Z kraju

Z OSTATNIEJ CHWILI: Senat odrzucił wniosek prezydenta!

Referendum miało odbyć się w dniach 10 – 11 listopada i miało dotyczyć ewentualnej zmiany konstytucji.

Senat odrzucił wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego ws. zmian w konstytucji. Nad wnioskiem głosowało 92 senatorów. Za rozpisaniem referendum było 10 senatorów, przeciw było 30, a 52 wstrzymało się od głosu.

Po głosowaniu na konferencji prasowej wiceszef kancelarii Prezydenta Paweł Mucha powiedział:

„Oczywiście będziemy dokonywać oceny tej sytuacji, będę przekazywał informacje, dotyczące tej dwudniowej aktywności w Senacie panu prezydentowi i po przedstawieniu tych informacji będziemy w Kancelarii Prezydenta podejmować określone działania. Pozostaje wielka niewiadoma, dotycząca tego, w jakim kierunku udzielone byłyby informacje przez Polaków, gdyby mieli możliwość wyrażenia bezpośrednio w głosowaniu decyzji co do tego, czy chcą zmiany konstytucji (…) jako obywatel szczerze żałuje, że do referendum nie dojdzie”.

Źródło: Media Narodowe

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. wolna-polska.pl

  25 lipca 2018 at 20:22

  1-Żydzi i Stany Zjednoczone. Eustace Mullins. 2-Grzegorz Braun: Polacy, ogarnijcie się. 3-Wielkie kłamstwa rządu PiS zaprzeczające haniebnym czynom i decyzjom stały się regułą !!! 4-Icchak Arad, Shmuel Krakowski, Izrael Gutman i zadania Yad Vashem

  • Sarmata

   26 lipca 2018 at 02:48

   Zlitowali się PiSiorzy nad tym swoim upośledzonym dzieckiem i zamknęli mu temat.

 2. z-k

  25 lipca 2018 at 21:16

  Stolzmannowa konstytucja jest oczywiście do wymiany ale niech nie robi tego zięć Kornhausera bo wszystko zostanie po staremu a może jeszcze bardziej….

  • Kasjer

   26 lipca 2018 at 02:51

   Dobrze, że ma przegrodę w nosie, bo by i tu dawał.

 3. j-da

  25 lipca 2018 at 21:21

  10 listopada to my (Polacy) jedziemy do Warszawy a 11 Listopada idziemy w Wielkim Narodowym Marszu Niepodległości i będzie nas milion albo nawet dwa

  • Sarmata

   26 lipca 2018 at 02:48

   1001/1000

   • GG.

    26 lipca 2018 at 10:13

    .
    Już od września
    .
    Polska otwiera się na imigrantów https://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-otwiera-sie-na-imigrantow/w4g15lb (26.07.2018).
    .
    „… rząd wprowadza zmiany mające ułatwić zatrudnienie cudzoziemców. Wśród nich jest obowiązujące od 1 lipca rozporządzenie ministra pracy, które rozszerzyło do 283 wykaz zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy. [„Wiceminister w resorcie inwestycji i rozwoju, który wraz z resortem pracy przygotowuje projekt nowej społeczno-gospodarczej polityki migracyjnej, Paweł”] Chorąży w rozmowie z gazetą nie wyklucza, że poszerzona zostanie też lista sześciu państw naszego regionu objętych uproszczoną procedurą zatrudniania cudzoziemców na podstawie oświadczenia. Być może pojawią się na niej Wietnam i Filipiny”.
    .
    To już teraz na pewno podwyżek pensji i zmian w prawie korzystnych dla okradanych przez pracodawców Polaków-Słowian NIE BĘDZIE.
    .
    PiS zawiódł.
    .
    .

    • Tomek

     26 lipca 2018 at 18:54

     I bardzo dobrze. Szkoda pieniędzy na imprezę, służącą jedynie słabemu prezydentowi do medialnego wykazania się jakąś „inicjatywą”. Poza tym, połowa pytań była zupełnie absurdalna.

 4. Matwiej Płatow

  25 lipca 2018 at 21:39

  Ile już razy PiS ZDRADZIŁ Elektorat? ustawa o IPN,uległość wobec Ukrainy ,podejście niewolnika do USA,pogarda i Rusofobia wobec Braci Słowian, ITD. A teraz ZDRADZA SWOJEGO Prezydenta. Do tej pory PiS traktowałem jako mniejsze zło ,z braku partii Endeckiej. A widzę ,że Wyborach obejdą się bez mojej osoby .Po raz pierwszy w Mym życiu nie będę na wyborach. W 1969 pierwszy raz głosowałem na PAX ,i NIGDY nie opuściłem wyborów.

  • Grze

   26 lipca 2018 at 09:10

   Tak się składa, że żyjemy w du**kracji i Twoje fochy na nic się nie zdadzą. Wsadź głowę pod kran z zimną wodą. Przecież PAD jest o klasę lepszy od Komora a PIS o klasę lepszy od od PO-PSL. Dla mnie to też nie pierwszy wybór. To wybór „drugiej rundy, drugiej tury, mniejszego zła” Potrzebujemy czasu, przede wszystkim spokoju, chłodnej głowy. W końcu wybierzemy kogoś odpowiedniego. Pozdrawiam.

  • lendzian

   26 lipca 2018 at 11:08

   Dla tego postgiedrojciowego ścierwa polskojezycznego, nader trawne określenia, Kukiz znalazł.

   „Jedno tylko powiem – jesteście bydlakami.
   Antyobywatelską burżuazją.
   Hołotą post bolszewicką, gnojami, które dla synekur i apanaży gotowe są sprzedać cały Naród.
   Łapa w łapę PiS z PO przeciw Polakom.
   Przeciw zwykłym ludziom.
   Przeciw wolności i demokracji.
   POPiSowym ścierwem jesteście i prędzej czy później za to zapłacicie.
   A teraz, gnoje pod krawatami, możecie mnie do sądu podawać”

   • JARO

    26 lipca 2018 at 14:21

    czytalim o tem na wolnosc24.pl, ale moja odpowiedź na ten tekst się nie ukazała (zablokowany, krótka awaria, licho wie co jeszcze?); przecież to dobrze, że nie będzie tego bzdurnego referendum, a właściwie dobrze, że nie będą ludziska czytali tych durnych pytań – żałosne to, że brakuje słów – pytania PAD-a to czyste przedszkole, nawet nie podstawówka; widać przyszło opamiętanie na PiS-iorów; inna rzecz, że trzeba brać się do roboty, aby w każdych następnych wyborach, obojętnie jakiego szczebla, tych smyków z czterech partii bandyckich okrągłostołowych wraz z przybudówkami (PiS, PełO, LSD, ZSL, razem z Razem i Nowoczesnym „Ruchu-Ruchu”) nie musielim oglądać na trybunie sejmowej czy senatorskiej; co do Kukizów’15, to też trzeba być ostrożnym, bo widać jak prowadzą rozmowy koalicyjne i jak się zachowują (ci z WOLNOŚĆ mogą bliżej coś na ten temat powiedzieć); a co do PAD-a i bula Komorowskiego – to obydwaj są do dupy; ten pierwszy robi to samo, tylko bardziej finezyjnie; ale nasze dupy odczują ten sam ból na koniec;

 5. Janusz I

  25 lipca 2018 at 21:41

  Jako były wyborca Dudy i PiSu cieszę się z decyzji Senatu. Polsce grozi katastrofa i rozlew krwi a prezydent lansuje się dziwnym referendum.

 6. t-n

  25 lipca 2018 at 21:46

  i został pan Adrian z tym referendum niczym Himilsbach z angielskim

 7. finka

  25 lipca 2018 at 21:47

  Senat wreszcie sie na coś przydał, ale mam dziwne odczucie, że to była ustawka. Jajako nie jest aż tak głupi, żeby wpisywac do Konstytucji przynależność do eurokolchozu czy 500+, w sumie podreperuje to wizerunek PiS, choć tylu się wstrzymało.

  • zbyszek

   25 lipca 2018 at 22:52

   To widac golym okiem, ze to ustawka przedwyborcza tak jak obietnica budowania mieszkan, petajaca sie jako wizerunek a w realizacji zero.

   To jest wymiana pokoleniowa izraelitow, ruskich udajacych zydow i sorosowa.

   Warto w tych wyborach usilowac sie w to wtracic i oddzielac ten osad od Polakow.

   Czy to jest trudne??

 8. Tomasz

  26 lipca 2018 at 08:24

  Chodzenie na „wybory” w obecnej sytuacji jest nie wskazane ,Nalży odzyskać Niepodległość Polski.

  • Bobik

   26 lipca 2018 at 09:03

   @Tomasz
   Idź i zagłosuj na Bosaka albo na Winnickiego.
   Nie głosując i tak głosujesz – na PO/PiS/SLD.

 9. Sara

  26 lipca 2018 at 09:08

  I tu się należą brawa dla senatu.Niech nas jednak czujność nie zmyli , bo to może być zagrywka ! Oni grają już na punkty raz dla Dudy , raz dla PiS-u ! Oby nie stracic poparcia .
  My odwiedzajmy stronę ważną dla Polaków i Polski policzmy głosy! https://www.konfederacjagietrzwaldzka.pl/ Tu każdy Polak powinien być .

  • Soplica

   26 lipca 2018 at 09:55

   Masz rację. Tam tylko na dzień dzisiejszy może coś dobrego dla Polski się urodzić. Czynem i modlitwą trzeba wspierać tą inicjatywę!

   • lendzian

    26 lipca 2018 at 11:12

    „Czynem”
    Jakim?

 10. Sara

  26 lipca 2018 at 12:30

  Dobrym czynem jest nagłaśnianie. Na kilka sposobów .Rozsyłanie wici po gazetach ,blogach . Można wydrukować trochę ulotek rozdać , rozkleić . Rozdać po mszy w każdej parafii. Niech ludzie się dowiedzą !!

 11. Matwiej Płatow

  26 lipca 2018 at 14:14

  Mam pytanie do Szanownych. Jest Klub R.Dmowskiego ,jest Obóz Wielkiej Polski ,są Narodowe Partie ,są byli politycy PAX,ZCHN,. Może pora by swoje Ego ,Dąsy odłożyć na bok.Utwórzcie partie o programie Stricte Narodowym ,gdzie Religia wyznawana będzie sprawą Drugorzędność.Gdzie Priorytet to Dobro Ojczyzny ,to Jedność Braci Słowian.Pora by Polacy o poglądach Narodowych stworzyli partie ( bez odium Antysemityzmu,Nacjonalizmu ) która będzie Nas reprezentowała w Sejmie

  • JARO

   26 lipca 2018 at 14:55

   wszystko byłoby dobre co Pan pisze, ale jest jedno małe „ale” – „Polska będzie katolicka, albo jej nie będzie” – tu nie ma alternatywy; podkreślenie katolicyzmu Polski musi być; nie jest to mój wymysł, ale konieczność, która wynika z historii i z polityki; generalnie wynika z dziejów świata; Polska za każdym razem, gdy odwracała się od Boga, dostawała po pęcinach, jak pięknie ujmują to furmani; i to jest nasz prawdziwy problem; problem, bo Polacy, niestety tak jak papugi, powtarzają po zdziczałym zachodzie, wszystkie ich błędy; dla przypomnienia – wielkość Europy została zbudowana na chrześcijaństwie; jej zwijanie (i to dosłowne) wynika z odejścia od chrześcijańskich korzeni; prawo rzymskie, dochodzenie do prawdy na modłę grecką, etyka chrześcijańska – to są trzy filary zwycięstwa nad dziczą; alternatywy nie ma; dlatego do tego grona, które był raczyć Pan wymienić, dodałbym Osuchową z Pobudką i pana Grzegorza Brauna, jako bardzo poważnego kandydata na stanowiska szefa tego wszystkiego; temat oczywiście do przedyskutowania, ale trzeba pamiętać, że czasu mamy mało, a PiS-iory już stworzyły kolejną przeszkodę, aby im nikt nie wszedł w drogę z prawej strony;

 12. pidzioi

  26 lipca 2018 at 16:04

  Cieszę się, że senat odrzucił tą farsę z referendum, na które bym nie poszedł. Frekwencja byłaby poniżej 10 procent i tylko zostałyby zmarnowane pieniądze z naszych podatków.
  Pan Prezydent się już „wypalił” – reelekcji nie będzie!!!

 13. Tomasz

  26 lipca 2018 at 18:49

  Nigdy nie głosowałem na PO P I S SLD W 2015 wyborach parlamentarnych głosowałem nogami ,Tylko w wyborach prezydenckich głosowałem w pierwszej turze na Pana Grzegorza Brauna w drugiej na PAD nie wiedziałem że dokonam złego wyboru.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra