Z kraju

Z OSTATNIEJ CHWILI: Prezydent podał pytania do referendum

Dyskusja nad nową konstytucją w przeciągu ostatniego roku była szczególnie burzliwa. W związku z tym prezydent Andrzej Duda postanowił przeprowadzić w tej sprawie referendum, które ma na celu zbadanie opinii publicznej na ten temat. Prezydent złoży wniosek do Senatu o przeprowadzenie referendum w dniach 10-11 listopada 2018 roku.

W najważniejszych sprawach ustrojowych nie można decydować bez wcześniejszego zapytania obywateli o zdanie. Tą formą wypowiedzenia jest referendum – powiedział w dzisiejszym oświadczeniu Andrzej Duda.

Pierwsze pytanie dotyczy tego czy w ogóle oczekujemy zmian w Konstytucji i jeśli tak, to czy będą to poprawki czy zmiana całkowita. Pojawiają się pytania odnośnie ustroju, systemu wyborczego, czy też szczególnej ochrony polskiego rolnictwa. W pytaniach, które zostały zamieszczone w referendum, pojawiają się też dotyczące tego, czy chcemy utrzymania i podkreślenia wartości chrześcijańskich oraz szczególnej ochrony rodziny. Szczególnie te ostatnie pytania budziły zastrzeżenia już ostatnim razem, ponieważ te elementy są już zawarte w obowiązującej Konstytucji. Poważne zastrzeżenia budzi też pytanie dotyczące wpisania członkostwa Polski w Unii Europejskiej i NATO do Konstytucji.

Pytań referendalnych jest dziesięć, czyli o pięć mniej niż w proponowanej liście przedstawionej w czerwcu. Prezydent spotkał się wtedy z falą krytyki odnośnie tego, że jest ich za dużo i są zbyt skomplikowane.

Senat podejmie decyzję w przyszłym tygodniu na ostatnim posiedzeniu przez przerwą wakacyjną.

Źródło: Media Narodowe

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. Miszcz Yoda

  20 lipca 2018 at 13:47

  10 pytań, to w najlepszym wypadku o 7 za dużo…

  • prawo

   20 lipca 2018 at 14:17

   10 w 1: czy dasz się dalej dymać za Twoją zgodą?

   Na dziś zostały niedobitki narodu polskiego (głównie potomkowie fornali) i kupa gówna UBeckiego (ok. 6 000 000).
   Wszyscy razem mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
   Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
   To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
   Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
   Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
   Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.

   • fdsfdsgfdsg

    20 lipca 2018 at 18:05

    Mam poważne wątpliwości co do jakości elit, zarówno tych przedwojennych jak i aktualnych.
    Pana Stasia rady zapisać się na jedną z trzech „volsk” list ruską, nieniecką czy żydoamerykańską jako remedium, właśnie na co
    O czym mogli myśleć twórcy legionów na obczyźnie, gdy w kraju nie było możliwości, jak przytulić się do misia i skarbonki?

    Życie pokazało, że jedynymi niezależnymi są emigranci, to co zostało udaje że nie wie co kto zjumał kasę z Aber, Skoków czy Getback, skąd najwyższa cena za gaz sprowadzany z Rosji.
    Widać kończy się kasa z prywatyzacji poza Lasami Państwowymi, czy majątkami gmin i powiatów oraz rezerwami walutowymi ale skoro opodatkowanie Polaków zapewne 90% to za mało by wyżywić komunistycznego potwora:
    – antypolska dyplomacja z pociotkami Bieruta,
    – antypolska bezpieka która stwarza właściwe środowisko dla działaności zorganizowanej przestępczości,
    – antypolska oświata która kształci na 30% (matura)

    i jeszcze 560 pacynek w parlamencie + Pinokio
    żadne diety ani immunitety nie zapewniają jakości to tylko synekury ale skoro mitologizujemy demokrację
    cała sfera polityki jest szczelnie kontrolowana przez bezpiekę przykład Gojwina ktoś wyliczył,że PIS może zabraknąć do większości parlamentarnej ten dostał polecenie podobnie z SLD ktoś wydał polecenie stworzenia koalicji z wyższym progiem wyborczym a Nowoczesne, Kukizy?
    kiedy na Węgrzech ograniczono liczbę parlametarzystów? kiedy do władzy doszedł Orban z patriotami
    wtedy pewne sprawy stały się oczywiste, widać u nas jeszcze nie było patriotów u władzy

    co do elit jeśli nie robią tego co oczywiste to albo problem z IQ albo z „dobrą wolą”
    a uspkajaczy ci u nas nie brakuje a jeśli przystąpić do volks listy to celem przejęcia organizacji lub jej zinwigilowania od środka
    jakkolwiek informacje wobec patologii zwanej publicznymi mediami są potrzebne ale ile można międlić jak Miedlar nie dając odpowiedzi czy nawet propozycji realnych działań bo gdzież jest ten Front Narodowy
    jeśli w kraju się nie da bo bezpieki wszystko rozniosą? to co?

   • Tomek

    20 lipca 2018 at 22:55

    Myślałem, że tego akurat idiotycznego wpisu zaprzestałeś już kopiowania… Widocznie jednak masz gdzieś spisane swoje najgłupsze kawałki i strasznie jesteś zadowolony, że od czasu do czasu możesz się nimi ośmieszyć…

    Jak śmiesz, w ogóle, nazywać „kupą śmierdzącego” gówna tych sędziów, którzy ledwo komuna upadła, uchylili wyrok na „Zaporę” i powiedzieli odważnie prawdę, że to był bohater? „Ale do życia go nie przywrócili”… Czy ty nie czujesz, jak bardzo niepoważny jesteś?

    • Jankiel

     20 lipca 2018 at 23:39

     Czuję redakcyjnego, zdekonspirowanego żyda, debilu.

     • Tomek

      21 lipca 2018 at 10:29

      A ja czuję największego osła, czyli Zadrożniaka, który nie ma nawet odwagi, by się podpisać i myśli, że się pod innymi pseudonimami ukryje. Teraz Żyda będziesz udawać?:)

  • Tomek

   20 lipca 2018 at 22:35

   Zgadzam się, choć ja naliczyłem 5, które moim zdaniem jest absurdalnych lub szkodliwych:

   Pytanie o „wartości chrześcijańskie to strzał w stopę. Są one wpisane w Konstytucję (preambuła), przy poszanowaniu też praw niewierzących. Obawiam się, że odpowiedź byłaby raczej na nie, co prowadziłoby raczej do dalszego postępu lewicowej rewolucji obyczajowej, jak na Zachodzie.

   Pytanie o „ochronę pracy” – co to znaczy w ogóle? Pusty zapis. Ochrona wieku emerytalnego – jak chcemy sobie pętlę na szyję założyć, proszę bardzo.

   Pytanie o członkostwo w UE – jak można ślepo wpisywać członkostwo w jakiejkolwiek organizacji międzynarodowej do Konstytucji? Coś w stylu wpisania „przyjaźni z ZSRR”

   Pytanie o trzy szczeble samorządu – po co o to pytać, to jest kwestia efektywności administracji (np. czy znieść powiaty czy nie), a nie jakaś kwestia, co do której każdy się powinien w referendum wypowiadać. Obecna Konstytucja jest tu sensowna – mówi tylko o gminach, resztę można określać ustawowo.

   Pytanie o ochronę rolnictwa i dbanie o bezpieczeństwo żywnościowe – a czemu, obok rolników, nie górników, hutników, leśników, wędkarzy, myśliwych, lekarzy, artystów itp.? Co to znaczy „ochrona bezpieczeństwa żywnościowego”. Bank Zbożowy powołamy i Dyzmę prezesem zrobimy?:)

 2. Mag

  20 lipca 2018 at 13:52

  Nie ma nasz kraj szczęścia do prezydentów – oj, nie ma.

  • prawo

   20 lipca 2018 at 15:06

   Opierdol i wyśmianie Dudy przez p. Michalkiewicza – za poprzednią wersję – trochę pomogło:

   Prezydent proponuje, aby w referendum znalazły się poniższe pytania:
   1. Czy jest Pani/Pan za uchwaleniem nowej Konstytucji, uchwaleniem zmian w Konstytucji z 1997 roku czy pozostawieniem jej bez zmian.
   2. Czy jest Pan/Pani za unormowanie w Konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego na wniosek miliona obywateli, oraz, żeby wynik był wiążący, gdy weźmie z nim udział 30 proc. uprawnionych.
   3. Czy jest Pani/Pan za:
   – systemem prezydenckim,
   – systemem gabinetowym oraz wyborem prezydenta przez zgromadzenie narodowe,
   – utrzymaniem obecnego modelu władzy wykonawczej?
   4. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym unormowaniem wyborów posłów na Sejm RP w jednomandatowych okręgach wyborczych, wielomandatowych okręgach wyborczych, czy przy połączeniu obu tych metod?
   5. Czy jest Pan/Pani za podkreśleniem w Konstytucji RP znaczenia chrześcijańskich źródeł państwowości polskiej oraz kultury i tożsamości Narodu Polskiego?
   6. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym unormowaniem członkostwa Polski w Unii Europejskiej i NATO z poszanowaniem zasad suwerenności państwa oraz nadrzędności Konstytucji RP jako nadrzędnego aktu prawnego?
   7. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?
   8. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem ochrony rodziny, macierzyństwa i ojcostwa, nienaruszalności praw nabytych rodziny (takich jak świadczenia z programu 500+) oraz uprawnień do szczególnej opieki zdrowotnej kobiet ciężarnych, dzieci, osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku?
   9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnej ochrony: pracy jako fundamentu gospodarki rynkowej oraz prawa do emerytury, nabywanego w ustawowo określonym wieku (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn).
   10. Czy jest Pani/Pan za uregulowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?

   • SS-20

    20 lipca 2018 at 17:28

    11.Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem fundamentu przyjaźni Polsko Żydowskiej.

    • Marian

     20 lipca 2018 at 17:41

     I to jest podstawowe pytanie, które można postawić inaczej: czy jesteś za przekształceniem Polski w kolonię żydowską.

     • andrewss515

      20 lipca 2018 at 18:15

      to już mamy skądś przyśpieszenie z ewakuacją z Izraela widać oni wiedza lepiej że III wojna jest w planach

      a tak przy okazji co Eskimosy mają do polskiej wieprzowiny?
      – niszczenie kolejnej gałęzi polskiej przedsiębiorczości,
      – dopilnowanie przestrzegania koszerności jedzenia żeby nasi przedsiębiorczy nie kombinowali,
      – zmonopolizowanie produkcji wieprzowiny przez kilka megachlewni,
      – zatruwanie żarcia niekoszernych?

     • prawo

      20 lipca 2018 at 23:36

      @andrewss515 20 lipca 2018 at 18:15
      Uzupełnię to co napisałeś: A więc, drodzy Rodacy, plan co do Polski – na dziś – wygląda mniej więcej tak:
      1. Bank Morgana jest powoływany w Polsce do rozliczenia i nadzorowania na miejscu tych 3 bilionów zł wyciągniętych po bandycku – pod lufami amerykańskiej brygady pancernej – poprzez Akt 447.
      2. Do tego, komplementarnie, to gigantyczne lotnisko które posłuży zapewne do ewakuacji milionów żydów w pewnym krytycznym momencie (patrz operaja „Most” z lat 1990-92).
      3. Centrala Mossadu „na całą Europę” ma być pod tym lotniskiem (o czym mówił wielokrotnie p. Grzegorz Braun jak też inni i co by się pokrywało z zydowskim zamiłowaniem do piwnic).
      4. US Army zostaje ściągnięta odpowiednio wcześniej (żeby nie budzić podejrzeń) do zabezpieczenia całej operacji na miejscu, tak aby nie było żadnych przeszkód od Polaków, jak już się już zorientują „w cziom dzieło”.
      Zdaje się, że sytuacja jest bardziej zaawansowana niż mówi pan Stanisław Michalkiewicz. Pan Grzegorz Braun naświetla to bardziej wnikliwie i dalekosiężnie a Tuwim to przewidział 100 lat temu (jak mawia p. Michalkiewicz). Miłośnik Związku Radzieckiego Julian Tuwim to przewidział.

      BANK – Julian Tuwim

      Jak czarne włochate kulki
      Po banku toczą się srulki.
      Skaczą, skaczą nad biurkiem,
      targuje się srulek ze srulkiem.
      Srulek srulkowi uległ
      i biegnie do kasy srulek.
      Liczy drżącymi palcami
      i zmyka przed srulkami.
      W klubzeslach z dala od kasy
      siedzą srule-grubasy.
      Srulki z uśmiechem lubym
      kłaniają się srulom grubym.
      A w głębi – w ciszy – wielki jak król
      Duma
      sam
      główny
      Srul.

      ANONIMOWE MOCARSTWO – Julian Tuwim

      Już w podziemiach synagog wszystko złoto leży.
      Amunicje przenoszą czarni przemytnicy.
      Naradzają się szeptem berlińscy bankierzy,
      Dzwoni tajny telefon z warszawskiej bożnicy.

      W Londynie, w wielkiej loży, już postanowiono…
      Siedem pieczęci kładą masoni pod dekret.
      Nad skrwawionym Talmudem żółte świece płoną,
      W płachtę zwinęli szczątki i przysięgli sekret.

      I zaraz Żydzi w Kremlu dostali depesze!
      I skoczyła iskrówka! Zawrzały redakcje!
      Paryski Rotszyld ręce zaciera w uciesze:
      W Amsterdamie i Rzymie wykupiono akcje.

      Smok olbrzymi od morza do morza się wije,
      nocą go widza w ogniu najśmielsi lotnicy,
      Ciemny łopocze w miastach i na trwogę bije,
      Sygnał strzelił rakietę znad pruskiej granicy.

      A po naszych miasteczkach, w straszne skwarne święto,
      Wieje z sieni ziejących pomruk głuchych nowin:
      „Do kościoła się zakradł pejsaty żydowin
      I dzieweczkę w cegielni na mącę zarżnięto”.

 3. Sławek

  20 lipca 2018 at 14:01

  Co to za głupota że Prezydent narzuca pytaniami swoje, a chyba nie swoje myśli, może zapytał by Polaków o propozycje ustawy konsytucyjnej,to odwracanie kota ogonem. To jest fałszywe postawienie sprawy. A przecie wiemy kto jest ojcem kłamstwa.

 4. los lobos

  20 lipca 2018 at 14:18

  • prawo

   20 lipca 2018 at 14:54

   Nawet Ciebie tylko 5% rozumie.
   Naród fornali i matołów, co przez całe życie nie przeczytały żadnej interesującej książki(*), ma inne zainteresowania.

   (*) Polecam całą fenomenalną twórczość Józefa Mackiewicza. Ponadto, panowie: Antoni Ferdynand Ossendowski, Janusz Korwin-Mikke, Janusz Szpotański, Leszek Żebrowski, Grzegorz Braun, Stanisław Michalkiewicz, Jacek Kaczmarski, Henryk Pająk, dr Dariusz Ratajczak, dr Jan Przybył, Ks. prof. Józef Kruszyński, ks. Justyn B. Pranajtis, Św. Maksymilian Maria Kolbe, Feliks Koneczny, Zofia Kossak, bł. Anna Katarzyna Emmerich, Maria Valtorta, św. Faustyna Kowalska, … i im podobni z Chrystusową Ewangelią na czele.
   Szczerze ich polecam.

 5. ela

  20 lipca 2018 at 16:00

  Szanowny Senacie bez przeglądania proponuje KOSZ na śmieci

 6. JARO

  20 lipca 2018 at 16:08

  PAD dalej kpi z Polaków; no bo trudno uwierzyć, że jest aż tak głupi; trzeba wydrukować mu gotowca – Konstytucję napisaną przez p. Stanisława Michalkiewicza i oficjalnie pocztą dosłać do przeczytania; może chłopina nie wie, że coś takiego już jest gotowe jak normalna Konstytucja, która jest spójna, logiczna i do zastosowania na drugi dzień po ogłoszeniu?

 7. jaro7

  20 lipca 2018 at 16:45

  Tak PiS „dba” o polskie rolnictwo!!!!!! Trybunał i do pudła!!!
  „Ukraina eksportuje coraz więcej mrożonych malin, które trafiają głównie do Polski – w coraz większych ilościach. Jednocześnie Niemcy, chcąc chronić swoich przedsiębiorców, znacznie ograniczyły import takich owoców z Ukrainy.”
  „Członek zarządu Stowarzyszenia, Paweł Król powiedział portalowi Money.pl – „Według mnie to jest patologia państwa polskiego. Jak można wspierać konkurencję? Przecież to jest ogromna konkurencja, a my ją jeszcze finansujemy. Ukraina to jest jedyny kraj, od którego możemy się odciąć, bo ze względu na wolny przepływ towarów od Unii Europejskiej się nie odetniemy. A widzimy, jak te relacje z Ukrainą wyglądają. My wyciągamy do nich rękę, a oni robią, co chcą i na przykład robią embargo na polską wieprzowinę”.

 8. marju73

  20 lipca 2018 at 16:57

  Pisożydy chcą opchnąć lasy państwowe poprzez jakźeby inaczej przekształcenie lasòw w spòłkę.To ta sama żydokomuna co PO tylko pod innym sztandarem.

 9. zj

  20 lipca 2018 at 19:10

  Brakuje mi pytania .CZY O LOSIE POLAKÓW MAJA DECYDOWAĆ POLACY CZY żydzi? Czy prezydent POLSKI ma być POLAKIEM ,czy gościem z obcą naleciałoscią,żydowwska ,niemiecka rosyjska czy ukrainska .Oczywiscie Polak to polska rodzina.

 10. Tomasz

  20 lipca 2018 at 19:31

  P I S oszukał elektorat narodowy,patriotyczny ,konserwatywny ,Katolicki o 2015 sprowadzają obcych kulturowo zapowiedzieli sprowadzenie 3000 tys islamskich terrorystów realizują neo-marksistowski zrównoważony rozwój w którym jest m i n depopulacja ,projekt zakazu zabijania dzieci poczętych wyrzucili do kosza ,

 11. stan

  20 lipca 2018 at 20:16

  75% tubylców, czytaj – matołów, nie rozumie tekstu pisanego. A mimo to, wydaje im się, że myślą i dokonują wyborów. Sa także roztropni – wiedzą, że z dwojga złego należy wybierać mniejsze zło. Z pomocą takich głupków można wiele zdziałać, co też okupant bez skrępowania czyni od lat. Aha, ostatnio wybrali np. PiS.

 12. klioes vel pislamista

  20 lipca 2018 at 20:17

  WyNÓŻenie
  dedykuję Gule1 z ndie.pl

  Ach, wspaniale Irańczyk się zasymilował!
  Lecz na wszelki wypadek nóż przy sobie chował…
  Przydał się. Bo kierowca jechał agresywnie.
  I współpasażerowie wyglądali dziwnie!…
  Kobiety w autobusie nie są zakwefione,
  A twarze mężczyzn blade, no i ogolone!
  Agresywność kierowcy: na przystankach staje
  Wyłącznie… i imamom pierwszeństwa nie daje!…

  Sprawa jasna: kierowca MPK w Lubece
  Nie szanuje islamu i bardzo dalece
  W rasiźmie, i naziolstwie oraz w ksenofobii
  Zabrnął! Lecz jest w kabinie… Więc użytek robi
  Zahukany Irańczyk (czyli uciekinier,
  Czyli lekarz, architekt i cyberinżynier)
  Z noża, który szczęśliwie wbrew asymilacji
  Ma gdzieś w swojej kieszeni – dla niemieckiej nacji.

  Kierowca (jak to zwykle u kato-nazioli)
  Otworzył drzwi i ludzie (czemu nie powoli?!)
  Wypadli z autobusu. (To wobec Proroka
  Wiary kolejny dowód niechęci! Bo zwłoka,
  Choćby zwłok namnożyła, to i konwertyta
  Szybko stałby się jakiś…). Ach, kierowca chwyta
  Zasimilowanego Persa! Hitlerowiec!!!
  Wielu rannych. Lecz wina, gdzie jest? Sądzie powiedz!

  https://ndie.pl/atak-nozownika-w-autobusie-w-lubece/

  • klioes vel pislamista

   20 lipca 2018 at 21:39

   Ach, jakie piękne samobójstwo!
   dedykuję r102 z korwin-mikke.pl

   Hiszpański rząd to socjaliści.
   Socjalizm szczęście wszystkim ziści!…
   A cóż szczęśliwsze jest na świecie
   Niż odejść szybko w wieku kwiecie?

   Otwarte kraju już granice.
   Czarno tak prawie, jak w Afryce.
   No ale, jeśli chętnych braknie,
   Kto zagłosuje „socjal-TAK!”, nie?…

   Więcej czarnego trzeba złota!
   Ideę zatem rząd mamrota:
   „Imigrant ledwie zejdzie z łodzi,
   Zasiłek pobyt mu osłodzi.

   I może prosto do szpitala
   Udać się. Prawo mu pozwala
   Leczyć się bez ubezpieczenia;
   ZA DARMO. Z prawem do rodzenia…”

   Hiszpanie, a nie krasnoludki
   Ten rząd wybrali… No i skutki
   Przynosi myśli ich niechlujstwo:
   Ach, jakie piękne samobójstwo!

 13. Marian

  21 lipca 2018 at 07:57

  Kolejne pytanie do referendum:
  „Czy podobają ci się wierszyki mojego teścia?”

 14. z-k

  21 lipca 2018 at 09:26

  Wal się pan, panie Adrian! Tak czy owak zmierzacie do zastąpienia Polski żydo-rezuńską POLIN tylko nie macie odwagi powiedzieć tego wprost. 10 listopada jedziemy już do Warszawy a 11 Listopada idziemy w WIELKIM MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI i będzie nas milion a może nawet dwa.

 15. Tomasz

  21 lipca 2018 at 10:06

  Stan sam jesteś matołem ,

 16. antyPOPiS

  21 lipca 2018 at 18:02

  Figurant p.o. prezydenta, nie odrobil lekcji z kretynskiego referendum zarzadzonego przez rownie ograniczonego poprzednika. Prezydentura okazuje sie byc w naszych warunkach kosztowna, szkodliwa i bezuzyteczna instytucja sluzaca wylacznie politycznemu szambu, ktore jak slusznie zauwazyl „klasyk”, perfumeria nie bedzie..

 17. ika

  22 lipca 2018 at 13:52

  My ma Konstytucję z 1935r.I legalnego Prezydenta.I tylko jak do władzy dojdą prawdziwi Polacy mozna dopisać do niej pewne zmiany.Prezydent który przysięgał i złamał Konstytucję nawet tę PRL-owską.Nie jest wiarygodny do zmiany Konstytucjina rzecz Narodu.Nie ufajcie .Posłuchajcie wywiad z Robertem Majka.Sędzią Trybunału Stanu na YT.Mówi całą prawdę kto nami rządzi,itd.Ciekawy wywiad.
  https://www.youtube.com/watch?v=wYMLsHhS5lc

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra