolimie nie ma dziś „świątyni Boga Jakuba”. Na jej miejscu stoi meczet muzułmański. Poza tym ani Izrael, ani jego sąsiedzi nie zamierzają ‛przekuć swych mieczy na lemiesze’. Swe istnienie uzależniają od gotowości bojowej).

  wol.jw.org/…/35 (Bw): „Niech się rozweseli pustynia i spieczona ziemia; niech się rozraduje i zakwitnie step! Niech jak złotogłów bujnie zakwitnie i weseli się, niech się raduje i wydaje radosne okrzyki! Chwała Libanu będzie mu dana, świetność Karmelu i Saronu; ujrzą one chwałę Pana, wspaniałość naszego Boga”. (W Izraelu zdołano zrealizować godne uwagi projekty zalesienia i nawodnienia kraju. Ale przywódcy żydowscy nie oddają za to chwały Bogu. Jak powiedział były premier David Ben Gurion: „Izrael jest zdecydowany (…) potęgą nauki i ducha pionierskiego podbić pustynię i sprawić, by zakwitła, oraz przekształcić kraj w bastion demokracji”).

  wol.jw.org/…/8 (Bw): „Stanie się w owych dniach, że dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów odważy się i uchwyci się rąbka szaty jednego Judejczyka [„Żyda”, Bg], mówiąc: Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg”. (Do którego Boga odnosi się to proroctwo? W języku hebrajskim Jego imię [יהוה, tłumaczone zwykle na „Jehowa”] występuje w tej księdze biblijnej ponad 130 razy. Gdy ktoś używa dziś tego imienia, czy uważa się go za Żyda? Nie. Pod wpływem przesądu naród żydowski jako całość od wieków nawet nie wymawia osobistego imienia Bożego. Obecny wzrost zainteresowania cielesnym Izraelem, podyktowany względami religijnymi, nie odpowiada powyższemu proroctwu).

  Jak wobec tego należy rozumieć wydarzenia rozgrywające się w dzisiejszym Izraelu? Tylko jako fragment przepowiedzianej w Biblii sytuacji światowej. Składają się na nią wojny, bezprawie, oziębnięcie miłości do Boga oraz miłowanie pieniędzy (wol.jw.org/…/24 wol.jw.org/…/3).

  Na kim spełniają się dziś proroctwa o odrodzeniu Izraela?

  wol.jw.org/…/6: „Ani obrzezanie nie jest czymś, ani nieobrzezanie, tylko nowe stworzenie. A nad wszystkimi, którzy będą porządnie chodzić według tej reguły postępowania — nad Izraelem Bożym — niech będzie pokój i miłosierdzie”. (A zatem o przynależności do „Izraela Bożego” nie decyduje spełnienie nałożonego na Abrahama warunku, żeby wszyscy jego domownicy płci męskiej byli obrzezani. Jak oznajmiono w wol.jw.org/…/3, ‛rzeczywiście potomstwem Abrahama’ są należący do Chrystusa, spłodzeni z ducha synowie Boży).

  wol.jw.org/…/31: „‚Oto nadchodzą dni — brzmi wypowiedź Jehowy — gdy z domem Izraela i z domem Judy zawrę nowe przymierze (…) I już nikt nie będzie uczył swego towarzysza ani nikt swego brata, mówiąc: „Poznajcie Jehowę!”, wszyscy bowiem będą mnie znali, od najmniejszego z nich do największego z nich’ — brzmi wypowiedź Jehowy”. (To nowe przymierze nie zostało zawarte z cielesnym Izraelem, ale z lojalnymi naśladowcami Jezusa Chrystusa, obdarzonymi nadzieją życia w niebie. Kiedy Jezus ustanawiał Pamiątkę swej śmierci, podał im kielich wina i powiedział: „Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi” [wol.jw.org/…/11]).

  wol.jw.org/…/7: „Usłyszałem liczbę tych, których opieczętowano: sto czterdzieści cztery tysiące — opieczętowanych z każdego plemienia synów Izraela”. (W następnych wersetach wymieniono jednak „plemię Lewiego” i „plemię Józefa”, mimo że nie należały one do 12 plemion cielesnego Izraela. Ciekawe, że pomimo zapowiedzi, iż ludzie „opieczętowani” będą „z każdego plemienia synów Izraela”, nie wymieniono w tym miejscu plemion Dana i Efraima [por. wol.jw.org/…/1]. Wypowiedź ta musi się zatem odnosić do duchowego Izraela Bożego — do tych, którzy zgodnie z wol.jw.org/…/14 mają przebywać z Chrystusem w jego niebiańskim Królestwie).

  wol.jw.org/…/12: „Przystąpiliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, Jerozolimy niebiańskiej, i do miriadów aniołów”. (Tak więc prawdziwi chrześcijanie oczekują spełnienia się obietnic Bożych na „Jerozolimie niebiańskiej”, a nie na ziemskiej).

  Księga Ezechiela, 38 1.Pan skierował do mnie te słowa: 2.Synu człowieczy, zwróć się ku Gogowi, ku krajowi Magog, wielkiemu księciu kraju Meszek i Tubal, i prorokuj przeciwko niemu, 3.i mów: Tak mówi Pan Bóg: Oto jestem przeciw tobie, Gogu, wielki książę kraju Meszek i Tubal. 4.Zawrócę cię i włożę kółka w twoje szczęki, i wyprowadzę ciebie i całe twoje wojsko, rumaki i jeźdźców, wszystkich w pełnym uzbrojeniu, wielki zastęp z długimi i krótkimi tarczami, wszystkich uzbrojonych w miecze. 5.Są przy nich Persowie, Kuszyci, Libijczycy, wszyscy zbrojni w tarczę i hełm. 6.Gomer i całe jego wojsko, mieszkańcy Togarmy na najdalszej północy i całe jego wojsko, rozliczne ludy są z tobą. 7.Zbrój się i bądź w pogotowiu, ty i wszystkie twe zastępy, które wokół ciebie się zebrały, będziecie na moje usługi. 8.Po wielu dniach otrzymasz rozkaz, przy końcu lat przybędziesz do kraju, który ocalał od miecza. Jego lud zebrany jest spośród wielu narodów na góry Izraela, długo leżące odłogiem. Sprowadzony on jest z powrotem spośród wielu narodów i mieszkają oni wszyscy bezpiecznie. 9.Ty jednak zbliżysz się jak burza i przyjdziesz jak chmura po to, by nakryć kraj: będziesz tam ty i całe twoje wojsko, i rozliczne narody z tobą. 10.Tak mówi Pan Bóg: Owego dnia zrodzą się myśli w twym sercu i poweźmiesz zły zamysł. 11.Powiesz: Wyruszę przeciw nieumocnionemu krajowi, pociągnę przeciwko ludziom spokojnym – gdzie wszyscy żyją bezpiecznie, a nie ma murów, zasuw i bram – 12.by plądrować i łupić, by rękę swą położyć na ruinach, które znowu zostały zamieszkane, oraz na lud, który się zebrał z krajów pogańskich, a który myśli jedynie o trzodach i dobytku, a mieszka w środku ziemi. 13.Szeba i Dedan, i handlarze z Tarszisz, i wszyscy jego przekupnie będą do ciebie mówić: Czy przybywasz po to, by łupić? Czy zgromadziłeś tłum, by grabić srebro i złoto, by porwać do siebie trzody i dobytek, by nabrać wielkiego łupu? 14.Dlatego prorokuj, synu człowieczy, i mów do Goga: Tak mówi Pan Bóg: Czy nie tak będzie, że gdy lud mój izraelski mieszkać będzie bezpiecznie, wybierzesz się w drogę 15.i przyjdziesz ze swej siedziby, z najdalszej północy, ty i liczne ludy wraz z tobą, wszyscy na koniach, wielki zastęp, potężne wojsko? 16.I nadciągniesz przeciwko memu ludowi, Izraelowi, jak chmura, by pokryć kraj. Przy końcu dni to się stanie, wtedy sprowadzę ciebie do kraju mojego po to, by poznały Mnie pogańskie ludy, gdy na twoim przykładzie, Gogu, okażę moją świętość przed ich oczami. 17.Tak mówi Pan Bóg: Ty jesteś przecież tym, o którym w dawniejszych czasach mówiłem przez moje sługi, proroków Izraela, którzy wtedy przepowiadali, że sprowadzę cię na nich. 18.Ale w dniu, w którym przybędzie Gog do kraju Izraela – wyrocznia Pana Boga – gniew mój we Mnie zapłonie. 19.I w uniesieniu moim, w ogniu mego gniewu, mówię to: Zaiste, w owym dniu przyjdzie wielkie trzęsienie ziemi na kraj Izraela. 20.Przede Mną będą drżały ryby morskie i ptaki w powietrzu, zwierzęta polne i wszystko, co pełza po ziemi, i wszyscy ludzie, którzy są na ziemi. Góry się rozpękną, skały się zapadną i wszystkie mury runą na ziemię. 21.I powołam przeciwko niemu wszelki strach – wyrocznia Pana Boga – miecz każdego zwróci się przeciwko bratu. 22.I wymierzę im karę przez zarazę i krew, i ulewę, i grad jakby kamieni. Ogień i siarkę ześlę jak deszcz na niego i na jego wojsko, i na rozliczne ludy, które są z nim. 23.Tak okażę się wielkim i świętym, tak ukażę się oczom wielu narodów: wtedy poznają, że Ja jestem Pan.” 

  „Księga Ezechiela, 39 1.Ty zaś, synu człowieczy, prorokuj przeciwko Gogowi i mów: Tak mówi Pan Bóg: Oto obracam się przeciwko tobie, Gogu, wielki książę kraju Meszek i Tubal. 2.Wywiodę cię i sprowadzę, i przywiodę z najdalszej północy, i wprowadzę cię na góry Izraela. 3.Złamię ci łuk w lewej ręce, a wytrącę strzały z prawej. 4.Na górach Izraela padniesz ty i wszystkie twoje zastępy, i ludy, które są z tobą: drapieżnym ptakom wszelkiego rodzaju oraz dzikim zwierzętom polnym oddam cię na żer. 5.Padniesz na otwartym polu, albowiem Ja tak powiedziałem – wyrocznia Pana Boga. 6.I ześlę ogień na Magog i na żyjących bezpiecznie mieszkańców wysp, aby poznali, że Ja jestem Pan. 7.Natomiast imię moje święte ogłosze pośród mego ludu izraelskiego; nie pozwolę już bezcześcić świętego mojego imienia w przyszłości, aby narody pogańskie poznały, że Ja jestem Pan, Święty w Izraelu. 8.Oto nadchodzi i spełnia się – wyrocznia Pana Boga. To jest dzień, o którym mówiłem. 9.Wtedy wyjdą mieszkańcy miast izraelskich, by zapalić ogień i spalić oręż, puklerze i tarcze, łuki i strzały, maczugi i dzidy – przez siedem lat palić tym będą. 10.Nie będą musieli już oni przynosić drzewa z pola ani wycinać w lesie, bo będzie się palić orężem. Będą oni plądrować tych, którzy ich plądrowali, będą brali zdobycz na tych, którzy na nich brali zdobycz – wyrocznia Pana Boga. 11.W owym dniu wyznaczę dla Goga sławne miejsce, gdzie będzie jego grób w Izraelu, dolinę Abarim na wschód od Morza Martwego, i odgrodzę ją dla przechodzących, i tu pogrzebią Goga i cały jego tłum, i nadadzą jej miano „Doliny Tłumu Goga”. 12.Będą ich grzebać Izraelici po to, by oczyścić kraj – przez siedem miesięcy. 13.Będzie ich grzebał cały lud kraju i wyjdzie to mu na sławę w dniu, w którym objawię moją chwałę – wyrocznia Pana Boga. 14.I wydzieli się ludzi, którzy będą musieli stale przechodzić kraj i grzebać tych, którzy pozostali na powierzchni ziemi, aby ją oczyścić; po upływie siedmiu miesięcy będą przeszukiwać. 15.A kiedy krążyć będą po kraju, a zobaczy ktoś kość ludzką, wówczas umieści przy tym jakiś znak, aż pogrzebią ją grabarze w „Dolinie Tłumu Goga”. 16.A nazwa miasta będzie Hamona. W ten sposób oczyszczą oni kraj. 17.A ty, synu człowieczy – mówi Pan Bóg – mów do ptaków wszelkiego rodzaju i do wszystkich dzikich zwierząt: Zbierzcie się i przyjdźcie tu; zgromadźcie się ze wszystkich stron nad moją ofiarą, którą chcę wam zgotować, wielką ofiarą na górach Izraela: jedzcie ciało i pijcie krew! 18.Ciało bohaterów jeść będziecie i krew możnowładców ziemi będziecie piły – wszystkie barany, jagnięta, kozły, cielce, bydło tuczne z Baszanu. 19.I spożywać będziecie tłuszcz do sytości, i krew będziecie pić, aż będziecie pijane od mojej ofiary, którą wam przygotuję. 20.Przy stole moim nasycicie się rumakiem i jeźdźcem, bohaterem i wszelkim wojownikiem – wyrocznia Pana Boga. 21.W ten sposób znów okażę moją chwałę wśród narodów pogańskich i wszystkie narody pogańskie ujrzą mój sąd, który sprawuję, oraz rękę moją, którą na nie kładę. 22.I pozna dom Izraela, że Ja jestem Pan, ich Bóg, odtąd i na zawsze. 23.Ludy pogańskie zrozumieją jednak, że Izraelici z powodu swego przewinienia musieli pójść na wygnanie, ponieważ odpadli ode Mnie, tak że oblicze moje ukryłem przed nimi i podałem ich w moc ich nieprzyjaciół, i padli oni wszyscy od miecza. 24.Postąpiłem z nimi według ich nieczystości i ich grzechów. Oblicze moje ukryłem przed nimi. 25.Dlatego tak mówi Pan Bóg: Teraz odwrócę los Jakuba i zmiłuję się nad całym domem Izraela, i zatroszczę się o moje święte imię. 26.I zapomną oni o swojej hańbie i o wszystkich swoich niewiernościach, których dopuścili się przeciwko Mnie, gdy bezpiecznie żyć będą w swoim kraju, a nikt ich nie będzie niepokoił, 27.gdy spośród narodów sprowadzę ich i zgromadzę ich z rąk nieprzyjaciół, i okażę się w nich świętym przed oczami wielu narodów pogańskich. 28.I poznają, że Ja, Pan, jestem ich Bogiem, gdy wyprowadziwszy ich na wygnanie pomiędzy pogan, zgromadzę ich znowu w ich kraju i nie pozostawię tam już żadnego z nich. 29.I już nie będę na przyszłość ukrywał oblicza mojego przed nimi, kiedy Ducha mojego wyleję na Izraelitów – wyrocznia Pana Boga.” 

  „Księga Zachariasza, 12 1.Wyrok. Słowo Pana o Izraelu. Wyrocznia Pana, który rozpostarł niebiosa i założył fundamenty ziemi, i ducha tchnął we wnętrze człowieka. 2.Oto uczynię Jeruzalem upajającą czarą dla wszystkich postronnych narodów. Na Judę również ześlę doświadczenie w czasie oblężenia Jeruzalem. 3.W owym dniu uczynię Jeruzalem ciężkim głazem dla wszystkich ludów. Każdy, kto go spróbuje podnieść, dotkliwie się pokaleczy. Wszystkie narody się zgromadzą przeciw niemu. 4.W owym dniu – wyrocznia Pana – porażę każdego konia trwogą, a jeźdźca obłędem. Lecz na naród judzki spojrzę łaskawie, wszystkie zaś „konie” pogan porażę ślepotą. 5.Wówczas przywódcy judzcy pomyślą sobie: Potężną pomoc otrzymują mieszkańcy Jeruzalem od swego Boga, Pana Zastępów. 6.W owym dniu sprawię, że przywódcy judzcy będą jak kocioł na ogniu i jak żagiew płonąca wśród snopów; i wyniszczą wszystkie sąsiednie ludy na prawo i lewo. Jednak Jeruzalem pozostanie nadal na swoim miejscu. 7.Najpierw wesprze Pan rody judzkie, aby sława domu Dawida i sława mieszkańców Jeruzalem nie przewyższała Judy. 8.W owym dniu Pan będzie obroną mieszkańców Jeruzalem, a każdy z nich, kto jest słaby, będzie jak Dawid, a dom Dawida jak bóstwo, jak anioł Pański na ich czele. 9.W owym dniu sprawię, że wszystkie ludy, które targnęły się na Jeruzalem, będą zniszczone. 10.Na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem wyleję Ducha pobożności. Będą patrzeć na tego, którego przebili, i boleć będą nad nim, jak się boleje nad jedynakiem, i płakać będą nad nim, jak się płacze nad pierworodnym. 11.W owym dniu będzie wielki płacz w Jeruzalem, podobny do płaczu w Hadad-Rimmon na równinie Megiddo. 12.I płakać będzie [cały] kraj, każda rodzina oddzielnie. Rodziny z domu Dawida oddzielnie – i ich niewiasty oddzielnie. Rodziny z domu Natana oddzielnie – i ich niewiasty oddzielnie. 13.Rodziny z domu Lewiego oddzielnie – i ich niewiasty oddzielnie. Rodziny z domu Szimejego oddzielnie – i ich niewiasty oddzielnie. 14.I wszystkie pozostałe rodziny, każda rodzina oddzielnie – i ich niewiasty oddzielnie.” 

  „Księga Zachariasza, 14 1.Oto nadejdzie dla Pana dzień, kiedy twoje bogactwa rozdzielać będą u ciebie. 2.Wszystkie ludy zgromadzę do walki z Jerozolimą; miasto zostanie zdobyte, domy zrabowane, kobiety zhańbione; połowa miasta pójdzie na wygnanie, jednak Reszta mieszkańców nie ulegnie zagładzie. 3.Wtedy Pan wyruszy do boju i będzie walczył przeciw ludom, jak niegdyś walczył w dniu bitwy. 4.W owym dniu dotknie stopami Góry Oliwnej, która jest naprzeciw Jerozolimy od strony wschodniej, a Góra Oliwna rozstąpi się w połowie od wschodu ku zachodowi i powstanie wielka dolina. Połowa góry przesunie się na północ, a połowa na południe. 5.I będziecie uciekać na dolinę wśród moich gór, bo dolina gór sięgać będzie aż po Asal; a wy uciekać będziecie, jak uciekaliście w czasie trzęsienia ziemi za dni króla Judy, Ozjasza. Wtenczas nadciągnie Pan, mój Bóg, i z Nim wszyscy święci. 6.W owym dniu nie będzie światła ani zimna, ani mrozu. 7.Będzie to jeden jedyny dzień – Pan tylko wie o nim – nie będzie to dzień ani noc, wieczorną porą będzie jasno. 8.W owym dniu wypłyną z Jerozolimy strumienie wód, połowa z nich [popłynie] do morza wschodniego, a połowa do morza zachodniego. I w lecie, i w zimie tak będzie. 9.A Pan będzie królem nad całą ziemią. Wówczas Pan będzie jeden i jedno będzie Jego imię. 10.Cały kraj zmieni się w równinę, od Geba aż po Rimmon na południe od Jerozolimy. Ona jednak będzie wzniesiona i zamieszkana na swoim miejscu: od Bramy Beniamina aż do miejsca dawnej bramy, do Bramy Narożnej, od wieży Chananela aż do tłoczni królewskich. 11.Będą w niej mieszkali, a klątwa już jej nie dosięgnie. Jerozolima żyć będzie bezpiecznie. 12.A taką klęską porazi Pan wszystkie narody, które ruszyły do walki z Jerozolimą: rozpadnie się ich ciało, chociaż jeszcze trzymać się będą na nogach; oczy zaćmią się w oczodołach, a język zeschnie w ustach. 13.W owym czasie za sprawą Pana ogarnie ich wielkie przerażenie, jeden drugiego uchwyci za bary i pięść podniesie jeden na drugiego. 14.Juda także będzie walczył w Jerozolimie, gdzie zebrane zostaną bogactwa wszystkich okolicznych ludów: złoto, srebro i ubrania ponad wszelką miarę. 15.Zagłada, podobna do tamtej plagi, wyniszczy konie, muły, wielbłądy, osły, i wszystkie zwierzęta, znajdujące się w tym obozie. 16.Wszyscy ci, którzy ocaleją spośród wszystkich ludów, biorących udział w wyprawie na Jerozolimę, rokrocznie pielgrzymować będą, by oddać pokłon Królowi – Panu Zastępów – i obchodzić Święto Namiotów. 17.A te z ludów ziemi, które nie pospieszą do Jerozolimy oddać pokłon Królowi – Panu Zastępów – będą pozbawione deszczu. 18.A jeśli lud Egiptu tam się nie wybierze i tam się nie pokaże, spadną na niego nieszczęścia, jakimi Pan doświadczy narody, które nie przyjdą na obchód Święta Namiotów. 19.Taka więc kara spotka Egipt i wszystkie narody, które nie pójdą na obchód Święta Namiotów. 20.Wówczas nawet na dzwoneczkach koni umieszczą napis: Poświęcone Panu, a kotły [zwyczajne] w domu Pańskim będą jak kropielnice przed ołtarzem. 21.Każdy kocioł w Jerozolimie i w Judzie będzie poświęcony Panu Zastępów. I będą przychodzić wszyscy, którzy mają składać ofiarę, będą brać je i w nich gotować. Nie będzie już w owym dniu przekupnia w domu Pana Zastępów.” 

  „Księga Zachariasza, 13 1.W owym dniu wytryśnie źródło, dostępne dla domu Dawida i dla mieszkańców Jeruzalem, na obmycia grzechu i zmazy. 2.Wówczas – wyrocznia Pana Zastępów – wyniszczę imiona bożków w kraju, aby już nikt o nich nie wspomniał. I wypędzę z kraju wróżbitów i ducha nieczystego. 3.A jeśli wystąpi ktoś jako prorok, wówczas ojciec i matka, rodzicie jego, powiedzą mu: Nie możesz pozostać przy życiu, bo głosisz kłamstwa w imię Pana. I ojciec z matką, jego rodzice, przebiją go, gdyby prorokował. 4.Wówczas prorocy będą okryci pogardą za swoje widzenia prorockie; i nie będą już więcej nosić płaszcza z sierści w celu okłamywania. 5.Każdy będzie mówił: Nie jestem prorokiem, ale rolnikiem, od młodości trudnię się uprawą roli. 6.A gdy go ktoś zapyta: Cóż to za rany masz na twoim ciele? Wówczas odpowie: Tak mnie pobito w domu moich najmilszych. 7.Mieczu, podnieś się na mego Pasterza, na Męża, który jest Mi bliski – wyrocznia Pana Zastępów. Uderz Pasterza, aby się rozproszyły owce, bo prawicę moją zwrócę przeciwko słabym. 8.W całym kraju – wyrocznia Pana – dwie części zginą i śmierć poniosą, trzecia część tylko ocaleje. 9.I tę trzecią część poprowadzę przez ogień, oczyszczę ją, jak oczyszcza się srebro, i wypróbuję tak, jak złoto próbują. I wzywać będzie mego imienia – a Ja wysłucham, i będę mówił: Oto mój lud, a on powie: Pan moim Bogiem.” 

  • Soroka

   15 lipca 2018 at 13:48

   Wiesz chociaż o czym chciałeś napisać?

  • zbyszek

   15 lipca 2018 at 14:09

   Przepraszam, ale przeczytalem koncowke i sie troche zasmialem – „trudno jest byc prorokiem we wlasnym kraju” bo mozna oberwac??

   Rownoczesnie mam reklame z Magdeburga: Jest 6800 mieszkan do wynajecia natychmiast!! W Duisburgu w zaglebiu Ruhry tylko 680, ale tez tylko teoretycznie.

   Powinno byc odwrotnie: w uprzemyslowionym okregu powinno byc w nadmiarze, gdyz sie oplaca a w Magdeburgu b DDR juz sie nie oplaca.

   Ceny w Ruhrze 2 razy wyzsze a w wielkim przemysle produkcji i budownictwa powinny byc tansze.

   Trudno byc prorokiem we wlasnym kraju??? (moze anonimowym bezpieczniej?)

   U nas w Polsce bedzie jeszcze gorzej wewnatrz i w porownaniu do tych Prus, ktore polaczono z Niemcami (dobrze, ze nie do Luksemburga lub Austri).

   Moze jest to falszywe proroctwo???

   Trzeba dodac, ze w DDr tez brakowalo mieszkan a potem mnostwo wycieto jako energochlonne blokowiska – taka jest skala „proroctwa”.

   Los nam dal pewna mozliwosc, jakby predyspozycje: za granica integrowac sie, ale tym bardziej tesknic za krajem i wpadac w wielki entuzjazm przy mozliwosci jakies zmian na lepsze.

   Co ciekawego w tym, ze w nas to cenia – uzupelniamy dziury pracownicze w koniunkturze i odbudowujemy swoj kraj od podstaw moralnych, spolecznych i gospodarczych.

   Przez 25 lat wloczegi poznawczej po UE widze, ze Polacy za granica wokol siebie wywoluja taki powrot do tradycji – odczucia trudne do opisania

  • tomek

   16 lipca 2018 at 20:21

   Żydzie twoim panem jest szatan i nic z Bibli nie zrozumiałes.Bogobojni zydzi wiedza ze odbudowa trzeciej swiatyni jest przeciw woli Pana i spowoduje to wielka kare i tego sie boja .Chrystus powiedzia ze jego nowym izraelem sa ci ktorzy w niego wierza a nie fałszywi żydzi.Izrael bez Ameryki jest nedznym ludem. Opcja Samsona mowi ze przy zagrozeniu Izraela zniszczycie cały swiat.Jestescie zbieranina rasistow chełpiacych sie niemal boskim pochodzeniem a tak na prawde zwykła bandą bezwzglednych rabusiow.

 7. Soroka

  15 lipca 2018 at 13:44

  Panie Michalkiewicz! Po co Pan tak komplikuje prosty obraz? Dla mnie od pewnego czasu sprawa jest już jasna, a dla innych powinna być po postawieniu kropki nad „i” przez prezydenta Trampa kiedy powiedział, że Niemcy są zakładnikiem Rosji.
  Rozumiem że Pan wstydzi się przyznać do bycia członkiem stronnictwa ruskiego i rozdziela stronnictwo rusko-niemieckie na osobne stronnictwa, aby to ruskie pomniejszyć, ale obecnie w Polsce funkcjonują dwa stronnictwa: Amerykańsko-żydowskie i rusko-pruskie. To pomiędzy tymi stronnictwami (agenturami) toczy się w Polsce walka. Stronnictwo amerykańsko-żydowskie (w zasadzie żydowskie, bo USA to żydowska kolonia) wygrało wybory i chce zapanować, a stronnictwo rusko-niemieckie ( w zasadzie powoinno być ruskie, bo Niemcy są pod ruskim panowaniem) zaciekle się przeciwstawia, tak ostro, że Bredzisław wezwał do broni stronnictwo ruskie przeciwko żydowskiemu.

 8. jok

  16 lipca 2018 at 23:09

  Qrcze, widzę, że niektórym StM „podpadł”, mnie też w jakimś zakresie.:))

  WSI wśród sędziów, pewnie jest, ale czy ma to rolę decydującą, główną, jedyną?

  Moim zdaniem sentymenty/resentymenty/interesy etniczne, przynależność do „nacji” lub niezwykła do niej przychylność, rzekłbym służalczość, to jest może nie jedyna, ale główna, a na pewno istotna motywacja działań „środowiska prawniczego”. Można się obejść bez WSI.

  PS Oczywiście mam na myśli etnę żydowską:))

 9. klioes vel pislamista

  17 lipca 2018 at 18:28

  Cywilizacja we Francji
  dedykuję yadze i Archerowi z ndie.pl

  Samochodów płonie prawie tysiąc,
  Gdy Bastylii zburzenie świętuje
  Czarny naród Francji… Można przysiąc
  Mundial bardziej ich jednak raduje…

  „Naprzód dzieci ojczyzny!…” Zaśpiewu
  Nie usłyszy tego, zawierucha!
  (Wygrać mundial – to także do gniewu
  Niezły powód dla nich! Ogień bucha…)

  Ale trzeba wszystkim przyznać rację,
  Którzy mówią: „To właśnie z Afryki
  Mamy teraz swą cywilizację.”
  Potwierdzają to owe wybryki!

  Bo samochód Francji prezydenta
  Nie ucierpał. Ani pierwsza dama!
  Sytuację, chociaż jest napięta,
  Mieści w końcu historyczna rama:

  Afrykanie byli tacy mili,
  Bo …porządek cenią niesłychanie!
  Faraona wozu nie spalili…
  Egipt przecież jest w Afryce, Panie!

  Tak, nie każdy jest neurochirurgiem.
  I nie każdy do stu liczyć umie…
  Lecz lęk mają przed dziejów demiurgiem.
  I dlatego szanują tak MUMIE!

  • klioes vel pislamista

   18 lipca 2018 at 01:09

   Zamach na sąd po grecku
   dedykuję Anahu Yamito II z ndie.pl

   Wyspa Lesbos dobrze się kojarzy…
   Czy tam para tęczowo się parzy?
   Nie, na Lesbos właśnie padły strzały!
   Nie podały media, że pedały
   G(ł)ównie przy tym strasznie ucierpiały…

   Prawie pewne: pedał młodociany
   Odniósł z broni ksenofoba rany!
   Grek-emeryt broń w szesnastolatka
   Wycelował… (Że też oko dziadka
   Nie zawiodło!) Więc syryjska matka

   Popłakuje: „Syn uciekł z obozu,
   Aby nie stać się częścią nawozu.
   Bo Afgańce walkę z Arabami
   W nim toczyli.” (Między rasistami
   Pada fraza: „Nie są Azjatami?

   Czemu tutaj?!”) Na posiadłość Greka
   Wkroczył młodzian. Tam go kula czeka!…
   Grek tłumaczy się teraz kłamliwie:
   „Ci uchodźcy już się nieraz chciwie
   Włamywali. Strzelałem uczciwie.”

   Stary podlec przebywa w areszcie.
   Lecz, tęczowcy, jeszcze się nie cieszcie!
   Pod budynkiem sądu Lesbos całe
   Nietęczowe, greckie, zapyziałe
   Przeciw prawu gotuje nawałę!!!

   Na sąd zamach!… Tak jak w Polsce prawie!…
   Ja tak samo, jak Wy… ja nie trawię…
   Tłum na sędziów swoją obecnością
   Czyni nacisk. Tłum pieni się złością!
   To …agresją jest!… nie-lesbijskością!!!

   https://ndie.pl/78-letni-grek-aresztowany-za-strzelanie-do-uchodzcy-ktory-wlamal-sie-do-jego-domu/

 10. Rdzenny polak

  18 lipca 2018 at 13:02

  Święta Prawda. Polecam : https://www.youtube.com/watch?v=K0ezBBZ3QSw.

 11. Pingback: tx38nqcx5ct2qmx5ct254qwcxesd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra