Z kraju

Totalna opozycja stara się rozpętać zamieszki pod sejmem

By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2247495

Kiedy wczoraj policja użyła siły fizycznej pod sejmem, w wyniku czego dwie osoby trafiły do szpitala, a pięć zostało aresztowanych, totalna opozycja ogłosiła, że władza rozprawia się ze społeczeństwem.

 

 

 

 

 

 

To” społeczeństwo” to jednak grupka zadymiarzy działająca z inspiracji opozycji, która wciąż wierzy, że „ulica i zagranica” pomoże im odzyskać władzę.

O 19 ruszyli na barierki i zaatakowali policję. Jednemu z funkcjonariuszy rozcięto twarz, a drugiemu zwichnięto bark.

Wszyscy politycy równo powinni potępić takie zachowanie zadymiarzy. W przeciwnym razie dojdzie do niebezpiecznego precedensu, gdzie o zmianie władzy decyduje grupka bojowników. Dzisiaj są to siły lewackie, ale przecież jutro, kiedy do władzy być może dojdzie lewica, mogą to być siły prawicowe.

Wtedy ci sami ludzie, którzy cieszą się z takiego obrotu sprawy, będą musieli wypić piwo, którego nawarzyli.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Iza

  21 lipca 2018 at 14:35

  To ,co wyprawia awanturująca się grupa niezadowolonych pod Sejmem jest chamstwem i skandalem. Z mocy prawa powinna przystąpić do działania prokuratura. Nie wolno pozwolić, by polski parlamentaryzm był szargany przez ludzi uzurpujących sobie prawo do reprezentowania wszystkiego i wszystkich. Wciąż te same twarze dyżurnych zadymiarzy świadczą o tym ,że są opłacani przez określone antypolskie gremia. Kasa prawników się bab. Widok straszny i przygnębiający. Gdzie toto było,gdy PO,PSL i Tusk przeforsowali wiek emerytalny na 67 lat. Siedzieli cieplutko w domach wpatrzeni miłośnie w swoich guru.

 2. Czesław

  22 lipca 2018 at 06:16

  Obecni przedstawiciele „Opozycji Totalnej” zwracają się do władz UE jak też innych stolic państw należących do UE ze skargą na III-ą Rzeczpospolitą i proszą o pomoc i ingerencję w celu obrony istniejącego porządku prawnego a szczególnie tzw. praworządności. Na zarzut o zdradę odpowiadają „przecież jesteśmy prawnymi członkami UE”.
  Przypomina to mentalność i postawę członków Konfederacji Targowickiej – którą to zawiązali magnaci (ówczesna elita polityczna) w 1792 w Targowicy i zwrócili się o pomoc do cesarzowej Rosji Katarzyny II, pod hasłami obrony zagrożonej wolności przeciwko reformom Sejmu Czteroletniego i Konstytucji 3 maja. Czyn ten powszechnie jest uznany za symbol zdrady narodowej. Sytuacja była podobna, ponieważ już 24 lat wcześniej w 1768 r uchwalono prawa kardynalne, potwierdzające dotychczasowe przywileje ustrojowe szlachty w Rzeczypospolitej. Gwarantką tych postanowień została cesarzowa Rosji Katarzyna II i od tego czasu Rzeczpospolita stała się „de iure” protektoratem Rosji. Zwracam uwagę że I-y rozbiór miał miejsce dopiero w 1772r.
  Podstawy prawne o zwrócenie się o pomoc do carycy Katarzyny II-ej więc były a jednak historia uznaje to za zdradę Ojczyzny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra